حل شده سوال در مورد خون دهی
سلام اگر بخوام یک HealthBor تو بازیم بزارم که بصورت شکل مربع باشه و بجای عدد از آن استفاده کنیم باید از چه روشی استفاده کنم.
موردی که به ذهن خودم رسیده:
1:با فوتوشاپ طراحی کنم بعد وارد بازی شم و اسپریت ها را تو قسمت خون بزارم و با برخورد تیر به پلیر یکی از اسپریت ها حذف شود و خون کم می شود.
راه حل شما؟!!
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1393/9/5، 06:48 عصر)'wowxpria' نوشته است: سلام اگر بخوام یک HealthBor تو بازیم بزارم که بصورت شکل مربع باشه و بجای عدد از آن استفاده کنیم باید از چه روشی استفاده کنم.

سلام. معمولاً تو بازی‌ها Helath bar رو مستطیل می‌ذارند، ولی روشی که خودم به ذهنم می‌رسه اینه که یک متغیّر داشته باشیم به اسم مثلاً Health که مقدارش عددی از صفر تا 1 باشه، بعد یک Tiled Backdround تو بازی بذاریم و بگیم عرض پس‌زمینه (Width) رو به عرض قبلی × خون فعلی (Health) تغییر بده، البته بعد از وارد کردن پس‌زمینه طول و عرض پیش‌فرضش رو هم در نوار ویژگی‌ها باید درست کرد.

(1393/9/5، 06:48 عصر)'wowxpria' نوشته است: موردی که به ذهن خودم رسیده:
1:با فوتوشاپ طراحی کنم بعد وارد بازی شم و اسپریت ها را تو قسمت خون بزارم و با برخورد تیر به پلیر یکی از اسپریت ها حذف شود و خون کم می شود.

این طوری که Health bar نمی‌شه، ولی برای تعداد جون‌ها روش خوبی هست.
معجزات طبیعت هایی هستند که با آن‌ها مأنوس نشده‌ایم
و طبیعت معجزه‌ایست که با آن انس گرفته‌ایم
علی صفایی حائری
  پاسخ

سپاس شده توسط:
نگاه کنید منظور من از مربع اینه که چند تا اسپریت مربع کنار هم می گذاریم تا یه مستطیل بشه و به هر یک از اسپریت های مربع 1عدد متغیر ما به حساب میایند حالا اگر تیر به مثلا ما برخورد کرد یکی از مربع ها حذف بشه به تصویر زیر دقت کنید:
اول شکل با فتوشاپ طراحی کردم بعد 4 تا اسپریت به رنگ سبز ساختم حالا اگر تیر به ما بخوره یکی از مربع ها حذف بشه جوابم داد:
[تصویر:  42199090450953118939.png]
[تصویر:  54403272371328725054.png]
[تصویر:  82032145557346146342.png]

حالا جالب تر اینه که میتونی مربع ها را بزرگ و کوچک بزاری اگر تیر دشمن قرار بود خون بیشتری از ما بگیره مربع بزرگ حذف بشه در نتیجه خون کمتر میشه ولی اگر تیر که ضعیفه مربع کوچک را حذف می کند
جز این دیگه به مغز من چیزی خطور نکرد1
  پاسخ

سپاس شده توسط:
مثل اینکه متوجّه منظور بنده نشدید. این هم سورس: HealthBar.capx
در این صورت دیگه نیازی به یک عالمه مربّع کوچک و بزرگ نیست.

معجزات طبیعت هایی هستند که با آن‌ها مأنوس نشده‌ایم
و طبیعت معجزه‌ایست که با آن انس گرفته‌ایم
علی صفایی حائری
  پاسخ

سپاس شده توسط: wowxpria ، mostafanastary ، rezavfx

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  حل شده خرید درون برنامه مایکت در وب ویو Arianm 3 889 1402/4/25، 12:01 عصر
آخرین ارسال: Arianm
Wink سیستم شخصی سازی خودرو Arianm 1 407 1402/4/24، 05:21 عصر
آخرین ارسال: SHAMIRZA
  علت بازی نشدن وقتی نصب شده amirhosseinalizadehgharebaba81 1 329 1402/4/23، 02:22 عصر
آخرین ارسال: (:--ALI--:)
  چگونگی اجرا بازی روی ه‍است ایران (:--ALI--:) 8 1,476 1402/3/24، 04:50 عصر
آخرین ارسال: (:--ALI--:)
  وصل شدن به روح هاست قبلی :) amirhosseinalizadehgharebaba 2 2,038 1401/11/2، 09:43 عصر
آخرین ارسال: amirhosseinalizadehgharebaba

پرش به انجمن: