حل شده حمله دشمن ها به صورت wave
Question 
سلام

من تو بازیم میخوام دشمنها به صورت موج و گروهی حمله کنند اما وقتی ساختن اتوماتیک رو میزنم رو تمام مراحل اجرا میشه یعنی من میخوام هر مرحله ام یه نوع و درجه سختی داشته باشه کسی میتونه راهنمایی کنه
  پاسخ

سپاس شده توسط:
بله شما برای اینکار می تونید از متغیر ها استفاده کنید مثلا قدرت ضربه را یک متغیر در نظر بگیرید که در مرحله یک هر دشمن می تونه 1دونه ضربه بزنه ولی در مرحله دوم بجای یدونه 2تا ضربه بزنه.
در کانستراکت2 هر چیز که قرار هست مقدارش تغییر کنه از متغیر ها استفاده می شود. اگر با متغیر ها آشنا نیستید اینجا را مطالعه کنید.
  پاسخ

سپاس شده توسط:
سلام
یه متغیر تعریف کنید برا امتیازها.و بگید اگه مقدار متغیر فلان مقدار بود این تعداد دشمن ایجاد بشه.
  پاسخ

سپاس شده توسط:
نه نتونستم منظور رو برسونم منظورم تعداد ضربه نبود منظورم اینه که من میخوام بازی اتوماتیک دشمن بسازه ولی تعداد دشمن هاییی که میسازه تو هر مرحله متفاوت باشه من از این طریق انجام دادم ولی رو تمام مراحل اعمال میشه
system>>> evry seconds>>>>>create object
  پاسخ

سپاس شده توسط:
می تونید از امکان Repeat در شئ سیستم استفاده کنید که مثلا در مرحله اول هر 2 ثانیه 2بار شئ دشمن را بسازه و در مرحله دوم بجای  2بار , 3بار بسازه تا دشمن در مرحله افزایش پیدا کنه:

کد:
Every 1.0 second and Repeat =2 >>> craete object , X , Y

پاسخ

سپاس شده توسط: kingprado
دستوری هست که یه عملی رو تو یه layouts فقط اجرا کنه؟

پاسخ

سپاس شده توسط:
منظورتون محیط داخل لایوت هست مثلا دشمن ها را داخل لایوت بسازه سوالتون را نفهمیدم!!!
  پاسخ

سپاس شده توسط:
مثلا سه تا لایوتس دارم به نام 1 و 2 و 3 من میخوام دساورات نوشته شده فقط تو لایوتس 1 انجام بشه
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1394/9/25، 12:46 صبح)kingprado نوشته است: مثلا سه تا لایوتس دارم به نام 1 و 2 و 3 من میخوام دساورات نوشته شده فقط تو لایوتس 1 انجام بشه

سلام، لطفاً کمی در نوشتن دقت کنید و از اصطلاحات بهتری استفاده کنید تا باقی افراد در فهم منظور شما سردرگم نشوند.

جواب سوال شما: ایجاد کاندیشن(شرط ) جدید و انتخاب شی مورد نظر و بعد رفتن به تب z order و بعد انتخاب Is on layer در کادر باز شده جلوی عبارت Layer باید شماره لایه مورد نظر یا نام لایه رو بنویسید(نام ها حتماً باید بین این علامت " " نوشته شود.) این دستور تست میکنه آیا اون شی داخل اون لایه هست، اگر بود دستورات رو اجرا میکنه...

اگر منظورتون لایوت ها هستند هر لایوتی میتواند ایونت شیت جداگانه یا مشترکی داشته باشد.به عبارت دیگر دستورات نوشته شده میتواند مشترک باشد یا تنها مخصوص یک لایوت باشد.در بخش projects با راست کلیک بر فولدر event sheets و کلیک بر add event sheet یک ایونت شیت جدید ساخته میشود و با انتخاب لایوت مورد نظر در بخش Layout properties و انتخاب کادر بازشوی event sheet ، ایونت شیت جدید یا دلخواه را برای آن لایوت انتخاب کنید.
--------------\\\\\\\\\\*******\\\\\\\\---------------------------\\\\\\\\\\**********\\\\\\\---------
[تصویر:  vngames_mobarez.png]

*«يَرْفَعِ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنْكُمْ وَ الَّذِينَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجاتٍ//خداوند کسانی را که ایمان آورده اند و کسانی را که دانش به آنان عطا شده است.درجات عظیمی می بخشد.»(قرآن کریم، المجادلة، 11 ‏)*

*پیامبر اکرم (ص) فرمود:«علم آموزي بر هر مرد و زن مسلمان، واجب است.»(مصباح‏ الشريعة، ج 13)
  پاسخ

سپاس شده توسط: kingprado
مرسی ممنونم من انشام از بچگی ضعیف بود 24
  پاسخ

سپاس شده توسط: vng

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  حل شده خرید درون برنامه مایکت در وب ویو Arianm 3 844 1402/4/25، 12:01 عصر
آخرین ارسال: Arianm
Wink سیستم شخصی سازی خودرو Arianm 1 391 1402/4/24، 05:21 عصر
آخرین ارسال: SHAMIRZA
  علت بازی نشدن وقتی نصب شده amirhosseinalizadehgharebaba81 1 314 1402/4/23، 02:22 عصر
آخرین ارسال: (:--ALI--:)
  چگونگی اجرا بازی روی ه‍است ایران (:--ALI--:) 8 1,461 1402/3/24، 04:50 عصر
آخرین ارسال: (:--ALI--:)
  وصل شدن به روح هاست قبلی :) amirhosseinalizadehgharebaba 2 2,028 1401/11/2، 09:43 عصر
آخرین ارسال: amirhosseinalizadehgharebaba

پرش به انجمن: