حرکت مثل کلش یا جلگ خلیج
سلام دوستان وقتتون بخیر 
من چندتا ماشین دارم که حالت استراتژیکی دارن،بهشون رفتار find path دادم،اما نمیدونم مثلا وقتی به سمت پائین یا چپ یا راست رفتن چطوری انیمیشنشون رو هم به همون جهات فریم بدم،لطفا راهنماییم کنید،مثل بازی جنگ خلیج یا کلش...
هر ماشینم چهار تا انیمیشن داره،چپ،بالا،پائین و راست
ممنونم
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1394/10/10، 09:46 عصر)Americanboy3 نوشته است: سلام دوستان وقتتون بخیر 
من چندتا ماشین دارم که حالت استراتژیکی دارن،بهشون رفتار find path دادم،اما نمیدونم مثلا وقتی به سمت پائین یا چپ یا راست رفتن چطوری انیمیشنشون رو هم به همون جهات فریم بدم،لطفا راهنماییم کنید،مثل بازی جنگ خلیج یا کلش...
هر ماشینم چهار تا انیمیشن داره،چپ،بالا،پائین و راست
ممنونم

سلام،

چهار جهت اصلی برای فریم ها به نظر کم هست برای زیباتر شدن کار اگر هشت جهت باشد بهتر است، البته سه جهت را میتوانید با دستور mirrored در کانستراکت شبیه سازی کرد.

برای تغییر انیمیشن همراه با تغییر جهت باید از یک اسپرایت اضافی کمک بگیرید و اسپرایت اصلی را با آن هم مختصات(
set position) کنید رفتار pathfinding را به اسپرایت اضافی(کمکی) داده و آن را نامرئی (invisible) کنید و بعد از آن در برگه رویداد نویسی با انتخاب کاندیشن  is between angles یا
is between values  زاویه اسپرایت اضافی را بین دو جهت بسنجید  و با استفاده از اکشن set animition بگوئید انیمیشن یا فریم اسپرایت اصلی مربوط به آن جهت پخش شود.مثلاً بین  0 تا 45 درجه انیمیشن سمت راست پخش شود و همینطور الی آخر...
--------------\\\\\\\\\\*******\\\\\\\\---------------------------\\\\\\\\\\**********\\\\\\\---------
[تصویر:  vngames_mobarez.png]

*«يَرْفَعِ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنْكُمْ وَ الَّذِينَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجاتٍ//خداوند کسانی را که ایمان آورده اند و کسانی را که دانش به آنان عطا شده است.درجات عظیمی می بخشد.»(قرآن کریم، المجادلة، 11 ‏)*

*پیامبر اکرم (ص) فرمود:«علم آموزي بر هر مرد و زن مسلمان، واجب است.»(مصباح‏ الشريعة، ج 13)
  پاسخ

سپاس شده توسط: Vizmark# ، comerway

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  حل شده خرید درون برنامه مایکت در وب ویو Arianm 3 840 1402/4/25، 12:01 عصر
آخرین ارسال: Arianm
Wink سیستم شخصی سازی خودرو Arianm 1 389 1402/4/24، 05:21 عصر
آخرین ارسال: SHAMIRZA
  علت بازی نشدن وقتی نصب شده amirhosseinalizadehgharebaba81 1 313 1402/4/23، 02:22 عصر
آخرین ارسال: (:--ALI--:)
  چگونگی اجرا بازی روی ه‍است ایران (:--ALI--:) 8 1,461 1402/3/24، 04:50 عصر
آخرین ارسال: (:--ALI--:)
  وصل شدن به روح هاست قبلی :) amirhosseinalizadehgharebaba 2 2,026 1401/11/2، 09:43 عصر
آخرین ارسال: amirhosseinalizadehgharebaba

پرش به انجمن: