مهم آموزش پیاده سازی تاچ موبایل برای تمام سبک های بازی در یونیتی(رایگان)

[تصویر:  Touch-In-Unity3d-With-Control-Freak.jpg]

مدرس : امیرحسین رجب زاده

در این دوره آموزشی رایگان مشاهده خواهید کرد که چقدر ساده می توانیم سیستم تاچ حرفه ای برای بازی های تلفن همراه (اندروید و آیفون) پیاده کنیم.

در کشور ما مهم ترین راه درآمدزایی از ساخت بازی، توسعه دادن برای پلتفرم اندروید هست، اما بزرگترین مشکل بازیساز هایی که با یونیتی کار می کنندپیاده سازی سیستم تاچ هست که کمی در یونیتی پیچیده است، اما این مژده را به توسعه دهندگان باید داد که دیگر هیچ مشکلی برای پیاده سازی تاچ نخواهند داشت.

در این آموزش برای کاراکتر سوم شخص ، اول شخص و دو بعدی سیستم تاچ را پیاده خواهیم کردو شما بعد از این دوره قادر خواهید بود برای هر نوع بازی سیستم تاچ را پیاده کنید.

حتما پیش نمایش را مشاهده کنید

عمر با ارزشتون رو برای کار با انجین های ضعیف که آینده ای ندارند حروم نکنید دوره جامع و رایگان منتشر شد روی عکس کلیک کنید.

[تصویر:  imageTut.png]
  پاسخ

سپاس شده توسط: empire of vampire ، hasansanaei ، ghasem ، vng ، Mojtaba ، GAME MOEIN ، نیما ، amin hosseini
جناب رجب زاده من ی مشکلی در ساخت بازی جدیدم دارم ، فکر میکنم مشکل از کد نویسی باشه ، میتونید راهنماییم کنید ؟

ببینید مشکل ( فقط روی اندروید هست ) . مثلا روی آی او اس یا کامپیوتر بررسی کردیم مشکلی نداشته .
تا اینجای کار حتی انجمن خود یونیتی هم نتونسته راه کار درستی بهم بده .

ببینید ، مثلا ما داخل بازی ماشین داریم ، بعد ی کاراکتر هست که میخواد سوار ی ماشینی بشه ، حالا این ماشین ها داخل اندروید وقتی طرف میخواد سوار بشه ( عملا باید اول در رو باز کنه دیگه ... ) حالا این بنده خدا در رو باز میکنه اما متاسفانه در از جا میپره ( بعد از 2 ثانیه کلا در ناپدید میشه ) حالا یا میپره بالا یا میره پایین ...
بعد جالب تر از همه این هست که ما این پروژه رو در آی او اس مثلا آپ کردیم گرافیک کم نشده اما روی اندروید گرافیک خیلی اومده پایین ، تا قبل از تغییر آخریمون مشکل گرافیک هم نداشتیم که تغییر آخریمون هم ( فقط تغییر پکیج بوده ) یک هفته ای هست کل کد نویسی هامونو چند نفره نشستیم بررسی کردیم اما مشکلمون حل نشده یعنی مشکلی توی کدنویسی ها پیدا نکردیم ، گفتم شما شاید مشکلی مشابه این دیده باشید یا بتونید راه حلی بدید تا حلش کنیم . راستیتش حدود 3 سال بیشتر هست که روی این پروژه کار کردیم ... بخاطر همین مشکل به چشم کوچیک داره مشکل ساز میشه برامون ...

درضمن ورژن اس دی کی رو نیز 8 گذاشتیم ، ( 2.2 اندروید ) . خودم فکر میکنم مشکل از نسخه اندروید باشه اما دوستان میگن امکان نداره ، تا اینجا 90% بازی هایی که مشکل گرافیک نداشتن و حرفه ای تر ساخته شده بودن با نسخه بالا تر از 15 ساخته شدن فکر میکنید میشه مشکل از این باشه ؟
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1395/3/20، 03:19 صبح)hesam3 نوشته است: جناب رجب زاده من ی مشکلی در ساخت بازی جدیدم دارم ، فکر میکنم مشکل از کد نویسی باشه ، میتونید راهنماییم کنید ؟

ببینید مشکل ( فقط روی اندروید هست ) . مثلا روی آی او اس یا کامپیوتر بررسی کردیم مشکلی نداشته .
تا اینجای کار حتی انجمن خود یونیتی هم نتونسته راه کار درستی بهم بده .

ببینید ، مثلا ما داخل بازی ماشین داریم ، بعد ی کاراکتر هست که میخواد سوار ی ماشینی بشه ، حالا این ماشین ها داخل اندروید وقتی طرف میخواد سوار بشه ( عملا باید اول در رو باز کنه دیگه ... ) حالا این بنده خدا در رو باز میکنه اما متاسفانه در از جا میپره ( بعد از 2 ثانیه کلا در ناپدید میشه ) حالا یا میپره بالا یا میره پایین ...
بعد جالب تر از همه این هست که ما این پروژه رو در آی او اس مثلا آپ کردیم گرافیک کم نشده اما روی اندروید گرافیک خیلی اومده پایین ، تا قبل از تغییر آخریمون مشکل گرافیک هم نداشتیم که تغییر آخریمون هم ( فقط تغییر پکیج بوده ) یک هفته ای هست کل کد نویسی هامونو چند نفره نشستیم بررسی کردیم اما مشکلمون حل نشده یعنی مشکلی توی کدنویسی ها پیدا نکردیم ، گفتم شما شاید مشکلی مشابه این دیده باشید یا بتونید راه حلی بدید تا حلش کنیم . راستیتش حدود 3 سال بیشتر هست که روی این پروژه کار کردیم ... بخاطر همین مشکل به چشم کوچیک داره مشکل ساز میشه برامون ...

درضمن ورژن اس دی کی رو نیز 8 گذاشتیم ، ( 2.2 اندروید ) . خودم فکر میکنم مشکل از نسخه اندروید باشه اما دوستان میگن امکان نداره ، تا اینجا 90% بازی هایی که مشکل گرافیک نداشتن و حرفه ای تر ساخته شده بودن با نسخه بالا تر از 15 ساخته شدن فکر میکنید میشه مشکل از این باشه ؟

سلام دوست عزیز
من تا حالا سمت ساخت فیزیک ماشین نرفتم و زیاد آشنا نیستم، اما شما می تونید از مهندس رنجبران کمک بگیرید ایشون فکر می کنم چند تا بازی ماشین ساخته (لینک در بخش آموزش ها ---> آموزش های مهندس رنجبران) ولی می دونم از پکیج ها استفاده کردند که معروف ترینش پکیج Edy هست.

اگر خودتون منطق بازی رو صفر تا 100 کد نویسی کردید این دوستمون شاید بتونه کمکت کنه 
لینک : آموزش ساخت بازی ریسینگ
می تونی شمارش رو از مدیر سایت بگیری

با این حال این که میگید فقط در خروجی اندروید مشکل داره مثل یک باگ می مونه اگر ورژن یونیتی که کار کردین قدیمی هست با جدید ترین ورژن کار کنید شاید بر طرف شد
موفق باشی
[url=http://learningtv.ir/]
عمر با ارزشتون رو برای کار با انجین های ضعیف که آینده ای ندارند حروم نکنید دوره جامع و رایگان منتشر شد روی عکس کلیک کنید.

پاسخ

سپاس شده توسط:
سلام
قسمت چهارم آموزشتون نیست!

لطفا فایل رو چک کنید
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1395/3/20، 02:54 عصر)mafh915 نوشته است: سلام

لطفا فایل رو چک کنید

سلام
قسمت چهارم تا شب اضافه میشه مدیر سایت لینک رو قرار ندادن
یا علی

پاسخ

سپاس شده توسط:
(1395/3/20، 04:51 عصر)developer نوشته است:
(1395/3/20، 02:54 عصر)mafh915 نوشته است: سلام

لطفا فایل رو چک کنید

سلام
قسمت چهارم تا شب اضافه میشه مدیر سایت لینک رو قرار ندادن
یا علی

سلام
بسیار خوب،منتظریم...
  پاسخ

سپاس شده توسط:
سلام خسته نباشید
از بازی خروجی اندروید می گیرم اما وقتی در گوشی اجرا می کنم صفحه سیاه میشه بعد از بازی میاد بیرون
مشکل کجا می تونه باشه؟
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1395/3/27، 01:39 عصر)ebrahiminiya نوشته است: سلام خسته نباشید
از بازی خروجی اندروید می گیرم اما وقتی در گوشی اجرا می کنم صفحه سیاه میشه بعد از بازی میاد بیرون
مشکل کجا می تونه باشه؟

سلام دوست عزیز
مدل گوشی شما چیه شاید از اون باشه
نکته بعدی ظرفیت تکسچر های شماست اگر تکسچرهایی که با کیفیت بالا هستند در اندروید استفاده کنید در بعضی از گوشی ها که قدرت ضعیفی دارند از بازی خارج میشه
همچنین مدل هایی که استفاده می کنید باید کم حجم و بهینه باشند
در ضمن سوالات خودتون را در پرسش و پاسخ مطرح کنید

پاسخ

سپاس شده توسط: vng
سلام آقای رجب زاده
این آموزشتون خیلی قشنگ بود یعنی مدت هاست دنبال همچین چیزی بودم
ولی یه جا گیر کردم
وقتی ک control feak رو باز میکنم شناسایی نمیکنه
شاید مشکل از fps controler من باشه
اگه زحمتی نیست میشه fps controller ی که خودتون استفاده کردین رو بفرستین
ممنون میشم 8 8
یا اگه مشکل از جای دیگه ای هست راهنمایی میکنین

پاسخ

سپاس شده توسط:
(1395/9/5، 03:09 عصر)habib نوشته است: سلام آقای رجب زاده
این آموزشتون خیلی قشنگ بود یعنی مدت هاست دنبال همچین چیزی بودم
ولی یه جا گیر کردم
وقتی ک control feak رو باز میکنم شناسایی نمیکنه
شاید مشکل از fps controler من باشه
اگه زحمتی نیست میشه fps controller ی که خودتون استفاده کردین رو بفرستین
ممنون میشم 8 8
یا اگه مشکل از جای دیگه ای هست راهنمایی میکنین

سلام دوست عزیز
ببخشیدا...
ولی هیچ لزومی نداشت که تاپیکی رو که نیم ساله دست نخورده رو بخواید بالا بیارید روی دکمه ی سپاس هم کلیک میکردید کفایت میکرد

با تشکر...
  پاسخ

سپاس شده توسط:

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  درباره موهو (انیمه استودیو): azin24 3 6,500 1400/2/2، 09:41 عصر
آخرین ارسال: Mikaeil
  دوره آموزشی ساخت بازی ساده برای سطح مبتدی general-sherman 3 3,518 1399/9/27، 04:54 عصر
آخرین ارسال: general-sherman
Star آموزش نامه ی گرافیک طراحی ی خودروی ایرانی Mohamad## 2 2,670 1399/6/11، 11:51 صبح
آخرین ارسال: Mohamad##
  موقعیت شغلی انیماتور 2 بعدی : azin24 2 2,710 1399/2/6، 01:56 عصر
آخرین ارسال: mahdi.paradox
  ریگ بندی لذت بخش و متفاوت با نسخه ی جدید اسکریپت Duik azin24 1 2,431 1399/2/6، 01:51 عصر
آخرین ارسال: M.gh

پرش به انجمن: