مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت

کانستراکت یا گیم میکر؟؟؟؟؟
(1395/4/18، 05:41 عصر)miladesign نوشته:
(1395/4/18، 05:11 عصر)Mojtaba نوشته: سلام. این طور مقایسه که بگیم گیم میکر بهتره یا کانستراکت کاملاً اشتباهه.

اگه واقعاً می‌خواهید مقایسه‌ی درست انجام بدهید بهتره یک سری فاکتورها رو مشخّص کنید و فقط اون فاکتورهای خاص رو مقایسه کنید.

حالا در این فاکتورها برای یک نفر بعضی‌هاش مهم‌تره، برای یکی دیگه بعضی‌های دیگه‌ش. بعد کسی که دودل هست بسته به فاکتورهایی که مدّ نظرش هست می‌تونه تصمیم گیری کنه و موتور مدّ نظر خودشو انتخاب کنه.

مثلاً چند تا فاکتور رو من برای شروع می‌گم و مقایسه می‌کنیم، بعدش شما فاکتورهای دیگه رو بگین، در نهایت همه‌ی این فاکتورها رو جمع‌بندی می‌کنیم و در قالب یک پست در si2.ir منتشر می‌کنیم.

۱. برنامه‌نویسی مستقیم:
گیم میکر: دارد 1
کانستراکت: ندارد 2

۲. سادگی:
گیم میکر: اکشن‌های پیش‌فرض خیلی محدود هستند و بدون برنامه‌نویسی نمی‌توان کار زیادی از پیش برد. 2
کانستراکت: اکشن‌های پیش‌فرض بسیار کامل هستند و بدون نیاز به برنامه‌نویسی می‌توان کارهای بزرگی انجام داد. 1

۳. زبان برنامه‌نویسی:
گیم میکر: زبان GML 2
کانستراکت: زبان JavaScript 1

و...

فاکتورهای بعدی رو شما بگید تا یک نتیجه‌ی خوب از این تاپیک بگیریم.
من گیم میکر کار می کنم
توی برنامه نویسی باید بگم که به غیر از زبان GML خود موتور میشه از زبان جاوا (برای اندروید) و c++ (برای ios) استفاده کرد.
13 نوع خروجی مستقیم داره
و اینکه میگید اکشن های پیش فرض کم هستند میتونید مجموعه کاملتر اونا رو دانلود کنید و اضافه کنید.  1
همچنین میشه این اکشنها رو با یه برنامه خاصی نوشت. (خودم چند اکشن ضروری رو نوشتم تا الان)

بله، ولی بنده زبان اصلی هرکدوم رو گفتم که توی همه‌ی پلتفرم‌ها به کار می‌ره.

بله، می‌شه دانلود کرد، برای کانستراکت هم می‌شه دانلود کرد. به خاطر همین کلمه‌ی «پیش‌فرض» رو نوشتم.

پس یک مقایسه‌ی دیگه هم اضافه شد:

۴. مستقیم یا غیر مستقیم بودن خروجی برای سایر پلتفرم‌ها
گیم میکر: مستقیم 1 
کانستراکت: غیر مستقیم 2 
معجزات طبیعت هایی هستند که با آن‌ها مأنوس نشده‌ایم
و طبیعت معجزه‌ایست که با آن انس گرفته‌ایم
علی صفایی حائری

ربات تلگرام انجمن برای دریافت لینک آخرین نسخه‌ی کانستراکت، NW.js و Intel XDK:
http://telegram.me/construct2_bot (لینک‌ها همیشه به‌روز هستند)

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط:
بنظرم کند بودن اجرای بازی هایی که خروجی اندروید گرفته شدن یکی از مشکلات کانستراکت هست که گیم میکر نداره که البته دلیلش هم اینه کانستراکت بر پایه html هستش.

ولی اگه کانستراکت میتونست خروجی مستقیم بده یا حداقل میشد با همون کوکون یا xdk خروجی اندرویدی گرفت که مشکل از لحاظ لگ و کندی نداشته باشه به طور کامل میشد بگیم کانستراکت بهتر از گیم میکر هست

(1395/4/18، 07:40 عصر)Mojtaba نوشته: پس یک مقایسه‌ی دیگه هم اضافه شد:

۴. مستقیم یا غیر مستقیم بودن خروجی برای سایر پلتفرم‌ها
گیم میکر: مستقیم 1 
کانستراکت: غیر مستقیم 2 
البته . . .
کانستراکت: غیر مستقیم و عمدتا با مشکلاتی مثل کند بودن و سرعت کم در بازی های گرافیکی و بازی هایی که آبجکت های زیادی در اون استفاده شده مخصوصا بازی های فیزیکی 2

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط: shahzde
(1395/4/18، 08:03 عصر)shazde نوشته: بنظرم کند بودن اجرای بازی هایی که خروجی اندروید گرفته شدن یکی از مشکلات کانستراکت هست که گیم میکر نداره که البته دلیلش هم اینه کانستراکت بر پایه html هستش.

ولی اگه کانستراکت میتونست خروجی مستقیم بده یا حداقل میشد با همون کوکون یا xdk خروجی اندرویدی گرفت که مشکل از لحاظ لگ و کندی نداشته باشه به طور کامل میشد بگیم کانستراکت بهتر از گیم میکر هست

این حرف به صورت کلّی غلطه. از لحاظ کارایی هم بهتره علمی مقایسه کنیم.

مثلاً ملاک‌های پرفرمنس مثل نرخ فریم و CPU Time رو برای یک بازی یکسان که به یک صورت در هر دو انجین ساخته شده باشه رو با هم مقایسه کنید.

من احتمال شدید می‌دم که در زمینه‌ی بازی‌های تحت وب، کارایی (پرفرمنس) کانستراکت خیلی بهتر باشه، ولی باز هم برای این که بتونیم دقیق بگیم باید مقایسه علمی بشه.

دو تا ویژگی دیگه هم یادم اومد:

۵. استقلال از نرخ فریم
گیم میکر: به صورت پیش‌فرض مستقل نیست 2
کانستراکت: به صورت پیش‌فرض مستقل است 1

۶. ویرایشگر تصویر
گیم میکر: ویرایشگری با امکانات قابل قبول دارد 1
کانستراکت: عملاً با ویرایشگر تصویر آن کار خاصی نمی‌توان کرد 2
معجزات طبیعت هایی هستند که با آن‌ها مأنوس نشده‌ایم
و طبیعت معجزه‌ایست که با آن انس گرفته‌ایم
علی صفایی حائری

ربات تلگرام انجمن برای دریافت لینک آخرین نسخه‌ی کانستراکت، NW.js و Intel XDK:
http://telegram.me/construct2_bot (لینک‌ها همیشه به‌روز هستند)

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط:
دقیقا حرف من هم همین بود که کانستراکت چون کلا بر پایه html هست برای خروجی اندرویدش مشکلاتی پیش میاد
ولی همونطور که شما گفتید , بله در زمینه تحت وب حتی ممکنه از سایر انجین ها بهتر باشه یا حداقل پایین تر از اونا نیست در زمینه تحت وب.

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط: shahzde
سلام . ببخشید من یک سوالی داشتم . سیستم آنلاین در گیم میکر چگونه هستش ؟ امکانش هست کسانی که با دو انجین کار کردن یه مقایسه ای هم در این زمینه انجام بدن ...

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط:
با سلام
لطفا اگر ممکن است لینک دانلود نرم افزار گیم میکر(به همراه آموزش در صورت وجود)رو بزارید 
با تشکر

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط:
تو انجمن سرچ کن هست

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط:
(1395/4/19، 02:03 صبح)sayyad95 نوشته: با سلام
لطفا اگر ممکن است لینک دانلود نرم افزار گیم میکر(به همراه آموزش در صورت وجود)رو بزارید 
با تشکر

سلام من آموزش کانستراکت رو به صورت کامل براتون آماده کردم لینک دانلود

دانلود آموزش گیم میکر

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط:
(1396/2/1، 04:26 عصر)alireza.tgi نوشته:
(1395/4/19، 02:03 صبح)sayyad95 نوشته: با سلام
با تشکر

سلام من آموزش کانستراکت رو به صورت کامل براتون آماده کردم لینک دانلود

دانلود آموزش گیم میکر

برای بار دوم .. لطفا تاپیک های قدیمی رو بالا نیاورید
-- همینی که هستی باش --

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط: