مهم آینده‌ی کانستراکت
بسم الله الرّحمن الرّحیم
سلام علیکم، امروز خبری مهم در وبلاگ اسکیرا منتشر شد که لازم دیدم خلاصه‌ای ازش رو بازگو کنم.

«کانستراکت کلاسیک در اکتبر سال ۲۰۰۷ میلادی منتشر شد، به دنبال آن کانستراکت ۲ در فوریه‌ی سال ۲۰۱۱ انتشار یافت، و اکنون بعد از گذشت ۴ سال و انتشار ۲۰۰ ریلیز از کانستراکت ۲ قصد داریم قدم بعدی را برای کانستراکت برداریم.

کاربران به طور مکرّر درخواست‌هایی برای افزودن امکاناتی به کانستراکت داشته‌اند که با ویرایشگر فعلی امکان آن وجود ندارد، شامل موارد زیر:
  • پشتیبانی از مک و لینوکس (نسخه‌ی مخصوص مک یا لینوکس کانستراکت)
  • ترجمه به زبان‌های دیگر غیر از انگلیسی
  • ساخت پلاگین‌هایی که بتوانند خود ویرایشگر را تغییر دهند (یک editor plugin SDK)
  • امکاناتی برای ماژولار کردن پروژه
  • دیگر امکاناتی که به ویرایشگر مجزّا نیاز دارد (مثلاً ویرایشگری برای تغییر محتویّات آرایه‌ها)
همین حالا کانستراکت ۲ یک موتور واقعاً عالی برای ساخت بازی‌های دوبعدی است، امّا برای رسیدن به امکانات فوق نیاز داریم تا به طور کامل یک ویرایشگر جدید بسازیم. این ویرایشگر جدید می‌شود Construct 3.

کانستراکت ۳ نیز مثل کانستراکت ۲ موتوری بسیار قدرتمند برای ساخت بازی‌های HTML5 است، و خروجی‌هایش نیز مثل کانستراکت ۲ است. برای ساخت ویرایشگر جدید، چند توسعه‌دهنده‌ی دیگر نیز استخدام می‌شوند تا کار سریع‌تر پیش برود، در حین ساخت کانستراکت ۳ آپدیت‌های کانستراکت ۲ نیز منتشر می‌شوند، ولی نه با سرعت همیشگی (سرعت انتشار آپدیت‌ها کم می‌شود).»

لینک کامل خبر: The future of Construct
معجزات طبیعت هایی هستند که با آن‌ها مأنوس نشده‌ایم
و طبیعت معجزه‌ایست که با آن انس گرفته‌ایم
علی صفایی حائری
  پاسخ

سپاس شده توسط: [M.H.P] ، wowxpria ، mehrad77 ، akam8180 ، orache ، seyed ، ghasem ، mostafanastary ، Rounder ، mahdi797979 ، mahdi222 ، shazde ، S.L.F ، amin hosseini
انشاءالله پس از انتشار کانستراکت ۳ آن را به فارسی ترجمه خواهیم کرد.
علی صفایی حائری
  پاسخ

سپاس شده توسط: [M.H.P] ، akam8180 ، orache ، seyed
عالیه
خدا کنه خروجی ها خیلی بهتر بشن
خروجی ها به صورت native باشه
​خروجی iOS درست بشه
​اگه جاوا اسکریپت برای خود بازی اضافه کنن که عالی میشه
البته من خودم علاقه ای به کدنویسی ندارم!
41 63
  بعد از یک سفر ۱۲ روزه ...
  در حال انجام کارهای نهایی بازی "پرپر"
به زودی زود در جشنواره بازیسازان مستقل
و بعد از اون برای مارکتهای اندرویدی
4 3 
  پاسخ

سپاس شده توسط: akam8180 ، orache ، seyed
ایول به کانستراکت  خیلی خوب داره پیشرفت میکنه از همین الان منتظر نسخه 3 هستیم 4
  پاسخ

سپاس شده توسط: orache ، seyed
حیف من دیگه نمیخام با کانستراکت کار کنم دارم میذارمش کنار چون من 5 درصد کانستراکت هم بلد نیستم میخام یه انجینو کامل یاد بگیرم برای بازی 2 و 2.5 و 3 بعدی حیف نمیتونم با کانستراکت کار کنم ولی امیدوارم کانستراکت روز به روز موفق تر شه 
موفق باشین 
  پاسخ

سپاس شده توسط: akam8180
فقط یه چیز دیگه هم بگم فعلا دلتونو زیاد خوش نکنین من که 70 درصد احتمال میدم سیاستش عوض شه و بشه مثل گیم سالاد یا استنسیل در این صورت کرک بی کرک و حداقل سالی 1.5 میلیون باید براش خرج کنین که خوب فکر نکنم بتونین باهاش اینقدر در بیارین  24  
البته امیدوارم که اینطوری نشه 
  پاسخ

سپاس شده توسط:
نگفتن کی قراره منتشر بشه؟
  اي قلم در حرفهايت اثري نيست 

از آشنا براي من خبري نيست 

آمد اين جمعه هم گذشت اي خدا  

از يوسف فاطمه خبري نيست 
  پاسخ

سپاس شده توسط:
هنوز تاریخ دقیقی برای انتشارش تعیین نکردند. ولی از متنی که نوشتن معلومه که تازه شروع به ساخت کانستراکت ۳ کردند و هنوز خیلی مونده تا کامل بشه.
علی صفایی حائری
  پاسخ

سپاس شده توسط: seyed ، amin hosseini
کانسراکت به 7 چیز اساسی می خواهد که این 7 تا حیاتی است
1-حالت تمام صفحه با کشیدن. اندازه صفحه باید اتوماتیک با صفحه نمایشگر یکی شود و دیگر فضای خالی نبینیم مثل حالت تمام صفحه گیم میکر
2-خروجی اندروید مستقل مثل گیم میکر
3- وجود زبان های راست به چپ برای تمام پلاگین ها نوشتاری . مشکلات شدیدی که در نمایش زبان های فارسی داریم
4- یک ویرایشگر اسکریپتی قوی برای نوشتن پلاگین به همراه منابع اموزشی و اس دی کی
5-ذخیره تنظیمات یک پلاگین مثلا تنظیمات یک اسپرایت به صورت الگو
6-مدیریت منابع پکیج کردن منابع.برای استفاده مجدد از منابع
7- یک ضعف بزرگ در تنظیمات پلاگین وجود دارد مثلا در فیلد عدد فقط می توان عدد وارد کرد و نمیتوان یک معادله و یا یک متغیر و یا مقدار یک شی دیگر را در آن ریخت. برخی از فیلد ها خیلی ابتدایی هستند. مثلا در حرکت 8 جهته فیلدی وجود ندارد که کلیدهای کاربر را پیش فرض جدید قرار بدهد و باید انرا در برگه رویدادها ایجاد کرد
  پاسخ

سپاس شده توسط: GM1998.Factory ، keyhan
سلام. با همه‌ی مواردتون غیر از مورد ۷ تقریباً موافقم.
مشکل ۵ و ۶ شما همون ماژولار نبودن کانستراکت هست که در کانستراکت ۳ برطرف می‌شه.
درضمن برای زبان‌های rtl و پشتیبانیشون در کانستراکت ۳ بهشون ایمیل زدم، گفتند که به فکرش هستند.
علی صفایی حائری
  پاسخ

سپاس شده توسط: amin hosseini

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Photo انتشار بازی پل آجری Hosseinjahanian 0 1,628 1400/11/11، 03:05 عصر
آخرین ارسال: Hosseinjahanian
Shocked خرید و فروش سورس های کانستراکت 《 construct.Source》 امیرعلی فیروزبخش 0 1,177 1400/9/18، 04:25 عصر
آخرین ارسال: امیرعلی فیروزبخش
  امکان multiple-apk به کافه بازار هم رسید ! hasansanaei 2 3,010 1400/1/5، 05:11 عصر
آخرین ارسال: mostafanastary
  !!!روز جهانی برنامه نویس مبارک!!! Kiarash 1 3,644 1399/6/22، 12:51 عصر
آخرین ارسال: oak
Star تایپک تبادل سورس Zahra By 6 4,639 1399/5/24، 08:43 عصر
آخرین ارسال: Zahra By

پرش به انجمن: