سوال در مورد متریال transparency و نرمال bump
سلام دوستان. 
توی یونیتی اگر بخواهیم مثلا یک توری یا فنس درست کنیم باید از مپ ترنسپرنسی استفاده کنیم درسته؟
خب چند تا سوال ..
1. مگه استفاده از این متریال به این ترتیب نیست که یک تکسچر اصلی و یک تکسچر سیاه سفید باید به متریال بدیم و قسمت های سیاه حذف و شفاف و قسمت های سفید هم بمونه ؟ انجام دادم ولی کار نکرد .باید تو فتوشاپ کار دیگه ای انجام بدیم؟

2.ایا استفاده از این تکنیک باعث سبک شدن صحنه و فضای رم میشه؟یا اینکه در عوض سی پی یو و کارت گرافیکی رو بکار میگیره ؟

3.ایا میشه هم این مپ ترنسپرنسی و هم نرمال بامپ رو به صورت همزمان روی یک ابجکت اعمال کرد؟
  پاسخ

سپاس شده توسط:
سلام
این آموزش را می تونید ببینید:
ساخت فنس در مایا و یونیتی

به نظر من با این کار صحنه خیلی سبک میشه و پرفورمنس بازی میره بالا چون محاسبات براساس موقعیت ورتکسها انجام میشه و هر پلان دوبعدی فقط 4 تا ورتکس داره.پس به سی پی یو فشار کمی وارد میشه.
  پاسخ

سپاس شده توسط: developer ، Alireza3d
(1396/1/2، 04:42 عصر)ghasem نوشته است: سلام
این آموزش را می تونید ببینید:
ساخت فنس در مایا و یونیتی

به نظر من با این کار صحنه خیلی سبک میشه و پرفورمنس بازی میره بالا چون محاسبات براساس موقعیت ورتکسها انجام میشه و هر پلان دوبعدی فقط 4 تا ورتکس داره.پس به سی پی یو فشار کمی وارد میشه.

سلام ممنونم خیلی.
حب پس در این صورت از پردازنده های گرافیکی بیشتر بهره میگیره .. 
حالا سوالم اینه اگه برای گوشی ها اتدرویدی خروجی بگیریم ایا اونا هم قادر هستند شیدرها و متریال های این چنینی رو به نمایش در بیارند؟
مثلا همون نرمال بامپ رو ؟؟
  پاسخ

سپاس شده توسط:
سلام
شما می تونید نرمال مپ را روی تکستچر bake کنید که آموزشهایی توسط مهندس رنجبران در اینجا قرار داده شده:
بیک نرمال مپ بر روی تکستچر

البته فنس سطح کمی داره و مخصوصا در موبایل که خیلی جزئیات معلوم نیست نیاز به اعمال شیدر و متریال آنچنانی نداره و همون آلفای سیاه و سفید فکر کنم کافی باشه.
  پاسخ

سپاس شده توسط: developer

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سیستمم مورد نیاز برای یونیتی 5 ^_^ Ali ^_^ 5 3,354 1402/3/5، 10:31 عصر
آخرین ارسال: M.Y
  کمترین حجم بازی محمد 82 3 770 1401/11/16، 11:29 صبح
آخرین ارسال: mostafanastary
  خروجی IL2CPP در یونیتی arshia ajoudani 2 1,198 1401/11/11، 11:09 صبح
آخرین ارسال: abedi
  خروجی وب M.Y 0 797 1401/8/1، 04:36 عصر
آخرین ارسال: M.Y
  سوال در مورد دوره شوتر اول شخص استاد رجب زاده amin hosseini 1 1,414 1400/12/20، 11:01 عصر
آخرین ارسال: ᔕinaᗪehghani

پرش به انجمن: