حمایت نکردن ایران
سلام دوستان
خیلی از بچه های انجمن منو میشناسن و شاید بدونن که حدودا دو ماهی از من خبری نبود.

باید بگم که من برای اختراعی که با یکی از دوستانم انجام دادم قرار بود در آمریکا به صورت بورسیه تحصیل کنم که نشد و برای همین حدود یک هفته به آمریکا رفتم .اونجا ما با چند دانش آموز دبیرستانی مصاحبه کردیم (از طریق مترجم) و من درباره بازیسازی از یکی از اونها سوال پرسدم که جواب داد:
ما اینجا از بعد از 15 سالگی می تونیم به صورت دلبخواهی آموزش های بازیسازی رو می بینیم و زبان برنامه نویسی و موتور بازیسازی را هم خودمان انتخاب می کنیم و مربیانی انچه ما می خواهیم را از صفر تا صد به ما آموزش می دهند.و بعد هم کمک می کنند تا بازیمان را منتشر کنیم.

بعد با خودم فکر کردم اگر در ایران همچین حمایتی می شد قطعا ما هم می توانستیم شرکت هایی مثل یوبیسافت یا ea games رو داشته باشیم ولی ایران نه تنها حمایتی نمی کند بلکه به شرکت های خصوصی نظیر بازار این اجازه را می دهد تا سود های کلانی از بازیساز ها بگیرد و بعد هم از بازیساز های خارجی حمایت کند.
کل کاری که ایران برای بازیسازی انجام می دهد همین جشنواره سالیانه بازی ها است و بس.
پس اینجا باید از آقا مجتبی که این انجمن را زدند از آقای ابراهیمی بخاطر ویدئو های خوبشون و تمامی بچه های انجمن و اونهایی که در سطح کشور این بازیسازی ایرانی را گسترش می دهند تشکر ویژه کرد.
ممنون
  پاسخ

سپاس شده توسط: Dr.AR ، ghasem ، mostafanastary ، danials008 ، shaygaaan
درود

امین جان رسیدن بخیر. حرفت کاملا متین . اینکه اینجا حمایتی نمیشه شکی توش نیست .

اما یه مسئله مهم هست : " هیچکس منکر کار بد نیست " . شما یه بازیه خلاقانه و خوب بساز ( منظورم  گرافیک و آرت ورک نیست)  . مطمئن باش از هر جای دنیا میان سراغت. خود بازیت تو رو به همه جا میبره .

پاسخ

سپاس شده توسط: Dr.AR ، ghasem ، mostafanastary ، danials008 ، amin COD
بله از مسئولین سایت که صد هزار بار باید تشکر کرد که همچین محیطی رو فراهم کردند.

ولی دنیای کامپوتر با وجود اینترنت کلا یک کشور هست. حالا بگذریم از تحریم های ایران که اونم راه حلخایی براش هست. در  این مورد خیلی مشکلی وجود نداره و شما هم به آموزش ها دسترسی دارید هم میتونید بازیتون رو جهانی ارائه بدید. مشکلاتی که مختص ایرانی ها هم هست درسته دست و پاگیره ولی بازدارنده نیست.

یه نکته دیگه هم هست که اگر، ایران مثل بقیه کشور ها بود، خیلی از بازیسازان ما موفق نبودند. بخاطر قانون کپی رایت و رقابت سنگین تر و ...

موفق باشید.

پاسخ

سپاس شده توسط: Mehrdad ، ghasem ، mostafanastary ، danials008 ، shaygaaan ، amin COD

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  انتخاب رشته کامپیوتر M.Y 5 2,458 1401/4/11، 06:21 عصر
آخرین ارسال: M.Y
  خرید سورس بازی های شما Hamed85 4 2,135 1401/1/31، 11:02 صبح
آخرین ارسال: Hamed85
  فروش سورس شبه بازی ۴۱۱۴۸ امیرعلی فیروزبخش 0 1,352 1400/11/18، 09:09 عصر
آخرین ارسال: امیرعلی فیروزبخش
  track گوگل انالیتیکس M.Y 6 2,714 1400/10/27، 12:03 عصر
آخرین ارسال: M.Y
  نظر دوستان M.Y 7 2,463 1400/10/2، 05:44 عصر
آخرین ارسال: امیرعلی فیروزبخش