2 تا سوال مهم دارم ..
سلام من 2 تا سوال مهم دارم
اولیش رو نمیتونم بگم چیه باید بازیمو ببینین .. میخواهم یک بازی باشه که کاراکتر به 4 طرف حرکت کنه و سمتش هم همون سمتی باشه که راه میره ولی نه اینکه یهو تغییر زاویه پیدا کنه میخوام بچرخه ولی اینطوری میشه :
http://s6.picofile.com/file/8197729834/ggggg.capx.html
_-_-_
و حالا سوال دومم : یک کاراکتر پلتفرم داریم ولی نمیخام برای زمین از solid استفاده کنم چون زمینم دایره ای شکله . میزنم فیزیک دارش میکنم و circle collision رو انتخاب میکنم ولی باز نمیشه چیکار میشه کرد ؟
  پاسخ

سپاس شده توسط:
کسی جواب نمیده ؟ خیلی لازمش دارم
  پاسخ

سپاس شده توسط:
سلام، این جواب سوال اول:

از اینجا دانلود کنید.

اینم جواب سوال دوم:

از اینجا دانلود کنید.(احتیاجی به رفتار فیزیک نیست)
--------------\\\\\\\\\\*******\\\\\\\\---------------------------\\\\\\\\\\**********\\\\\\\---------
[تصویر:  vngames_mobarez.png]

*«يَرْفَعِ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنْكُمْ وَ الَّذِينَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجاتٍ//خداوند کسانی را که ایمان آورده اند و کسانی را که دانش به آنان عطا شده است.درجات عظیمی می بخشد.»(قرآن کریم، المجادلة، 11 ‏)*

*پیامبر اکرم (ص) فرمود:«علم آموزي بر هر مرد و زن مسلمان، واجب است.»(مصباح‏ الشريعة، ج 13)
  پاسخ

سپاس شده توسط: shrek ، mah
مرسی داداش ولی اونطوری که من میخواستم نشده متاسفانه !
من میخام وقتی چپ رو نگه میداریم بره چپ و راستو نگه میداریم بره راست همینطور بالا و پایین فقط علاوه بر اینکه اوطنرفی میره و روشو اونطرفی میکنه بلکه بپیچه به همون سمت مثل همون سورسی که من دادم ! ولی سورس من خراب بود . خیلی خراب میچرخید !
.
دومین مشکل هم نمیشه از collider استفاده کنم چون قراره یه دایره ی بزرگ باشه و ماشین روش بره یعنی علاوه بر اینکه ماشین هی بالا پایین میپره باید دایره بزرگ تر باشه . خیلی بزرگ تر یعنی اگر بخام یه دایره ی بزرگ رو با point های کولایدر شبیه به دایره کنم باید بالای 400 تا point بذارم که کانستراکت بالای 9 تا رو میگه خوب نیست ! نمیدونم دیگه کار دیگه ای میشه کرد یا نه
  پاسخ

سپاس شده توسط:
سلام،دوست عزیز
درباره مورد اول، گمان میکنم اون چیزی که شما میخواهی خیلی استاندارد نیست و روند اجراش نیز خیلی پیچیده و سردرگم کننده و طولانی است.اونی که من در بازی های pc دیدم این بوده که وظیفه ی چرخش کامل پلیر رو  یا موس در اختیار داره با دو دکمه جداگانه از روی صفحه کلید و حرکت پلیر رو هم دکمه های دیگر انجام میدهند.با این وجود، امیدوارم شما بتونید روشی پیدا کنید.به دلیل مشکلات بالا که ذکر شد متاسفانه من روش مطلوبی مطابق خواست شما به ذهنم نرسید.

درباره مورد دوم، شما از قسمت collision polygon احتیاج نیست.که نقاط یا point ها رو به صورت دستی ویرایش کنید.با راست کلیک بر روی اسپرایت و انتخاب guess polygon shape خود کانستراکت با 8 نقطه عمل collision mask رو انجام میدهد.و این عمل هم ربطی به کوچکی و بزرگی اسپرایت ندارد.برای طبیعی تر شدن کار شما میتوانید اسپرایت دایره کالیيژن شده رو invisible قرار بدهید.و یک اسپرایت دایره بزرگتر ساخته و اون رو visible کنید.تا به نظر بیاد پلیر بر روی
دایره بزرگ در حال حرکت است.

موفق باشید.
--------------\\\\\\\\\\*******\\\\\\\\---------------------------\\\\\\\\\\**********\\\\\\\---------
[تصویر:  vngames_mobarez.png]

*«يَرْفَعِ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنْكُمْ وَ الَّذِينَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجاتٍ//خداوند کسانی را که ایمان آورده اند و کسانی را که دانش به آنان عطا شده است.درجات عظیمی می بخشد.»(قرآن کریم، المجادلة، 11 ‏)*

*پیامبر اکرم (ص) فرمود:«علم آموزي بر هر مرد و زن مسلمان، واجب است.»(مصباح‏ الشريعة، ج 13)
  پاسخ

سپاس شده توسط:
چرا اولی ممکنه خیلی از بازی هارو دیدم که اینطوری میشن . اگر یدونه پیدا کردم میذارم
.
.
-
-
.
فرض کنین در مورد دوم من میخام یه ماشین دور دایره راه بره اینطور که شما میگین میشه یه 8 ضلعه خوب مسلما ماشین نمیتونه روی یه محیط 8 ضلعی بره حتی 32 ضلعی هم نمیشه چون بالا پایین میپره باید دقیقا دایره باشه
  پاسخ

سپاس شده توسط:

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  حل شده خرید درون برنامه مایکت در وب ویو Arianm 3 840 1402/4/25، 12:01 عصر
آخرین ارسال: Arianm
Wink سیستم شخصی سازی خودرو Arianm 1 389 1402/4/24، 05:21 عصر
آخرین ارسال: SHAMIRZA
  علت بازی نشدن وقتی نصب شده amirhosseinalizadehgharebaba81 1 313 1402/4/23، 02:22 عصر
آخرین ارسال: (:--ALI--:)
  چگونگی اجرا بازی روی ه‍است ایران (:--ALI--:) 8 1,461 1402/3/24، 04:50 عصر
آخرین ارسال: (:--ALI--:)
  وصل شدن به روح هاست قبلی :) amirhosseinalizadehgharebaba 2 2,026 1401/11/2، 09:43 عصر
آخرین ارسال: amirhosseinalizadehgharebaba

پرش به انجمن: