سوال در مورد رندوم و بازی انلاین
سلام دوستان 
1 - من میخوام بگم که وقتی رو فلان دکمه کلیک شد به صورت رندوم بره تو یه لیوت (لیوت ها : game1 , game 2 ...) . حالا سوال اینجاست که باید از random استفاده کنم یا choose . فک میکنم باید از رندوم استفاده بشه اما توی بعضی تاپیک ها که این سوال پرسیده شده بود دیدم دوستان گفتن باید choose باشه . حالا گیج شدم . ممنون میشم راهنمایی کنید .
2 - سوال اصلیم اولیه هست و این سوال ربطی به بازیم نداره و اصلا نمیخوام اینجوری بسازم اما کنجکاوم جواب سوالم رو پیدا کنم شاید نیاز شد . میخواستم بپرسم بازی هایی مثل کلش رویال رو چطور باید ساخت . ببینید تو این جور بازی ها توی قسمت مبارزه انلاینش هر دو  بازیکن خودشون رو توی سپاه ابی میبینن و حریف رو توی سپاه قرمز . برای ساخت یه بازی انلاین چطور باید اینکار رو انجام داد ؟؟؟ ممنون میشم جواب هردو سوال رو بدید .
استودیو بازیسازی ایروید
جدید ترین ها : شهرزاد ، دربند;1357 و ATOM
[تصویر:  ads.gif]
  پاسخ

سپاس شده توسط:
از choose  استفاده کن. چون چوز از بین اون ها یی که میدی انتخاب می کنه ولی رندوم برای عدد استفاده میشه بیشتر.امیدوارم کمک کرده باشم
  پاسخ

سپاس شده توسط: shazde
برای سوال اول
اگر ازrandomاستفاده کنید به صورت تکراری هم میاد
اگر ازchoosاستفاده کنید تکراری نمیاد
خوشبختی نمیتونه مسافرت کردن باشه، داشتن باشه، بدست آوردن باشه یا حتی پوشیدن !
خوشبختی یک تجربه معنوی از زندگی کردن هر دقیقه از زندگیتان با عشق، لذت و قدردانی است
__دنیس ویتلی
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1397/6/29، 07:38 عصر)مهدی بابایی نوشته است: برای سوال اول

مطمينی؟
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1397/6/29، 07:38 عصر)مهدی بابایی نوشته است: برای سوال اول

سلام
اینطور نیست
هردو بصورت رندوم میان و تکرار هم میشن
  پاسخ

سپاس شده توسط:
خب پس فرقی نداره و میتونم از random هم استفاده کنم دیگه ؟؟؟ مشکلی پیش نمیاد که ؟؟؟ 
و سوال دوم ؟؟؟
استودیو بازیسازی ایروید
  پاسخ

سپاس شده توسط:
سوال اول برای رندوم از دو تا متغیر میتونی استفاده کنی ولی در چوز میتونی بیشتر استفاده کنی.

مثال : (random(7,450) va  choose(8,7,4,6,3

اگه لایوت هات بیشتر از دو تاس از چوز و اگر دو تاس از رندوم هم میتونی استفاده کنی.
  پاسخ

سپاس شده توسط: shazde
سلام
اول برای لیوتهاتون نام مشابه هم + شماره در نظر بگیرید.مثلا game 1,game 2 و....
بعد به این صورت عمل کنید:
از اکشن go to layout by name استفاده کنید.

کد:
Go to layout => "layout name"& int(random(1,5))

به جای layot name اسم لیوت خودتون را بنویسید بدون شماره اون
  پاسخ

سپاس شده توسط: shazde ، محمد 82 ، smrm
ممنون . این رو که میدونستم ، سوال اینجاست که جای رندوم ، چی بزارم . همون رندوم بهتره یا چوز که انگار دوستان گفتن فرقی نداره . و در جواب اون دوست عزیز که گفتن توی رندوم فقط میشه از دو متغیر استفاده کرد ، دوست عزیز این به این معنی نیست که فقط میتونی دو عدد رو انتخاب کنی . اون روشش اینه که میگه هرچی عدد بین دو عدد وارد شده است ، مثال : 
random(750,800)>>>750,751,752,752.....798,799,800
استودیو بازیسازی ایروید
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1397/6/30، 01:40 عصر)محمد 82 نوشته است: ممنون . این رو که میدونستم ، سوال اینجاست که جای رندوم ، چی بزارم . همون رندوم بهتره یا چوز که انگار دوستان گفتن فرقی نداره . و در جواب اون دوست عزیز که گفتن توی رندوم فقط میشه از دو متغیر استفاده کرد ، دوست عزیز این به این معنی نیست که فقط میتونی دو عدد رو انتخاب کنی . اون روشش اینه که میگه هرچی عدد بین دو عدد وارد شده است ، مثال : 
random(750,800)>>>750,751,752,752.....798,799,800

فکر کنم من هم همین رو گفتم اگه توجه کنی
  پاسخ

سپاس شده توسط:

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  حل شده خرید درون برنامه مایکت در وب ویو Arianm 3 841 1402/4/25، 12:01 عصر
آخرین ارسال: Arianm
Wink سیستم شخصی سازی خودرو Arianm 1 390 1402/4/24، 05:21 عصر
آخرین ارسال: SHAMIRZA
  علت بازی نشدن وقتی نصب شده amirhosseinalizadehgharebaba81 1 313 1402/4/23، 02:22 عصر
آخرین ارسال: (:--ALI--:)
  چگونگی اجرا بازی روی ه‍است ایران (:--ALI--:) 8 1,461 1402/3/24، 04:50 عصر
آخرین ارسال: (:--ALI--:)
  وصل شدن به روح هاست قبلی :) amirhosseinalizadehgharebaba 2 2,026 1401/11/2، 09:43 عصر
آخرین ارسال: amirhosseinalizadehgharebaba

پرش به انجمن: