چند تا سوال
با سلام
من عضو تازه وارد انجمنم و از همین امروز هم کانستراکت رو دارم یاد می گیرم. قبلا هم بصورت پیشرفته با گیم میکر کار می کردم ولی باگ هاش اعصابم رو خود کرده بود.
واسه همین چندتا سوال داشتم:
1- من نسخه 178 کانستراکت 2 رو دارم، چرا خروجی ویندوزفون توش نیست؟ 
2- چرا نمی تونم نوع کامپایل کردن رو تغییر بدم؟ یعنی مونده روی Html .
3- چجوری میشه با یکم خم کردن گوشی به چپ و راست کاراکتر به اون سمت حرکت کنه؟
4- آموزش کامل اسکریپت نویسی کانستراکت (فارسی یا انگلیسی)
5- اگر من نسخه 184 دانلود کنم لایسنسش هست؟
لایسنس هم پرسنال هست.
ممنون موفق باشید

کانال تلگرام معرفی و دانلود بازی، نقد و بررسی، مصاحبه با سازندگان و...
  پاسخ

سپاس شده توسط:
1:اول برای اندروید خروجی بگیرید بعد تو برنامه Intel XDK که برای گوشی خروجی می گیرد هم برای ios و android و windows 8 خروجی بگیرید خیلی آسان.
2:نگاه رو پروژت کلیک کن که معمولا به این اسم(New project)اولین فولدر اون بالا بعد یه قسمت نوشته Perview browser اون را به Node-webkit کلیک کنید بعد درست میشه(تو قسمت تنظیمات دائمی هم میشه کرد)
3:باید از گزینه Tuch تو بازی استفاده کنی و البته با Alfa-beta  آشنا باشی تو Compare orientation می تونید این کارا انجام دهید البته خیلی کار سختی نیست براتون آموزش را می گذارم.
4:من زیاد با کد نویسی جاوا آشنا نیستم ولی زیاد یا در کل نیازی نداره کنستراک2 همه کار هایی که تو به ذهنت خطور می کنه خوده کنستراک2 دارد.
4:در مورد لاینس فکر نکنم داشته باشه از مدیر گروه(Mojtaba) بپرسید.

پاسخ

سپاس شده توسط: Amirns
(1393/8/9، 08:55 صبح)'Amirns' نوشته است: با سلام
من عضو تازه وارد انجمنم و از همین امروز هم کانستراکت رو دارم یاد می گیرم. قبلا هم بصورت پیشرفته با گیم میکر کار می کردم ولی باگ هاش اعصابم رو خود کرده بود.
واسه همین چندتا سوال داشتم:
1- من نسخه 178 کانستراکت 2 رو دارم، چرا خروجی ویندوزفون توش نیست؟ 
2- چرا نمی تونم نوع کامپایل کردن رو تغییر بدم؟ یعنی مونده روی Html .
3- چجوری میشه با یکم خم کردن گوشی به چپ و راست کاراکتر به اون سمت حرکت کنه؟
4- آموزش کامل اسکریپت نویسی کانستراکت (فارسی یا انگلیسی)
5- اگر من نسخه 184 دانلود کنم لایسنسش هست؟
لایسنس هم پرسنال هست.
ممنون موفق باشید

علیک سلام. خوش اومدید. من هم همین‌طور.

۱. الآن که گفتید نگاه کردم تعجّب کردم. واقعاً نمی‌دونم چرا خروجی ویندوز فون ۸ رو برداشتند. البته تو خود سایتش نوشته اگه از طریق Windows Store هم خروجی بگیرید تو ویندوز فون اجرا می‌شه (برای خروجی ویندوزفون باید ویژوال استودیو رو هم نصب داشته باشید). این هم آموزش انگلیسی‌ش: https://www.scirra.com/tutorials/993/how...store-apps
اون روشی رو هم که آقای wooxpria گفتند شاید جواب بده ولی مطمئن نیستم.

۲. اگه منظورتون از کامپایل کردن پیش‌نمایش هست که دوستمون جواب دادند، ولی اگه خروجی نهایی منظورتون هست با انتخاب Node Webkit در خروجی‌ها می‌تونید برای ویندوز (.exe) و مک و لینوکس خروجی بگیرید (کامپایل کنید)

۴. زبان برنامه‌نویسی کانستراکت جاوااسکریپت هست. آموزش‌های جاوااسکریپت هم که فکر کنم زیاد تو نت پیدا بشه. بعد از یادگیری جاوااسکریپت برای استفاده از اون در کانستراکت می‌تونید به آموزش‌های سایت سازنده مراجعه کنید: https://www.scirra.com/manual/15/sdk
درضمن سازندگان این انجین ادّعا می‌کنند که کانستراکت نیازی به برنامه نویسی نداره و به همین دلیل قابلیّت برنامه‌نویسی به صورت مستقیم رو از توش برداشتند. در اصل هم همین‌طوره. اکشن‌ها و ایونت‌های کانستراکت مثل گیم میکر محدود نیست و محدودتون نمی‌کنه.

۵. فعلاً که هنوز نیومده.

خواهش می‌کنم. سلامت باشید.
معجزات طبیعت هایی هستند که با آن‌ها مأنوس نشده‌ایم
و طبیعت معجزه‌ایست که با آن انس گرفته‌ایم
علی صفایی حائری
  پاسخ

سلام
ممنون از پاسخ هاتون . خیلی کمکم کرد مرسی.
ولی یه مشکل دیگه داشتم:
[تصویر:  Untitled.png]
تو عکس بالا من می خوام بک گراند های کوه و درخت (همه اجزایی که در عکس وجود دارند بک گراندن) با سرعتی که تعیین می کنم به سمت چپ بروند ولی هیچوقت تمام نشوند.
برای مثال سایز عکس بک گراند کوه حدود 1300 است که می خوام کاری کنم با سرعت مثلا 5 به چپ حرکت کنه و درست وقتی که ازچپ از صحنه خارج میشه از سمت راست دوباره وارد شه.
همچین چیزی رو چه جوری می تونم پیاده کنم؟
  پاسخ

سپاس شده توسط:
سلام، خواهش می‌کنم.
این سورس رو نگاه کنید اگه متوجّه نشدید بپرسید:  Found
درضمن یکای سرعت در گیم میکر پیکسل بر استپ هست ولی در کانستراکت پیکسل بر ثانیه هست. یعنی سرعت ۵ در گیم میکر معادل سرعت ۱۵۰=۵×۳۰ در کانستراکت هست.

لطفاؐ از این به بعد هر سؤال رو در تاپیکی جداگانه بپرسید.

علی صفایی حائری
  پاسخ

سلام ممنون از سورستون.
چشم بقیه سوالاتم رو تو تاپیک های متفاوت می پرسم. پ
اما یه سوال داشتم راجع به اون سوسی که دادید.
نمی خوام بعد از اینکه بک گراندم کلا از صحنه خارج دوباره بیاد.
می خوام درست پشت سر بک گراندم همون بک گراند باشه که باهم حرکت کنن.
  پاسخ

سپاس شده توسط:
منظورتونو درست متوجّه نمی‌شم. الآن تو این سورس دو تا بک‌گراند پشت سر هم حرکت می‌کنند و وقتی یکی‌شون کاملاً از صحنه خارج بشه میاد پشت سر اون یکی دیگه و همین طور ادامه پیدا می‌کنه. یعنی شما می‌خواستید کار دیگه‌ای انجام بدید؟
علی صفایی حائری
  پاسخ

سپاس شده توسط:
نه اون سورس درسته واسه من ایراد داره.
اگر میشه این سورس رو درست کنید . یعنی اینکه تمامی لایه های بک گراند پشت سرهم (عین سورس) بیان.
KokoRun.zip
  پاسخ

سپاس شده توسط:
اگه سورس‌تون رو درست کنم شما کارتون راه میفته ولی روش کار رو یاد نمی‌گیرید. به همین دلیل ترجیح می‌دم همون سورس اوّل رو براتون تشریح کنم.

[تصویر:  bs2.png]
اوّل دو نمونه (اینستنس) از یک بک‌گراند در لیوت قرار داده شده است. اوّلی در گوشه‌ی بالا سمت چپ پنجره‌ی بازی و بعدی دقیقاً سمت راست خارج از پنجره‌ی بازی (اگر مثلاً عرض پنجره‌ی بازی 640 پیکسل باشه نمونه‌ی دوم هم باید ایکسش 640 باشه و Y هر دوشون باید صفر باشه تا در بالا قرار بگیرند).حالا می‌ریم سراغ بررسی ایونت‌شیت.

[تصویر:  bs1.png]

1. در شروع لیوت عرض و ارتفاع بک‌گراند با عرض و ارتفاع پنجره‌ی بازی ست می‌شه. ست کردن ارتفاع ضروری نیست ولی عرض رو حتماً باید ست کنید. این کار باعث می‌شه پس‌زمینه کلّ پنجره‌ی بازی رو پوشش بده.

2. این می‌گه توی هر فریم بازی از مختصّات x بک‌گراند 60*dt کم بشه (dt دلتاتایم هست و فعلاً باهاش کاری نداریم)، در نتیجه بک‌گراند به سمت چپ حرکت می‌کنه. مثل این می‌مونه که در گیم میکر تو ایونت Step یک کد بذارید و بنویسید  x -= 1

3. این یکی می‌گه هر وقت مختصّات x بک‌گراند از منفی عرض پنجره‌ی بازی کم‌تر یا مساوی شد (اگه تو شماره‌ی 1 یادتون باشه عرض پنجره‌ی بازی همون عرض بک‌گراند هم هست، این جمله رو می‌شه به این صورت هم بیان کرد: هر وقت یکی از نمونه‌های بک‌گراند کاملاً از صفحه خارج شد) مختصّات x اون به اندازه‌ی عرض پنجره‌ی بازی بشه. این جمله هم یعنی بیاد دقیقاً سمت راست اون بک‌گراندی قرار بگیره که الآن داره دیده می‌شه.

خوب همون‌طور که دیدید ترکیب این سه تا باعث می‌شه بک‌گراند تا ابد حرکت کنه.

علی صفایی حائری
  پاسخ

سپاس شده توسط: Amirns ، alii

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  گروه انجمن کانستراکت sahabia-games 0 903 1401/4/30، 04:17 عصر
آخرین ارسال: sahabia-games
  کمتر شدن عدد از صفر tohidrajabali 0 875 1401/2/26، 01:06 عصر
آخرین ارسال: tohidrajabali
  مشکل در تاچ کردن mehdi 3 2,548 1400/12/21، 11:09 عصر