انجین Visual Novel Maker
[تصویر:  vnm-script.png][تصویر:  vnm-editor_2.png][تصویر:  vnm-multilang_1.png][تصویر:  homepage-image-vnm.jpg]
یک از نیرومندترین انجین های ساخت بازی است که شرکت مستقل از آن برای ساخت بازی بکار می برند. 
این انجین زیر مجموعه ای از انجین rpg maker است. شمار بسیاری بازی ها رایانه ای ، گوشی هوشمند و ... با این انجین ساخته شده است.
این یک انجین از یک شرکت ژاپنی است. که همه ابزار های مورد نیاز برای ساخت بازی نقش آفرینی را برای شما فراهم کرده است.
این انجین برای ساخت بازی های نقش آفرین ، جویندگی و ماجراجویی ، داستانی ، کمیک و ... بکار می رود.
یک انجین دیگر با جاوا اسکریپت ، شمار انجین های که با جاوا اسکریپت کار می کنند در این 8 سال خیلی زیاد شده وبیشتر هم خواهد شد.

ویژگی های:

BEAUTIFUL FREE-TO-USE ASSETS

Visual Novel Maker contains beautifully crafted resources named Standard Asset Resources (StARs) to help you st
your game. This includes characters, backgrounds, music and sound effects free to use when you buy the program!

COFFEESCRIPT / JAVASCRIPT

Visual Novel Maker gives you the ability to add new mechanics or functions through the use of Plugins and/or Extensions! You now have the ability to modify the editor to add your own commands and database tabs for full control! Visual Novel Maker uses Javascript and Coffeescript.

MULTIPLATFORM SUPPORT
Export your games to Windows, Mac OSX, Linux Ubuntu, Android, iOS, SteamOS, and for the web!

FRIENDLY, FLEXIBLE AND POWERFUL
Discover powerful features through a click, drag, or type interface. Manipulate your graphics and text with ease alongside with the software's Live Preview.

LIVE2D AND VOICE SYNC SUPPORT

Use Live2D models to breathe life to your game with our Live2D DLC! Includes a special 

license to utilize Live2D models without additional contracts or royalty fees!

MOVIE AND AUDIO LAYERING
Utilize layered audio and movie effects to present a rich and immersive experience to your audience.

MULTI-LANGUAGE SUPPORT
Easily localize your game to different languages with our user friendly language tab or export them to CSV format for collaboration purposes!

POWERFUL SCRIPTING & EXTENSION SUPPORT
Visual Novel Maker features Scripting, the ability to add new mechanics or functions in-game, and Extensions, the ability to modify the editor to add your own commands, to give users full control!

پاسخ

سپاس شده توسط: MohammadHadi ، keyhan ، oak ، ᔕinaᗪehghani
اقا ممنون به خاطر اطلاع رسانی . ولی اینجا انجمن تخصصی کانستراکته . یه انجین خوب معرفی کردید ، خیلی خب .
دیگه بهتره روی همین کانستراکت و مشکلاتی که دیگران دارن یا حتی جاهاییش که دیگران بلد نیستن کار کنیم . همه دارن با کانستراکت کار میکنن . بهتر نیست به جای شروع از 0 تو یه انجین شبیه همین انجین ، کار رو همین کانستراکت رو ارتقا و قوی تر کنیم ؟؟؟ (البته میگم اون انجین سه بعدی رو نمیگم .)
استودیو بازیسازی ایروید
جدید ترین ها : شهرزاد ، دربند;1357 و ATOM
[تصویر:  ads.gif]
  پاسخ

سپاس شده توسط: MohammadHadi ، mehrdad.ch ، shazde ، Mehrdad ، ᔕinaᗪehghani
سلام
ممنونم از اینکه انجین های جدیدی رو معرفی میکنید.
باتوجه به اینکه کانستراکت در حال از بین رفتن هست و کاربران سایت سیررا دیگر فعالیتی در این مورد ندارند و وقتشون رو برای کانس ۳ میزارم و البته کانس ۳ پلاگین هاش کمتره.
ایشون کار بسیار خوبی میکنند.
این طوری یه نفر که بخواد بیاد توی انجمن تصمیم بگیره که کدوم انجین رو انتخاب کنه.
و با انجین های دیگر هم آشنایی داشته باشه.
سایت سی لایف هم در حال حاضر با مشکلی مواجه شده که البته ما در حال رفع آن هستیم و قصد داریم در مورد انجین هایی که آموزش های کمی دارند و کاربران با آنها آشنایی ندارد همکاری کند و آموزشاتی در زمینه ی بازی سازی و عرصه های مربوط بدهد
خوشبختی نمیتونه مسافرت کردن باشه، داشتن باشه، بدست آوردن باشه یا حتی پوشیدن !
خوشبختی یک تجربه معنوی از زندگی کردن هر دقیقه از زندگیتان با عشق، لذت و قدردانی است
__دنیس ویتلی
  پاسخ

سپاس شده توسط: mehrdad.ch
دوستان گرامی کانستراکت یک انجین برای ساخت هر سبکی است ولی برای ساخت هر بازی باید از صفر آغاز کرد.
برای ساخت سبک نقش آفرینی کانستراکت خیلی کارایی ندارد.
چرا؟
1. چون هوش مصنوعی ندارد. پیاده سازی آن بسیار سنگین و پیچیده می شود
2. درون انیمشن سازی ندارد
3. متن و نوشتن پیچیده نیست. مدیریت متنی ندارد. چند زبانه نیست
و ...
با این انجین شما می توانید بازی های سریالی و قسمت به قسمت بسازید. یکی از ویژگی های برجسته این انجین محافظ از منابع شما سات عکس های شما را رمز نگاری می کند.
من این را برای نقش آفرین و ماجراجویی معرفی کردم بدرد سبک های دیگر نمی خورد.
بیش از دویست انجین هست که همه آنها را دیدم ولی 90 درصد آنها بدرد نخور هستند که باید آنها را در آشغالی ریخت.
برخی تنها کد نویسی هستند برخی به ویژال  استادیو طراحی شده اند. یک انجین چینی هم پیدا کردم که مثل کالا ها شان بود. عکس های جذاب داشت ولی بجختی دانلود کردم  پس از ده دقیقه کار ctrl + alt + del انجام دادم. بسیاری محیط گسترش بدی داشتند. بسیاری هم اندروید پشتیبانی نمی کردند.

یکی از دلیل معرفی خروجی اندروید و ویندوز باید مانند کانستراکت باشد، نمی دانم با این می شود از پروژه کانستراکت خروجی اندروید.  

بسیاری از دوستان می خواهند با کانستراکت کتاب و یا برنامه های آموزشی  بسازند. 
می شود ساخت ولی خیلی سخت است و زمان بر. 
یک برنامه نیرومند هست که کامل ویژال و گرافیکی است و مانند کانستراکت است و کردوا پشتیبانی می کند.
چون دوستان شاکی هستند معرفی نمی کنم.
بهتر است برای هر کاری بهترین ابزار را انتخاب کنید برای دانستن بهترین ابزار باید آگاهی و دانش پیدا کنید.
  پاسخ

سپاس شده توسط: MohammadHadi ، keyhan
ببین دوست عزیز بهتره به جای معرفی انجین های مختلف همونطور که گفتید ، ما به انجین های زیر نیاز داریم :
دو بعدی 
سه بعدی 
نقش آفرینی 
برنامه ساز
خب همه رو معرفی کردید جز برنامه ساز خوب و شبیه کانستراکت . این رو هم اگه میدونید معرفی کنید ولی دیگه واسه همین سبکای تکراری انجین جدید معرفی نکنید و تلاش و وقتتون رو برای همون انجین های قبلی صرف کنید . 
ممنون که به نظرات احترام میزارید . 
استودیو بازیسازی ایروید
جدید ترین ها : شهرزاد ، دربند;1357 و ATOM
[تصویر:  ads.gif]
  پاسخ

برنامه ساز برای چه کاری می خواهید؟
اگر کانستراکت درست بدانید با این انجین هم می توانید کار کنید.
این را برای دوستان گفتم که می خواهند بازی های سبک نقش آفرینی بسازند، نه اینکه فوری کانستراکت درست یاد نگرفته و از بازی سازی تسلط ندارند سراغ این انجین بروند.
باید آینده نگر باشیم ، خیلی خیلی کانستراکت 2 بروز رسانی شود تا سال 2020 هست، بدون بروز رسانی توانایی های تازه ندارد و باگ ها داریم و ... . من هیچ انجینی را به سادگی و نیرومندی کانستراکت سراغ ندارم. تنها عیب کانستراکت 2 این است ابزاری برای خروجی گرفتن در اختیار کاربرانش نداده که به دردسر نیافتند. 
  پاسخ

سپاس شده توسط: MohammadHadi ، keyhan
نکته آخر من معایب و مزایا هر انجین را معرفی می کنم . درخواست نکردم برای هر انجینی فوری یک انجمن بسازنند. نمی دانم چرا انقدر واکنش دادی؟

این انجین برای ساخت چه سبک بدرد بخور است گرافیک چجوری پشتبانی می کند چه پلتفرمی را پشتبانی می کند
ابزارهای ساخت بازی چه دارد. زمان و مدیریت منابع دو پایه مهم هر پروژه ای است
این شما و پروژه شما هستید که باید انتخاب کنی شما چه توانایی دارید پروژه شما چی هست و چقدر می توانید با این انجین کار کنید.

دانستند عیب نیست نداستند عیب است. اگر پروژه ای را شروع کردید باید تا آخرش برید.
مانند کسی نیستم کانستراکت را کمی کار کرده تا شنیده انجین یونیتی قوی هست بدون انیکه بدانه یونیتی چیست کانستراکت رها کرده رفته یونیتی ، پس از چند ماه کار آوازه آنریل را شنیده ، یونیتی هم را رها کرده رفته دنبال آنریل ، پس از چند ماه دیده کارش نیست کلا بازی سازی را رها کرده.

اکنون برخی کاربر ها می خواند بازی چند نفره با افزونه multiplayer بسازند خروجی اندروید مشکل دارد. و کانستراکت پشتیبانی نمی کند. اگر مشکل حل نشود بدون هیچ تعصبی نباید بازی آنلاین برای اندروید با کانستراکت ساخت. 
  پاسخ

سپاس شده توسط: MohammadHadi ، hb1221 ، wof team ، keyhan
(1397/12/16، 12:34 عصر)mehrdad.ch نوشته است: دوستان گرامی کانستراکت یک انجین برای ساخت هر سبکی است ولی برای ساخت هر بازی باید از صفر آغاز کرد.
برای ساخت سبک نقش آفرینی کانستراکت خیلی کارایی ندارد.
چرا؟
1. چون هوش مصنوعی ندارد. پیاده سازی آن بسیار سنگین و پیچیده می شود
2. درون انیمشن سازی ندارد
3. متن و نوشتن پیچیده نیست. مدیریت متنی ندارد. چند زبانه نیست
و ...
با این انجین شما می توانید بازی های سریالی و قسمت به قسمت بسازید. یکی از ویژگی های برجسته این انجین محافظ از منابع شما سات عکس های شما را رمز نگاری می کند.
من این را برای نقش آفرین و ماجراجویی معرفی کردم بدرد سبک های دیگر نمی خورد.
بیش از دویست انجین هست که همه آنها را دیدم ولی 90 درصد آنها بدرد نخور هستند که باید آنها را در آشغالی ریخت.
برخی تنها کد نویسی هستند برخی به ویژال  استادیو طراحی شده اند. یک انجین چینی هم پیدا کردم که مثل کالا ها شان بود. عکس های جذاب داشت ولی بجختی دانلود کردم  پس از ده دقیقه کار ctrl + alt + del انجام دادم. بسیاری محیط گسترش بدی داشتند. بسیاری هم اندروید پشتیبانی نمی کردند.

یکی از دلیل معرفی اخروجی اندروید و ویندوز باید مانند کانستراکت باشد، نمی دانم با این می شود از پروژه کانستراکت خروجی اندروید.  

بسیاری از دوستان می خواهند با کانستراکت کتاب و یا برنامه های آموزشی  بسازند. 
می شود ساخت ولی خیلی سخت است و زمان بر. 
یک برنامه نیرومند هست که کامل ویژال و گرافیکی است و مانند کانستراکت است و کردوا پشتیبانی می کند.
چون دوستان شاکی هستند معرفی نمی کنم.
بهتر است برای هر کاری بهترین ابزار را انتخاب کنید برای دانستن بهترین ابزار باید آگاهی و دانش پیدا کنید.
من با تمام نظرات شما موافقم.
کانستراکت داره قدیمی میشه و کاربراش رو از دست میده.
به نظر من انجین هایی که شما معرفی میکنید بسیار خوب هستند.
البته هر انجینی خوبی و بدی دارد.
مثلاً کانستراکت مشکل خروجی اندروید دارد و یونیتی مشکل در جلوه های بصری و گیم میکردم مشکل ضعیف بودن.
اگر میشه اون انجین رو معرفی کنید که می گفتید.
خوشبختی یک تجربه معنوی از زندگی کردن هر دقیقه از زندگیتان با عشق، لذت و قدردانی است
__دنیس ویتلی
  پاسخ

کدام انجین؟
  پاسخ

سپاس شده توسط: keyhan
بین حرف هاتون گفتید
__دنیس ویتلی
  پاسخ

سپاس شده توسط:

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  استخدام چند ردیف شغلی در تهران hasansanaei 0 484 1402/6/1، 02:13 عصر
آخرین ارسال: hasansanaei
Heart یلدا مبارک ? oak 2 2,087 1400/10/4، 09:46 عصر
آخرین ارسال: amin hosseini
  پرداخت درون برنامه M.Y 3 1,908 1400/9/27، 03:59 عصر
آخرین ارسال: mostafanastary
  سوالاتی در مورد حق کپی رایت تصاویر Alireza3d 2 2,031 1400/6/31، 11:12 صبح