مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت

درد و دل
(1398/2/14، 03:25 عصر)alii نوشته: اگه بخام از شرایطم بگم دقیقا مثل شرایط اقا شازده است خونه نشین شدم کلا هم پشتم رو به در اتاق و جلوم یه کامپیوتر که از ساعت ده صبح تا یک شب بی وقفه  کیبورد و موس لمس میکنم خودمم نمیدنم چکار میکنم یه طراحی میکنم چند خط کد میزنم چندتا فیلم اموزشی میبینم دوباره طراحیو کدزنی ...اطرافیام میگن چکار میکنی باخودت همش اونجا نشستی خسته نمیشی بیا برو بیرون برو هوایی بخور چشات کور شد داری خودت نابود میکنی  نگا فلان کن تو پتروشیمیه  خونه خریده ماشین داره فلان کار کرده این حرفا ... همینا ی اشفته فکری میشه میاد تو سرم و دست میکشم ی نگاهی بخودم میکنم میگم راست میگن هیچی ندارم واقعا ی بدبخت تمام معنام

اما باز بعد مدتی میام تو اتاقم شروع میکنم طراحی و کد زنی یه حسی یه چیزی تو وجودمه که نمیزاره از این کامپیوتر و لذتش دست بکشم همین شده یه دیوار برام نمیدونم دیوار پیشرفته یا هلاکتم

از این فیلمای انگیزشی زیاد دیدم هدف بگیر برو سمتش و از این حرفا ولی اینا شده برام  مثل یه قرص مسکن برای چند ساعت ... بعدش خمار افکارواخبار  بد مملکت و شرایط بدی که از اینم بدتر میشه  

از نظر کد نویسی و گرافیک مشکلی ندارم و خیلی وقته رو یونیتی مانور میدم تنها مشکل افکار پریشونمه و اینده ای که نمیدونم .... دوست دارم تنها باشم خودم و خودم اینجوری حس بهتری دارم

سلام

دوست عزیز شرایطتون غیره نیست ؛ یعنی چیزی نیست که مثلا بگیم شما چه آدم بیچاره ای هستی و ما چقدر خوبیم .

در کل صلاح نمیدونم بخوام چیزی بگم ، در رابطه با اینکه گفتید ما دور کاری نمیتونیم کار کنیم و ... سرد میشیم و فلان ...

بنده دارم با 4 نفر دیگه دور کاری میکنم ، البته خودمونیم ، دو تاشون جداگانه بهشون پول دادم ؛ ولی خب به طور کلی اول کار و تحویل گرفتم بعد پولو دادم ، بماند که آشنا بودم و میشناختن که همچین کاری کردن ؛ اما خب 2 تا از افراد دیگه ای که باهاشون کار میکنم بیش از 4 سال هست دارم باهاشون کار میکنم ، تا حالا هم کار های زیادی انجام دادیم ، حتی ی چیزی که بخوام بهتون بگم این هست که طی 2 سال اول آشناییمون هرچقدر کاری کردیم نهایتا نفری 3 میلیون 500 هزار تومان بهمون رسید ...

اما خب طی این دو سال شرایط بهتر شده .

من نمیدونم توی کانستراکت چقدر وارد هستید ؛ والا من نمونه کار هاتونو میدیدم احساس نمیکردم بیشتر از 6 ماه آشناییت داشته باشید باهاش !
ولی کار های گرافیکیتون تقریبا قشنگ بود و به نظرم اگر کمی ذهنتون باز باشه برای یک سناریو زیبا واقعا گرافیک هاتون هم زیبا تر میشه ...

در کل اگرم دوست داشتید درد و دل کنید که توصیه نمیکنم و راهنمایی خواستید بنده حاضرم توی تلگرام باهاتون صحبت کنم .

09367539501

موفق باشید .
[عکس: Gameme.png]
بزودی ...
موفق و پیروز باشید / حسن ثنایی

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط: shazde ، alii ، kakmamad
با سلام خدمت علی اقا
البته من سنم کمتر از اون چیزیه که بخوام شما رو راهنمایی کنم ولی باید بگم تبریک ...

تبریک به خاطر اینکه فهمیدین کارتون قابل قبول نیست و می خواین که کار بهتری ارائه کنید

و اما راجب شرایطتون باید بگم الان همه مردم در شرایط خوبی به سر نمیبرن و فقط شما نیستید
اما همونطور که فیلم های انگیزشی که دیدین هم بهتون گفتن بهترین کار نا امید نشدنه
فرض کنید که این همه سختی رو تحمل کردین و حالا که موقع شکوفاییتونه خدا می خواد امتحانتون کنه

افراد زیادی فقط غر میزنن ولی افراد کمی برای تغییر شرایطشون کاری میکنن...جز اون عده کم باشید
مثلا آقای گنجه زادگان سازنده سری بازی های دزد بی مزد که من اونو به عنوان استاد قبول دارم و به عشق بازیهاشون بازیساز شدم ولی اگر غیبتشون نباشه باید بگم اونم فقط می خواست غر بزنه و هی میگفت کافه بازار از بازی های من حمایت نمیکنه و وضعیتم بده و بعدشم فقط افتاد روی جریان پول...تهش چی شد ...ده هزار نصب بازیهاش شد دویست نصب ...در حالی که میتونست بهترین بازیساز ایران بشه

یکی از ایراداتتون بنظرم اینه که فقط به قصد پول بازی میسازید و هول داشتن برای پول کاری میکنه ایده اصلی بازیتون از ذهنتون بره و فقط به فکر این باشید که بازیتون رو تموم کنید که به پول برسید 

البته باید بگم کار هاتون نه تنها بد نیست بلکه خوبه اگه چند تا از همین کاراکترایی که گذاشتید رو میساختین باهاشون راحت میشد یه بازی عالی درست کرد ...خودتون رو دست کم نگیرید

و فکر نمی کنم کسی تو انجمن باشه که بخواد بازیساز بشه و شب و روزش کامپیوتر نباشه و خونوادش بهش نگن بسه کور شدی پای کامپیوتر ..یا مثلا بش بگن فلانی رو ببین همه چی داره تو فقط تو اتاقی ...قطعا هممون همینطوری هستیم
ولی به حرفای دیگران حتی خونواده اهمیت نده...اونا ذهنیت تو رو ندارن ..به بازیسازی مثل تو نگاه نمی کنن

من مطمئنم کلی ایده توی ذهنتون هست...همونطور که دوستان گفتن اول روی کاغذ بیارش و بعد شروع کن با ساختنش هدفتم بزار مثلا اینکه بازیم جزء برگذیده های کافه بازار بشه و با عشق مشغول به کار شو تا بهترین خودتو به همه نشون بدی

من خودم 18 سالمه دو ماه دیگه کنکور دارم الان مثلا فرجه امتحانامه ولی نمی خونم چون به رشته ریاضی علاقه ندارم سه سال پیش می خواستم برم کامپیوتر که خونواده مخالفت کردن ازم مهندس خواستن و به دلیل نبودن علاقه معدل 19/5 تبدیل شد به 16/5 برای همین دستم به درس نمیره
ولی حالا بازیسازی اینقدر بش علاقه دارم که هر چی پدر ومادرمو و دیگران میگن به فکر کنکور باش برام مهم نیست و دارم توی فرجه امتحانا بازی میسازم
خواستم بگم منم مثل شما و بقیه اوضام اونقدر ها جالب نیست ...ولی عشق بازیسازی یه نعمته باید قدرشو بدونیم

زیاد حرف زدم شرمنده 4 

موفق باشید و خداحافظ

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط: alii ، rezamms ، shazde ، kakmamad ، mahdibnn ، mostafanastary ، shaygaaan ، danials008
سلام و درود خدمت شما
من می توانم بگم که مثل شما بودم.حدود چند سال قبل من کارم رو با اسکرتچ شروع کردم.بعد رفتم گیم میکر و با کانستراکت آشنا شدم.بعد یه مدتی دیدم که انگلیسی ام در این موقعیت خوب نیست کانستراکت رو ول کردم.بعد از چند سال ( دی ۹۶) دوباره به فکر بازیسازی افتادم.البته اون موقع تجربه ی زیادی نداشتم.البته اون موقع یه مدت کوتاهی انجمن خراب شده بود و...بعد از چند روز که درست شد ،رفتم ثبت نام کردم و گفتم که کارمو شروع کنم،گرافیک بازی هام خیلی خیلی بد بود و میشه گفت در حد چیزهای paint بود.کم کم توی این راه مشکلاتی توی بازی ایجاد شد و با کمک اعضای خوب انجمن مخصوصاً آقا محمد(shazde) تونستم تجربه کسب کنم.بعد دیدم که کارهام موفق نیست و نمی تونم توی این کار پیشرفت کنم،رفتم ایلوستریتور یاد گرفتم و توی این زمینه پیشرفت کردم.بعد برای اولین بار توی یه گروه عضو شدم و کارمو شروع کردم. البته اونجا هم ایده‌ها جالب نبود و بعد از مدتی به این در و اون در زدم رفتم فریلنسر شدم و بعد از مدتی، در همین چند هفته ی پیش در یک استودیو عضو شدم.خداروشکر اوضاع ام خوب شد و کارام خوب پیش رفت.
میخواستم بگم که شما باید اون چیزی که علاقه دارید رو ادامه بدید.
البته روحیه ی شما پایین هست و میشه گفت این یکی از ضعف های بزرگ شماست ، البته دیدن و گوش دادن به آموزش های خودهیپنوتیزم و آینده نگری می‌تونه کمک خوبی به شما بکنه.
البته شما زیاد نباید به اطرافتون توجه کنید.و اون کاری که میخواهید رو تموم کنید.
خوشحال میشم به پی وی من در تلگرام بیایید:
@Mahdibabaei1383

خوشبختی نمیتونه مسافرت کردن باشه، داشتن باشه، بدست آوردن باشه یا حتی پوشیدن !
خوشبختی یک تجربه معنوی از زندگی کردن هر دقیقه از زندگیتان با عشق، لذت و قدردانی است
__دنیس ویتلی

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط: shazde ، kaveh_pzh ، wof team ، mostafanastary ، kakmamad ، danials008 ، alii