مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت


بازی های پر درآمد
#11
سلام به همه عزیزان
درسته که تو بازیسازی سختی های زیادی وجود داره و این یه چیز مشخصه و فقط مخصوص بازیسازی نیست و تو هر زمینه و حرفه دیگه ای سختی های خودشو باید تحمل کرد!
اما وقتی شما با عشق وارد یک حرفه یا مسیر میشید،از تمام سختی های اون هم لذت میبرید؛من خودم اینجوریم شما رو نمیدونم 4
هر کدوم از سختی ها در این مسیر لذت و تجربیات خودشو داره و ما رو به سمت موفقیت هدایت میکنه،موفقیتی که بدون سختی بدست بیاد هیچوقت بدرد نمیخوره
و خب ممکنه که شکست های زیادی بخوریم ولی مهم اینه که ما چطوریه به شکست ها نگاه کنیم؛وقتی ما به شکست به عنوان یک دوست و راهنما نگاه کنیم میتونیم تجربیات و چیزای جدید ازش یاد بگیرم و راهنمای ما میشه برای مسیر درست،ولی وقتی شکست رو به عنوان دشمن ببینیم دقیقا میشه دشمن و هیچوقت نمیزاره به سمت مسیر موفقیت قدم برداریم


سختی های زیادی وجود داره و در عوض راه حل هایی هم وجود داره؛بر هر چیزی راهی هست و راه بهشت نماز است.
حالا بهشت به موضوع مربوط نیست 3ولی خب مشکلاتی که ما داریم 
مثلا کم پولی که روش های زیادی داره؛اینکه از پروژه هایی سادع تر و اونایی که بدون بودجه هم بشه ساخت شروع کنیم و یه بزی قشنگ بسازیم و بشه نمونه کار؛اینجوری هم میتونید از خود بازی درامد کنید یا حتی میتونید اسپانسر پیدا کنید و وقتی نمونه کار خوب داشته باشید خیلی کار واستون راحت تر میشه
خلاصه برای هر مشکلی راهی هست و باید با تفکر و تحقیق و صبر مشکلات رو حل کرد تا به سوی موفقیت قدم برداریمبا آرزوی موفقیت برای همه ی دوستان 41
 
پاسخ دهید
 سپاس شده توسط: amin COD ، mostafanastary ، مهدی بابایی
#12
ممنون از دوستان
در ادامه و تایید حرفای آقا حسام باید بگم من الان دارم 19 ساله میشم
خوب که به عقب نگاه میکنم میبینم به جز وقت تلف کردن کاری برای زندگیم نکردم اما اگه الان نجنبم و از یه سنی رد کنم دیگه به قول معروف خر بیار و باقالی بار کن...برای همین از الان دنبال بهترین هام باید بهترین ها رو داشته باشم چون قراره براشون تلاش کنم و به قول آقا حسام یه سری چیز ها رو قربونی کنم
حرف با بچه های سن پایین تره...الان اینا رو نخونید بگید به ما که نمیرسه...هنوز زوده...نه!!...من خودم الان نفهمیدم چطور دارم میشم 19 ساله
من زیاد فیلم انگیزشی نگاه میکنم  یه حرف رو تقریبا همشون میزنن اینکه الان آیندتو تصور کن یه ماشین خفن و یه خونه خفن یه خانواده عالی و ... ولی این اخری یکی دیدم از همش عالی تر ...گفت تصور کردن آینده خوبه و به آدم انگیزه میده ولی بیاید یطور دیگه به موضوع نگاه کنیم برید 10 سال آینده رو تصور کنید که شما هیچکاری نکردید...درست مثل همین امروز هستید...پدر و مادرتون چطور بهتون نگاه میکنن؟...اون دوستایی که بهت میگفتن نمیتونی میان بهت میگن دیدی بهت گفتم...و شما مجبورید سکوت کنید چون دیگه دنبال رویا هاتون نرفتید...
اینو که شنیدم انگار یه آب یخ ریختن روم
تصمیم گرفتم برم دنبال رویا هام...از همین الان نه برای بعدا
رویای من درآمد میلیاردی با بازیسازیه و بهشم میرسم...دیگه فکرمو کوچیک نگه نمیدارم
شاید تا سال دیگه نرسم یا دو سال یا 5 سال اما اگه مثل قبل بخوام ادامه بدم هرگز نمیرسم
دوستان من دیدتون رو باز تر کنید...به موفقیت های بزرگ فکر کنید
تنبلی بزارید کنار...بهونه نیارید...بازی های ساده رو انتخاب نکنید برای اینکه ساختشون براتون راحته بازی بسازید که دوست دارید بسازید...توی زندگی هم کاری رو بکنید که دوست دارید بکنید

حدیث  امام علی علیه السلام :
الشَّرَفُ بِالْهِمَمِ الْعَالِيَةِ لَا بِالرِّمَمِ الْبَالِيَة
شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده

حدیث  امام علی علیه السلام :
كُنْ بَعِيدَ الْهِمَمِ إِذَا طَلَبْتَ كَرِيمَ الظَّفَرِ إِذَا غَلَبْت
هر گاه در پی چیزی هستی ، بلند همت باش و آن گاه که چیره شدی ، در پیروزی کریم باش

حدیث  امام علی علیه السلام :
مَنْ دَامَ كَسَلُهُ خَابَ أَمَلُه
کسی که پیوسته تنبلی کند ، در رسیدن به آرزویش ناکام ماند

حدیث امام جعفر صادق علیه السلام :
مَنْ طَلَبَ التِّجَارَةَ اسْتَغْنَى عَنِ النَّاس
هر کس دنبال تجارت رود از مردم بی نیاز می شود.

حدیث  امام جعفر صادق علیه السلام :
لَا تَكْسَلْ عَنْ مَعِيشَتِكَ فَتَكُونَ كَلًّا عَلَى غَيْرِك
در معاش دنیوی خود تنبلی مکن که سربار دیگران باشی.

حدیث  امام موسی کاظم علیه السلام :
إِنَّ اللَّهَ تَعَالَى لَيُبْغِضُ الْعَبْدَ النَّوَّامَ إِنَّ اللَّهَ لَيُبْغِضُ الْعَبْدَ الْفَارِغ
خداوند دشمن بنده ای است که زیاد می خوابد و بیکار است.

حضرت امام علی (ع) در توصیه های خویش به فرزندشان امام مجتبی علیه السلام فرمودند:
«فاسع فی کدحک; نهایت کوشش را در زندگی داشته باش
دلیل این امر این است که عاقبت، هر جوینده ای یابنده است . 
«من طلب شیئا ناله او بعضه: آن کس که در تلاش و طلب چیزی باشد، یا به همه آن و یا لااقل به قسمتی از آن دست خواهد یافت .»

این حدیث های بالایی رو به یاد داشته باشید
مخصوصا آخری یا به همش میرسی یا به قسمتی از هدفت میرسی پس هدف بزرگ انتخاب کن و برای اون به شدت تلاش کن

من خودم اول تاپیک هم گفتم می خوام بازی انلاین بسازم (البته خب موضوع تاپیک عوض شد کلا4 ) ولی الان بلد نیستم اما میدونم برای ایده ای که دارم لازمه پس میرم و به بهترین نحو یادش میگیرم یا از دیگران کمک میگیرم

نمی دونم اهداف شما چیه؟...ولی تلاش کنید تا بهش برسید
به هرچه بچسبی                                                                                    what you dwell on
    به همان تبدیل میشی                                                                            is what you become
                                                        
اپرا وینفری                   

 
پاسخ دهید
 سپاس شده توسط: wof team ، kiarash ، mahdi.p ، mostafanastary ، hesam3 ، kakmamad ، مهدی بابایی
#13
این مطلب رو هم بخونید، حدیثی که امین عزیز گفت هم داخلش هست. بسیار عالی!

پرسش:
گفته میشود بچه بیاورید که خدا روزی اش را میرساند، پس چرا خیلی ها با وجود چند تا بچه الان تو فقر دست و پا میزنند؟ چرا افریقا و کشورهای زیادی اینطور هستند؟ با این وضع اقتصادی خیلی ها رو دیدم از بچه آوردن منصرف شدند، آنها را چطور باید توجیه کرد که بچه بیاورید، خداوند روزی او را میرساند؟

پاسخ:
برای پاسخ به این سوال باید به چند نکته مهم توجه بفرمایید

نکته اول:
رزق و روزی امری یک طرفه نیست، بلکه دو طرفه است، اگر یک طرفه می بود و فقط خداوند بدون دخالت بشر آن را بر عهده گرفته بود بله این توقع درست بود که چرا خداوند به وظیفه اش عمل نکرده است، اما وقتی قرار است از یک طرف فاعلیّت باشد و از طرف دیگر قابلیت، یعنی یک افاضه فیض کند و دیگری آن را کسب کند دیگر نمی شود یک طرف را مقصر دانست.

اینکه خداوند فرموده است رزق تمام مخلوقات و موجودات به دست من است به معنای انکار اسباب و علل نیست، بلکه اتفاقا خداوند فقط از طریق اسباب و علل اراده اش را محقق می سازد:
«أَبَى اللَّهُ أَنْ يُجْرِيَ الْأَشْيَاءَ إِلَّا بِأَسْبَابٍ فَجَعَلَ لِكُلِّ شَيْ‏ءٍ سَبَبا»؛ خداوند ابا دارد از اینکه امور را جز از طریق اسبابش جاری سازد، پس برای هر چیزی سببی قرار داد.
بنابراین موجودات از هر طریقی که رزق به دست آورند از جانب خداوند محسوب میشود، نه اینکه اسباب و علل نفی شوند.

نکته دوم:
رزق و روزی علل متعددی دارد، منحصر در ازدواج و فرزند آوری نیست، از امور ظاهری چون تلاش و برنامه ریزی و تدبیر زندگی هست:
امام صادق(سلام الله علیه): «لَا تَكْسَلْ عَنْ مَعِيشَتِكَ فَتَكُونَ كَلًّا عَلَى غَيْرِك‏»؛ از کار و تلاش کوتاهی مکن که سربار دیگران شوی.(1)
امیرالمومنین(سلام الله علیه): «تَرْكُ التَّقْدِیرِ فِی الْمَعِیشَةِ یورِثُ الْفَقْرَ»؛ اندازه گیری نكردن مخارج، فقر به بار می آورد.(2)

تا امور باطنی چون تقوا و صله رحم و خوش اخلاقی و پرهیز از حرام خواری و همچنین ازدواج و فرزند آوری که مورد بحث ماست:
«اِلْتَمِسُوا الرِّزْقَ بِالنِّكَاحِ»؛ رزق را در ازدواج جستجو كنید.(3)
«الرِّزْقُ مَعَ النِّسَاءِ وَ الْعِيَال‏»؛ رزق با زنان واهل و عیال است.(4)

اما باید دقت کرد که هیچ کدام از این اسباب، علت تامّه نیستند، بلکه فقط یکی از علل تأثیرگذار هستند، مثل ماشین که برای روشن شدن نیاز به باتری و انژکتور و بنزین و سیلندر و پیستون و مانند آن دارد؛ حالا اگر من به شما بگویم این بنزین است که ماشین را به حرکت وامیدارد به معنای نفی سایر عوامل نیست، بنابراین اگر بنزین بود و ماشین روشن نشد عیب از بنزین نیست، معلوم میشود موانع دیگری در کار است.
اگر خداوند می فرماید ازدواج و فرزند آوری در رزق و روزی نقش دارد، حتما نقش دارد، اما نقش سایر علل و عوامل و همینطور موانع را هم نباید نادیده گرفت؛ هر کدام از اینها تاثیر خود را خواهند داشت.

نکته سوم:
اینکه اگر با ازدواج و فرزند آوری وضع انسان خوب نشد چه مانعی در کار است را با توجه به کثرت موانع احتمالی فقط خداوند می داند و بس، و در وهله دوم خودِ شخص، چرا که علل و عوامل مختلفی در رزق یا عدم رزق نقش دارند.
گاهی ممکن است ظلم ظالمین باشد، مثل استثمار و استعمار کشورهای فقیر آفریقایی توسط استعمارگران غربی؛ اینکه می گویند اکثریت ثروت جهان دست یک اقلیت است نمونه ای از همین سنخ به شمار می رود.

گاهی ممکن است عدم تلاش خود مردم باشد، اینکه ما به خاطر مدرک یا هر چیزی توقع کار پشت میز نشینی داشته باشیم، و همچنین گاهی تلاش هست اما بی برنامه! مثل اینکه کسی بدون نیازشناسی، و بدون تحقیق در خصوص مکان و مشتری و سایر عوامل برود مغازه بزند و بعد از نبود مشتری گلایه کند! یا وارد کاری بشود که اشباع شده در اینجا نباید به خداوند خرده بگیرد.

گاهی سیاست های کلی حکومتی و مدیریتی کلان مانع و مشکل ساز است، مثل عدم حمایت جدی از تولید داخل و عدم عزم جدی بر ممانعت از واردات قاچاق و مانند آن؛ عدم برنامه ریزی صحیح در جذب دانشجو متناسب با نیاز و عوامل بسیار دیگر.
بالاخره اینها باید تاثیرگذار باشند وگرنه نقش انسان ها منتفی میشود! اگر نتیجه روی کارآمدن مدیرترین شخص با ناکارآمدترین شخص فرقی نکند که این نه منطقی است، و نه عادلانه!

گاهی هم ممکن است به خاطر بی ظرفیتی خود انسان باشد، یعنی خداوند انسان هایی را که آنها را دوست دارد و می داند که ظرفیت ثروت را ندارند و طغیان می کنند آنها را محروم نگه می دارد و این البته از محبت اوست، همانطور که می فرماید:
«وَ لَوْ بَسَطَ اللَّهُ الرِّزْقَ لِعِبادِهِ لَبَغَوْا فِي الْأَرْضِ وَ لكِنْ يُنَزِّلُ بِقَدَرٍ ما يَشاءُ إِنَّهُ بِعِبادِهِ خَبيرٌ بَصيرٌ»؛ و اگر خدا روزى را بر بندگانش وسعت دهد، در زمين سركشى و ستم كنند، ولى آنچه را بخواهد به اندازه نازل مى‏كند يقيناً او به بندگانش آگاه و بيناست‏.(5)

بنابراین فاعلیّت خداوند در إعطاء روزی تامّ است، قابلیّت ما مشکل دارد، به قول شاعر:
ای عنکبوت شِکوه زکم رزقی ات نکن روزی رسان قوی است ولی تار نازک است!

نکته چهارم:
با این اوصاف روشن میشود که خداوند چک سفید امضاء برای رزق به کسی نداده است، و اصلا به مصلحت خود بشر نیست که خداوند یک طرفه رزق بشر را بر عهده بگیرد، این مسئله مفاسد متعددی دارد، چون:

الف) سستی و تنبلی بشر
اگر خداوند بدون دخالت تلاش و برنامه ریزی انسان رزق او را بر عهده میگرفت، طبیعتا این موجب می شود دیگر انگیزه ای برای کار و تلاش نباشد، همه دست از کار بکشند و بشر عملا از رشد و پیشرفت باز می ماند! هرگز خبری از این رشد و پیشرفت عظیم در عرصه های مختلف علمی نبود!

ب) بی عدالتی
علاوه بر اینکه رزق و روزی رساندن به همه انسان ها بدون دخالت علل و عوامل رفتاری، موجب بی عدالتی میشد! اگر قرار است چه کسانی که تلاش می کنند و چه کسانی که تلاش نمی کنند، چه کسانی که با برنامه کار می کنند و چه کسانی که بی برنامه پیش می روند همه به یک نتیجه منجر شده و همه به رزق و روزی برسند خب این بی عدالتی می بود!
باید دقت کرد همانطور که تحقق نتیجه نامساوی در جایی که مقدمات مساوی هستند ظلم است، تحقق نتیجه مساوی هم در جایی که مقدمات نامساوی هستند ظلم است! همانطور که اگر دو پدر و مادر به یک اندازه تلاش و برنامه ریزی کنند باید به نتیجه مساوی برسند وگرنه ظلم است، طبیعتا دو پدر و مادری که به یک اندازه تلاش و برنامه ریزی نکرده اند هم نباید به نتیجه مساوی برسند وگرنه ظلم خواهد بود.

ج) امتحان الهی
خداوند انسان را برای رشد آفریده است، و رشد در سایه اختیار محقق میشود، پس بشر باید این اجازه را داشته باشد که در مسیر ظلم یا عدالت قدم بردارد.
طبیعتا در چنین فضایی ممکن است اشخاص یا کشورهایی با استعمار دیگران، و دزدی سرمایه های دیگران خود را ثروتمند و دیگران را فقیر کنند، این لازمه عالم ماده و آزمایش های الهی است. اما همانطورکه سارقان این اختیار را دارند که با ظلم و ستم، بی عدالتی را در جهان گسترش دهند، انسان های پاک هم این اختیار را دارند که با گفتار و رفتار و رهبری خود، عدالت را در جامعه گسترش دهند.

د) هرج و مرج در قوانین اقتصادی
روشن است که خداوند هرگز برای رزق انسان ها کیسه پول یا مانند آن پایین نمی اندازد، بلکه رزق آنها را در چارچوب قوانین می رساند، و این یعنی همه چیز قاعده مند است؛ اما اگر قرار بود فارغ از این قوانین، به همه رزق یکسان برسد یعنی این قوانین جهان هیچ نقشی نداشته و بیهوده بودند! امروزه می بینید که تمام کسانی که ثروتمند هستند و تمام کسانی که فقیر هستند علل و عوامل آن به راحتی قابل پیگیری علمی است؛ این یعنی همه چیز ضابطه مند بوده و قبل پیگیری و پیشگیری است، و علوم اقتصادی هم در گرو همین ضابطه مندی است وگرنه به هرج و مرج منتهی میشد.

بنابراین در یک کلام همه عوامل را باید با هم دید، ازدواج و فرزند آوری یک سبب از اسباب رزق هستند که ممکن است به خاطر وجود موانع دیگری نتیجه ندهند، اما این بدین معنا نیست که ازدواج و فرزندآوری نقشی در رزق نداشته اند، بلکه به این معناست که مانعی در این بین اثر آنها را خنثی کرده است، حال شخص باید تشخیص دهد آن مانع چیست و با توکل بر خدا آن را از پیش روی خود بردارد. این هم موجب آبادانی دنیای بشر خواهد شد، و هم موجب سعادت او در آخرت.

پی نوشت ها:
1. کلینی، محمد، الكافي، دار الكتب الإسلامية، تهران، چاپ چهارم، 1407ق، ج5، ص86.
2. صدوق، محمد بن علی، الخصال، جامعه مدرسين‏، قم، چاپ اول، 1362ش، ج2، ص505.
3. طبرسی، حسن بن فضل، مکارم الاخلاق، نشر شریف رض، قم، چاپ چهارم، 1412ق، ص196.
4. الکافی، ج5، ص330.
5. شوری:27/42.
http://www.askdin.com/showthread.php?t=6...post996027
 
پاسخ دهید
 سپاس شده توسط: mahdi.p ، hesam3 ، kakmamad ، wof team ، amin COD ، S.L.F
#14
اینم یه مورد امیدوار کننده!

امیر حسین فصیحی، مدیرعامل استودیوی Dead Mage (سازنده بازی فرزندان مورتا)، از فروش ناچیز این بازی در ایران و فروش موفق در فروشگاه استیم خبر داد.

مدتی از انتشار بازی Children of Morta ( فرزندان مورتا ) در استیم و هیولا می گذرد؛ محصولی با کیفیت از سازندگانی ایرانی که از همان ابتدا توانست نقدهای مثبتی را از رسانه های داخلی و خارج از ایران دریافت کند و به طبع باعث جلب نظر بسیاری از بازیکنان شد. به لطف حضور استودیویی ایرانی در پشت ساخت فرزندان مورتا، استودیوی فن افزار در کنار انتشار جهانی بازی در استیم این محصول را با قیمتی به مراتب ارزان تر از طریق فروشگاه هیولا نیز برای علاقمندان در دسترس قرار داد که طبیعتا انتظار می رفت تا حداقل در این پلتفرم مورد توجه بازیکنان ایرانی قرار بگیرد؛ هرچند ظاهرا با توجه به سخنان مدیر عامل Dead Mage در گفتگو با زومجی این انتظار برآورده نشده است.
امیر حسین فصیحی ، مدیرعامل Dead Mage در گفتگو با زومجی در رابطه با فروش بازی Children of Morta گفت:
فروش بازی راضی کننده بود. نظرات زیادی گرفته بودیم و موفقیت پیش بینی شده بود. اما تا زمانی که بازی عرضه نشود، نمی دانید چه اتفاقی می افتد. اما در مجموع راضی کننده بود.
مدیرعامل Dead Mage در ادامه با اشاره به پنج سال هزینه برای ساخت این بازی ایرانی افزود:
پنج سال هزینه ای که برای ساخت بازی کردیم، در فروش ۲۴ ساعت اول روی پلتفرم استیم بازگشت. فکر می کنم همین خبر خوشحال کننده ای باشد. امیدوارم این امیدی باشد برای بازی سازهای دیگر و باعث شود که در این مسیر حرکت کنند.
 
پاسخ دهید
 سپاس شده توسط: hamedbz ، kakmamad ، wof team ، amin COD ، مهدی بابایی ، S.L.F
  


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  همکاری در ساخت بازی کلماتی amin COD 8 193 1398/9/18، 11:07 عصر
آخرین ارسال: amin COD
Star ____ در خواست همکاری برای ساخت بازی ((پری ها))____ بازی سازان سه دوست 10 392 1398/8/11، 07:22 عصر
آخرین ارسال: wof team
  نیازمند گرافیست محمد هادی 0 107 1398/8/9، 09:55 صبح
آخرین ارسال: محمد هادی
  تشکیل تیم بازیسازی hamid5700 14 502 1398/8/6، 08:31 عصر
آخرین ارسال: amirgame197
  پروژه شبیه dumb way amin COD 3 144 1398/8/5، 01:54 صبح
آخرین ارسال: kiarash

پرش به انجمن: