کوتاه سازی اعداد بزرگ برای خوانایی بیشتر
Lightbulb 
سلام.
حتما تو بازیهای مختلف دیدید که میان برای خوانش راحت تر، اعداد بزرگ رو با یه پسوند مینویسن.
مثلا هزار رو مینویسن 1K، پنج میلیون رو مینویسن 5M و همینطور تا آخر.
[تصویر:  576x768bb.jpg]
تو این آموزش قراره همینکار رو یاد بگیریم ... امیدوارم خوشتون بیاد.

1) خب اول از همه باید عددی که قراره روش عملیات انجام بشه رو تعریف کنیم.
کد:
Global Number value = 0

2) حالا باید حروفی که قراره بعد از اعداد میان رو تعریف کنیم. من برای اینکار از آرایه استفاده میکنم.

3) حالا من یه تابع تعریف میکنم که با زدن یک دکمه این تابع عملیات کوتاه کردن عدد رو انجام میده.
من فقط اکشن مقداردهی به "n" رو یه توضیح میدم چون ممکنه یکم گیج کننده باشه:
ببینید برای بسته بندی هزارتایی بی دردسر اعداد (هزار، میلیون، میلیارد و ... ) باید از لگاریتم استفاده بشه. کانستراکت بصورت مستقیم اکسپرشنی نداره که بتونیم لگاریتم یک عدد رو در هر مبنایی بدست بیاریم و فقط در مبنای 10 و e رو داره. طبق فرمول زیر ما میتونیم با استفاده از log10 لگاریتم عدد دلخواهمون رو در هر مبنایی ( ذر اینجا 1000 ) بدست بیاریم :
کد:
logb(x) = loga(x) / loga(b) ---> log1000(value) = log10(value) / log10(1000)

4) در آخر هم باید ایونت دکمه رو بزنیم تا عملیات کوتاه سازی انجام بشه و خروجی تابع در تکست نمایش داده بشه.

به همین راحتی  4
از اینجا میتونید سورس آموزش رو دانلود کنید.
  پاسخ

سلام
میشه اموزش پلاگین های ارایه و همین تابع رو هم بزارید . من بعد 4 سال هنوز اینارو بلد نیستم ، بااینکه فک میکنم خیلی کاربردین

اونتا و اکشنا و کاربرد و اکسپرشن و...
استودیو بازیسازی ایروید
جدید ترین ها : شهرزاد ، دربند;1357 و ATOM
[تصویر:  ads.gif]
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1398/10/22، 06:38 عصر)محمد 82 نوشته است: سلام
میشه اموزش پلاگین های ارایه و همین تابع رو هم بزارید . من بعد 4 سال هنوز اینارو بلد نیستم ، بااینکه فک میکنم خیلی کاربردین

اونتا و اکشنا و کاربرد و اکسپرشن و...

راستش اگر با یک زبان برنامه نویسی یه مدت هر چند کوتاهی کار کرده باشین راحت از آرایه و تابع استفاده میکنین؛
آرایه در اصل مجموعه ای از چند متغیره و فرض کنین ما میخوایم هفتصد تا متغیر داشته باشیم مسلماً کار آسونی نیست ساختن هفتصد تا متغیر پس از آرایه استفاده میکنیم.....
تابع هم یه دستوری هست که برای اینکه کدهامون حجمش زیاد نشه آماده کردیم و هر وقت لازم شد صداش میزنیم..... 
غایب
  پاسخ

سپاس شده توسط: mhp ، mahdi.p
ّبله خب از هرکی میپرسم همینارو میگه اما من توضیح اونتا و اکشنا و ... رو میخوام . چون یبار خواستم همینطور متغیر زیاد بسازم اما وقتی ارایه رو اضافه کردم دیدم اونتاش اصلا چیزایی که بقیه میگفتن نیست .
استودیو بازیسازی ایروید
  پاسخ

سپاس شده توسط: MohammadHadi
منم با محمد 82 موافقم
یکی هم از ما بپرسه زبان فارسی چیه میگیم هیچی سلام ..خدافظ...من فلانی هستم
حرف شما هم همینه
فقط خودتون می فهمید چی میگید ما نمیگیرمش
البته بحثم آرایه ها نیستا کلا میگم
سهراب سپهری

ﮔﺎﻫﮕﺎﻫﯽ ﮐﻪ ﺩﻟﻢ ﻣﯿﮕﯿﺮﺩ به خودم میگویم در دیاری که پر از دیوار است
ﺑﻪ ﮐﺠﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﺭﻓﺖ؟
ﺑﻪ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﭘﯿﻮﺳﺖ؟
ﺑﻪ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﺩﻝ ﺑﺴﺖ
ﺣﺲ ﺗﻨﻬﺎﯼ ﺩﺭﻭﻧﻢ ﮔﻮﯾﺪ :
ﺑﺸﮑﻦ ﺩﯾﻮﺍﺭﯼ ، ﮐﻪ ﺩﺭﻭﻧﺖ ﺩﺍﺭﯼ !
ﭼﻪ ﺳﻮﺍﻟﯽ ﺩﺍﺭﯼ؟!
ﺗﻮ " خدﺍ " ﺭﺍ ﺩﺍﺭﯼ
" ﺧﺪﺍ "
ﺍﻭﻝ ﻭ ﺁﺧر با توست....

پاسخ

سپاس شده توسط: MohammadHadi ، amin hosseini
سلام اقا یه سوال داشتم چطوری حداکثر عدد تعیین کنیم ینی میخوایم مثلا عددمون تا 100 که رفت توقف کنه کم شد دوباره بره تا 100
 1 هرچه در جستجوی آنی آنی  1  
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1398/10/23، 01:36 عصر)tohidrajabali نوشته است: سلام اقا یه سوال داشتم چطوری حداکثر عدد تعیین کنیم ینی میخوایم مثلا عددمون تا 100 که رفت توقف کنه کم شد دوباره بره تا 100

میتونید از یه ایونت شرطی استفاده کنید

value > 100 --> value = 100

(1398/10/22، 11:06 عصر)محمد 82 نوشته است: ّبله خب از هرکی میپرسم همینارو میگه اما من توضیح اونتا و اکشنا و ... رو میخوام . چون یبار خواستم همینطور متغیر زیاد بسازم اما وقتی ارایه رو اضافه کردم دیدم اونتاش اصلا چیزایی که بقیه میگفتن نیست .

سلام.
اگر وقت کنم حتما انجامش میدم.
ولی توصیه میکنم اگر انگلیسی بلدید manual خود کانستراکت رو بخونید به خوبی توضیح داده.
چون آرایه مخصوصا دوبعدی و سه بعدیش و نحوه اطلاعات نوشتن و خواندن از آرایه ممکنه گیج کننده باشه.
  پاسخ

سپاس شده توسط: محمد 82 ، MohammadHadi
(1398/10/23، 03:01 عصر)mhp نوشته است: سلام.
اگر وقت کنم حتما انجامش میدم.
ولی توصیه میکنم اگر انگلیسی بلدید manual خود کانستراکت رو بخونید به خوبی توضیح داده.
چون آرایه مخصوصا دوبعدی و سه بعدیش و نحوه اطلاعات نوشتن و خواندن از آرایه ممکنه گیج کننده باشه.

اگه انگلیسی حل بود که دیگه این مشکلاتو نداشتیم  21
استودیو بازیسازی ایروید
  پاسخ

سپاس شده توسط: MohammadHadi ، oak

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star مهم آموزش خروجی اندروید روی سیستم شخصی rezamms 127 76,093 1402/8/24، 09:00 عصر
آخرین ارسال: mehdiosw
  مهم آموزش تصویری خروجی مستقیم - یکبار برای همیشه! rezamms 33 17,646 1401/2/13، 09:39 عصر
آخرین ارسال: kamran_cn
  خروجی اندرید davinmstr1 2 2,141 1400/8/4، 10:23 عصر
آخرین ارسال: ᔕinaᗪehghani
  AAB (بسته برنامه اندروید) چيست؟ + نحوه خروجي گرفتن در كرودوا ᔕinaᗪehghani 15 6,991 1400/6/21، 01:55 صبح
آخرین ارسال: mehdi1100
  رفع مشکل خروجی فونگپ (: M.gh 11 7,298 1400/4/10، 02:17 صبح
آخرین ارسال: oak

پرش به انجمن: