مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت

random ( از بین چند دستور )
Question 
سلام
یک سوال داشتم  30
چطوری میشه از بین چند تا کلمه یکیشون به صورت رندوم انتخاب شود:
مثلا میخواهیم بگیم یک تکست یا متغیر گلوبال  set بشه به کلمه ی x یا y یا a ( رندوم از بین کلمه ی x یا y یا a یکی رو انتخاب کنه و ست کنه) 
چطوری اینو بگم ؟ 
ممنون میشم کمک کنید.  1
«زندگی شما صرفاً بازتابی از افکارتان است!»
وین دایر

[عکس: gifbahale.gif]

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط:
ببین باید غیر از متغیر x و y یه متغیر دیگه هم بسازی مثلا به اسم z که بگی در شروع لیوت یا هر جایی (فقط Every Tick و امثالهم نباشه) اونوقت بگو رندوم مثلا z بشه 1 تا 2 ( نمونه int(random(1,2)) (اینجا از کلمه int استفاده کردیم که مثلا بهمون 2.5 برنگردونه و فقط بین اعداد صحیح (غیر اعشار و خورده) رندوم یه عدد میده چون همونطور که باید بدونید int یعنی اعداد صحیح در برنامه نویسی))بعد از اینکه گفتی z بشه 1 تا 2 بگو اگر z برابر 1 بود تکس مقدارش برابر x  بشه و اگر مقدارش برابر 2 بود اونوقت تکس مقدارش برابر y بشه مثلا...

[عکس: Demo_Fatemieh_2.jpg]

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط: ""M.gh""
(1398/10/25، 10:09 عصر)oak نوشته: ببین باید غیر از متغیر x و y یه متغیر دیگه هم بسازی مثلا به اسم z که بگی در شروع لیوت یا هر جایی (فقط Every Tick و امثالهم نباشه) اونوقت بگو رندوم مثلا z بشه 1 تا 2 ( نمونه int(random(1,2)) (اینجا از کلمه int استفاده کردیم که مثلا بهمون 2.5 برنگردونه و فقط بین اعداد صحیح (غیر اعشار و خورده) رندوم یه عدد میده چون همونطور که باید بدونید int یعنی اعداد صحیح در برنامه نویسی))بعد از اینکه گفتی z بشه 1 تا 2 بگو اگر z برابر 1 بود تکس مقدارش برابر x  بشه و اگر مقدارش برابر 2 بود اونوقت تکس مقدارش برابر y بشه مثلا...

ممنون ولی من میخواهم این اینجوری:
کد:
system--> on start of layout ----> set text --> کلمه ی رندوم

یعنی نمی خواهم متغیر برایش بسازم می خواهم همونو تو ی یک اکشن بدون ساخت متغیر جا کنم.
ممنون میشم کمک کنید.
وین دایر

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط:
خب مقدار x و y رو تغییر بده به اون کلمه هه

(1398/10/25، 10:15 عصر)M.gh نوشته:
(1398/10/25، 10:09 عصر)oak نوشته: ببین باید غیر از متغیر x و y یه متغیر دیگه هم بسازی مثلا به اسم z که بگی در شروع لیوت یا هر جایی (فقط Every Tick و امثالهم نباشه) اونوقت بگو رندوم مثلا z بشه 1 تا 2 ( نمونه int(random(1,2)) (اینجا از کلمه int استفاده کردیم که مثلا بهمون 2.5 برنگردونه و فقط بین اعداد صحیح (غیر اعشار و خورده) رندوم یه عدد میده چون همونطور که باید بدونید int یعنی اعداد صحیح در برنامه نویسی))بعد از اینکه گفتی z بشه 1 تا 2 بگو اگر z برابر 1 بود تکس مقدارش برابر x  بشه و اگر مقدارش برابر 2 بود اونوقت تکس مقدارش برابر y بشه مثلا...

کد:

یعنی نمی خواهم متغیر برایش بسازم می خواهم همونو تو ی یک اکشن بدون ساخت متغیر جا کنم.
ممنون میشم کمک کنید.

نمیشه  اونجوری که می خواهی
یعنی توی هیچ زبون برنامه نویسی نمیشه اونجوری
[عکس: Demo_Fatemieh_2.jpg]

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط: ""M.gh""

(1398/10/25، 10:19 عصر)oak نوشته: خب مقدار x و y رو تغییر بده به اون کلمه هه

(1398/10/25، 10:15 عصر)M.gh نوشته:

کد:

ممنون میشم کمک کنید.

نمیشه  اونجوری که می خواهی
یعنی توی هیچ زبون برنامه نویسی نمیشه اونجوری

خودم فهمیدم(با choose) :

کد:
system --> on start of layout ---> text --> set text -->choose("x","y")

درست هم کارم کنه  15

وین دایر

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط: oak ، tohidrajabali