بازی کیک بوکسور2
(1398/11/20، 11:52 عصر)wowxpria نوشته است: سلام بازیتون بنطر من یه سر و گردن نسبت به قبل خوب شده ولی باگ هاش رفع نشده بزارید مجدد چند نکته بگم :
  • نداشتن کلید های بازگشت موقع خروج از بازی و اینکه میتونی تو بازیت از پلاگین دیالوگ آیا میخواهید از بازی خارج شوید بله خیر
  • وقتی About رو میزنی باید کلید های منو کار نکنن شما تو کادر عکس کلیک کنی میتونی دکمه زیرشو لمس کنی و مجدد نبود دکمه بازگشت
  • همیشه برای خودتون ارزش قائل بشید و یک لایوت جدا برای معرفی تیم خودتون و یا لیست بازی هاتون بسازید...
  • وقتی قطع صدا رو میزنی صدای کلیک ها وجود داره یا برای هرکدوم تعریف کنید یا کلن با یکی قطع و وصل بشه! 
  • منو بازی خشکه بنظر دستکش ها هم تکون بخورن جالبه یا افکت نور بدی که کم و زیاد بشه و تاریک تر جلوه بده (پیشنهاده)  و از همه مهمتر و قبلا گفتم صفحه رو سعی کن تکون بدی با زوم یا اسکرول... خیلی خشکه
  • تو لایوت انتخاب شخصیت خیلی خوب عمل کردی ولی باز مجدد دکمه بازگشت فیزیکی نیست خیلی رو مخه و باگ داره که میگم
  • نبود کلید لمسی و فیزیکی بازگشت - باید با دابل کلیک شخصیت انتخاب بشه نه با یک کلید چون ممکنه اشتباه دستش بخوره - موقع تغییر کاراکتر افکت Fade یا.. بزار از حالت خشک در بیاد (پیشنهاد) - وقتی کاراکتر انتخاب میشه و راهنمای بازی میاد سرعت حرکت فریم های کمکی خیلی زیاده سریع میره شما خودتون رو نبین که حفظی یه ناآشنا باید یه 3 4 دقیقه آنالیز کنه
  • سعی کن راهنما رو تو فریم کامل توضیح بدی زیاد نباشه نهایت دوتا فریم یکی پاها یکی دست و دفاع 
  • در ضمن شما ساختار کلیدی هم حتما به بازی تو صفحه منو بزارید و تو حالت عادی کلید باشه و اگر کاربر خواست میتونه لمسی کنه که ضربات با لمس باشه اصول حفظ باشه در کنارش یعنی اینکه ضربات چجور باشه با کلید یا لمس کاربر از منو یا تنظیمات مشخص کنه یا شروع بازی دست خودتونه
  • کلید راهنما رو در حین مبارزه میزنی و میای بیرون و مجدد مبارزه میکنی هست در حالی که باید نباشه باگه همچنین موقع استوپ
  • کلید استوپ میزنی کاراکتر پشت نباید تکون بخورن که کاربر بدونه درست استوپ کرده...  در استوپ باید کلید خروج یا منو باشه
  • خون ها رو تو بالای صفحه بزار که چشم کاربر گم نشه هر دو روبرو هم چپ و راست و همیشه و دور خون خوده پلیری که کاربر انتخاب میکنه کادر سبز فلش بزنه که متوجه بشه خون برای اونو چون ممکنه قرمز آبی رو گم کنه 
  • ویبره تو بازی جالب شده فقط ضربات پا رو میتونی زمان ویبره بیشتری بری یا... ویبره ها کوتاهه
  • خون ریختن تو صفحه عالیه فقط روشناییشو کمتر کن خیلی پر رنگه
  • حرکت اسلوموشن عالی پیاده کردی منتها میتونی یه لایه سبز به کل صفحت بدی که وقتی ضربه به حریف زده این رنگ سبز کل صفحه رو یه لحظه فلش بزنه البته کمرنگ کنش نه زیاد پرنگ در ضمن تو اسلوموشن زوم بشه به سمت ضربه یا سر حریف سریع زوم برگرده به قبل (پيشنهاد) 
  • در ضمن بگو که انرژی تو بازی نقش داره تو راهنمای بازیت و یکبار یا نهایت دو بار تو کل با یت که تو گوشی کاربر نصبه راهنما بیاد بقیش رد میتونی یه راهنما به منو اضافه کنی
  • وقتی دکمه بازگشت درحین بازی زده میشه بپرس آیا باخت مبارزه رو می‌پذیرید یا.. ممکنه دستش اشتباه بخوره نباید سریع از بازی خارج بشه
  • سعی کن دیزاین بازیت از منو ها و.. بروز کنی یعنی طرح فلت... مثل کلید های بازی خروس جنگی و اینکه سعی کن از بازی های این سبکی یعنی بوکس ایده و الهام بگیری (نتیجه بگیری من کمی غلط املایی دارم) 
در کل بازیت خیلی خیلی بهتر شده و قطعا کمی حوصله و صبر به خرج بدی عالی تر هم میشه و رفع این عیب ها یعتی بازیت جزو بهترین های کانستراک...
در ضمن پشت زمینه به بازیت اضافه کن چرا سفیده؟؟؟
رینگ بوکس طراحی کن لایه لایه کن نخ های دو شو که 3 بعدی بشه و خیلی کارا... اصلا بازیت رو از مارکت بردار بیشتر کار کن مثلا 2 ماه دیگه برنامه ریزی کن برای باگ هاش نخواه که یشبه درسش کنی با حوصله استراحت وقت آزاد... 
قول میدم پتانسیل این بازی برای بهتر شدن خیلی زیاده و در مورد خرید درون برنامه بستگی به بازیت داره که فعلا تمرکزتون رو تو رفع باگ بزارید ممنون

سلام و عرض ادب مجدد جناب ابراهیمی عزیز. تمام تلاشم رو کردم که تمام دستورات شمارو اجرایی کنم. خیلی وسوسه شدم که فایل رو براتون خصوصی بفرستم و راهنماییهای ارزشمندتون رو برای خودم احتکار کنم اما دلم نیومد. از اونجاییکه با نکات ارزشمند شما عملا این تاپیک تبدیل به یک آموزش سطح بالای پروژه محور برای رفع اشتباهات بازیسازی شده برای همین با اجازتون فایل ادیت شده رو اینجا آپلود میکنم تا درصورتی که شما خواستید بزرگواری بفرمایید و کامنتی رو بازی اعلام بفرمایید همه دوستان فعلی و بازدیدکنندگان آینده انجمن از نکات ارزشمند شما استفاده کنن. هرچند که همه کسانی که با بنده آشنا هستند میدونن من اصولا هیچ وقت بازیم رو قبل انتشار عمومیش نمیکردم.
اما قطعا این مورد یک مورد خاص هست. چون شما عملا یک بازی مرده رو برای من مجددا زنده کردین.
افتخار بزرگی به بنده میدید که اگر فرصت داشتید بازی رو ملاحظه بفرمایید. امیدوارم شاگرد خوبی بوده باشم.

فایل بازی:
http://s6.picofile.com/file/8388082950/f...1.apk.html

پاسخ

سپاس شده توسط: mahdi.p ، M.gh ، wowxpria
فایل بازی مربوط به پست بالا اصلاح شد...
  پاسخ

سپاس شده توسط: M.gh
سلام و عرض ادب
تبریک میگم بازیتون بسیار بسیار حرفه ای تر شد و فقط کافیه نسخه اولیه رو با این نسخه کنار هم بگذارید واقعا خوشحالم که یک همچین بازیساز و خلاقی به نکاتی که بالا اشاره کردم دقت کرد و ازش بهترین استفاده رو کرد. 
بازیت چندباگ کوچیک مجدد داره که خیلی جزئی هست ولی اونا رو هم برطرف کن :
  • منوی بازیت عالی شده فقط در مورد موزیک باید وارد لایوت های راهنما و درباره من میشه نباید موزیک مجدد پخش بشه پس یه موزیک تو کل چرخش منو باید سوار باشه چه برگشت لایوت ها چه رفتن به لایوت ها بجز شروع بازی... البته تو بعضی بازی ها این قضیه فرق داره...
  • تبریک میگم جایگذاری تبلیغ عالی ولی در اونجا دکمه بازگشت فیزیکی رو میزنی از بازی خارج میشه درحالی که باید بره لایوت منو... و همچنین لایوت انتخاب شحصیت هم خارج میشه از بازی... 
  • یه نکته بگم وقتی کاربر روی یه دکمه کلیک میکنه تو بازی باید اون دکمه کمی بزرگ تر بشه و وقتی لمس رو ول میکنه مجدد به اندازه اولیه در بیاد با پلاگین لمس toche_wrap که قبلا آموزش زیاد دادم اون نکته قشنگ تر میکنه بازیتو...
  • صفحه شروع بازیت عالی شده رینگ و... کلید ها همه خوب مکان ها خوب.. همه چی خوب شده تبریک میگم اما چند باگ بزرگ :
  • هرجای بازی دکمه فیزیکی میزنی از بازی خارج میشه درحالی که تو هر لایوت باید یه نقش داشته باشه... درحین بازی نقش استوپ رو معمولا داره یعنی بار اول زد استوپ میشه بار دوم از استوپ خارج میشه و ادامه بازی با یه متغیر بولین تعریف کن براش... 
  • عدد 3 2 1 شروع رو پایین یا بالای صفحه بزار که استوپ کرد در اون حین پشت استوپ نباشه غیر حرفه ای هست.. 
  • دکمه راهنما رو میزنی و برمیگردی نباید بازی ازاول شروع بشه نکنه میره لایوت راهنما و مجدد برمیگرده تو لایوت بازی؟ 
  • درحین استوپ دکمه راهنما و بازگشت که کنار هم هستند نباید کار کنه و وقتی بازی دکمه استوپ داره نباید دکمه جدا برای خروج داشته باشه پس اونو میتونی حذف کنی... میتونی مکان استوپ رو با اون جایگزین کنی... 
  • سبزی که دور خون هست عالیه ولی کمرنگش کن یعتی روشناییش رو رو 20 بزار از 100..

تبریک میگم بازیت خیلی خوب شده باز تونستم با دقت بیشتری چک میکنم ولی چند پیشنهاد موقعی که ضربه میزنه میتونی صدای تشويق هم بزاری یه لحظه...  کلن صداگذاری بازیتون حرفه ای میکنه...  فکرتم و اهدافت رو بزرگ تر کن و شخصیت ها رو 5 6 تا کن از نمونه بوکسور های خارجی معروف و ایرانی استفاده کن مخصوصا این ایرانی چیه اسمش یادم نیست خیلی معروفه... یا اینکه از شخصیت های بزرگ دنیا که معروف مثل بروسلی و جکی جان و فرانکی و رامبو... 
روی گرافیک صفحه About و help بیشتر کن اوندفعه هم گفتم سبک فلت عالیه برای آندروید اما این یک نظر شخصیه خودته و احترام میزارم بهش... 
در کل بازیت عالیه شده و میتونی بعدا قسمت فروشگاه بهش اضافه کنی مراحل و باشگاه مختلف بزاری که قفل هست مثلا مرحله 10 به بعد که پولیه.. 
مراحل اول خیلی خیلی ساده باشه که سریع بگذرونه کاربر... خیلی ایده ها هست منتها فکر کن بنویس طراحی کن بساز بازیتو بزرگ کن تا بتونی خودتو راضی کنی باز میگم و خواهم گفت شما بازی ساز خوبی هستی و به بودنت تو انجمن من یکی حسودیم میشه... امیدوارم موفق بشی???

پاسخ

سپاس شده توسط: nariman ، M.gh ، ᔕinaᗪehghani
استاد ابراهینی عزیز ممنونم و شرمنده شما هستم که اینقدر برای من وقت گذاشتید و بدون اینکه وظیفه ای برای اینکار داشته باشین بارها و بارها با دقت بازی رو تست کردین و نکات لازمه رو گوشزد فرمودین.
راستش من خودم هم هیجان زده میشم وقتی هر نکته ای از نکات شمارو اجرایی میکنم تفاوت بازی ساده قبلی خودم رو با حالت جدید میبینم. بزرگترین درسها رو دارم از نکات شما یاد میگیرم.
از دیشب تا الان بارها متن تون رو خوندم...
هم خوشحال شدم و هم ترسیدم...
خوشحال شدم بابت لطف و محبتی که داشتید و با بزرگمنشیتون از بنده تعریف کردین...
ترسیدم بابت پیشنهاداتی که دادید چون از اونجاییکه بهم ثابت شده تک به تک نکات شما باعث بهبود بازی میشه عزمم رو جزم کردم که تمام پیشنهادات شمارو عملی کنم اما پیشنهادات آخرتون واقعا سخته...
منظورم اضافه کردن کاراکتره افراد مشهوره.
چون قبلا کاراکترهای خیالی میساختم اما ساخت افراد مشهور باعث میشه کاربر پیش از قضاوت بر روی بازی به قضاوت بر روی شباهت کاراکتر با شخصیتی که میشناسه بپردازه و اگر مدل 3بعدی کوچکترین تفاوت چهره با شخصیت اصلی داشته باشه تو ذوق کاربر میخوره. پس انرژی وحشتناکی باید در مرحله اول برای مدلسازی سه بعدی شخصیتهای مشهور بزارم که البته حتما اینکار رو میکنم...
نکته بعدی اینکه نگران سنگین شدن بازی هستم. من یکبار اینکار رو در بازی گنده لات کردم و پنج شش لات چاقوکش رو به عنوان حریف مراحل مختلف قرار دادم اما اونجا دستم باز بود چون اولا مبارز ثابت بود و فقط حریفها عوض میشدن و دوما تم بازی شبیه فیلم های قدیمی سیاه و سفید نویز دار بود. بنابراین من میتونستم تا حد ممکن کیفیت فریمهای انیمیشن هام رو پایین بیارم بدون اینکه کاربر ناراحت بشه اما تو این بازی واقعا نمیدونم با مشکل سنگین شدن بازی و بخصوص افزایش مموری یوزیج چیکار کنم. چون شما خودتون بهتر از من واقفین که ساخت این نوع بازی مبارزاتی مثلا شبیه تیکن با کانستراکت یک خودکشی و خودزنی بزرگه. چون کانستراکت اصلا مناسب این سبک بازی سازی نیست. مسلما ساخت این نوع بازی اگر من به یونیتی تسلط داشتم برام تو یونیتی خیلی ساده بود اما الان تو کانستراکت باید برای هر حرکت هر کاراکتر فریم به فریم انیمیشن بسازم...
بخصوص اینکه دیگه امکان انتخاب شخصیت برای فایتر اصلی ندارم (چون حجم فریم انیمیشنها وحشتناک میشه) و باید فایتر رو ثابت بگیرم و به کاربر حق انتخاب تو حریف رو فقط بدم تا بتونم مرحله اضافه کنم و در نتیجه باید انیمیشن سیاه و سفید اولیه شروع بازی و انیمیشن برد و باخت آبی و قرمز رو کلا عوض کنم... چون در اصل هدف اولیه من از ساخت حالت آفلاین این بازی ساخت بازی شبیه شطرنج با دو مهره فقط سیاه و سفید (در اینجا آبی و قرمز) بود که بشه بعدا بازی رو آنلاینش کرد و بشه براش لیگ مبارزاتی تعریف کرد که کاربرا بیان و در قید و بند انتخاب کاراکتر نباشن و فقط یا قرمز و یا آبی یکی رو انتخاب کنن و با هم مبارزه دونفره داشته باشن برای همین دو کاراکتر آبی و قرمز کاملا شبیه هم هستن تا برای کاربر انتخاب کاراکتر مثل شطرنج اهمیتی نداشته باشه و مهم خود مبارزه باشه (هدفم این بود که کسی که مبارز قرمز رو انتخاب میکنه تو صفحه موبایلش مبارز اصلی پشت به کاربر قرمز باشه و در گوشی رقیبش فایتر اصلی پشت به کاربر عوض بشه و آبی بشه برای همین تعداد فریمهای هر ضربه از پشت و روبرو کاملا برابر بود که در حالت آنلاین مشکل انطباق زمانی نداشته باشه) اما خوب چون هنوز هیچی از ساخت بازی آنلاین نمیدونم و فرصت یادگیریش رو هم حالا حالاها ندارم بازی رو رها کردم و فقط آفلاینش رو منتشر کردم اما الان با پیشنهاد شما باید کلا ساختارش رو عوض کنم و بازی شبیه تیکن اما بدون قابلیت دونفره بسازم چون اگر بخواد بازی دو نفره بشه باید برای هر کاراکتر یکبار طراحی انیمیشن از روبرو و یکبار از پشت بشه و عملا حجم بازی بسیار بسیار سنگین میشه...
من رو شما وارد یک کابووس خیلی بزرگ کردین. اما تمام تلاشم رو میکنم که بتونم یک راه حلی برای ایده های شما پیدا کنم.
بازهم تاکید میکنم که بدونید که چقدر وقتی که گذاشتید برام ارزشمند بود.
ارادتمند.
  پاسخ

سپاس شده توسط: Morj7 ، M.gh ، ᔕinaᗪehghani
ایولا خیلی بهتر شدش 
اولین باری که بازیتو دانلود کردم فک کنم ۵ دیقه نگذشت ک پاک کردمش 
ولی الان ۱۵ دیقه ای هست که داشتم بازی میکردم و چقد هوش مصنوعی خوبی داشت من که حال کردم

بهترین اتفاقش دکمه های فیزیکی بودش 

صفحه بازی از حالت عمودی به افقی در بیارین معمولا این سبک بازی ها تو حالت عمودی هستن 

شما که هم نقاشیت خوبه هم خوب انیمیت میکنید میتونید راحت شخصیت خلق کنید خیلی راحت میتونید خفن تر کنید

منم با اقا ابراهیمی موافقم در مورد کاراکتر بازی فک کنم منظورشون احسان روزبهانی تو خارجیشم از فلوید استفاده کن تو یو اف سی کار هم از کانر مک گروکر میتونی از امیر علی اکبری استفاده کنی این ۴ تایی که گفتم همشون یه وزنن اصلا 

در مورد انتخاب بازیکن بگم که کاربر‌ ایرانی دوست داره بازیکن کشور خودش رو برداره مثلا من دوست دارم که امیر علی اکبری رو بردارم شما حالا چندتا راه داری 
یه کارکتری مثل علی اکبری نباید از همون اول باز باشه و باید قفل باشه 
من کاربر با دیدن یه تبلیغ میتونم امیر علی اکبری رو بردارم و قفلش باز بشه 
یا من کاربر‌ میتونم مثلا ۳ هزارتا سکه بدم تا قفل علی اکبری باز بشه  

بنظرم جای تقویت بازیکن های خالیه بتونیم مشتش رو قوی تر کنیم یا لگدش 
یا مثلا دستکش مشت بهتری بخریم از فروشگاه بتونیم انتخاب خالکوبی کنیم 1 کلهم یه فروشگاه لوازم جانبی و ب همراه یا جا که بتونیم قدرت بازیکن هامون رو قوی کنیم 

چرا اخه ۵۰ ٪ انگلیسی ۵۰٪ فارسی بازیت 

در کل که بازیت خیلی جای پیشرفت داره اگه ادم صبوری باشی و عجله نداشته باشی خیلی میتونی عوضش کنی و خفن بشه موفق باشید 

پاسخ

سپاس شده توسط: nariman ، M.gh ، ᔕinaᗪehghani
سلام محمد جان
ممنونم از لطفت.
من چند تا نکته رو توضیح بدم.
اولا شما کاملا حق دارین, نسخه منتشر شده اولیه بازی اصلا جذاب نبود. اگر پستهای اول همین تاپیک رو ملاحظه بفرمایید من خودم تاکید کردم که بازی اصلا جذاب درنیومده و دیگه هیچ آپدیتی رو بازی نخواهم زد و عملا بازی داشت بایگانی میشد که معجزه آقای ابراهیمی نازل شد. این تغییر... محصول تفاوت تفکر بازی ساز آماتوری مثل من با تفکر یک حرفه ای مثل استاد ابراهیمی هست.
نکته دوم اینکه متاسفانه نمیشه انتظار رقابت بین یک بازی سه بعدی واقعی که با انجین یونیتی ساخته شده با یک بازی شبهه سه بعدی که با کانستراکت ساخته شده رو داشت.
چون در کانستراکت اجزای کاراکتر در حالت اسپرایت سه بعدی جدا از هم نیست و کل بدن با هم رندر میشه پس اگر فرض کنیم یک کاراکتر پنج حرکت اکشن و یک دفاع و ضربه خوردن داشته باشه بنابراین یک کاراکتر حدود حداقل 110 فریم انیمیشن خواهد داشت. اونم اگر در دو حالت روبرو و پشت سر باشه میشه 220 فریم.
حالا اگر شما بخواین لباس این کاراکتر رو تو فروشگاه عوض کنید باید 220 فریم دیگه به بازی اضافه کنید. اگر یک خالکوبی کوچیک بخواین بزنین دوباره باید 220 فریم جدید طراحی و به بازی اضافه بشه. اگر رنگ لباس و خالکوبی با هم بخواد عوض بشه 220 فریم دیگه و ...
میبینید که این کمر بازی رو برای کنسول موبایل میشکونه. برای همین گفتم که بازی شبهه مبارزه ای با کانستراکت ساختن یک جور خودکشی و خودزنیه چون خیلی سخت میشه هم با نمونه مشابه یونیتی رقابت کرد هم حجم بازی برای موبایل بهینه دربیاد...
نکته سوم در مورد زاویه دید... قبول دارم این مرض من بود!!!. من میخواستم یک بازی مبارزه ای در حالت پرتریت و متفاوت از همه زاویه دیدهای متعارف بازیهای مشهور این سبک بسازم. میدونستم برای کاربر نامتعارفه اما خوب مرضم بود دیگه!!! جدا از این دوست داشتم کاراکترها در بزرگترین حالت ممکن در صفحه به نمایش دربیان (در حالت پرتریت) تا حس رقابت واقعی به کاربر دست بده.
با این کار اتفاقا دست و بال خودم رو کاملا بستم چون اگر بازی در حالت لند اسکیپ بود شما یا کاراکتر سمت راست رو انتخاب میکردین یا چپ اما الان شما هر کاراکتری انتخاب میکنین باید پشت به دوربین باشه و یک سری هم انیمیشن برای رو به دوربین برای همون کاراکتر در حالت دشمن طراحی باید بشه. برای همین هم دیگه شبیه سازی قهرمانان ملی بی معنی میشه چون شما عملا فایتر رو از پشت میبینید و اصلا چهره اش دیده نمیشه. اگرم روبرو برای دشمن طراحیشون کنم که هیشکی دوست نداره قهرمان ملیشو کتک بزنه!!! و تنها میتونم از دشمن های دیگه مثلا بروسلی و مک کانر و ... استفاده کنم و همه اینها محصول اون مرض اولیه منه!!!
در مورد فارسی و انگلیسی هم من به توصیه خیلی درست جناب ابراهیمی در لایوشون عمل کردم و بازی رو انگلیسی کردم اما در لی اوت انتخاب نحوه مبارزه من ناچار به فارسی نویسی بودم چون به نظرتون اگر این موارد رو به انگلیسی مینوشتم چند درصد کاربرا متوجه مطلب میشدن؟
اما خود بازی اگرم دکمه ها و موارد روتین انگلیسی باشه همه به صورت تجربی متوجه مطلب میشن.
درکل ممنونم که وقت گذاشتین و بازی رو دیدن.
ارادتمند.
  پاسخ

سپاس شده توسط: Morj7 ، M.gh ، ᔕinaᗪehghani
سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز و بزرگان انجمن.
بازی فایتر1 با توجه به دستورات و راهنماییهای جناب استاد ابراهیمی عزیز تقریبا از ابتدا و با ساختار جدید طراحی مجدد شد. 
ممنونم از بزرگمنشی و تدریس بازیسازی که جناب آقای ابراهیمی به بنده داشتن.
ارادتمند.

لینک دانلود بازی در پست اول (کافه بازار)

[تصویر:  evk9_31.png]
[تصویر:  3c1w_32.png]
[تصویر:  oi2g_33.png]
[تصویر:  z1n5_34.png]
[تصویر:  8exo_35.png]
[تصویر:  759k_36.png]
[تصویر:  49p3_37.png]
[تصویر:  r4ok_38.png]
[تصویر:  aade_39.png]
[تصویر:  suab_30.png]

پاسخ

سپاس شده توسط: Morj7 ، Master Badfar ، alii ، mahdi.p ، oak ، ᔕinaᗪehghani
مگه با کنستراکت هم میشه سه بعدی‌ ساخت؟
  پاسخ

سپاس شده توسط:
دادا چه کردی خدایی
عاشق کاراکترهات شدم
عالیه
  پاسخ

سپاس شده توسط: nariman
(1398/11/25، 02:47 عصر)nariman' نوشته است: سلام محمد جان
ممنونم از لطفت.
من چند تا نکته رو توضیح بدم.
اولا شما کاملا حق دارین, نسخه منتشر شده اولیه بازی اصلا جذاب نبود. اگر پستهای اول همین تاپیک رو ملاحظه بفرمایید من خودم تاکید کردم که بازی اصلا جذاب درنیومده و دیگه هیچ آپدیتی رو بازی نخواهم زد و عملا بازی داشت بایگانی میشد که معجزه آقای ابراهیمی نازل شد. این تغییر... محصول تفاوت تفکر بازی ساز آماتوری مثل من با تفکر یک حرفه ای مثل استاد ابراهیمی هست.
نکته دوم اینکه متاسفانه نمیشه انتظار رقابت بین یک بازی سه بعدی واقعی که با انجین یونیتی ساخته شده با یک بازی شبهه سه بعدی که با کانستراکت ساخته شده رو داشت.
چون در کانستراکت اجزای کاراکتر در حالت اسپرایت سه بعدی جدا از هم نیست و کل بدن با هم رندر میشه پس اگر فرض کنیم یک کاراکتر پنج حرکت اکشن و یک دفاع و ضربه خوردن داشته باشه بنابراین یک کاراکتر حدود حداقل 110 فریم انیمیشن خواهد داشت. اونم اگر در دو حالت روبرو و پشت سر باشه میشه 220 فریم.
حالا اگر شما بخواین لباس این کاراکتر رو تو فروشگاه عوض کنید باید 220 فریم دیگه به بازی اضافه کنید. اگر یک خالکوبی کوچیک بخواین بزنین دوباره باید 220 فریم جدید طراحی و به بازی اضافه بشه. اگر رنگ لباس و خالکوبی با هم بخواد عوض بشه 220 فریم دیگه و ...
میبینید که این کمر بازی رو برای کنسول موبایل میشکونه. برای همین گفتم که بازی شبهه مبارزه ای با کانستراکت ساختن یک جور خودکشی و خودزنیه چون خیلی سخت میشه هم با نمونه مشابه یونیتی رقابت کرد هم حجم بازی برای موبایل بهینه دربیاد...
نکته سوم در مورد زاویه دید... قبول دارم این مرض من بود!!!. من میخواستم یک بازی مبارزه ای در حالت پرتریت و متفاوت از همه زاویه دیدهای متعارف بازیهای مشهور این سبک بسازم. میدونستم برای کاربر نامتعارفه اما خوب مرضم بود دیگه!!! جدا از این دوست داشتم کاراکترها در بزرگترین حالت ممکن در صفحه به نمایش دربیان (در حالت پرتریت) تا حس رقابت واقعی به کاربر دست بده.
با این کار اتفاقا دست و بال خودم رو کاملا بستم چون اگر بازی در حالت لند اسکیپ بود شما یا کاراکتر سمت راست رو انتخاب میکردین یا چپ اما الان شما هر کاراکتری انتخاب میکنین باید پشت به دوربین باشه و یک سری هم انیمیشن برای رو به دوربین برای همون کاراکتر در حالت دشمن طراحی باید بشه. برای همین هم دیگه شبیه سازی قهرمانان ملی بی معنی میشه چون شما عملا فایتر رو از پشت میبینید و اصلا چهره اش دیده نمیشه. اگرم روبرو برای دشمن طراحیشون کنم که هیشکی دوست نداره قهرمان ملیشو کتک بزنه!!! و تنها میتونم از دشمن های دیگه مثلا بروسلی و مک کانر و ... استفاده کنم و همه اینها محصول اون مرض اولیه منه!!!
در مورد فارسی و انگلیسی هم من به توصیه خیلی درست جناب ابراهیمی در لایوشون عمل کردم و بازی رو انگلیسی کردم اما در لی اوت انتخاب نحوه مبارزه من ناچار به فارسی نویسی بودم چون به نظرتون اگر این موارد رو به انگلیسی مینوشتم چند درصد کاربرا متوجه مطلب میشدن؟
اما خود بازی اگرم دکمه ها و موارد روتین انگلیسی باشه همه به صورت تجربی متوجه مطلب میشن.
درکل ممنونم که وقت گذاشتین و بازی رو دیدن.
ارادتمند.

با سلام آقا نریمان
واقعا کارت عالی شده ولی آقای ابراهیمی نگفتند بازی رو انگلیسی کنید
آقای ابراهیمی گفتند نوشته های عکس ها و فیلم ها باید انگلیسی باشه
یعنی فوتوشاپ ...
تمن نمیدونم شما با فتوشاپ کار کردید یا نه ، ولی یه ابزار توی فتوشاپ هست به اسم Spot healing brush tool که فقط کافیه رو اون قسمت نوشته بکشی و بعد به طرز معجزه آسایی یه جوری پاک میشه که به بک گراند آسیب نمی رسه  ولی برداشته میشه
اگر ندارینش توی گزینه Edit Toolbar کلیک کنید پیدا میشه
بعد اونجا متن انگیسی بنویسید.
این قسمت هم برای دوستانی که تو لایو نبودن  :
نقل قول: آقای ابراهیمی گفتند  یه مشکلی که بیشتر ایرانیا دارن اینه که فکر می کنند بازی های خارجی بهتر از بازی های ایرانی هستند و فکر می کنند اصولا از بازی ایرانی بازی های خارجی بهترن...
و اکثرا باز ملاکشون اینه که هر بازی متناش انگلیسی بود خارجی ، متناش فارسی بود ایرانی ...
(مورد داشتیم رفته تلگرام رو فارسی کرده بعد گفته تلگرام ایرانیه تصویر: images/smilies/yahoo/24.gif (محض خنده جدی نگیرین الکیه)(اينم از خودم دراوردم و آقاي ابراهيمي نگفتند ... ))
پس باید برای دانلود بالا متنا رو انگلیسی بزاریم توی عکس ها
یادمه یکی از دوستان (خودم) سوال کرد که اگر بتونیم سیستم دو زبانه کار کنیم چی ؟؟ بعد هم ایشون بسیار تاکید کردند که تنبلی نکنیم و بشینیم اگر می تونیم خوب اینکار رو بکنیم سیستم چند زبانه ایجاد کنیم

من دارم سر دریانوردان همین بلا هارو میارم

[تصویر:  default-yellow.svg]
  پاسخ

سپاس شده توسط: M.gh ، nariman ، ᔕinaᗪehghani

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بازی تانک وار کامل شد (:--ALI--:) 0 219 1402/12/7، 03:57 عصر
آخرین ارسال: (:--ALI--:)
  بازی جواب طلایی alirezauu13 4 594 1402/8/17، 06:52 عصر
آخرین ارسال: hasansanaei
Smile اولین بازی من :) SHAMIRZA 4 922 1402/6/30، 08:35 عصر
آخرین ارسال: SHAMIRZA