اسم این مدل گرافیک
سلام دوستان
ایام به کام
خواستم بدونم اسم مدل گرافیکی بازی مثل بازی دسپرادو چیه؟
[تصویر:  Jt0w6qJPvNgK7Q6R1dPCjnVqi9TX_XBYJWy5fB3J...Avj0fnVCEM]
[تصویر:  EIJo0N8F3fUYbLc3ClSZ1AUg7q-vbauqBPS21QWz...YDp2YZiPDQ]
[تصویر:  27_1.jpg]
[تصویر:  Desperados-Wanted-Dead-or-Alive_3-1024x768.jpg]
میدونم دو و نیم بعدیه یا همون شبه سه بعدی
ولی من تو کف رنگ آمیزی شم
اسم این مدل رنگ آمیزی پس زمینه رو می خوام بدونم که بتونم آموزش هاشو در بیارم
کسی میدونه ممنون میشم لطف کنه و بگه

سهراب سپهری

ﮔﺎﻫﮕﺎﻫﯽ ﮐﻪ ﺩﻟﻢ ﻣﯿﮕﯿﺮﺩ به خودم میگویم در دیاری که پر از دیوار است
ﺑﻪ ﮐﺠﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﺭﻓﺖ؟
ﺑﻪ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﭘﯿﻮﺳﺖ؟
ﺑﻪ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﺩﻝ ﺑﺴﺖ
ﺣﺲ ﺗﻨﻬﺎﯼ ﺩﺭﻭﻧﻢ ﮔﻮﯾﺪ :
ﺑﺸﮑﻦ ﺩﯾﻮﺍﺭﯼ ، ﮐﻪ ﺩﺭﻭﻧﺖ ﺩﺍﺭﯼ !
ﭼﻪ ﺳﻮﺍﻟﯽ ﺩﺍﺭﯼ؟!
ﺗﻮ " خدﺍ " ﺭﺍ ﺩﺍﺭﯼ
" ﺧﺪﺍ "
ﺍﻭﻝ ﻭ ﺁﺧر با توست....

پاسخ

سپاس شده توسط: oak
سلام محمد امین ؛ خوبی ؟
من راستش خودم از گرافیک چیز خاصی نمیدونم ، اما همین اواخر ی مقدار گرافیک توی حدود همین سبک دادم به ی گرافیست ، اینطور که به من گفت رنگ آمیزی ریل دیجیتالی هست . ظاهرا تمیز درآوردنشم کار هر کسی نیست !
ولی به نظرم دکتر رضایی در این مورد احتمالا بهتر میتونند نظر بدن . بهت پیشنهاد میکنم بهشون ی پیام خصوصی بده و لینک کن تا ببینن و جواب بدن بهت .
  پاسخ

سپاس شده توسط: MohammadHadi ، amin COD
ایزومتریک

[تصویر:  default-yellow.svg]
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1399/2/1، 05:34 عصر)oak نوشته است: ایزومتریک

شما امروز حالت خوبه ؟
کمر به همت بستی همه پستا اسپم بفرستی !
اون از اون تاپیک که بنده خدا تو استارت میگه خروجی HTML گرفته میاید 3 تا تاپیک میفرستید که خروجی چیه و فلان ...
اینم از این تاپیک که محمد امین پرسیده به این نوع رنگ آمیزی و طراحیش چی میگن و حتی اشاره کرده که خودش میدونه شبه 3 بعدی هست باز شما میای میگی ایزومتریک ؟

لطفا بیشتر توجه کنید .
  پاسخ

سپاس شده توسط: MohammadHadi
سلام و عرض ادب
محمد امین جان تا جایی که سواد من قد میده برای این تیپ بکگراند ساختن محیط را با تمام اجزاش داخل برنامه های مدلسازی سه بعدی شبیه 3دی مکس و یا مایا میسازن بعد با موتور رندرگیری vray از تصویر رندر میگیرن (که خودش یه دنیاییه) و به صورت یک فایل عکس درمیارن.
یه نمونه از طراحی یک سایت پینت بال که چند سال پیش طراحی کردم رو برات این پایین میگذارم. چون فایل با کیفیتش رو نداشتم از پیج اینستاگرامم عکس گرفتم برای همین کیفیتش پایینه.
البته من تو قسمت پاسخ امکان ادد کردن عکسم غیر فعاله (با گوشی کانکت شدم) برای همین مجبورم لینک برات بگذارم.

http://uupload.ir/files/4qji_capture+_20...-18-18.png
موفق باشی.

پاسخ

سپاس شده توسط: hasansanaei ، MohammadHadi ، amin COD ، Amirhesam.KH
سلام.
نمای دوربین که ایزومتریک یا ارتوگرافیک میتونه باشه.
ولی گرافیک رو فکر کنم سه بعدی باشه ولی با زاویه ی خاصی ازش عکس گرفتن.
زیاد از این تکنیک استفاده میشه تو این نما.
  پاسخ

سپاس شده توسط: nariman ، hasansanaei ، MohammadHadi
(1399/2/1، 05:43 عصر)nariman نوشته است: سلام و عرض ادب
محمد امین جان تا جایی که سواد من قد میده برای این تیپ بکگراند ساختن محیط را با تمام اجزاش داخل برنامه های مدلسازی سه بعدی شبیه 3دی مکس و یا مایا میسازن بعد با موتور رندرگیری vray از تصویر رندر میگیرن (که خودش یه دنیاییه) و به صورت یک فایل عکس درمیارن.
یه نمونه از طراحی یک سایت پینت بال که چند سال پیش طراحی کردم رو برات این پایین میگذارم. چون فایل با کیفیتش رو نداشتم از پیج اینستاگرامم عکس گرفتم برای همین کیفیتش پایینه.
البته من تو قسمت پاسخ امکان ادد کردن عکسم غیر فعاله (با گوشی کانکت شدم) برای همین مجبورم لینک برات بگذارم.

موفق باشی.

سلام نریمان جان ؛
من دقیقا نمیدونم قضیه از چه قراره ، اما اینایی که با فتوشاپ یا ایلستریتور طراحی میکنند هم من دیدم که رنگ آمیزشون خیلی عالی در اومده ...
نمونه های خیلی زیادی هم هست ، بخاطر همین فکر نمیکنم فقط توی محیط 3 بعدی طراحی بشن ...
مگه اینکه من منظورتونو بد متوجه شده باشم .
  پاسخ

سپاس شده توسط: nariman ، MohammadHadi
سلام حسام جان
صد البته که در برنامه های گرافیکی دوبعدی هم امکان طراحی این تیپ بکگراندها وجود داره اما برای یک همچین عکسهایی با جزییات زیاد, ساخت هر فریمش طراح رو نابود میکنه. مضاف بر اینکه طراح بخواد پارامتر سایه رو هم برای تک تک اجزا لحاظ کنه... طراح نابود میشه. برای همین عرض کردم که در مدلسازی سه بعدی محیط جدا ساخته میشه بعد اجزا به محیط اضافه میشه... نورپردازیهای محیطی به کار اضافه میشه بعد دیگه طراح به راحتی میتونه در هر زاویه ای و با هر نوع زاویه سایه های دلخواه و یا روز و شب از مدل سه بعدی رندر بگیره از همه مهمتر میتونه با زوم کردن بر روی هر بخش و رندر گیری از زوایای جدید باعث ایجاد لی اوتهای جدید در بازی بشه. بنده بهینه ترین و با کیفیت ترین روش رو عرض کردم نه تنها ترین روش رو.
ارادتمند.
  پاسخ

سپاس شده توسط: MohammadHadi ، hasansanaei

سلام محمد امین ؛ خوبی ؟
من راستش خودم از گرافیک چیز خاصی نمیدونم ، اما همین اواخر ی مقدار گرافیک توی حدود همین سبک دادم به ی گرافیست ، اینطور که به من گفت رنگ آمیزی ریل دیجیتالی هست . ظاهرا تمیز درآوردنشم کار هر کسی نیست !
ولی به نظرم دکتر رضایی در این مورد احتمالا بهتر میتونند نظر بدن . بهت پیشنهاد میکنم بهشون ی پیام خصوصی بده و لینک کن تا ببینن و جواب بدن بهت .

سلام حسام جون گل
من که عالیم
خودت چطوری؟
اره حالا بعد به دکتر رضایی یه خصوصی میدم که ببینم ایشون چی میگن
دمتم که گفتی رنگ آمیزی ریل دیجیتال
درسته کار هر کسی نیست ولی خب آدم هم میتونه سعی کنه که یاد بگیره
بالاخره از الان شروع کنم بهتره تا بعد تصویر: images/smilies/yahoo/21.gif
بازم دمت گرم
[quote="nariman""]

سلام و عرض ادب

موفق باشی.

سلام بر نریمان جان عزیز
والا منم فکر می کردم سه بعدی باشه
ولی خب چند مورد وجود داره
یک : این بازی حداقل مال بیست سال پیشه و اون موقع مدل سازی سه بعدی به این قدمتمندی وجود نداشته
مثلا آخر مدل سازی اون موقع gta san andreas بوده که اگر نگاه کنیم واقعا رنگ آمیزیش خیلی ابتدایی تر از اینه
2: من تا حدودی کار با بلندر رو بلدم...هر از گاهی هم فیلماشو توی یوتیوب میبینم...بالاخره اونم یه سه بعدی سازه و اصلا رنگ آمیزیش مثل این نیست
طرحی که شما هم گذاشتی درست ولی این نیست
مثال ساده اش که بگم این با مدل ساز سه بعدی نیست اینه stronghold legends رو با stronghold crusader مقایسه کنیم
قشنگ تفاوت مشهوده
ولی خب خودمم فرض رو بر این میگیرم که با یه موتور سه بعدی ابتدایی کار کردند
اما بالاخره باید یه تکسچر هایی براش به کار ببرن دیگه...همون رنگ آمیزی تکسچر هاش اسمش چیه
بازم ممنون

سلام.
نمای دوربین که ایزومتریک یا ارتوگرافیک میتونه باشه.
ولی گرافیک رو فکر کنم سه بعدی باشه ولی با زاویه ی خاصی ازش عکس گرفتن.
زیاد از این تکنیک استفاده میشه تو این نما.

سلام بر mhp عزیز
دیگه جوابم به نریمان جواب تو رو هم در بر داره دیگه تصویر: images/smilies/yahoo/4.gif
ممنون

سهراب سپهری

ﮔﺎﻫﮕﺎﻫﯽ ﮐﻪ ﺩﻟﻢ ﻣﯿﮕﯿﺮﺩ به خودم میگویم در دیاری که پر از دیوار است
ﺑﻪ ﮐﺠﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﺭﻓﺖ؟
ﺑﻪ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﭘﯿﻮﺳﺖ؟
ﺑﻪ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﺩﻝ ﺑﺴﺖ
ﺣﺲ ﺗﻨﻬﺎﯼ ﺩﺭﻭﻧﻢ ﮔﻮﯾﺪ :
ﺑﺸﮑﻦ ﺩﯾﻮﺍﺭﯼ ، ﮐﻪ ﺩﺭﻭﻧﺖ ﺩﺍﺭﯼ !
ﭼﻪ ﺳﻮﺍﻟﯽ ﺩﺍﺭﯼ؟!
ﺗﻮ " خدﺍ " ﺭﺍ ﺩﺍﺭﯼ
" ﺧﺪﺍ "
ﺍﻭﻝ ﻭ ﺁﺧر با توست....

پاسخ

سپاس شده توسط: hasansanaei ، nariman
سلام
این نوع کارها را میشه با فتوشاپ هم زد ولی این تصاویری که شما گذاشتید مشخصه که یک رندر سه بعدیه.
برای این کار باید اول در نرم افزارهای سه بعدی مثل تری دی مکس و غیره مدل ساخته بشه.بعد باید مدل یووی بشه .بعد یووی مپ را به نرم افزارهایی که میشه داخل اون پینت کرد مثل فتوشاپ برد و روی اون نقاشی کرد.البته الان نرم افزارهای پیشرفته تری مثل سابستنس پینتر و ماری اومده که کار را راحت تر کرده.بعد این یووی مپ را به متریال مدلمون نسبت می دیم تا تکستچر روی کار بشینه.بعد از اون با زاویه ای که خودمون می خایم از کار رندر می گیریم.
داخل این ویدیو تقریبا در مورد این کار توضیح داده شده:
Modeling Game assets in 3Ds Max
  پاسخ

سپاس شده توسط: hasansanaei ، nariman ، amin COD ، shazde ، mostafanastary ، Master Badfar ، mhp ، meysam.p.n

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نرم افزار انیمیت برای کانستراکت 3؟ محمد 82 0 713 1402/2/5، 04:44 عصر
آخرین ارسال: محمد 82
  حل شده سوال در مورد گرافیک سه بعدی amin hosseini 9 3,166 1400/7/17، 04:16 عصر
آخرین ارسال: amin hosseini
  حداکثر مموری یوز مجاز، در موبایل ها ؟ Alireza3d 3 2,521 1400/6/6، 12:40 عصر
آخرین ارسال: hasansanaei
Star پس زمینه و کارکتر های full HD و زیبا erfan002pooya 8 9,762 1400/2/3، 11:46 صبح
آخرین ارسال: امیرعلی ۱۲۳
  حل شده اسپرایت گردونه شانس M.Y 4 3,242 1399/11/27، 04:55 عصر
آخرین ارسال: M.Y

پرش به انجمن: