محاسبه فرمول
سلام دوستان . من یه سری اکشن داشتم که جاهای زیادی تکرار شده بود و تغییرشون سخت شد و اگه میخواستم تغییرشون بدم سخت بود ، پس اومدم همه رو ریختم تو یه ارایه و گفتم اسپرایت هروقت خواست مقدار رو از ارایه بگیره . حالا مشکل ، رشته ای که ما داریم یه فرموله ، فک کنید : sprite.test*5/2 . حالا من وقتی این رو به ارایه دادم خودش محاسبه میکنه و مقدار عددیش رو به متغیر داخلی اسپرایت (مثلا اسمش number باشه) میده . اما من نمیخوام اینطوری بشه . میخوام این فرمول رو به طور کامل متغیر داخلی اسپرایت بگیره و وقتی متغیرش شد فرمول بالا اونو محاسبه کنه . وقتی اکشن این بود درست محاسبه میشد ولی از وقتی گذاشتمش تو ارایه و گفتم از ارایه بگیره درست نیست . واسه اینکار فک کردم فرمول توی ارایه رو توی "" بزارم که ارایه محاسبش نکنه و بفرسته واسه اسپرایت تا اون محاسبه کنه اما اینطوری محاسبه نشد که مقدار عددی بده و نوشت NaN درصورتیکه باید فرمولو میگرفت ، محاسبه میکرد و مقدار عددی رو درست و حسابی نشون میداد. چطوری میتونم اینکارو بکنم ؟
استودیو بازیسازی ایروید
جدید ترین ها : شهرزاد ، دربند;1357 و ATOM
[تصویر:  ads.gif]
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1399/5/11، 01:19 صبح)محمد 82 نوشته است: سلام دوستان . من یه سری اکشن داشتم که جاهای زیادی تکرار شده بود و تغییرشون سخت شد و اگه میخواستم تغییرشون بدم سخت بود ، پس اومدم همه رو ریختم تو یه ارایه و گفتم اسپرایت هروقت خواست مقدار رو از ارایه بگیره . حالا مشکل ، رشته ای که ما داریم یه فرموله ، فک کنید : sprite.test*5/2 . حالا من وقتی این رو به ارایه دادم خودش محاسبه میکنه و مقدار عددیش رو به متغیر داخلی اسپرایت (مثلا اسمش number باشه) میده . اما من نمیخوام اینطوری بشه . میخوام این فرمول رو به طور کامل متغیر داخلی اسپرایت بگیره و وقتی متغیرش شد فرمول بالا اونو محاسبه کنه . وقتی اکشن این بود درست محاسبه میشد ولی از وقتی گذاشتمش تو ارایه و گفتم از ارایه بگیره درست نیست . واسه اینکار فک کردم فرمول توی ارایه رو توی "" بزارم که ارایه محاسبش نکنه و بفرسته واسه اسپرایت تا اون محاسبه کنه اما اینطوری محاسبه نشد که مقدار عددی بده و نوشت NaN درصورتیکه باید فرمولو میگرفت ، محاسبه میکرد و مقدار عددی رو درست و حسابی نشون میداد. چطوری میتونم اینکارو بکنم ؟
سلام؛
پشت مقادیری که عددی هستن از اکسپرشن int() استفاده کن تا عدد تلقی بشن نه رشته. اینطوی بهتون NaN یا Not A Number که نشان دهنده مقدار غیرعددی هست رو برگشت نمیده.
غایب
  پاسخ

سپاس شده توسط: Amirhesam.KH ، محمد 82
ممنون . اینومیدونستم . اما مشکل حل نمیشه . ببینید باید رشته رو بگیره و محاسبه کنه یعنی وقتی مقدارش شد sprite.test*5/2 باید اینو محاسبه کنه و مثلا اگه sprite.test مساوی 2 هست عدد 5 رو نشون بده اما وقتی int میزارم 0 رو نشون میده و محاسبه نمیشه .
استودیو بازیسازی ایروید
جدید ترین ها : شهرزاد ، دربند;1357 و ATOM
[تصویر:  ads.gif]
  پاسخ

سپاس شده توسط:
اگه یه سورس کوتاه بدی ممنون میشم.
غایب
  پاسخ

سپاس شده توسط:

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  حل شده خرید درون برنامه مایکت در وب ویو Arianm 3 889 1402/4/25، 12:01 عصر
آخرین ارسال: Arianm
Wink سیستم شخصی سازی خودرو Arianm 1 407 1402/4/24، 05:21 عصر
آخرین ارسال: SHAMIRZA
  علت بازی نشدن وقتی نصب شده amirhosseinalizadehgharebaba81 1 329 1402/4/23، 02:22 عصر
آخرین ارسال: (:--ALI--:)
  چگونگی اجرا بازی روی ه‍است ایران (:--ALI--:) 8 1,476 1402/3/24، 04:50 عصر
آخرین ارسال: (:--ALI--:)
  وصل شدن به روح هاست قبلی :) amirhosseinalizadehgharebaba 2 2,038 1401/11/2، 09:43 عصر
آخرین ارسال: amirhosseinalizadehgharebaba

پرش به انجمن: