دانلود صوت و اسفاده در بازی

سلام
من درحال ساختن یک کتاب داستان تعاملی هستم که داخلش یک راوی داستان ها رو بیان میکنه .
حجم خود بازی حدود 40m  شده ولی صوت هاش حدود 200m 
•میخواستم بدونم راهی هست که بعد از انتشار و نصب بازی خود مخاطب صوت ها رو دانلود کنه و در بازی پخش بشه ؟ یعنی بازی رو جدا دانلود کنه و بعد از نصب بازی صوت ها جدا دانلود بشوند 
داخل انجمن خیلی گشتم ولی راهی پیدا نکردم
  پاسخ

سپاس شده توسط:
سلام
فایل هات رو به ogg تبدیل کن . پلاگین video رو وارد کن . از فیلد کناری ادرس فایل ogg که روی هاستت اپلود کردی رو وارد کن و لذتشو ببر. برای تعویض فایل هاهم میتونی از اکشن مربوطه استفاده کنی . بقیه فیلد ها که خالین رو خالی بزار چون فیلمی نداری و فقط فیلد ogg که مربوط به صوت هست رو پر کن . موفق باشی
استودیو بازیسازی ایروید
جدید ترین ها : شهرزاد ، دربند;1357 و ATOM
[تصویر:  ads.gif]
  پاسخ

سپاس شده توسط: mjavad
سلام
لیست تاپیک های من رو ببینین
یک تاپیک زده بودم آموزش میداد که چجوری آهنگ رو آنلاین پخش کنیم
فک کنم همون چیزیه که شما میخواین

* صمنا با روش من افایلی که آپلود میکنی حتما نباید .ogg باشه
میتونه فرمت های دیگه هم باشه!
  پاسخ

(1399/5/13، 12:56 عصر)محمد 82' نوشته است: سلام
فایل هات رو به ogg تبدیل کن . پلاگین video رو وارد کن . از فیلد کناری ادرس فایل ogg که روی هاستت اپلود کردی رو وارد کن و لذتشو ببر. برای تعویض فایل هاهم میتونی از اکشن مربوطه استفاده کنی . بقیه فیلد ها که خالین رو خالی بزار چون فیلمی نداری و فقط فیلد ogg که مربوط به صوت هست رو پر کن . موفق باشی

ممنون از پاسختون
ولی نمیخوام انلاین پخش بشه ، میخوام یک مرتبه صوت ها رو دانلود کنه و از اون به بعد دیگه افلاین هم بتونه پخش کنه

(1399/5/13، 12:56 عصر)M.gh' نوشته است: سلام
لیست تاپیک های من رو ببینین
یک تاپیک زده بودم آموزش میداد که چجوری آهنگ رو آنلاین پخش کنیم
فک کنم همون چیزیه که شما میخواین

* صمنا با روش من افایلی که آپلود میکنی حتما نباید .ogg باشه
میتونه فرمت های دیگه هم باشه!

ممنون از راهنماییت
ولی میخوام به این صورت باشه که دفعه اول که اجرا میشه یک سری دیتا دانلود کنه و بعد از اون اگه به نت هم متصل نبود بتونه از اون دیتا و صوت ها در حالت افلاین استفاده کنه
  پاسخ

سپاس شده توسط: M.gh
اینو نمیدونم . فک نکنم بشه ، شایدم با ترکیب دو چیز بالا بشه ، فقط تا جایی که من میدونم فایل چوزر تو اندروید کار نمیکنه
استودیو بازیسازی ایروید
جدید ترین ها : شهرزاد ، دربند;1357 و ATOM
[تصویر:  ads.gif]
  پاسخ

(1399/5/13، 06:03 عصر)محمد 82 نوشته است: اینو نمیدونم . فک نکنم بشه ، شایدم با ترکیب دو چیز بالا بشه ، فقط تا جایی که من میدونم فایل چوزر تو اندروید کار نمیکنه
فایل چوزر در خروجی مستقیم کار می کند. آقای حسن ثنایی این را گفته است.
 به نام خدا
 « از گهواره تا گور دانش بجویید. »
 سخنی از پیامبر اسلام
  « بسی رنج بردم بدین سال سی            عجم زنده کردم بدین پارسی »
 فردوسی

«دو کس رنج بیهود بردند و سعی بی فایده کردند ؛ یکی آن که اندوخت و نخورد و دیگر آن که آموخت و نکرد.»
 «علم چندان که بیشتر خوانی          چون عمل در تو نیست، نادانی

نه محقّق بوَد نه دانشمند          چارپایی، بر او کتابی چند
 آن تهی مغز را چه علم و خبر          که بر او هیزم است یا دفتر؟»

سعدی

کانال ما در آپارات: محمد امین 1388 1378

مسلط به جاوا اسکریپت و html5 و css3 و پایتون.
غایب
  پاسخ

(1399/5/13، 06:25 عصر)amin hosseini' نوشته است:
(1399/5/13، 06:03 عصر)'محمد 82' نوشته است: اینو نمیدونم . فک نکنم بشه ، شایدم با ترکیب دو چیز بالا بشه ، فقط تا جایی که من میدونم فایل چوزر تو اندروید کار نمیکنه

فایل چوزر در خروجی مستقیم کار می کند. آقای حسن ثنایی این را گفته است.

سلام

من نحوه استفاده از این پلاگین رو نمیدونم ، به نظرتون این چیزی که توضیح دادم قابل پیاده سازی هست با این پلاگین ؟
راه حلی سراغ دارید ممنون میشم بفرمایید

پاسخ

سپاس شده توسط:
این تایپک را نگاه کنید. تایپک
 به نام خدا
 « از گهواره تا گور دانش بجویید. »
 سخنی از پیامبر اسلام
  « بسی رنج بردم بدین سال سی            عجم زنده کردم بدین پارسی »
 فردوسی

«دو کس رنج بیهود بردند و سعی بی فایده کردند ؛ یکی آن که اندوخت و نخورد و دیگر آن که آموخت و نکرد.»
 «علم چندان که بیشتر خوانی          چون عمل در تو نیست، نادانی

نه محقّق بوَد نه دانشمند          چارپایی، بر او کتابی چند
 آن تهی مغز را چه علم و خبر          که بر او هیزم است یا دفتر؟»

سعدی

کانال ما در آپارات: محمد امین 1388 1378

مسلط به جاوا اسکریپت و html5 و css3 و پایتون.
غایب
  پاسخ

سپاس شده توسط: Amirhesam.KH ، mjavad
(1399/5/13، 06:44 عصر)amin hosseini نوشته است: این تایپک را نگاه کنید. تایپک
سلام؛
در تکمیل معرفی دوستمون باید بگم که میتونین روی یک هاست یا سرور در داخل یک یا چند فایل متنی یا جیسون و یا XML رشته Base64 مربوط به صدا یا صداهای موردنظرتون رو قرار بدین. در سمت کانستراکت میتونین به کمک اِی جَکس (AJAX) برای اولین مرتبه از سرور یا هاست رشته های بیس 64 رو دریافت کنین و بعد به کمک پلاگین file transfer مقداری که AJAX برگشت میده (  AJAX.LASTDATA ) رو در قالب یک فایل متنی ذخیره کنین تا اصطلاحاً کش بشه و روی سیستم کاربر موجود باشه برای مراجعات بعدی. بقیه مراحل رو هم که آقا مجتبی به طور شفاف توضیح دادن.
حالا شاید سوال پیش بیاد چطور یک صدا (فایل صوتی) رو به فرمت Base64 در بیاریم که جوابش ساده است. یا میتونین از سرویس های آنلاین متعددی که برای این کار ساخته شدن استفاده کنین مثل این نمونه و یا هم به کمک یک زبان بَک اِند (سمت سرور) مثل PHP فایل صوتی موردنظرتون رو به رشته Base64 تبدیل کنین. به هر حال اگر مایل بودین راجع به نحوه تبدیل یک فایل صوتی به رشته Base64 به کمک PHP هم بدونین در ادامه بگین تا براتون توضیح بدم چون اگر الان بخوام راجع بهش بنویسم طولانی میشه. 
اگر بخواین توی پروژه تون امکانی رو فراهم کنین که کاربران هم بتونن برای همدیگه صدا به اشتراک بگذارن (نه به صورت ریل تایم البته) به کمک یک زبان سمت سرور میتونین هم صدا رو آپلود کنین و هم دیتاهایی مربوط به اینکه کدوم کاربر صدا رو آپلود کرده و یا چه زمانی اینکار رو کرده و کلی دیتا دیگه رو ذخیره کنین و در جای موردنیازتون استفاده کنین.
در پایان بد نیست در حاشیه هم بهتون بگم اگر خیال دارین تصویر رو هم از یک لینک دریافت کنین، ذخیره کنین و بعداً استفاده کنین به همین شیوه قابل انجامه و شیء اسپرایت (Sprite) کانستراکت قادره تصاویر رو از فرمت Base64 هم بازخوانی کنه.
موفق باشین.
غایب
  پاسخ

سپاس شده توسط: Amirhesam.KH ، mjavad ، amin hosseini
نقل قول:  سلام؛
در تکمیل گفته دوستمون باید بگم که میتونین روی یک هاست یا سرور در داخل یک یا چند فایل متنی یا جیسون و یا XML رشته Base64 مربوط به صدا یا صداهای موردنظرتون رو قرار بدین. در سمت کانستراکت میتونین به کمک اِی جَکس (AJAX) برای اولین مرتبه از سرور رشته های بیس 64 رو دریافت کنین و بعد به کمک پلاگین file transfer مقداری که AJAX برگشت میده (  AJAX.LASTDATA ) رو در قالب یک فایل متنی ذخیره کنین تا اصطلاحاً کش بشه و روی سیستم کاربر موجود باشه برای مراجعات بعدی. بقیه مراحل رو هم که آقا مجتبی به طور شفاف توضیح دادن.
حالا شاید سوال پیش بیاد چطور یک صدا (فایل صوتی) رو به فرمت Base64 در بیاریم که جوابش ساده است. یا میتونین از سرویس های آنلاین متعددی که برای این کار ساخته شدن استفاده کنین مثل این نمونه و یا هم به کمک یک زبان بک اِند (سمت سرور) مثل PHP فایل صوتی موردنظرتون رو به رشته Base64 تبدیل کنین. به هر حال اگر مایل بودین راجع به نحوه تبدیل یک فایل صوتی به رشته Base64 هم بدونین در ادامه بگین تا براتون توضیح بدم چون اگر الان بخوام راجع بهش بنویسم طولانی میشه. 
اگر بخواین توی پروژه تون امکانی رو فراهم کنین که کاربران هم بتونن برای همدیگه صدا به اشتراک بگذارن (نه به صورت ریل تایم البته) به کمک یک زبان بک اند میتونین صدا رو هم آپلود کنین و دیتاهایی مربوط به اینکه کدوم کاربر صدا رو آپلود کرده و یا چه زمانی اینکار رو کرده و کلی دیتا دیگه رو ذخیره کنین و در جای موردنیازتون استفاده کنین.
در پایان بد نیست در حاشیه هم بهتون بگم اگر خیال دارین تصویر رو هم از یک لینک دریافت کنین، ذخیره کنین و بعداً استفاده کنین به همین شیوه قابل انجامه و شیء اسپرایت (Sprite) کانستراکت قادره تصاویر رو از فرمت Base64 هم بازخوانی کنه.
موفق باشین.

بسیار بسیار ممنونم

قبلا عکس را به base64  تبدیل کرده بودم ، صوت رو هم امتحان میکنم
فقط یک چیزی رو هنوز نتونستم انجام بدم ، اینکه چه شکلی من از الان باید دستورات اون صوتی رو بنویسم که در اینده قراره دانلود بشه ؟
مثلا همزمان قراره 10 تا صوت رو دانلود کنیم ، با تو جه به اینکه در حال حاضر صوت ها داخل کانستراکت موجود نیست  چه شکلی دستور بدم که مثلا با کلیک روی این دکمه صوت پنجم اجرا بشه

ببخشید اگه بد توضیح دادم
  پاسخ

سپاس شده توسط:

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  حل شده خرید درون برنامه مایکت در وب ویو Arianm 3 899 1402/4/25، 12:01 عصر
آخرین ارسال: Arianm
Wink سیستم شخصی سازی خودرو Arianm 1 407 1402/4/24، 05:21 عصر
آخرین ارسال: SHAMIRZA
  علت بازی نشدن وقتی نصب شده amirhosseinalizadehgharebaba81 1 333 1402/4/23، 02:22 عصر
آخرین ارسال: (:--ALI--:)
  چگونگی اجرا بازی روی ه‍است ایران (:--ALI--:) 8 1,478 1402/3/24، 04:50 عصر
آخرین ارسال: (:--ALI--:)
  وصل شدن به روح هاست قبلی :) amirhosseinalizadehgharebaba 2 2,040 1401/11/2، 09:43 عصر
آخرین ارسال: amirhosseinalizadehgharebaba

پرش به انجمن: