یک کار بسیار سخت
من می خواستم یه نرم افزار باشه که صدای افراد رو خودکار تشخیص بده 
یعنی تو حرف بزنی بفهمه بعد یه واکنش انجام بده 
همیشه دانش بجویید دانش نجوید 
دانشجو باشید نه دانش جو
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1399/5/18، 05:37 عصر)Zahra By نوشته است: من می خواستم یه نرم افزار باشه که صدای افراد رو خودکار تشخیص بده 
سلام؛
کاری که شما میخواین انجام بدین این روزا اصلاً سخت تلقی نمیشه و یک امر روتینه. البته بستگی به نگرش شما داره که بخواین مخترع چرخ باشین یا از چرخی که قبلاً ساخته شده به طور بهینه استفاده کنین. 
چیزی که شما در سر دارین مهم ترین قسمتش تشخیص گفتار هست که به شیوه های مختلفی در دنیای هوش مصنوعی تا به حال بررسی شده و کتابخانه های مختلفی براش توی تکنولوژی ها و پلتفرم های مختلف توسعه داده شده و همچنان هم در حال توسعه است. نمونه تکنولوژی های در حال توسعه به صورت منحصر به فرد برای زبان فارسی کاری هست که موزیلا داره انجام میده البته هنوز به ثمر نرسیده و ادامه داره و از طریق این درگاه مشارکت افراد رو برای بهبود الگوریتم های ماشین لرنینگ جلب میکنه. 
بعد از اینکه مشکل تشخیص گفتار حل شد میرسیم به طراحی یک ساز و کار واکنش مناسب به حرفهایی که کاربر میزنه. برای پیاده سازی چنین ساز و کاری هم الگوریتم ها و متدهای مختلفی طراحی و ابداع شده که میتونین از اونها استفاده کنین. از استفاده از مفهوم شبکه های عصبی بگیرین تا یک روش پایه ای مثل الگوریتم Naive Calssifier
خلاصه که پیاده سازی چنین چـیـزی این روزا با این همه تکنولوژی و فریمورک و کتابخانه ای که هست اصلاً دشوار نیست.
موفق باشین.
غایب
  پاسخ

سپاس شده توسط: Amirhesam.KH ، hasansanaei ، shazde ، ghasem ، ᔕinaᗪehghani
(1399/5/18، 05:37 عصر)Zahra By نوشته است: من می خواستم یه نرم افزار باشه که صدای افراد رو خودکار تشخیص بده 
سلام ؛ این دیگه مهندسی هوش مصنوعی می خواد .
حتی به تنهایی با کد نویسی هم نمیشه تمیز درآوردش ؛ در کل یک فرد این کاره میخواد .
با کانستراکت که اصلا حرفشو نزنید .
  پاسخ

سپاس شده توسط: Amirhesam.KH ، Master Badfar ، shazde
(1399/5/18، 05:37 عصر)Zahra By' نوشته است: من می خواستم یه نرم افزار باشه که صدای افراد رو خودکار تشخیص بده 

سلام 
شاید چند سال پیش کار سختی بود ولی خب الان خیلی سخت نیست همانطور که دوستان گفتن با هوش مصنوعی میشه پروژه رو پیاده کرد که پایتون کتابخانه های اماده ای برای این کار داره...
پیشنهاد می کنم مقاله باز شناسی گفتار را بخونین
لینک
  پاسخ

سپاس شده توسط: Amirhesam.KH

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  استخدام چند ردیف شغلی در تهران hasansanaei 0 484 1402/6/1، 02:13 عصر
آخرین ارسال: hasansanaei
Heart یلدا مبارک ? oak 2 2,087 1400/10/4، 09:46 عصر
آخرین ارسال: amin hosseini
  پرداخت درون برنامه M.Y 3 1,908 1400/9/27، 03:59 عصر
آخرین ارسال: mostafanastary