پلاگین فایل

سلام دوستان امیدوارم حالتون عالی باشه. بنده دنبال یک پلاگین فایل می گردم که همه جوره رو فایل کار کنه.مثلا می خوام یک فایل اچ تی ام ال و سی اس اس رو بخونه و متنشو بتونم بیارم رو یک تکست باکس روی برنامه. یا مثلا بتونم بگم توی خط فلان توی کاراکتر فلان فلان چیز را اضافه کن یا اونو حذف کنه یا اضافه کنه. اگر یه همچین چیزی دوستان در اختیار داشتن خوشحال میشم معرفی کنید لازم دارم ممنون
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1399/8/26، 08:03 صبح)shhashemi1385 نوشته است: سلام دوستان امیدوارم حالتون عالی باشه. بنده دنبال یک پلاگین فایل می گردم که همه جوره رو فایل کار کنه.مثلا می خوام یک فایل اچ تی ام ال و سی اس اس رو بخونه و متنشو بتونم بیارم رو یک تکست باکس روی برنامه. یا مثلا بتونم بگم توی خط فلان توی کاراکتر فلان فلان چیز را اضافه کن یا اونو حذف کنه یا اضافه کنه. اگر یه همچین چیزی دوستان در اختیار داشتن خوشحال میشم معرفی کنید لازم دارم ممنون
زیاد مطمئن نیستم.ولی فکر کنم این کاری که شما می خوای انجام بدی با فایل چوزر امکانپذیر باشه.
توی ایران که تعداد آموزش  دهنده ها کمتر از 10 نفره و آموزش هاشون هم زیاد نیست.
ولی تو یوتوب سرچ کنی حتما به نتیجه میرسی.
خودم سعی می کنم بعد کلاسم بهت لینک آموزشش رو بدم.
شما یکم هم اگر دقیق تر توضیح بدید که می خواید چیکار کنید بهتر میتونم کمکتون کنم.
این طوری که من از حرفای شما فهمیدم شما می خواید ی نرم افزار مثل ویژوال استودیو کد رو درست کنید.
درست فهمیدم؟
فرزاد شریفی هستم بنیانگذار مجموعه موسسه های FG Studio
و گروه بازی سازی farzadgame سابق

--------------------FG Studio--------------------
  پاسخ

سپاس شده توسط: oak
پلاگين های NWjs و الکترون هستند 
NW.JS که پیشفرض کانستراکته
الکترون هم مهدیار عزیز توی تاپیک الکترون معرفی کردن

فقط اینکه هم اینا و هم File Choser نمی تونن محتویات داخل یک فایل رو بخونن
[تصویر:  default-yellow.svg]
  پاسخ

سپاس شده توسط:
سلام؛
برای اینکه بتونین محتویات یک فایل متنی رو به کمک شیء File Chooser بخونین نیاز دارین که از شیء AJAX هم استفاده کنین.
علت استفاده ما در اینجا از شیء AJAX هیچ ارتباطی به بحث ارتباط HTTP و سمت سرور نداره بلکه به این خاطره که بتونیم Blob URL رو بخونیم. در زبان جاوا اسکریپت به کمک متد  URL.createObjectURL() میتونیم برای یک دیتا بلاب یو آر اِل بسازیم. این بلاب یو آر اِل ها به صورت لوکال هستن و صـرفاً برای این به کار میرن که ما مجبور نباشیم مستقیم با داده های باینری کار کنیم. در اصل به کمک Blob URL ها به جای اینکه ما با دیتاهای باینری سر و کار داشته باشیم با یه فرمت لینک مانندی مثل نمونه زیر سر و کار داریم:
کد:
blob:https://file.txt
شیء فایل چوزر کانستراکت هم برای هندل کردن فرآیندهای خودش از همین اصل Blob URL استفاده میکنه. حـالا برای بازخوانی اطلاعاتی که در یک Blob URL ذخیره شدن باید از متد XHR زبان جاوا اسکریپت استفاده کنیم که این متد در شیء AJAX کانستراکت پیاده سازی شده. پس فهمیدیم که چرا پـای شیء AJAX وارد بازی میشه!
در نهایت برای خواندن محتویات یک فایل متنی در یک تکست (Text) میتونیم توی دو تا ایونت کار رو جمع کنیم:
[تصویر:  sc140.png]
برای باقی قسمت های تقریباً گنگ پرسشتون هم باید بگم کافیه هر چیزی که از طریق AJAX.Lastdata برگشت داده میشه رو به اکشن Set CSS Style یک تکست باکس (البته ترجیحاً با یک حلقه که بتونین هر پراپرتی رو با مقدارش تفکیک کنین و دونه به دونه پراپرتی های CSS رو اعمال کنین چون اکشن Set CSS Style فقط یک پراپرتی رو با مقدارش پذیرش میکنه)، یا اکشن Set inner HTML پلاگین Pode HTML وارد کنین.
موفق باشین.

غایب
  پاسخ

سپاس شده توسط: oak ، FARZAD BLACK ، shhashemi1385
(1399/8/26، 01:30 عصر)Master Badfar' نوشته است: سلام؛
برای اینکه بتونین محتویات یک فایل متنی رو به کمک شیء File Chooser بخونین نیاز دارین که از شیء AJAX هم استفاده کنین.
علت استفاده ما در اینجا از شیء AJAX هیچ ارتباطی به بحث ارتباط HTTP و سمت سرور نداره بلکه به این خاطره که بتونیم Blob URL رو بخونیم. در زبان جاوا اسکریپت به کمک متد  URL.createObjectURL() میتونیم برای یک دیتا بلاب یو آر اِل بسازیم. این بلاب یو آر اِل ها به صورت لوکال هستن و صـرفاً برای این به کار میرن که ما مجبور نباشیم مستقیم با داده های باینری کار کنیم. در اصل به کمک Blob URL ها به جای اینکه ما با دیتاهای باینری سر و کار داشته باشیم با یه فرمت لینک مانندی مثل نمونه زیر سر و کار داریم:
کد:
blob:https://file.txt
شیء فایل چوزر کانستراکت هم برای هندل کردن فرآیندهای خودش از همین اصل Blob URL استفاده میکنه. حـالا برای بازخوانی اطلاعاتی که در یک Blob URL ذخیره شدن باید از متد XHR زبان جاوا اسکریپت استفاده کنیم که این متد در شیء AJAX کانستراکت پیاده سازی شده. پس فهمیدیم که چرا پـای شیء AJAX وارد بازی میشه!
در نهایت برای خواندن محتویات یک فایل متنی در یک تکست (Text) میتونیم توی دو تا ایونت کار رو جمع کنیم:
[تصویر:  sc140.png]
برای باقی قسمت های تقریباً گنگ پرسشتون هم باید بگم کافیه هر چیزی که از طریق AJAX.Lastdata برگشت داده میشه رو به اکشن Set CSS Style یک تکست باکس (البته ترجیحاً با یک حلقه که بتونین هر پراپرتی رو با مقدارش تفکیک کنین و دونه به دونه پراپرتی های CSS رو اعمال کنین چون اکشن Set CSS Style فقط یک پراپرتی رو با مقدارش پذیرش میکنه)، یا اکشن Set inner HTML پلاگین Pode HTML وارد کنین.
موفق باشین.

خیلی خیلی خیلی ممنون از زحماتتون درست شد فقط مثلا من روی این یک تغییرات اعمال کنم برای ذخیره  ی تغییرات باید چیکار کنم؟

پاسخ

سپاس شده توسط:
سلام
از پلاگین nw.js استفاده کنید یک اکشن داره به اسم Open Save Dialog و یک اکشن دیگه هم داره به اسم Save File یا همچین چیزایی

[تصویر:  default-yellow.svg]
  پاسخ

سپاس شده توسط:

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  حل شده خرید درون برنامه مایکت در وب ویو Arianm 3 889 1402/4/25، 12:01 عصر
آخرین ارسال: Arianm
Wink سیستم شخصی سازی خودرو Arianm 1 407 1402/4/24، 05:21 عصر
آخرین ارسال: SHAMIRZA
  علت بازی نشدن وقتی نصب شده amirhosseinalizadehgharebaba81 1 329 1402/4/23، 02:22 عصر
آخرین ارسال: (:--ALI--:)
  چگونگی اجرا بازی روی ه‍است ایران (:--ALI--:) 8 1,476 1402/3/24، 04:50 عصر
آخرین ارسال: (:--ALI--:)
  وصل شدن به روح هاست قبلی :) amirhosseinalizadehgharebaba 2 2,039 1401/11/2، 09:43 عصر
آخرین ارسال: amirhosseinalizadehgharebaba

پرش به انجمن: