درست کردن یک سرور انلاین و یک فضای شخصی برای کسی که میخاد بادوستان خودش بازی کنه
سلام به تمامی کسانی که دارین این پیام رو میخونید من یک سعوال دارم که میخام بگم 

من میخام بازیی که دارم رو انلاین کنم که به من توضیع ببدید چگونه انلاین کنم بازیم ر ممنون میشم

یکی دیگه اینه که من میخام بازی 3تا سرور داشته باشه یعنی 3تا زمین بازی که اگر یک ان ها پر شد برند داخل زمینی دیگر

و اینکه میخام زمین های بازی من محدودیت تعدادی داشته باشن مثلان 10 نفر فقت بتونن بیان داخل سرور اولی و بشتر از 10 تا نتونن بیان

و میخام یک جایی باشه که بازی کننده یک عددی یا حروفی رو بزنه و بعد یک موهیت براش دورست شه و اون عدد یا حروفی رو ک وارد کرد بده به دوست هاش و بتونن باهم بازی کنم

اگه کسی داخل یک سورس این رو به من توضیع بده خیلی ازش ممنون میشم
Amir.game
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1399/8/26، 05:30 عصر)Amir.game نوشته است: سلام به تمامی کسانی که دارین این پیام رو میخونید من یک سعوال دارم که میخام بگم 

من میخام بازیی که دارم رو انلاین کنم که به من توضیع ببدید چگونه انلاین کنم بازیم ر ممنون میشم

یکی دیگه اینه که من میخام بازی 3تا سرور داشته باشه یعنی 3تا زمین بازی که اگر یک ان ها پر شد برند داخل زمینی دیگر

و اینکه میخام زمین های بازی من محدودیت تعدادی داشته باشن مثلان 10 نفر فقت بتونن بیان داخل سرور اولی و بشتر از 10 تا نتونن بیان

و میخام یک جایی باشه که بازی کننده یک عددی یا حروفی رو بزنه و بعد یک موهیت براش دورست شه و اون عدد یا حروفی رو ک وارد کرد بده به دوست هاش و بتونن باهم بازی کنم

سلام؛
اگر بخوام خیلی خلاصه بگم شما دو حالت دارین.
حالت اول اینه که بخواین از همون شیء مولتی پلیر کانستراکت به تنهایی استفاده کنین.
حالت دوم هم اینه که همه موارد ریل تایم و غیر ریل تایم (ارتباطات ساده HTTP) رو خودتون پیاده سازی کنین که خُب میتونین از تکنولوژی وب سوکت در کانستراکت استفاده کنین چرا که کانستراکت ساپورتش میکنه و رضا هم چند قسمتی آموزش قرار داده که میتونه راه گشا باشه. البته در کنار وب سوکت ممکنه به ارتباط HTTP ساده هم نیاز پیدا کنین.
همونطور که گفتم همه قسمت های پرسشتون رو میشه با شیء مولتی پلیر کانستراکت اوکی کرد. تنها قسمت آخر پرسشتون (ساخت شناسه یا توکـن دعوت) کار رو یکم دشوار میکنه. شما میتونین به کمک شیء مولتی پلیر کانستراکت روم های مختلفی بسازین و هیچ مشکلی هم توی این مسئله نیست اما برای اینکه بتونین روم هایی با اسامی منحصر به فردی بسازین باید یه جایی اسامی روم ها رو ذخیره کنین که خُب ذخیره سازی روی دستگاه کاربرها میتونه انجام بشه ولی تا وقتی که مقادیر از هر کاربر دریافت نشه و پردازش نشه بی معنیه.
پس باید در وهله اول و قبل از هـر پـروسـه ای یک روم مخصوص تبادل نام روم ها (زمین های) مربوط بـه هر بـازیکن هم ایجاد کنین تا توی اون روم تبادل بتونین سایر نام هایی که کاربران انتخاب کردن رو شنود کنین و بتونین از ایجاد نام های تکراری جلوگیری کنین. میتونین خودتون به صورت خودکار یک رشته که با الگوریتمی مثل UUID درست شده رو برای هر کاربر انتخاب کنین تا احتمال تصادم و تکراری در اومدن نام روم ها برای هر کاربر کمتر بشه. منتهی دقت کنین که شناسه های دعوتی که از طریق این شیوه ایجاد میکنین ایستا (ثابت) نیستن و با هر بار دیسکانکت شدن و مجدد وصل شدن به بازی دستخوش تغییر میشن. اگر بخواین شناسه های دعوت ایستا برای زمین (روم های) هر کـاربـر بسازین ناچارین از برنامه نویسی سمت سرور استفاده کنین و شناسه های دعوت رو در کنـار مشخصات کـاربـر در یک پایگاه داده ذخیره کنین و همینطور یک نام منحصر به فرد هم برای روم های هر بازیکن در پایگاه داده در نظر بگیرید. میتونین برای احراز هویت هر کـاربـر یک توکن JWT براش ایجاد کنین و به کمک شیء لوکال استورج ذخیره اش کنین و هر وقت که کاربر قصد داشت بازی کنه از توکن JWT برای احراز هویتش استفاده کنین و اون رو با توکن JWT ای که در پایگاه داده ذخیره کردین تطابق بدین.
در ضمن درباره محدود کردن تـعـداد کاربرانی که میتونن به یک روم (زمین) بپیوندن هم باید بگم بله شیء مولتی پلیر کانستراکت این مسئله رو هم پوشش میده و شما میتونین ماکزیمم (نهـایـت) تعداد کاربرانی که میتونن به روم (زمین) بپیوندن رو تعیین کنین.
بهتون توصیه اکید میکنم که آموزش های آقا مجبتی برای شیء مولتی پـلیـر رو دقیق بررسی کنین تا متوجه قضایا بشین.
موفق باشین.

غایب
  پاسخ

سپاس شده توسط: M.gh ، Hossein ، saman ، FARZAD BLACK
فقد من چون در کانستراکت خیلی تازه کارم مهفوم نوشته های شمارو نگرفتم اگربتونید سورس بدید 
خیلی ممنون میشم ازتون
Amir.game
  پاسخ

سپاس شده توسط:
دوست گرامی سلام تمام این سوال هایی که میپرسین همه وهمه در سایت si2.ir هست تایپیک های متعدد و زیادی هم برای ساخت وایجادو ساخت بای آنلاین هست شما میتونید با این روشی که  اقایbadfar گفتن انجام بدید  ولی لطفا اول خودتون قدم اول رو بردارید ویکم برید مطالعه کنید وسریع نیاید یه تایپیک بزنید .
بفرما آموزش ایجاد ساخت بازی آنلاین با وب سوکت
موفق باشید .
  پاسخ

سپاس شده توسط:
ممنونم از کمک شما
Amir.game
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1399/8/26، 05:30 عصر)Amir.game نوشته است: سلام به تمامی کسانی که دارین این پیام رو میخونید من یک سعوال دارم که میخام بگم 

یکم روی املات کار کن با این وضع باید ترک تحصیل کنی

ولی راجع به سوالت
آموزش های ابتدائی سايت سی دو
یکم جستجو کن
الکی تاپیک نزن

[تصویر:  default-yellow.svg]
  پاسخ

سپاس شده توسط: Hossein

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  حل شده خرید درون برنامه مایکت در وب ویو Arianm 3 840 1402/4/25، 12:01 عصر
آخرین ارسال: Arianm
Wink سیستم شخصی سازی خودرو Arianm 1 389 1402/4/24، 05:21 عصر
آخرین ارسال: SHAMIRZA
  علت بازی نشدن وقتی نصب شده amirhosseinalizadehgharebaba81 1 313 1402/4/23، 02:22 عصر
آخرین ارسال: (:--ALI--:)
  چگونگی اجرا بازی روی ه‍است ایران (:--ALI--:) 8 1,461 1402/3/24، 04:50 عصر
آخرین ارسال: (:--ALI--:)
  وصل شدن به روح هاست قبلی :) amirhosseinalizadehgharebaba 2 2,026 1401/11/2، 09:43 عصر
آخرین ارسال: amirhosseinalizadehgharebaba

پرش به انجمن: