آموزش تمام صفحه کردن بازی در کانستراکت
Video 
اکثر کانستراکت کار ها ، یک مشکل بزرگ دارند. اونم اینکه وقتی یک بازی می سازند و روی گوشی تست می کنند ، اطراف تصویر سیاه میشه و یا مشکلاتی از این قبیل ، که در این آموزش ما یادمیگیرم چگونه با استفاده از Viewport ها ، UI و صفحه خودمون تمام صفحه یا فول اسکرین کنیم. و دیگر مشکلی با اندازه های مختلف صفحه های نمایش در دستگاه های مختلف نداشته باشیم.

آپارات : Object moved

سورس آموزش : Object moved
[تصویر:  default-yellow.svg]
  پاسخ

سپاس شده توسط: amin COD ، MRleader.10 ، محمد 82 ، ᔕinaᗪehghani ، M.Y ، hasansanaei
سلام خسته نباشید . چند وقت پیش یه روش شبیه این گفته بودم . میتونید تو لینک زیر مشاهدش کنید.
سیاهی گوشه صفحه در بازی
استودیو بازیسازی ایروید
جدید ترین ها : شهرزاد ، دربند;1357 و ATOM
[تصویر:  ads.gif]
  پاسخ

سپاس شده توسط: hasansanaei
سلام
خیلی خیلی عالی بود ....

(1399/11/26، 10:14 صبح)محمد 82 نوشته است: سلام خسته نباشید . چند وقت پیش یه روش شبیه این گفته بودم . میتونید تو لینک زیر مشاهدش کنید.
سیاهی گوشه صفحه در بازی

سلام آقا محمد این روش شما فقط یک طرف رو درست میکنه و یکمم سخته
بالاخره انتظار ها به پایان رسید:
ریزی منتشر شد! 
  پاسخ

سپاس شده توسط:
تو اون زمان نیاز شدید به یه راه داشتم که روش های دوستان هم جواب نمیداد و این تنها راهی بود که خودم بهش رسیدم و انجام دادم  .بهترین راه نیست اما راهیه که من رو هدفم رسوند . ضمنا بالا و چپ به طور خودکار در گوشی (در تست مرورگر رو نمیدونم) میچسبه . مشکل سمت راست و پایین صفحه است که باید فیکس بشه . همچنین به این دلیل سخته که من گفتم همه اجزا رو باید فیکس کنید که فک کنم oak هم همینو گفت فقط واسه من چون بازی بود ، عوامل بیشتر بود ولی اینجا چون سورس نمونه است ، عوامل کمتر و به ظاهر ساده تره . 
به هرحال من اینو پیشنهاد دادم که درکنار هم بررسی کنید و هرکدوم که شمارو به مقصد میرسونه استفاده کنید . موفق باشید
استودیو بازیسازی ایروید
جدید ترین ها : شهرزاد ، دربند;1357 و ATOM
[تصویر:  ads.gif]
  پاسخ

سپاس شده توسط: oak ، hasansanaei
(1399/11/26، 12:09 عصر)محمد 82 نوشته است: تو اون زمان نیاز شدید به یه راه داشتم که روش های دوستان هم جواب نمیداد و این تنها راهی بود که خودم بهش رسیدم و انجام دادم  .بهترین راه نیست اما راهیه که من رو هدفم رسوند . ضمنا بالا و چپ به طور خودکار در گوشی (در تست مرورگر رو نمیدونم) میچسبه . مشکل سمت راست و پایین صفحه است که باید فیکس بشه . همچنین به این دلیل سخته که من گفتم همه اجزا رو باید فیکس کنید که فک کنم oak هم همینو گفت فقط واسه من چون بازی بود ، عوامل بیشتر بود ولی اینجا چون سورس نمونه است ، عوامل کمتر و به ظاهر ساده تره . 
به هرحال من اینو پیشنهاد دادم که درکنار هم بررسی کنید و هرکدوم که شمارو به مقصد میرسونه استفاده کنید . موفق باشید
بله درسته

گوشه بالا سمت چپ هم همونطور که ديدید ، مشکل داریم واسش و ممکنه محاسباتتون سرش بهم بریزه
گوشه پایین سمت راست رو گفتم تو بازی

کلا باید با همین Viewport ها بازی کنید تا دستون بیاد.

البته این روش ساده تر هست
یه رفتار هم هست ب اسم anchor که خب اون به درد این کار نمی خوره خیلی

درضمن یه نکته هم اینکه توی این مساله محل قرار گرفتن دکمه ها و اشیائی که با Viewport بهشون پوزیشن دادین ، توی خود کانس و محیط ویرایش تاثیری نمی گذاره و بستگی داره به اون چیزی که توی اکشن set position زدین بستگی داره.
[تصویر:  default-yellow.svg]
  پاسخ

سپاس شده توسط: ᔕinaᗪehghani ، M.Y ، hasansanaei
سلام ؛

متشکرم از دوستمون بخاطر انتشار این آموزش .
هرچند خود آموزش رو مشاهده نکردم ، اما ظاهرا هنوزم بعضی از دوستان باهاش مشکل دارند و احتمالا بهترین راه نیست .

کمی سرم خلوت تر بشه روشی که خودم توی بازی قهرمانان علیه شیاطین استفاده کردم رو بصورت آموزشی ارائه میدم .
چون این بازی رو روی تبلت و گوشی های با سایز های مختلف تست کردم و مشکلی در صفحه اون مشاهده نکردم ؛ حتی با پلاگین ( فول اسکرین برای همیشه ) هم سازگار هست و تبدیل به تمام صفحه گوشی میشه .

البته این روشی که دوستان میگن همین الانشم توی انجمن اصلی داره استفاده میشه . پس در حال حاضر بهترین روش ارائه شده همین هست .

موفق باشید .
  پاسخ

سپاس شده توسط: oak

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آموزش ایجاد ساخت بازی آنلاین با وب سوکت rezamms 16 7,505 1400/11/18، 10:12 صبح
آخرین ارسال: aghanouri
  آموزش بازی استراتژی شبیه به جنگ های صلیبی amin hosseini 40 19,200 1400/4/24، 12:02 عصر
آخرین ارسال: amin hosseini
Star آموزش ویدیویی ساخت اسپرایت فونت سفارشی... ساخته شده توسط کاکممد nariman 0 1,688 1399/12/21، 11:05 صبح
آخرین ارسال: nariman
  مهم آموزش خروجی اندروید با استفاده از فونگپ آپدیت شده kakmamad 116 58,114 1399/11/5، 12:35 عصر
آخرین ارسال: ehsan.amiri.2085
  آموزش بازی فضایی شبیه به مرغ های مهاجم amin hosseini 24 11,347 1399/7/6، 10:59 عصر
آخرین ارسال: amin hosseini

پرش به انجمن: