کپی رایت
ببخشید سلام

من دقیق کپی رایت نفهمیدم ببینید مثلا من بازی پلتفرمر میسازم
همه بازی پلتفرمر ها تقریبا ساز کار شون یکیه
بعد از نظر شرعی برام یکی توضیح بده

بعد اگر کسی بازی مثل بازی طرف بسازع و گرافیک ۱۰۰درصد تغییر بده و ساز کار بازی و برنامه نویسی اش یکی باشه نشکل نداره ؟؟؟
بالاخره انتظار ها به پایان رسید:
ریزی منتشر شد! 
  پاسخ

سپاس شده توسط:
سلام.
تمامی سبک هایی که برای بازی سازی وجود دارند، به صورت عمومی هستند و شما میتونین در ژانرهای مختلف بازی بسازین.

در خصوص اینکه از روی بازی یک نفر دیگه هم کپی بزنین و گرافیک ها رو هم عوض کنین، لااقل تا جایی که مطمئن هستم، هیچ مشکلی نیست.

ولی اینکه شما بازی یک نفر رو کپی کنین و گرافیک های همون بازی رو هم بردارین بذارین برای بازی خودتون، اگه بنده خدا رضایت نداشته باشه که اکثرا راضی نیستند، خب مشکل شرعی داره دیگه.
  پاسخ

سپاس شده توسط: M.Y ، ᔕinaᗪehghani ، oak ، محمد40
سلام 
بله ایشان درست می گویند
از نظر بنده هم در بازی سازی اگر کپی رایتی وجود داشته باشد، معمولا برای گرافیک هست.
وگرنه یک نفر میاد میگه:من تو بازیم از ایونت every tick استفاده کردم، حق کپی رایتش برا منه، هیچ کس دیگه ای هم حق نداره استفاده کنه.
نمیشه خب این یکی از ایونت هایی هست که کمتر بازی تو کانستراکت هست از این ایونت استفاده نشده باشه.
همچنین بازیکن داره گرافیک رو میبینه و نمیاد کلی بگرده مثلا فایل اصلی بازی رو پیدا کنه و تو مرورگر اجراش کنه بعد اینسپکتور بزنه که چی،ببینه کد های بازی چی هست.
بازیکن به گرافیک توجه می کنه، اگه مثلا هم از رو گرافیک یه بازی دیگه کپی بزنی سریع همون اول که بازی رو اجرا می کنه متوجه میشه، به همین خاطر استفاده از گرافیک دیگر بازی ها کمی باعث سردرگمی بازیکن هم میشه.

1                                            ‌1
||
||
|                                               |
|__________________________|

پاسخ

سپاس شده توسط: M.Y ، mostafanastary

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تایپیک گفتگوی آزاد shazde 658 260,647 1401/11/25، 09:49 عصر
آخرین ارسال: LALI.ARB
  سوال : استیم hasansanaei 1 1,712 1400/7/24، 11:18 صبح