مکاتبه با سیرا
Star 
سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز.
چند روز پیش یک ایمیلی رو برای شرکت سیرا فرستادم و خودم رو معرفی کردم و لینک چند تا از بازیهای html5 ام رو براشون فرستادم و تو شروع ایمیل گفتم که خیلی شرمسارم که بگم همه این بازیها رو با نسخه کرک شده کانستراکت2 ساختم.
اما توضیح دادم که استفاده از نسخه کرک شده, یک امر اجتناب ناپذیر برای بازیسازان ایرانی هست. چون به دلیل تحریمهای آمریکا که فقط لطمه اش رو مردم ایران دارن میخورن, مردم ایران از هر نوع مراوده مالی با جهان خارج از ایران منع شدن. یک بازیساز ایرانی نه میتونه کسب درآمد بین المللی داشته باشه و نه حتی قادر به خرید نسخه اورجینال و لایسنس انجین مورد علاقه اش هست. من گفتم که الان که دیگه کانستراکت2 رو پشتیبانی نمیکنین و امکان خرید لایسنس کانستراکت3 هم برای بازیسازان ایرانی وجود نداره عملا تعداد خیلی زیادی از بازیسازان توانمند و مستعد و کانستراکت کار ایرانی مجبور به مهاجرت به انجینهای دیگه هستن و این در نهایت به ضرر سیرا خواهد بود چون تحریمها ابدی نیستن و موقعی که تحریمها از بین برن دیگه بازیساز کانستراکتی تو ایران وجود نخواهد داشت که بتونه وارد مارکت جهانی بشه و برای خودش و کانستراکت افتخار آفرینی کنه.
در جواب ایمیلی برام اومد که خیلی اظهار تاسف کرده بودن و گفتن که واقعا متاسف هستن که با این تحریمها نمیتونن کاری برای بازیسازان ایرانی انجام بدن و گفتن اینکه بازیسازان ایرانی مجبور به استفاده از نسخه های کرک شده هستن براشون قابل درک هست اما کاری از دستشون بر نمیاد.
من بهشون پیشنهاد کردم که اگر میتونن کانستراکت3 رو برای آیپی های ایران رایگان کنن. چون درسته با اینکار پولی نصیب شرکت سیرا نمیشه اما در عوض بازیسازان مستعد ایرانی تو این انجین باقی میمونن.
بهم جواب دادن که تصمیم گیری در این مورد برعهده مدیریت ارشد سازمان هست و تلاش میکنن این اتفاق بیوفته و یا حداقل بتونن به تعداد محدودی بازیساز ایرانی نسخه کانستراکت3 رو هدیه بدن که مشکلی با تحریمها هم به وجود نیاد.
حالا غرضم از زدن این تاپیک این بود که بگم قطعا تاثیر چندین درخواست از درخواست تنهای بنده بیشتر هست پس اگر فرصتش رو دارید شما هم یک متن کوتاه با گوگل ترنسلیت تهیه کنید و توش اعلام کنید که اولا ایرانی هستین و به دلیل تحریمها قادر به خرید لایسنس کانستراکت3 نیستید و خواهش کنید کانستراکت3 رو برای آیپی های ایران رایگان کنن. از همه مهمتر لطفا اگر بازی ترجیحا html5 ای دارین لینک بازی رو هم در ایمیلتون قرار بدین تا به عنوان یک بازیساز حقیقی کانستراکت احراز هویت بشین که اگر قرار شد به تعداد محدودی بازیساز کانستراکت کار ایرانی لایسنس کانستراکت3 رایگان هدیه داده بشه به شما هم این هدیه تعلق بگیره.
ایمیل شرکت سیرا: [email protected]
ارادتمند.
  پاسخ

به نام خدا

ارسال شد

سهراب سپهری

ﮔﺎﻫﮕﺎﻫﯽ ﮐﻪ ﺩﻟﻢ ﻣﯿﮕﯿﺮﺩ به خودم میگویم در دیاری که پر از دیوار است
ﺑﻪ ﮐﺠﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﺭﻓﺖ؟
ﺑﻪ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﭘﯿﻮﺳﺖ؟
ﺑﻪ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﺩﻝ ﺑﺴﺖ
ﺣﺲ ﺗﻨﻬﺎﯼ ﺩﺭﻭﻧﻢ ﮔﻮﯾﺪ :
ﺑﺸﮑﻦ ﺩﯾﻮﺍﺭﯼ ، ﮐﻪ ﺩﺭﻭﻧﺖ ﺩﺍﺭﯼ !
ﭼﻪ ﺳﻮﺍﻟﯽ ﺩﺍﺭﯼ؟!
ﺗﻮ " خدﺍ " ﺭﺍ ﺩﺍﺭﯼ
" ﺧﺪﺍ "
ﺍﻭﻝ ﻭ ﺁﺧر با توست....

پاسخ

سپاس شده توسط: nariman ، ᔕinaᗪehghani ، Hossein
عالی بود جناب نریمان

من انشالله یه بازی دارم اون رو اوکی می کنم و اون فود هیت هم براشون میفرستم
یا علی مدد
[تصویر:  default-yellow.svg]
  پاسخ

سپاس شده توسط: nariman ، ᔕinaᗪehghani ، Hossein
سلام
ارسال شد :)
  پاسخ

سپاس شده توسط: oak ، ᔕinaᗪehghani ، nariman ، Hossein
درود نریمان جان

فکر کنم دو سال پیش بود من به Tom مسئول ارشد سایت ( فکر کنم برادر اشلی باشه) نامه زدم و در مورد مشکلات کانستراکت  3  و سابسکریب شدنش و تحریم دیجیتالی ایران باهاش صحبت کردم.
من بهش نگفتم کانستراکت رو مجانی میخوام. گفتم برای ما ایرانیها یه نسخه ی دائمی بده بیرون که با یه بار خریدن کار تمام بشه. حتی بهش گفتم اسم و آی پی من رو هم میتونه تو هر بار لاگین شدن چک کنه تا مشکلی بوجود نیاد.
بنده خدا خیلی متاسف شد و گفت تمام تلاشش رو میکنه. اما ظاهرا تیم اصلی موافقت نکردن و نتونست اینکارو انجام بده.

به هر روی من دوباره با تام صحبت میکنم. سعی میکنم توییترش رو پیدا کنم. اونجا سریعتر میتونم باهاش حرف بزنم و مچش رو بگیرم.
امید که کانستراکت 3 رو بتونیم قانونی حلش کنیم.
  پاسخ

سپاس شده توسط: hasansanaei ، mhp ، ᔕinaᗪehghani ، Hossein ، nariman ، ARKEYA
فوری

بنا به نامه ای که حدود چند ساعت پیش از طرف سیرا به بنده فرستاده شد ، متاسفانه امکان ارائه رایگان کانستراکت 3 برای ایرانی ها امکان پذیر نبوده و بر خلاف قوانین موجود میباشد .

متن ایمیل :

Sorry, we can't give Construct 3 for free in these countries as it would circumvent the trade embargo which is forbidden.

Kind regards,

Tom
Scirra Ltd
  پاسخ

سپاس شده توسط: ᔕinaᗪehghani ، nariman
دوستان خواهشاً با این کار همین آبرویی که پیش خارجی ها مونده نگه دارید
مگه ما خدای نکرده گداییم که بریم بگیم تورو خدا خواهشاً کانس سه رو به ما بدید
اگه کمی جستجو کنید متوجه میشوید که کانس سه اصلا مناسب ما نیست به چند دلیل :
۱- پلاگین های که تو کانس دو هست اونجا نیست
۲- پلاگین درون پرداختی وجود نداره
۳- پلاگین هایی داره با عنوان ادموب ، گوگل پلی که جفتش ما تحریمیم و باز هم مشکلاتی خواهیم داشت

هیچ فرقی هم با کانس دو نداره و تنها مزیتش خروجیشه که اونم اصلا خوب نیست و خروجی‌ فونگپ خودمونه که فعلا خرابه

با تشکر از همه
کانال مطالب آرشیوی کانستراکت 2

آیدی کانال
  پاسخ

سپاس شده توسط: nariman ، ᔕinaᗪehghani ، persiangamer
(1400/1/11، 11:57 صبح)MrAlvand نوشته است: دوستان خواهشاً با این کار همین آبرویی که پیش خارجی ها مونده نگه دارید
مگه ما خدای نکرده گداییم که بریم بگیم تورو خدا خواهشاً کانس سه رو به ما بدید
اگه کمی جستجو کنید متوجه میشوید که کانس سه اصلا مناسب ما نیست به چند دلیل :
۱- پلاگین های که تو کانس دو هست اونجا نیست
۲- پلاگین درون پرداختی وجود نداره
۳- پلاگین هایی داره با عنوان ادموب ، گوگل پلی که جفتش ما تحریمیم و باز هم مشکلاتی خواهیم داشت

هیچ فرقی هم با کانس دو نداره و تنها مزیتش خروجیشه که اونم اصلا خوب نیست و خروجی‌ فونگپ خودمونه که فعلا خرابه

با تشکر از همه

نه گدایی نیست. من کمی صحبت های نریمان جان رو با اجازه اش میخوام دستکاری کنم.  ما میخوایم برای ما یه آپشن اضافه کنه تا برنامه رو با یه بار خریدن تمام کنیم. قرار نیست صدقه بگیریم که. الان گیم میکر استودیو و فیوژن یک بار خرید هستن. 
جالبه که سیرا با اینکارش بیش از نصفی از کاربرهاش رو از دست داد. پس شاید امیدی باشه که همچین کاری کنه.
قبلا هم عرض کردم که کانستراکت 2 به پایان رسیده. چون دیگه آپدیت نمیشه. اوپن سورس هم نیست. یعنی عملا چند سال دیگه کار تمامه.شما میمونید و یه برنامه ی قدیمی که هیچیش کامپتیبل نیست. حتی این انجمن هم عملا بی فایده میشه.
تنها امید برای کانستراکت 2 اوپن سورس شدنه که اونم عمرا همچین کاری بکنه.

کانستراکت 3 الان تایم لاین داره با کدنویسی جاوا اسکریپت در کنار ایونت ها و خیلی چیزهای دیگه. 
از همه بهتر اینکه روی بروزر کار میده یعنی شما با تبلتت هم بازی بساز. من آی پد پرو دارم و خیلی زیبا روش کار میده. تو رختخواب بشین و گیم بساز. 1
 مدام هم داره اپدیت میشه .اون سه موردی هم که فرمودین به مرور  قابل حله. فعلا اول باید این برنامه ی خوش ساخت رو صاحب شد.

پاسخ

سپاس شده توسط: Master Badfar ، ghasem ، ᔕinaᗪehghani ، nariman ، MrAlvand ، Hossein
سلام و عرض ادب مجدد خدمت دوستان عزیز.
ممنونم از جناب دکتر رضایی عزیز بابت توصیحات کاملشون.
من فقط جسارتا یک توضیحی خدمت کیارش عزیز بدم.
ببینید بحث و درخواست بنده بابت التماس و گدایی لایسنس کانستراکت نبود بلکه من از دیدگاه سیرا به قضیه نگاه کردم.
ببینید ما تو ایران اگر خرید بین المللی داریم انجام میدیم, اگر پنل گوگل پلی و یا استیم میخریم و یا ... در اصل ما داریم کار غیر قانونی میکنیم و داریم قانون بین الملل که تحریم مالی ایران هست رو دور میزنیم. سیرا نمیتونه که به ایرانیها بگه لطفا برید تحریمها رو دور بزنید و لایسنس من رو بخرید.
اگر بحث تابعیت از قانون باشه هیچ یک از 80 میلیون جمعیت ساکن ایران حق خرید لایسنس کانستراکت3 رو قانونا نداره.
خب حالا تکلیف چیه؟
یا سیرا باید حماقت کنه و بگه بازار 80 میلیونی ایران برام مهم نیست و یا باید دوراندیشی کنه و بگه توی ایران بدون اینکه من هزینه ای برای تبلیعات انجینم کرده باشم به صورت خودجوش تعداد زیادی بازیساز رو به این انجین آوردن و خودشون انجمن و فروم زدن و کلی آموزش تهیه کردن کاری که اگر سیرا میخواست خودش در ایران بازاریابی بکنه باید صدها هزار دلار هزینه میکرد پس عین حماقت هست که بخواد این پتانسیل رو نابود کنه. به نفع سیرا هست که کانستراکت رو برای آیپی ایران رایگان کنه چون قانونا ایرانی نمیتونه لایسنس بخره اما حداقل بازیسازها تو این انجین میمونن و تعداد بالای یوزر هر انجین یک برگ برنده و پتانسیل نهفته برای اون انجین هست.
پس اگر از دیدگاه اقتصادی سیرا هم به این قصیه نگاه کنیم حذف بازیسازان ایرانی عین حماقت هست.
  پاسخ

سپاس شده توسط: ᔕinaᗪehghani ، MrAlvand ، ARKEYA ، Hossein ، Mehrdad
خیلی ممنون از توضیحاتتون بازم با حرف آقا مهرداد برای خرید دائم العمر موافق ترم تا اینکه کاسنتراکت بیاد نسخش رو رایگان قرار ما بده چون واقعا هیچ صرفه اقتصادی براشون نداره

دلیل اینکه هم کانستراکت شما میگید نصف شده کاربراش به این دلیله که پولیه و همه از نسخه کرکیش استفاده میکردن . الان انجمن این هم عضو داره که کانس کار میکنن کدومشون رفتن خریدن ؟
خب پس کشورهای دیگه هم ببینن که کرکیه مطمئنا کرکی رو نصب میکنن و همینطور عادت میشه و دیگه برای خرج کردن دست و دلشون به خرج کردن نمیره
بعد اینکه تایم لاین درسته ولی پلاگین جاوااسکریپتش واسه کانس دو هم هست و اینکه یه سری قابلیت ها هست که خوب باشه کانس سه ولی به نظرم با هم برابرن و اینکه من یادمه به یه شخصی گفتم کانس سه بخریو تو رخت خواب بازی بسازی برگشت گفت اگه من میخواستم تو رخت خواب کد بزنم که دیگه اسمش رخت خواب نبود ، توی رخت خواب یا حتی مسافرت باید فقط استراحت کنی و ایدتو گسترش بدی و از تایم استراحتت لذت ببری
بعد گمون کنم انقد فهمیده عاقل باشن که بگن بدید براتون واسطه ها خرید کنن . چون واسطه ها فقط اینور که نیستن اونور هم هستن و کارشونو انجام میدن
کانستراکت هم تو ایران فک نکنم بیشتر از هزار نفر باشن که اگه حساب کنیم بخواد رایگان بده میشه :
۱۲۲ * ۱۰۰۰ = ۱۲۲۰۰ معادل سیصد میلیون تومن گمون نکنم بخوان به راحتی از این پول بگذرن
ولی امیدوارم به نتیجه کار و هدفتون برسید و در اون حرفه موفق باشید

با تشکر
کانال مطالب آرشیوی کانستراکت 2

آیدی کانال
  پاسخ

سپاس شده توسط: ᔕinaᗪehghani ، persiangamer

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  یونیتی سرانجام ویژوال اسکریپت رو اضافه کرد Mehrdad 0 1,806 1399/12/17، 12:11 عصر
آخرین ارسال: Mehrdad
  حل شده یک سوال مهم M.Y 6 3,530 1399/11/5، 03:23 عصر
آخرین ارسال: M.Y
  اموزش یونیتی از پایه general-sherman 5 3,234 1399/9/25، 01:28 صبح
آخرین ارسال: M.gh
  انیمیشن سه بعدی "نماز در قدس" AliAliAliAli 12 6,493 1399/7/25، 02:59 عصر
آخرین ارسال: AliAliAliAli
  یونیتی که میگن اینه؟ Amirhesam.KH 18 8,724 1399/7/23، 09:58 صبح
آخرین ارسال: oak

پرش به انجمن: