میانگین درآمدزایی(تبلیغات) بازی با توجه به تعداد کاربر فعال در گوگل پلی
سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
من چند وقت قبل یک سوال در انجمن خودمون راجع به نسبتهای درآمدزایی از راه تبلیغات در گوگل پلی پرسیده بودم که جوابی تو انجمن نگرفتم. رفتم توی سایت سیرا سرچ کردم, اطلاعات جالبی اونجا بود. امروز که آرشیو اسکرین شاتهام رو داشتم میدیدم گفتم این اطلاعات رو به شما هم بدم شاید بتونه برای هدفگذاریهاتون مفید باشه.
تو یکی از تاپیکهای سیرا که یادم نیست کدوم بود یه بحثی راجع به میزان درآمدزایی بازیها از راه تبلیغات شده بود که نظرهای مختلفی مطرح شد در نهایت با توجه به اطلاعات مفیدی که چند تا از بازیسازهای حرفه ای کانستراکت دادن در پایان به این جمع بندی پایین رسیدن:

به طور متوسط اگر بازیسازی به طور درست و استاندارد سیستم درآمدزایی از راه تبلیغات رو تو بازیش پیاده کرده باشه (مثلا نه مثل من که درب و داغون اینکارو میکنم!!!) نسبت تعداد کاربر فعالی که بازی در گوگل پلی داره به درآمد دلاری که در روز به دست میاره این رابطه هست:

100 کاربر فعال= متوسط 1 دلار درآمد روزانه از تبلیغ
1000 کاربر فعال= متوسط 10 دلار درآمد روزانه از تبلیغ
10000 کاربر فعال= متوسط 100 دلار درآمد روزانه از تبلیغ
100000 کاربر فعال= متوسط 1000 دلار درآمد روزانه از تبلیغ
یک میلیون کاربر فعال= متوسط 10000 دلار درآمد روزانه از تبلیغ
و ...

امیدوارم همتون بزودی یک میلیون کاربر فعال رو بزنین... ارادتمند...
  پاسخ

سپاس شده توسط: ᔕinaᗪehghani ، mhp ، mostafanastary ، shazde ، Hossein ، محمد 82 ، محمد40 ، Mehrdad ، alii ، mansoor22 ، Hamed85 ، Alireza3d
سلام ، به زبان ساده انگار هرچی کاربر داشته باشی دوتا اعشار میزنه دلار میده بهت  21
استودیو بازیسازی ایروید
جدید ترین ها : شهرزاد ، دربند;1357 و ATOM
[تصویر:  ads.gif]
  پاسخ

سپاس شده توسط: nariman ، ᔕinaᗪehghani
ممنون نریمان جان از این اطلاعات مفید. 
این میانگین مربوط به سرویس ادموب هست یا سرویس های مختلف ؟
  پاسخ

(1400/5/17، 12:40 عصر)mhp نوشته است: ممنون نریمان جان از این اطلاعات مفید. 
این میانگین مربوط به سرویس ادموب هست یا سرویس های مختلف ؟

حسین جان سلام
واقعیتش اصلا یادم نیست. اما یادمه بیشترین آماری که بازیسازها از بازیشون میدادن و تقریبا تو رنج همین نسبتها بود بر اساس تبلیغات ادموب بود. نکته جالبش هم این بود که اکثرا میگفتن درآمدشون از حذف تبلیغ توسط پلیر خیلی خیلی ناچیز بوده و عملا ارزش پیاده سازیش رو نداشته و کسی بابت حذف تبلیغ پولی نمیده پس این سناریو که اونقدر پلیر رو بمباران تبلیغی کنیم که مجبور بشه پول بده و تبلیغ رو حذف کنه عملا سناریوی شکست خورده ای هست چون فقط منجر به عصبانیت پلیر و حذف بازی و احتمالا نمره منفی میشه.
  پاسخ

سپاس شده توسط: mhp ، ᔕinaᗪehghani ، Hossein ، Alireza3d
سلام واقعا اگه این مقدار باشه که خیلی عالیه البته نصف همین مقداری هم که میگی اگه باشه خیلیه.البته هر چی کاربران از جاهایی باشن که کلیکشون ارزشمندتر باشه بهتره.
  پاسخ

ممنون نریمان عزیز بابت اطلاعات خوب و مفیدت .
توی مارکت های داخلی چی ؟ ایا امار،و اطلاعاتی در دسترسی هست ؟ برای مثال یک بازی با ۱۰۰۰۰ نصب فعال چقدر میتونه از،تبلیغات درامد داشته باشه ؟
  پاسخ

سپاس شده توسط: nariman
داخل انجمن جستجو کنید.(الان تازه از خواب بیدار شدم حال ندارم لینک بدم 4 ‌‌‌)
قبلا یکی از دوستان درآمد بازی های معروف : پلیر ها + خرید درون برنامه + تبلیغات رو گذاشته بود.
فرزاد شریفی هستم بنیانگذار مجموعه موسسه های FG Studio
و گروه بازی سازی farzadgame سابق

--------------------FG Studio--------------------
  پاسخ

سپاس شده توسط: Alireza3d
(1400/5/19، 03:58 صبح)Alireza3d نوشته است:  ممنون نریمان عزیز بابت اطلاعات خوب و مفیدت .
توی مارکت های داخلی چی ؟ ایا امار،و اطلاعاتی در دسترسی هست ؟ برای مثال یک بازی با ۱۰۰۰۰ نصب فعال چقدر میتونه از،تبلیغات درامد داشته باشه ؟
سلام علیرضا جان.
بستگی به کیفیت بازیت داره و این که چنتا تبلیغ داری و چقد کاربرها متقاعد میشن تبلیغ ببینن ( چقد براشون سود داره )
ولی به طور میانگین تعداد نصب فعال رو ضرب در 10 ( مینیمم ) یا 15 کنی درآمد روزانه یه بازی تو مارکت ایرانی بدست میاد.
مثلا 1000 نصب میشه ده هزارتومن.
10000 نصب صدهزارتومن.
100000 نصب یک میلیون تومن. 
و ...
  پاسخ

سپاس شده توسط: Alireza3d ، nariman ، محمد40
(1400/5/16، 08:05 عصر)nariman نوشته است: سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
من چند وقت قبل یک سوال در انجمن خودمون راجع به نسبتهای درآمدزایی از راه تبلیغات در گوگل پلی پرسیده بودم که جوابی تو انجمن نگرفتم. رفتم توی سایت سیرا سرچ کردم, اطلاعات جالبی اونجا بود. امروز که آرشیو اسکرین شاتهام رو داشتم میدیدم گفتم این اطلاعات رو به شما هم بدم شاید بتونه برای هدفگذاریهاتون مفید باشه.
تو یکی از تاپیکهای سیرا که یادم نیست کدوم بود یه بحثی راجع به میزان درآمدزایی بازیها از راه تبلیغات شده بود که نظرهای مختلفی مطرح شد در نهایت با توجه به اطلاعات مفیدی که چند تا از بازیسازهای حرفه ای کانستراکت دادن در پایان به این جمع بندی پایین رسیدن:

به طور متوسط اگر بازیسازی به طور درست و استاندارد سیستم درآمدزایی از راه تبلیغات رو تو بازیش پیاده کرده باشه (مثلا نه مثل من که درب و داغون اینکارو میکنم!!!) نسبت تعداد کاربر فعالی که بازی در گوگل پلی داره به درآمد دلاری که در روز به دست میاره این رابطه هست:

100 کاربر فعال= متوسط 1 دلار درآمد روزانه از تبلیغ
1000 کاربر فعال= متوسط 10 دلار درآمد روزانه از تبلیغ
10000 کاربر فعال= متوسط 100 دلار درآمد روزانه از تبلیغ
100000 کاربر فعال= متوسط 1000 دلار درآمد روزانه از تبلیغ
یک میلیون کاربر فعال= متوسط 10000 دلار درآمد روزانه از تبلیغ
و ...

امیدوارم همتون بزودی یک میلیون کاربر فعال رو بزنین... ارادتمند...

راستی الان یه نگاهی به بازی دزد بی مزد اقای گنجه زادگان تو گوگل پلی کردم دیدم بالای ۵۰ هزار،دانلود داره . پس الان باید ایشون پول پارو کنه !
البته نمیدونم پلی استور کل دانلود ها رو میزنه یا نصب فعال رو

پاسخ

سپاس شده توسط:

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  انتخاب رشته کامپیوتر M.Y 5 2,606 1401/4/11، 06:21 عصر
آخرین ارسال: M.Y
  خرید سورس بازی های شما Hamed85 4 2,192 1401/1/31، 11:02 صبح
آخرین ارسال: Hamed85
  فروش سورس شبه بازی ۴۱۱۴۸ امیرعلی فیروزبخش 0 1,390 1400/11/18، 09:09 عصر
آخرین ارسال: امیرعلی فیروزبخش
  track گوگل انالیتیکس M.Y 6 2,779 1400/10/27، 12:03 عصر