نظر خواهی در مورد حجم برنامه آموزشی
سلام.
من در حال پیش طراحی یک  برنامه تخصصی_آموزشی با کانستراکت 2 هستم (منظور از تخصصی برای یه گروه خاص از جامعه) . برنامه شامل حدود 1000 تا تصویر(در حد 50 کیلو بایت) و 1000 تا صدا(هر کدوم 15 کیلو بایت) و  250 تا فیلم 3 ثانیه ای(هر کدوم 700 کیلو بایت) هستش.
قبل از هر چیز بگم من سایت ندارم و میخوام برنامه همه چیزش آفلاین باشه. یعنی کاربر نیاد فیلم ها رو بعد از نصب برنامه دانلود کنه.
حالا چند تا سوال از دوستان داشتم:
اولا اینکه اگر بخوام تو کافه بازار نسخه اندروید منتشر کنم اصلا این منطقی هست و اینکه بازار قبول می کنه؟(با توجه به شناختی که از اون گروه خاص دارم از نظر دانلود چون نیاز اون گروه خاصه به احتمال قوی دانلود می کنند.)
دوم اینکه آیا برنامه به خاطر تعداد زیاد فایل ها خصوصا فیلم ها دچار هنگی میشه یا نه؟
سوم اینکه اگر بخوام حجم فیلم ها رو کاهش بدم بهترین نرم افزار چی پیشنهاد می کنید ؟
چهارم خروجی این کار با کوردوا انجام پذیره؟
-------
ممنون میشم دوستان نظر بدن و راهنماییم کنن.
سپاس
  پاسخ

سپاس شده توسط: ᔕinaᗪehghani

سلام دوست عزیز خداقوت
من برای کم حجم کردن فیلم های شما نرم افزار HandBrake رو پیشنهاد میدهم
این نرم افزار یک نرم افزار بسیار قدرتمند هستش که میتونه حجم کیفیت فیلم شما رو بالا یا پایین بیاره البته با توجه به تغیراتی که شما اعمال میکنید. من خودم با این نرم افزار زیاد کارکردم و میتونم طوری تغیرات بدم که بدون افت کیفیت و صدا و ... حجم فیلم شما تقریبا نصفه رو به پایین بشه!. من خودم یکی از فیلم هامو که 340 مگابایت حجم داشت تونستم به 120مگابایت برسونم.
لینک دانلود : https://www.sarzamindownload.com/tags/%D...HandBrake/
اگر واقعا میخواهید از نرم افزار استفاده کنید و فیلم های شما  بدون افت کیفیت و صدا و ...  کم جحم بشوند بهم پیام بدید تا تغیرات مورد نظر رو براتون داخل انجمن بفرستم 
امیدوارم کمکی کرده باشم
  پاسخ

سپاس شده توسط: mehdi ، ᔕinaᗪehghani
(1400/9/2، 11:11 عصر)mehdi نوشته است: سلام.
من در حال پیش طراحی یک  برنامه تخصصی_آموزشی با کانستراکت 2 هستم (منظور از تخصصی برای یه گروه خاص از جامعه) . برنامه شامل حدود 1000 تا تصویر(در حد 50 کیلو بایت) و 1000 تا صدا(هر کدوم 15 کیلو بایت) و  250 تا فیلم 3 ثانیه ای(هر کدوم 700 کیلو بایت) هستش.
قبل از هر چیز بگم من سایت ندارم و میخوام برنامه همه چیزش آفلاین باشه. یعنی کاربر نیاد فیلم ها رو بعد از نصب برنامه دانلود کنه.
حالا چند تا سوال از دوستان داشتم:
اولا اینکه اگر بخوام تو کافه بازار نسخه اندروید منتشر کنم اصلا این منطقی هست و اینکه بازار قبول می کنه؟(با توجه به شناختی که از اون گروه خاص دارم از نظر دانلود چون نیاز اون گروه خاصه به احتمال قوی دانلود می کنند.)
دوم اینکه آیا برنامه به خاطر تعداد زیاد فایل ها خصوصا فیلم ها دچار هنگی میشه یا نه؟
سوم اینکه اگر بخوام حجم فیلم ها رو کاهش بدم بهترین نرم افزار چی پیشنهاد می کنید ؟
چهارم خروجی این کار با کوردوا انجام پذیره؟
-------
ممنون میشم دوستان نظر بدن و راهنماییم کنن.
سپاس

سلام،
خیلی هم عالی به امید اینکه برنامتون رو هر چه زودتر انتشار بدید،
باتوجه به چیزایی که گفتید، حجم برنامه یچیزی حدود ۱۹۰ مگ میشه، از ۱۰۰ مگ به بالا برنامه باید یه فایل دیتا هم همراهش باشه، (قبلا اینجوری بود)
به غیر از سایت های کاهش حجم تصاویر مثل:
https://tinypng.com/
باید اندازه ی تصاویر رو درست به اندازه ای طراحی کنید که توی کانس می‌خواید ازش استفاده کنید، مثلا یه عکس هزار پیکسل، در هزار پیکسل رو توی کانس نیارید و قبل از اون اندازه تصویر رو متناسب با استفاده ای که میخوای بکنید تنظیم کنید و اگر یه شی با اجزای زیاد دارید بهتر اینه که اجزا رو جدا طراحی کنید و بعد توی پروژه کانس ترکیبشون کنید (تجربه آقا مصطفی هست)
نکته بعد هم در مورد فیلم ها اینه که اگر انیمیشن هستن بهتر هست، بصورت فریم، فریم اون رو وارد کانس بکنید و یا خودتون با استفاده از اسپرایتر (https://brashmonkey.com/) افکت ها و انیمیت هاتون رو انجام بدید و بعد اون ها رو وارد کانس بکنید... (انجمن تخصّصی کانستراکت
اما بهترین کار اینه که مراحل اولیه رو داخل برنامتون قرار بدید و بعد بقیه فایل ها رو قسمت به قسمت و یا بصورت کلی دانلود کنید و اونارو توی کانس لود کنید، (اشاره کردید که هاست ندارید، اگر نمیخواید فعلا برای هاست هزینه بکنید می‌تونید فایل هاتون رو توی فایربیس (بزودی جریانش رو میگم) بصورت رایگان آپلود و دانلود کنید)
در مورد انتشارش توی کافه بازار هم بله، به احتمال زیاد قبولش می‌کنن، چرا نکنن؟!
در مورد هنگ کردن هم باید به این تاپیک (انجمن تخصّصی کانستراکت و این تاپیک (انجمن تخصّصی کانستراکت مراجعه کنید، و در مورد بحث مموری یوزیج اطلاعات جمع کنید...
در مورد مباحث مربوط به خروجی هم اطلاعی ندارم، تا حالا نشده که فایلی بیشتر از ۱۰۰ مگ بگیرم، و قاعدتا مشکلی هم نباید باشه

موفق باشید!
نقل قول:
 لحظه ها را ميگذرانديم تا به خوشبختي برسيم؛ غافل از اينكه خوشبختي در آن لحظه ها بود كه گذرانديم.
  پاسخ

سپاس شده توسط: mehdi
(1400/9/3، 05:27 عصر)^_^ Ali ^_^' نوشته است: سلام دوست عزیز خداقوت
من برای کم حجم کردن فیلم های شما نرم افزار HandBrake رو پیشنهاد میدهم
این نرم افزار یک نرم افزار بسیار قدرتمند هستش که میتونه حجم کیفیت فیلم شما رو بالا یا پایین بیاره البته با توجه به تغیراتی که شما اعمال میکنید. من خودم با این نرم افزار زیاد کارکردم و میتونم طوری تغیرات بدم که بدون افت کیفیت و صدا و ... حجم فیلم شما تقریبا نصفه رو به پایین بشه!. من خودم یکی از فیلم هامو که 340 مگابایت حجم داشت تونستم به 120مگابایت برسونم.
لینک دانلود : https://soft98.ir/multi-media/convert/36...brake.html
اگر واقعا میخواهید از نرم افزار استفاده کنید و فیلم های شما  بدون افت کیفیت و صدا و ...  کم جحم بشوند بهم پیام بدید تا تغیرات مورد نظر رو براتون داخل انجمن بفرستم 
امیدوارم کمکی کرده باشم

سلام دوست عزیز؛
ممنون بابت معرفی برنامه.
این برنامه رو قبلا باهاش کار نکرده بودم .ممنون میشم خلاصه ای از تغییرات لازم برای کاهش حجم رو قرار بدید.(البته من برای نسخه اندروید این کاهش حجم لازمم بود ولی شاید دوستان دیگه هم برای نسخه ویندوز به کاهش حج هم نیاز داشتند)

پاسخ

سپاس شده توسط:
Wink 
(1400/9/3، 11:30 عصر)ehdi نوشته است: سلام دوست عزیز؛
ممنون بابت معرفی برنامه.
این برنامه رو قبلا باهاش کار نکرده بودم .ممنون میشم خلاصه ای از تغییرات لازم برای کاهش حجم رو قرار بدید.(البته من برای نسخه اندروید این کاهش حجم لازمم بود ولی شاید دوستان دیگه هم برای نسخه ویندوز به کاهش حج هم نیاز داشتند)

سلام البته این نرم افزارعکس رو هم کم حجم میکنه!
(لینک نرم افزار اشتباه بود درست شد)
لینک درست : https://www.sarzamindownload.com/4901/-%...mments_top
1_ نرم افزار را باز کنید.
2_ فیلم و یا عکس مورد نظر خود را درون نرم افزار رها کنید.
3_ تنظیمات زیادی رو میبینید که میتوانید دلخواه تنظیم و میتوانید همه ر امتحان کنید.
(پیشنهاد من برای اینکه فیلم ثابت و حجم تغیری کند:
1_ به سربرگ video بروید.
2_ Quelity را روی 26 الی 30 بگذارید.(از نظر من 26 خوبه)
3_ x264 perset را روس slow یا slower  بگذارید.)

4_ پس از اعمال تغیرات روی دکمه Browse در سمت چپ بالا کلیک و مکان ذخیره ی فایل را انتخاب کنید.
5_ دکمه stsrt  در قسمت بالا سمت راست را کلیلک و  صبر کنید تا خروجی به اتمام برسد.
اگر سوالی داشتید بنده خدمتم
من همین الان همین تغیراتی که گفتم رو (روی 26 و slow گذاشتم)اعمال کردم روی فیلمم حجم فیلم از 25 مگابایت به  11 مگابایت رسید!

موفق باشید

پاسخ

سپاس شده توسط: mehdi

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  انتخاب رشته کامپیوتر M.Y 5 2,460 1401/4/11، 06:21 عصر
آخرین ارسال: M.Y
  خرید سورس بازی های شما Hamed85 4 2,135 1401/1/31، 11:02 صبح
آخرین ارسال: Hamed85
  فروش سورس شبه بازی ۴۱۱۴۸ امیرعلی فیروزبخش 0 1,352 1400/11/18، 09:09 عصر
آخرین ارسال: امیرعلی فیروزبخش
  track گوگل انالیتیکس M.Y 6 2,714 1400/10/27، 12:03 عصر