چگونه یک داستان خوب برای بازیمان بنویسیم؟
#1
همیشه این سوال پیش می آید که داستان نویسان بازی چه کسانی هستند و چه وظایفی را دارند و اصلا چگونه میتوان  داستانی مناسب برای بازی نوشت؟
وقتی این سوالها را میپرسید معمولا بدنبال جوابی کامل و جامع هستید که به شما راهی مشخص به سمت داستان نویسی بازی نشان دهد. برخلاف انتظار جواب صریحی برای این سوالات وجود ندارد! راه کاملا مشخصی برای داستان نویس بازی شدن وجود ندارد و کاملا بستگی به شرکت و یا گروهی که در آن مشغول به کار میشوید دارد.بعضی شرکت ها ممکن است از شما یک سری دیالوگ ساده بخواهند و بعضی دیگر از شما یک داستان کامل بهمراه ایده های جدید.بعضی از شرکت ها حتی خودشان هم نمیدانند چه وظایفی را بر عهده ی داستان نویس بگذارند، فقط میدانند یک نفر باید برای بازی نوشته بوجود بیاورد.با اینکه نمی توان راه مشخصی را نشان کسی داد که می خواهد داستان نویس بازی شود توصیه هایی از جانب کسانی که این راه را طی کردند، در ادامه خواهیم داشت تا کار را برای داستان نویسان آینده آسان کنند:
بدانید که بخشی از یک گروه هستید
اگر انتظار این را دارید که وقتی وارد یک گروه میشوید همه ی اعضاء منتظرند تا ایده های شما را عملی کنند، ضربه ی بزرگی خواهید خورد.بازی سازی یک کار گروهی است و هدف کار ایجاد تجربه ای جدید و خوب برای بازیکنان است.ایده های شما ممکن است رد شوند و یا ایده ی دیگری بر ایده ی شما پیروز شود.اگر این ها را بپذیرید کار کردن برای شما و افراد گروه بسیار خوشآیند و سازنده خواهد بود.
بازی کنید!
اگر میخواهید داستان نویس خوبی در زمینه ی بازی سازی شوید باید درخواست های بازار و بازیکنان را درک کنید و برای اینکار باید خودتان را جای آنها بگذارید و بازی کنید. این کار به شما یک حس ششمی میدهد که با آن میتوانید داستان خوب را از بد تشخیص دهید و با روند کلی داستان نویسی در بازی آشنا شوید.
داستان بازی را بررسی کنید
وقتی بازی میکنید تنها هدفتان برد نباشد و با دقت به داستان نویسی بازی و دیالوگ هایی که با آن مواجه میشوید پیش بروید.از خودتان بپرسید چرا کلمات خاصی در دیالوگ بکار رفته اند و کجا این کلمات تکرار شده اند.با اینکار میتوانید با استفاده از مهندسی معکوس داستان نویسی بازی رو تحلیل کنید.
نوشتن داستان مناسب برای بازی تنها وابسته به کلماتی که بکار میبرید نیست .زمان استفاده از کلمات و زمانهایی که چیزی نوشته نمیشود و حتی تعداد دفعات و هدف استفاده ی کلمات خاص در دیالوگ اهمیت دارند.
با نویسندگان بازی سازی صحبت کنید
بهترین راه برای آشنا شدن با یک کار جدید این است که با کسانی که کار را قبلا انجام داده اند صحبت کنید.این مطلب درباره ی کار های دیگر هم صدق میکند.به کنفرانس هایی بروید که نویسندگان بازی صحبت میکنند.در فضای مجازی با آنها آشنا شوید و محترمانه سوالاتتان را بپرسید.این کار احتمال اینکه استخدام بشوید و یا برای کاری اسم شما در ذهن نویسنده بیاید را زیاد میکند.
بازی بسازید!
خوشبخانه در عصر حاضر برای ساختن یک بازی لازم نیست در یک شرکت استخدام شوید.در گروههای دانشگاه بگردید و کسانی را پیدا کنید که به نویسنده (حتی اگر فقط نوشتن یک منو باشد) در بازی خود نیاز داشته باشند.این کمک میکند که کارتان را بصورت اجرایی ببینید و اشکالات آنرا بگیرید.داشتن یک بازی در رزومه هم کمک زیادی به پیدا کردن شغل مناسب در این زمینه خواهد کرد.
منبع: http://blog.ubi.com/the-write-stuff-on-b...me-writer/
-----------
از توجه شما ممنونیم
  پاسخ


 سپاس شده توسط: shazde ، Mehrdad ، arian ، Mahdibabaei M.N ، smrm ، danials008 ، alireza24 ، oak


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ایده شوتر اول شخص ؟ Alireza3d 9 3,129 1400/8/12، 05:28 عصر
آخرین ارسال: mostafanastary
  اقتصاد درون بازی چیست و چه کار می‌کند؟ shazde 0 1,129 1400/5/18، 10:19 عصر
آخرین ارسال: shazde
Lightbulb اهداف خوب و بد در بازی ها ذولفقاری 9 3,967 1399/12/29، 07:29 عصر
آخرین ارسال: hasansanaei
  اهداف ، انگیزه ها ، انتخاب ها و یک بازی ساز oak 0 1,739 1399/10/24، 04:28 عصر
آخرین ارسال: oak
  حل شده تور کلمات یا بهارنارنج mohammadslt 15 7,777 1399/5/18، 03:18 عصر
آخرین ارسال: Zahra By

پرش به انجمن: