سربازی
(1398/5/26، 08:05 عصر)kiarash نوشته است: اقا حسام به نظر من معلمی بهترین شغل دنیاس. من خودم مامان و بابام فرهنگی هستن . برای خودشون راحتن پنج ساعت کار میکنن ماهی چهار میلیون میگیرن . تازه به غیر از تعطیلات که مدرسه ها تعطیل میشه سه ماه تابستون هم میشینن خونه و باز هم حقوقشون رو سر ماه میگیرن.به نظر من اگه معلم بشی میتونی کنارش بازی سازی رو هم انجام بدی.
اره بدبختی معلمی هم کم مزایا نداره
تابستون بیکار
عید ها بیکار
کلا 4 روز باید تو مدرسه باشی اونم تا ظهر
بعد از ظهر ها هم پای بازیسازی و آهنگشازی و ورزش
کجاش بده؟
(1398/5/26، 08:08 عصر)hesam3 نوشته است:
(1398/5/26، 07:12 عصر)amin COD نوشته است: ممنون از نظرت حسام جون
البته معلمی اونقدر ها هم بد نیست گفتم که در کنار بازیسازی مکمل خوبیه...بابای خودم فرهنگیه 4 
خودمم دارم بیشتر ترغیب میشم که برم سربازی
والا آدم راحت یشه

خب پس فشار پدر و مادر هست که شمارو کشونده سمت معلمی ، وگرنه معلمی شغل آسونی نیست ، علاوه بر اون شغل خوبی هم نیست ( منظورم معلمی همین آموزش و پرورش هست ) .
اونطوری که من شنیدم حقوق معلم های دبستان الان حدود 2 میلیون هست ، اجاره خونه ای که الان من داخلش میشینم 2.5 میلیون تومان هست توی فردوس غرب تهران ؛ این یعنی چی ؟ یعنی ی معلم دبستان حتی نمیتونه ی زندگی فوق العاده معمولی داشته باشه / دبیران و استادان دانشگاه ، نمونه اش دبیرای حسابان و هندسه و فیزیک و شیمی و ... اینا حقوقشون با اضافه کاری که روزانه بیش از 10 ساعت کار میشه من شنیدم 4 . 5 میلیون هست . دبیر نمونه تهران حقوقش 7 میلیون بود ... شاید الان شده باشه 7.5 22

که اولا رقابت توی این مباحث زیاده و نخبه هم زیادتر ...
به همه معلم ها هم اینقدر حقوق نمیدن ، شما باید 20 سال کار کنی تازه بتونی ی ماشین ایرانی بخری و شاید ی خونه قسطی 50 متری ته کرج بخری ... خیلی خوب عمل کنی بعد از 30 سال خدمت بتونی خونتو از ته کرج بیاری ته تهران ...

نمیخوام ته دلتو خالی کنم ، ولی کار هایی که محدود میکنن آدم رو بدرد نمیخورن ، من برای خودم رو مثال میزنم نه شما رو ؛ من خودم ترجیح میدم یک مغازه 20 متری یا حتی زیر پله 10 متری اجاره کنم توش سبزی بفروشم ، اما بتونم زمان هایی که برام خالی هست رو صرف برنامه نویسی و کارای دیگه بکنم .

تا حالا به این فکر کردید که اگر همون ساعت هایی که صرف کار کردن پیش دیگران کردیم رو صرف کارای خودمون کرده بودیم الان کجا بودیم ؟
طرف روزی 9 ساعت براش کار میکنی تهش 1.5 میل میده بهت ، خب همینو اگر یک سال وقت بذاریم روی کار های خودمون و سرمایه گذاری کنیم روش میتونیم به ازای هر ماهی که کار کردیم 10 . 20 میلیون در آمد داشته باشیم                                    /بماند که ماها به دلیل محدودیت های خانوادگی و مشکلات مالی ای که داریم نمیتونیم هیچ وقت به چیزی که میخوایم برسیم ، اما خب تلاشمونو میکنیم ، با اراده قوی .
حرفتو قبول دارم آقا حسام
البته خونوادم زورم نکردن که برم معلمی 
واسه تنبلی من معلمی بهترین رشتس 4 مگه نمیگی علاقه؟؟...من به معلمی هم علاقه دارم
ولی خب تنها علاقم هم نیست
میدونم حقوقش پایینه ولی به راحتی میشه بعد از ظهر ها کار کرد...همین برنامه نویسی
واقعیت من از رشته ریاضی خوشم نمیومد...الکی رفتم...می خواستم برم کامپیوتر که نشد
مهندسی نرمافزار هم دیگه از مباحث شیرین گرافیک و برنامه نویسی و اینا میاد بیرون
برای همین تصمیم گرفتم اگه قراره از درس به جایی برسم برم معلمی در کنار اون هم کلاس های کامپیوتر آزاد بیرون برمتا شاید یروزی بتونم برم اونور آب
البته اهداف دیگه ای هم برای زندگیم دارم...مثل ورزش ولی اوضاع کار اونا از همه خراب تره
(1398/5/26، 08:10 عصر)kiarash نوشته است: تازه اگه بتونی دانشگاه فرهنگیان هم قبول شی و استخدام رسمی بشی از سربازی معاف میشی.

لینک
میدونم یه مزیت دیگه 4
(1398/5/26، 08:14 عصر)hesam3 نوشته است:
(1398/5/26، 08:05 عصر)kiarash نوشته است: اقا حسام به نظر من معلمی بهترین شغل دنیاس. من خودم مامان و بابام فرهنگی هستن . برای خودشون راحتن پنج ساعت کار میکنن ماهی چهار میلیون میگیرن . تازه به غیر از تعطیلات که مدرسه ها تعطیل میشه سه ماه تابستون هم میشینن خونه و باز هم حقوقشون رو سر ماه میگیرن.به نظر من اگه معلم بشی میتونی کنارش بازی سازی رو هم انجام بدی.

کار خود من روزی 4 ساعت هست ؛ ماهی 4 میلیون میگیرم .
اما خونه من فردوس غرب هست ، سر کارم جنوب شهر هست !
ساعت 1 ظهر باید حرکت کنم ، تا ساعت 3 سر کار باشم ، ساعت 7 حرکت میکنم تا میرسم خونه میشه ساعت 9 شب .
خستگی بعد این همه مسیر نمیذاره دیگه کاری انجام بدم .
کاری ندارم مادر و پدر شما بنده خداها چه زحمتی کشیدن و چه زحمتی میکشن ، من برنامه نویسی بلدم و روزی 4 ساعت کار میکنم و ماهانه 4 میلیون میگیرم ، اعصابمم خورد نمیشه چون باید به یک نفر پاسخگو باشم ، شغل های دیگه هم همینطوریه ؟
نه آقا حسام
میگم که معلمی ( تازه اونی که من می خوام معلمی دبستانه) کارش کمه...4 روز در هفته روزی هشت ساعت
کجاش بده؟
(1398/5/26، 10:53 عصر)hamid5700 نوشته است: الان در روزگاری هستیم که شغل داره از بین میره و خیلی از کارها بصورت تیمی، گروهی، پروژه ای یا حتی شخصی انجام میشه.
من پیشنهاد می کنم یک حرفه رو بصورت حرفه ای خودت یاد بگیر، مثلا هنر یا برنامه نویسی یا همین بازیسازی
البته برای بازی سازی باید یونیتی بلد باشی یا انیمیت ۳ بعدی فول باشی، معمولا آگهی ها اینجور چیزا رو میخوان،
درامدش هم خارج از ایران خیلی بالاس
معلمی شغل سخت و کم درامد و پر مسئولیت و البته مقدسی هست .
سربازیتم با فوق دیپلم برو یا کارشناسی که راحت بگذره.

ممنون از نظرت
اینم راه حلیه
ولی نمی خوام 4 سال از عمرمو تلف کنم که فقط سربازی برام آسون بشه...حماقت محضه

آقا ولی وژدانن دارین چند راهی رو ...همین چند نفر شما همین الان چقدر نظراتتون متفاوت بود 41 ...بد جور موندم توش واقعا
خیلی سخته
هر کاری کنی آیندت یه طور دیگه که نمی دونی رقم می خوره

پاسخ

سپاس شده توسط: hasansanaei ، shazde
(1398/5/26، 11:59 عصر)amin COD نوشته است: آقا ولی وژدانن دارین چند راهی رو ...همین چند نفر شما همین الان چقدر نظراتتون متفاوت بود 41 ...بد جور موندم توش واقعا
خیلی سخته
هر کاری کنی آیندت یه طور دیگه که نمی دونی رقم می خوره

نظریه من یکم وحشتناکه ، اما معتقدم ته ته زندگی مرگه دیگه ؛ از مرگم نمیترسم ، فقط از اینکه نتونم دور و بریام که بهم تکیه کردن رو به سر و سامون برسونم میترسم ، با این حال من کاری که بهش علاقه دارم رو انجام میدم ، چون بهش ایمان دارم که در آینده ازش میتونم درآمد خوبی داشته باشم یا حداقل زندگی آرومی داشته باشم ، هرچند یک زندگی ساده و بی حاشیه بهتر از یک زندگی پردرآمد پرحاشیه هست .

برای همین بهت پیشنهاد میکنم تصمیم نهاییتو بر اساس علاقه ات بگیری ، به تدریس علاقه داری ؟ خب خیلی خوبه برو دنبالش ...
امیدواریم که موفق باشی .
  پاسخ

سپاس شده توسط: shazde ، hamid5700
(1398/5/27، 12:09 صبح)hesam3 نوشته است: نظریه من یکم وحشتناکه ، اما معتقدم ته ته زندگی مرگه دیگه ؛ از مرگم نمیترسم ، فقط از اینکه نتونم دور و بریام که بهم تکیه کردن رو به سر و سامون برسونم میترسم ، با این حال من کاری که بهش علاقه دارم رو انجام میدم ، چون بهش ایمان دارم که در آینده ازش میتونم درآمد خوبی داشته باشم یا حداقل زندگی آرومی داشته باشم ، هرچند یک زندگی ساده و بی حاشیه بهتر از یک زندگی پردرآمد پرحاشیه هست .

برای همین بهت پیشنهاد میکنم تصمیم نهاییتو بر اساس علاقه ات بگیری ، به تدریس علاقه داری ؟ خب خیلی خوبه برو دنبالش ...
امیدواریم که موفق باشی .

دمت گرم آقا حسام...واقعا دوست دارم به نصیحت هات گوش بدم...ولی چند راهی منم همینجاس...به همش علاقه دارم
معلمی دبستان رو دوست دارم چون بالاخره هم کار با بچه ها شیرینه هم مزایایی که  گفتم
میشه دانشگاه هم برم دنبال کامپیوتر که به عنوان یه مهندس کامپیوتر بازیسازی و برنامه نویسی کنم
از طرفی سربازی هم فرصت خروج از ایران رو بهم میده و تعریف از خود نباشه من ورزشکار هم هستم میتونم برم اونطرف به ورزشم ادامه بدم 

پاسخ

سپاس شده توسط: hasansanaei ، shazde
(1398/5/27، 12:15 صبح)amin COD نوشته است:
(1398/5/27، 12:09 صبح)hesam3 نوشته است: نظریه من یکم وحشتناکه ، اما معتقدم ته ته زندگی مرگه دیگه ؛ از مرگم نمیترسم ، فقط از اینکه نتونم دور و بریام که بهم تکیه کردن رو به سر و سامون برسونم میترسم ، با این حال من کاری که بهش علاقه دارم رو انجام میدم ، چون بهش ایمان دارم که در آینده ازش میتونم درآمد خوبی داشته باشم یا حداقل زندگی آرومی داشته باشم ، هرچند یک زندگی ساده و بی حاشیه بهتر از یک زندگی پردرآمد پرحاشیه هست .

امیدواریم که موفق باشی .

دمت گرم آقا حسام...واقعا دوست دارم به نصیحت هات گوش بدم...ولی چند راهی منم همینجاس...به همش علاقه دارم
معلمی دبستان رو دوست دارم چون بالاخره هم کار با بچه ها شیرینه هم مزایایی که  گفتم
میشه دانشگاه هم برم دنبال کامپیوتر که به عنوان یه مهندس کامپیوتر بازیسازی و برنامه نویسی کنم
از طرفی سربازی هم فرصت خروج از ایران رو بهم میده و تعریف از خود نباشه من ورزشکار هم هستم میتونم برم اونطرف به ورزشم ادامه بدم 
من فوتبال رو بخاطر درس و برنامه نویسی کنار گذاشتم ، نمیخوام بگم تو هم ورزشتو ول کن ، ولی من هم توی این دو راهیا موندم ؛ اگر پولشو داری بری اونور ؛ زبان بلدی برو . اگر نه که همین ایران هم بمونی برات کفایت میکنه .
  پاسخ

سپاس شده توسط: amin COD ، shazde

1. معلمی بهترین شغل دنیاست.
  2. همه روتون حساب باز می کنن.
  3. حقوق نسبتا خوب.
  4. معافیت سربازی.
  5. ضامن شدن برای دیگران
  6. تعطیلات زیاد.
  7. داشتن وقت برای بازی سازی
  8. گرفتن پول بازنشستگی بالا
  9. و...
کانال مطالب آرشیوی کانستراکت 2

آیدی کانال
  پاسخ

سپاس شده توسط: Mahdibabaei M.N ، amin COD
(1398/5/27، 12:20 صبح)hesam3 نوشته است: من فوتبال رو بخاطر درس و برنامه نویسی کنار گذاشتم ، نمیخوام بگم تو هم ورزشتو ول کن ، ولی من هم توی این دو راهیا موندم ؛ اگر پولشو داری بری اونور ؛ زبان بلدی برو . اگر نه که همین ایران هم بمونی برات کفایت میکنه .
درست
ولی من یکی از اصلی ترین دلایل اینکه بازیسازی میکنم اینه که یه پولی دربیارم خرج ورزشم کنم
زبانمم ای بد نیست
(1398/5/27، 01:13 صبح)kiarash نوشته است:
  1. معلمی بهترین شغل دنیاست.
  2. همه روتون حساب باز می کنن.
  3. حقوق نسبتا خوب.
  4. معافیت سربازی.
  5. ضامن شدن برای دیگران
  6. تعطیلات زیاد.
  7. داشتن وقت برای بازی سازی
  8. گرفتن پول بازنشستگی بالا
  9. و...
میدونم کیارش
خیلی خوبه
اگه وایسم سال دیگه قبول بشم سربازی هم نمی خواد

آقا یه سوال نمیشه وسط سربازی کنکور داد ...بعد اگه قبول شدیم دیگه نریم سربازی؟

پاسخ

سپاس شده توسط:
نه نمیشه کسایی که میخوان دانشگاه برن یا کنکور داشته باشن تا موقعی که تموم نشه معاف از سربازی هستن ولی اگه تموم بشه باید بری سربازی
کانال مطالب آرشیوی کانستراکت 2

آیدی کانال
  پاسخ

سپاس شده توسط: amin COD ، shazde
با سلام و عرض ادب

خدمتتون عرض کنم ک منم وسط تابستون این چند راهی رو حس کردم . من و آقای aminCOD تقریبا در این موضوع فکر های مشابهی داشتیم (انتخاب بین مهندسی کامپیوتر ، دانشگاه فرهنگیان یا سربازی ) .

تصمیم گرفتم توی یه انجمن روانشناسی تاپیکی رو ایجاد کنم و ازشون درخواست راهنمایی کنم و اونا هم راهکار های خوبی به من دادن . پیشنهاد میکنم این تاپیک رو کامل بخونید :

دانشگاه برم یا نه ؟؟؟

و در آخر بگم با توجه به راهنمایی دوستان داخل این انجمن روانشناسی و یه سری سبک سنگینی توسط خودم ، تصمیم گرفتم ک واسه کنکور رشته ی مهندسی کامپیوتر رو بخونم . الان یه هفتس ک برنامه چیدم و دارم طبق برنامم  درس خوندن و کار های روزمرم رو پیش میبرم . روزی یه ساعت هم برنامه نویسی میکنم
  پاسخ

سپاس شده توسط: shazde ، amin COD
آقا ممنون از همه دوستان و نظرشون
فردا میرم پلیس +10
میپرسم ببینم میشه وسط سربازی کنکور داد و رفت دانشگاه یا نه؟
اگه شد که میرم سربازی چون میتونم امریه آتش نشانی بگیرم و تقریبا بهم آسون میگیرن
اگه هم نشد که وایمیستم برای سال دیگه میخونم
خلاص 4 

آخیش...راحت شدم ...یه ساعت به این آرامش رسیدم 21
  پاسخ

سپاس شده توسط: shazde ، hiddendanger ، rezamms ، kaveh_pzh ، M.gh

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  انتخاب رشته کامپیوتر M.Y 5 2,518 1401/4/11، 06:21 عصر
آخرین ارسال: M.Y
  خرید سورس بازی های شما Hamed85 4 2,166 1401/1/31، 11:02 صبح
آخرین ارسال: Hamed85