برنامه نویسی اندروید؟؟؟
(1399/8/21، 04:50 عصر)Hossein.AB نوشته است: مگه پایتون راحتر نیست ؟ چرا بعد از سی شارپ و جاوا برم سراغش ؟
]چون سی شارپ برای شروع کار راحت تره
اولا که سی شارپ سینتاکس ساده و قابل فهم داره برای شروع
بعدشم شما با سی شارپ می تونی بری یونیتی و گودو
در کل باید بگم سی شارپ خیلی میتونه تو پیشرفت کمکت کنه 
چون اولا تو همه زمینه ها کاربرد داره
توی سمت سرور (Asp.net)
توی سمت کلاینت و طراحی فرانت اند سایت (Blazor)
توی تولید نرم افزار های مختلف برای اندروید ، ویندوز  ، IOS ، مکينتاش و لینوکس (Xamarin , WPF , Windows Form Application)
توی بازی سازی (Unity , Godot)
توی طراحی ربات تلگرام
و...

بعدش برو سراغ جاوا اسکریپت چون توی طراحی فرانت اند سایت خیلی کمکت می کنه و می تونی از ترکیب جاوا اسکریپت و سی شارپ سایت های خوبی درست کنی و درآمد زیادی از فریلنسری کسب کنی
بعدش برو سراغ تکنولوژی های مربوط به جاوا اسکریپت مثلا Node.js , Angular.js , React و ...
 حالا دیگه می تونی بری سراغ زبان محبوب پایتون که برنامه نویسیت رو تکمیل کنی و بشی یه برنامه نویس کامل

بقیه زبان ها رو هم بعد از اینا برو
php خیلی بدرد می خوره یاد بگیری
ورد پرس هم اگر یاد بگیری می تونی سایت های قشنگی درست کنی

خب یه نکته
برای شروع کارت نه سمت اندروید برو نه سمت ویندوز
برای اول کار فقط برو سمت وب و بازی سازی چون نون تو ایناست
دقت کن
همه شرکتا یک سایت می خوان
خب تو میتونی براشون سایت درست کنی آخرشم درامدت میلیونی بشه
ولی هر شرکتی که اپلیکیشن نمیخواد
خیلی زیادن تعداد درخواست برای سمت سرورر یا طرحی سایت که خیلیهم پول میدن
استخدام هم میتونی بشی

بازی سازی هم که خودت می دونی دیگه درامدش خیلی خوبه ولی
درآمد وب سریع تر به دستت می رسه و ریسک زیادی نداره
ولی بازی سازی هم زحمت داره هم ریسک ، ولی اگر بگیره 10 برابر بلکه بیشتر از وب بدست میاری

بعد از اینها بری اندروید و ویندوز هم ضرر نمی کنی و به نفعته
موفق باشی

(1399/8/21، 05:03 عصر)Amirhesam~Kh نوشته است: ببین این حرفا رو ول کن! اول سی شارپ یاد بگیر بعد برو سراغ php و بعدشم  java  اینجوری دیگه اندروید تو مشتته و هر کاری بخوای میتونی تو اندروید بکنی. حالا اگه خواستی بعد از اینا برو html  و css و javascript هم یاد بگیر که دیگه تو هر زمینه ای حرفی برا گفتن داشته باشی
الان شما چند تا از اینا رو یاد داری ؟؟؟
یه جوری گفتی اصلا فکر کردم بیل گیتسی
خب تو کاری که تخصص نداری دخالت نکن و فتوا نده
[تصویر:  default-yellow.svg]
  پاسخ

سپاس شده توسط: Hossein ، Amirhesam.KH
ممنون از توaok عزیز ( ببخشید اسمت چی بود ؟) اتفاقا منم رفتم و تحقیق کردم به همین ترتیب رسیدم ولی بایکم تغییرات ::: اول پایتون بعد سی شارپ بعد جاوا اسکریپت و الا اخر .......
منم بالاخره یکی رو شروع میکنم خیلی هم خوب توضیح میدی و منو مشتاق کردی بازم تشکر 
موفق باشی .//

دو تا سوال برام پیش اومد (oak) توی تایپیک های قدیمی رو که نگاه میکردم خیلی از کانس حمایت میکردی والان زیاد نه و میگی برین یونیتی درسته شما خودت اول کدوم زبان رو شروع کردی ؟ والان چیا بلدی ؟
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1399/8/22، 11:24 صبح)oak نوشته است:
(1399/8/21، 04:50 عصر)Hossein.AB نوشته است: مگه پایتون راحتر نیست ؟ چرا بعد از سی شارپ و جاوا برم سراغش ؟
توی سمت سرور (Asp.net)
توی تولید نرم افزار های مختلف برای اندروید ، ویندوز  ، IOS ، مکينتاش و لینوکس (Xamarin , WPF , Windows Form Application)
توی طراحی ربات تلگرام
و...

بعدش برو سراغ جاوا اسکریپت چون توی طراحی فرانت اند سایت خیلی کمکت می کنه و می تونی از ترکیب جاوا اسکریپت و سی شارپ سایت های خوبی درست کنی و درآمد زیادی از فریلنسری کسب کنی
بعدش برو سراغ تکنولوژی های مربوط به جاوا اسکریپت مثلا Node.js , Angular.js , React و ...
 حالا دیگه می تونی بری سراغ زبان محبوب پایتون که برنامه نویسیت رو تکمیل کنی و بشی یه برنامه نویس کامل

خب یه نکته
دقت کن
استخدام هم میتونی بشی

ولی بازی سازی هم زحمت داره هم ریسک ، ولی اگر بگیره 10 برابر بلکه بیشتر از وب بدست میاری

موفق باشی
(1399/8/21، 05:03 عصر)Amirhesam~Kh نوشته است: ببین این حرفا رو ول کن! اول سی شارپ یاد بگیر بعد برو سراغ php و بعدشم  java  اینجوری دیگه اندروید تو مشتته و هر کاری بخوای میتونی تو اندروید بکنی. حالا اگه خواستی بعد از اینا برو html  و css و javascript هم یاد بگیر که دیگه تو هر زمینه ای حرفی برا گفتن داشته باشی
داداش من بیل گیتس نیستم فقط تجربمو گفتم نمیدونم چرا بهت باید بر بخوره . الان ایشون گفتن واس اندروید کدومش بهتره منم چون انقد سرچ کردم و حرف های این و اون رو شنیدم گفتم اگه اینا رو یاد بگیره میتونه هر کاری تو اندروید بکنه . چون هم میتونه بازی بسازه هم اپلیکیشن هم انلاینش و هم آفلاینش همین . بازم اگه شما بهت بر خورد من ازتون معذرت میخوام . ولی یه سوال دارم ازتون که حتما باید بهش جواب بدین , الان برای اندروید به غیر از اینا چیز دیگه ای هم هست؟ یعنی از اینا قویتر و حرفه ای تر تو اندروید داریم ؟ خب همه کار میشه کرد دیگه هم بازی سازی هم اپلیکیشن سازی و دیگه حرفی نمیمونه . لطفا جواب این آخری رو هم بدین چون واقعا مشتاقم نظرتونو بدونم . با تشکر

غایب
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1399/8/22، 11:47 صبح)Hossein.AB نوشته است: ممنون از توaok عزیز ( ببخشید اسمت چی بود ؟) اتفاقا منم رفتم و تحقیق کردم به همین ترتیب رسیدم ولی بایکم تغییرات ::: اول پایتون بعد سی شارپ بعد جاوا اسکریپت و الا اخر .......
منم بالاخره یکی رو شروع میکنم خیلی هم خوب توضیح میدی و منو مشتاق کردی بازم تشکر 
موفق باشی .//
دو تا سوال برام پیش اومد (oak) توی تایپیک های قدیمی رو که نگاه میکردم خیلی از کانس حمایت میکردی والان زیاد نه و میگی برین یونیتی درسته شما خودت اول کدوم زبان رو شروع کردی ؟ والان چیا بلدی ؟
سلام
من 5 ساله برنامه نویسی می کنم

بله متاسفانه یه زمانی از کانس زیادی حمایت می کردم چون از یونیتی می ترسیدم و به بهانه های الکی نرفتم سمتش و این یکی از بزرگ ترین اشتباهاتم بودش

من همین ترکیی که گفتم رو خودم تجربه کردم

من تا الان 
دلفی ، سی شارپ ، پی اچ پی ، جاوا اسکریپت و پایتون بلدم

از تکنولوژی های مربوط به سی شارپ ، WPF ، Windows Form ، Asp.Net (Core , MVC ) , Xamarin
از تکنولژی های مربوط به جاوا اسکریپتم Angular JS و Node JS رو بلدم
و همینا 
انشالله که بیشتر بن
ولی خب هر کدوم زمان زیادی برای یاد گیری می خواستن

البته میگما اصلا سمت دلفی نرید
دلفی یه زبانی شبیه سی شارپه و قدرت زیادی تو پردازش و ذخیره اطلاعت و واکشی از دیتا بیس رو داره و اکثر نرم افزار های حساب داری مثل محک و هلو رو با اون نوشتن
منتها خیلی توی ایران کاربر نداره و براش آموزش خوب وجود نداره.
روی اندروید هم میشه باهاش کار کرد ولی یه خورده ای قدیمیه
  پاسخ

سپاس شده توسط: Hossein
(1399/8/22، 12:16 عصر)Amirhesam~Kh نوشته است:
(1399/8/22، 11:24 صبح)oak نوشته است:
توی سمت سرور (Asp.net)
توی طراحی ربات تلگرام
و...

خب یه نکته
دقت کن
استخدام هم میتونی بشی

موفق باشی
داداش من بیل گیتس نیستم فقط تجربمو گفتم نمیدونم چرا بهت باید بر بخوره . الان ایشون گفتن واس اندروید کدومش بهتره منم چون انقد سرچ کردم و حرف های این و اون رو شنیدم گفتم اگه اینا رو یاد بگیره میتونه هر کاری تو اندروید بکنه . چون هم میتونه بازی بسازه هم اپلیکیشن هم انلاینش و هم آفلاینش همین . بازم اگه شما بهت بر خورد من ازتون معذرت میخوام . ولی یه سوال دارم ازتون که حتما باید بهش جواب بدین , الان برای اندروید به غیر از اینا چیز دیگه ای هم هست؟ یعنی از اینا قویتر و حرفه ای تر تو اندروید داریم ؟ خب همه کار میشه کرد دیگه هم بازی سازی هم اپلیکیشن سازی و دیگه حرفی نمیمونه . لطفا جواب این آخری رو هم بدین چون واقعا مشتاقم نظرتونو بدونم . با تشکر
جواب این رو نمیدید؟ مگه حرف بدی زدم؟

غایب
  پاسخ

سپاس شده توسط:
برای اندروید قوی ترین جاواست
ولی خب اخیرا اکثر زبان ها این تکنولوژی اندروید رو دارن
  پاسخ

سپاس شده توسط: Amirhesam.KH
(1399/8/22، 12:51 عصر)Amirhesam~Kh"الان برای اندروید به غیر از اینا چیز دیگه ای هم هست؟ یعنی از اینا قویتر و حرفه ای تر تو اندروید داریم ؟ خب همه کار میشه کرد دیگه هم بازی سازی هم اپلیکیشن سازی و دیگه حرفی نمیمونه . لطفا جواب این آخری رو هم بدین چون واقعا مشتاقم نظرتونو بدونم . با تشکر نوشته است: جواب این رو نمیدید؟ مگه حرف بدی زدم؟
بله؛
کاتلین، لایبری Kivy در پایتون، زامارین (که اپ در اون با سی شارپ توسعه داده میشه)، جاوا اسکریپت (که به کمک Cordova البته در کنار CSS و HTML میشه اپ اندرویدی توسعه داد یا هم میشه از React Native استفاده کرد)، سی پلاس پلاس (Cpp)، بیسیک فور اندروید (B4A) و فلاتر (Flutter) که با زبان دارت توسعه داده میشه مواردی هستن که الان به ذهنم میرسه.
بـه هـر حـال استفاده از جـاوا و اندروید استودیو برای اندروید بهتره اما سایر موارد هم رقبای قدری حساب میشن. دلیل برتری که جـاوا پیـدا کـرده به خاطر اینه که جـاوا به صورت نیتیو و بدون نیاز به تبدیل به زبان دیگه ای کدهاش در اندروید اجرا میشن. فـلاتر هم گزینه ای هست که بسیار شبیه به جاوا هست و به صورت نیتیو در دستگاه اندرویدی اجرا میشه.
به هـر حـال همونطور که گفتم همه گزینه ها در نوع خـودشون قدرتمند هستن. 
غایب
  پاسخ

سپاس شده توسط: PIxEL

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تایپیک گفتگوی آزاد shazde 658 260,643 1401/11/25، 09:49 عصر
آخرین ارسال: LALI.ARB
  سوال : استیم hasansanaei 1 1,712 1400/7/24، 11:18 صبح
آخرین ارسال: mostafanastary
  زبان برنامه نویسی M.Y 16 8,511 1400/6/19، 03:25 عصر
آخرین ارسال: Prince
  طرح صیانت مجلس شورای اسلامی M.Y 9 4,304 1400/5/26، 02:11 عصر