کمک در اقدامات لازم بعد از نصب ویندوز 10
سلام دوستان
من چند روز پیش ویندوزم پرید (مدت ها بود که خراب بود) و ویندوز 10 نصب کردم . نسخه home رو که نصب کردم خیلی کند بود به خاطر همین نسخه enterprise رو نصب کردم و سرعت بهتری داره (رم 2 گیگ و گرافیک geforce 9400 gt) . حالا یه سوال ، به نظر شما با این سخت افزار پایین نگه داری این نسخه به صلاحه یا نسخه LTSC رو نصب کنم ؟
و اقدامات لازم بعد نصب چیه ؟ چه نرم افزار هایی رو برای بهبود عملکرد و سرعت سیستم نصب کنم ؟ 
سرعت اینترنت هم به شدت پایینه ، باید تغییری برای افزایش سرعت اینترنت صورت بگیره ؟
ممنون میشم کمک کنید . 
استودیو بازیسازی ایروید
جدید ترین ها : شهرزاد ، دربند;1357 و ATOM
[تصویر:  ads.gif]
  پاسخ

سپاس شده توسط: Hossein
(1400/1/27، 08:35 عصر)محمد 82 نوشته است: سلام دوستان
من چند روز پیش ویندوزم پرید (مدت ها بود که خراب بود) و ویندوز 10 نصب کردم . نسخه home رو که نصب کردم خیلی کند بود به خاطر همین نسخه enterprise رو نصب کردم و سرعت بهتری داره (رم 2 گیگ و گرافیک geforce 9400 gt) . حالا یه سوال ، به نظر شما با این سخت افزار پایین نگه داری این نسخه به صلاحه یا نسخه LTSC رو نصب کنم ؟
و اقدامات لازم بعد نصب چیه ؟ چه نرم افزار هایی رو برای بهبود عملکرد و سرعت سیستم نصب کنم ؟ 
سرعت اینترنت هم به شدت پایینه ، باید تغییری برای افزایش سرعت اینترنت صورت بگیره ؟
ممنون میشم کمک کنید . 

سلام...
رم 2 برای ویندوز 10 واقعا کمه... (برای اعمال هر عمل توی یه برنامه مثل فتوشاپ باید صبر ایوب داشته باشید)
و اینکه بهتره رم رو حداقل به 4 برسونین اما ویندوز ltcs از لحاظ سرعت تفاوت آن چنانی نداره فقط یسری برنامه ها مثل مایکروسافت اج رو نداره...

برای سرعت اینترنت، بخاطر آپدیت های متوالی ویندوزه و یسری موارد دیگه هست... باید غیرفعال شون کنید (مقاله های زیادی هم در موردش هست)

موفق باشید...

نقل قول:
 لحظه ها را ميگذرانديم تا به خوشبختي برسيم؛ غافل از اينكه خوشبختي در آن لحظه ها بود كه گذرانديم.
  پاسخ

سپاس شده توسط: M.gh ، محمد 82 ، Hossein
سلام
ویندوز ۱۰ حداقل ۴ گیگ رم نیاز داره و طبیعیه
ویندوز ۷ نصب کنید
  پاسخ

سپاس شده توسط: ᔕinaᗪehghani ، محمد 82 ، Hossein
سلام ؛

میزان رم سیستمتون خیلی پایین هست ، ویندوز 10 چیزی بین 1.1 تا 1.4 گیگ از رم رو رزرو میکنه و عملا این مقدار رو میخوره ( غیر قابل استفاده ) .
یعنی شما ی گوگل کروم باز کنی کلا سیستمت هنگ کامل میشه .
توصیه من این هست که ی اسلات 2 گیگی رم بخرید ، هزینه اش هم چیزی حدود 80 تا 120 هزار تومان هست که توی سایت دیوار دسته دوم میتونید بخرید .
من خودم همین الان 2.2 گیگ رمم اشغال هست ، فقط کروم باز هست .
بغیر از رم ، نصب ویندوز 10 روی هیچ چیز دیگه ای فشار نمیاره .
البته دیسک هم هست ، که اون بالاخره برای ما ایرانیا ی چیز عادیه ، زیاد تفاوتی برامون نداره ، ولی همونم ی حافظه ssd داشته باشید همون مشکلشم حل میشه .

برای افزایش سرعت هم ، اول از همه ، تمام نرم افزار هایی که استفاده نمیکنید و مهم نیستند رو از حالت استارت آپ در بیارید .
مثل وان درایو و دراپ باکس و استیم و امثالهم .
  پاسخ

سپاس شده توسط: ᔕinaᗪehghani ، M.gh ، محمد 82 ، Hossein
دم شما گرم . این رم رو نمیدونستم انقدر ارزونه ، اگه میشه در این مورد بیشتر راهنمایی کنید (باید هم مدل رم خودش باشه ؟ و طریقه نصبش از بیرونه یا از داخل کیس ؟)

(1400/1/27، 08:51 عصر)SinaDehghani نوشته است:
(1400/1/27، 08:35 عصر)محمد 82 نوشته است: سلام دوستان
ممنون میشم کمک کنید . 

سلام...
رم 2 برای ویندوز 10 واقعا کمه... (برای اعمال هر عمل توی یه برنامه مثل فتوشاپ باید صبر ایوب داشته باشید)
و اینکه بهتره رم رو حداقل به 4 برسونین اما ویندوز ltcs از لحاظ سرعت تفاوت آن چنانی نداره فقط یسری برنامه ها مثل مایکروسافت اج رو نداره...

برای سرعت اینترنت، بخاطر آپدیت های متوالی ویندوزه و یسری موارد دیگه هست... باید غیرفعال شون کنید (مقاله های زیادی هم در موردش هست)

موفق باشید...
ممنون . میشه حالتی گذاشت که برای اپدیت سوال کنه ؟ چون نمیخوام کاملا غیرفعال شه اما بشه کنترلش کرد که چه موقع و با اطلاع کاربر انجام بشه .
استودیو بازیسازی ایروید
جدید ترین ها : شهرزاد ، دربند;1357 و ATOM
[تصویر:  ads.gif]
  پاسخ

سپاس شده توسط:
سلام  در مورد مدل رم، از لحاظ برند اگه یکی نباشن زیاد مشکلی ندارن  ولی از لحاظ نوع (ddr1.ddr2.ddr3.ddr4)باید با نوع مادر برد یکی باشه و نصبش روی سیستم هم خیلی آسون داخل کیس نصب میشه.
البته مهمه که سرعت هر دو رمتون تقریبا یکی باشه
میتونید نوع و سرعت رمتون رو از برنامهcpu-z بدست بیارید

موفق باشید
  پاسخ

سپاس شده توسط: محمد 82

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تایپیک گفتگوی آزاد shazde 658 260,660 1401/11/25، 09:49 عصر
آخرین ارسال: LALI.ARB
  سوال : استیم hasansanaei 1 1,712 1400/7/24، 11:18 صبح
آخرین ارسال: mostafanastary
  زبان برنامه نویسی M.Y 16 8,512 1400/6/19، 03:25 عصر