مشکل برای کم زیاد کردن در فروشگاه بازی
https://s2.uupload.ir/files/untitled_brv7.png

سلام این عکس روببینید من یک فروشگاه برا بازیم درست کردم گفتم که هروقت کلیک شد روی اسپرایت اگر 5الماس داشت بهش 100 سکه بده وبنویس خرید موفیقت امیز بود وبعدشم گفتم اگر نداشت بنویس موجودی کافی نیست 

مشکلم اینه که وقتی موجودی کافی نباشه متن ظاهر نمیشه واینکه موقعیم موجودی کافیه پول کم وزیاد میشه (عمل انجام میشه)اما متن موجودی کافی نیست نمایش داده میشه
اگر میشه راهنماییم کنید  
1

مشکل دومم این هست که چطوری کاری کنم که پلیر برای بار اول میاد بازی عملی انجام بشه(اول اینکه بازی دانلود میکنه) 

ممنون همیشه موفق باشید
اگرمیخوای مثله خورشید درخشان باشی 
باید مثل خورشید بسوزی
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1400/2/8، 05:45 عصر)Yasin86 نوشته است:

سلام این عکس روببینید من یک فروشگاه برا بازیم درست کردم گفتم که هروقت کلیک شد روی اسپرایت اگر 5الماس داشت بهش 100 سکه بده وبنویس خرید موفیقت امیز بود وبعدشم گفتم اگر نداشت بنویس موجودی کافی نیست 

مشکلم اینه که وقتی موجودی کافی نباشه متن ظاهر نمیشه واینکه موقعیم موجودی کافیه پول کم وزیاد میشه (عمل انجام میشه)اما متن موجودی کافی نیست نمایش داده میشه
اگر میشه راهنماییم کنید  
1

مشکل دومم این هست که چطوری کاری کنم که پلیر برای بار اول میاد بازی عملی انجام بشه(اول اینکه بازی دانلود میکنه) 

ممنون همیشه موفق باشید

سلام يه سوال الان 5 تا الماس كم ميشه؟

مشكل از ساب ايونت اول هست بايد ساب اونت رو به اونت تبديل كنيد چون وقتي يه شرطي برقرار هست ساب اونت اجرا ميشه كه در اينجا وقتي الماس 5 تا باشه يا بيشتر شرط اجرا ميشه پس مفهومي نداره كه اگر بيشتر يا مساوي با 5 تا بود بره به سراغ اينكه الماس زير يا مساوي 5 تاس! يا اينطوري بگم كه اگر يه شرط برقرا باشه ديگه معكوس اون شرط برقرار نيست!
و در مورد ساب اونت دوم از نظر بهينه سازي بهتر اينه كه اون رو به اونت اصليتون متصل كنيد...

در مورد انجام يكباره ي كار بهتره از وب استوريج يا لوكال استوريج استفاده كنيد

موفق باشيد...
نقل قول:
 لحظه ها را ميگذرانديم تا به خوشبختي برسيم؛ غافل از اينكه خوشبختي در آن لحظه ها بود كه گذرانديم.
  پاسخ

سپاس شده توسط: Yasin86
(1400/2/8، 06:02 عصر)Yasin86 نوشته است: بله 5تا کم میشه
خب من چیزای دیگه ای هم دارم که مثلا نیازن که سکه و الماس کم بشه برای اونا اتفاقی نمیفته؟؟؟

فكر نكنم اما اگر ميشه يه عكس كامل از اونت ها ارسال كنيد...

نقل قول:
 لحظه ها را ميگذرانديم تا به خوشبختي برسيم؛ غافل از اينكه خوشبختي در آن لحظه ها بود كه گذرانديم.
  پاسخ

سپاس شده توسط: Yasin86
(1400/2/8، 05:45 عصر)Yasin86 نوشته است:

اگر میشه راهنماییم کنید  
1

ممنون همیشه موفق باشید
سلام؛
حدس میزنم توی ایونت نویسی هاتون یه اشکـال منطقی وجود داره. شما گفتین وقتی روی یک اسپرایت خاص توسط موس کلیک چپ شد و در همون حال اگر شمار الماس ها بزرگتر مساوی 5 تا بود دو تا زیر شرط دیگه هم بررسی بشن.
توی اولین زیر شرط گفتین که اگر شمار الماس ها بزرگتر مساوی 5 نبود یه سری اکشن اجرا بشه. طبیعتاً وقتی مفسر کانستراکت به این قسمت میرسه با توجه به شرط اصلی که وارد کردین شمار الماس ها بزرگتر مساوی 5 عدد بوده و احتمالاً مقدار متغیر هم به شکلی تغییر میکنه که این زیر شرط کار نکنه.
برای دومین زیر شرط هم بهتره که اکشن هاش رو به کاندیشن (شرط) اصلی که نوشتین منتقل کنین.
در مورد اینکه چطور توی بازی تون برای اولین بار یه عملی رو انجام بدین هم میتونین ترفندهای مختلفی رو به کار ببندین.
مثلاً با کمک شیء لوکال استورج یه سری مقادیر رندوم و یا بی معنی رو ذخیره کنین و با هر بار اجرای برنامه بررسی کنین که اون مقادیر موجود هستن یا خیر. اگر کاربر شیطنت نکنه و اقدام به پاک کردن حافظه برنامه و ... نکنه وقتی ببینین که اون مقادیر وجود دارن یعنی برای اولین بار نیست که کـاربر داره وارد بازی میشه. وقتی هم که اون مقادیر وجود نداشته باشن به شرط اینکه کاربر شیطنتی نکرده باشه خُب معنیش اینه که برای اولین بار وارد بازی شده.
موفق باشین.
غایب
  پاسخ

سپاس شده توسط: ᔕinaᗪehghani

(1400/2/8، 06:05 عصر)Master Badfar' نوشته است:
(1400/2/8، 05:45 عصر)'Yasin86' نوشته است:

اگر میشه راهنماییم کنید  
1

ممنون همیشه موفق باشید

سلام؛
حدس میزنم توی ایونت نویسی هاتون یه اشکـال منطقی وجود داره. شما گفتین وقتی روی یک اسپرایت خاص توسط موس کلیک چپ شد و در همون حال اگر شمار الماس ها بزرگتر مساوی 5 تا بود دو تا زیر شرط دیگه هم بررسی بشن.
توی اولین زیر شرط گفتین که اگر شمار الماس ها بزرگتر مساوی 5 نبود یه سری اکشن اجرا بشه. طبیعتاً وقتی مفسر کانستراکت به این قسمت میرسه با توجه به شرط اصلی که وارد کردین شمار الماس ها بزرگتر مساوی 5 عدد بوده و احتمالاً مقدار متغیر هم به شکلی تغییر میکنه که این زیر شرط کار نکنه.
برای دومین زیر شرط هم بهتره که اکشن هاش رو به کاندیشن (شرط) اصلی که نوشتین منتقل کنین.
در مورد اینکه چطور توی بازی تون برای اولین بار یه عملی رو انجام بدین هم میتونین ترفندهای مختلفی رو به کار ببندین.
مثلاً با کمک شیء لوکال استورج یه سری مقادیر رندوم و یا بی معنی رو ذخیره کنین و با هر بار اجرای برنامه بررسی کنین که اون مقادیر موجود هستن یا خیر. اگر کاربر شیطنت نکنه و اقدام به پاک کردن حافظه برنامه و ... نکنه وقتی ببینین که اون مقادیر وجود دارن یعنی برای اولین بار نیست که کـاربر داره وارد بازی میشه. وقتی هم که اون مقادیر وجود نداشته باشن به شرط اینکه کاربر شیطنتی نکرده باشه خُب معنیش اینه که برای اولین بار وارد بازی شده.
موفق باشین.

دومین زیر شرط درست شد ممنون
اما هنوز اولی رو مشکل دارم که چکار کنم وقتی موجودی نداشت کار خواسته شده انجام بشه کار های مختلیفم کردم ولی نشد102 121
باید مثل خورشید بسوزی
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1400/2/8، 06:22 عصر)Yasin86 نوشته است: دومین زیر شرط درست شد ممنون
اما هنوز اولی رو مشکل دارم که چکار کنم وقتی موجودی نداشت کار خواسته شده انجام بشه کار های مختلیفم کردم ولی نشد102 121

اولی رو که هم من هم آقای مستر بادفر عزیز گفتیم چیکار کنید...

اگر همون کار رو کردید و بازم اشکالی هست از کل اونت ها عکس بگیرین و ارسال کنین...
نقل قول:
  پاسخ

سپاس شده توسط:
https://s2.uupload.ir/files/un6yt6he5dtitled_cybm.png

این کله قضیست
کاری که شما گفتید که تبدیل به ایونت کنم، کردم اما همه قاطی شدو وبرای چیزای دیگه اجرا شد و آقای مستر بادفرم تو بخش های دیگش بهم کمک کردند ،این بخشم گفتن که
توی اولین زیر شرط گفتین که اگر شمار الماس ها بزرگتر مساوی 5 نبود یه سری اکشن اجرا بشه. طبیعتاً وقتی مفسر کانستراکت به این قسمت میرسه با توجه به شرط اصلی که وارد کردین شمار الماس ها بزرگتر مساوی 5 عدد بوده و احتمالاً مقدار متغیر هم به شکلی تغییر میکنه که این زیر شرط کار نکنه) ولی نفهمیدم که  اخر چکارکنم  راستی اقای بادفر ممنونم برای سوال دوم حل شد(اولین ورود.....)

باید مثل خورشید بسوزی
  پاسخ

سپاس شده توسط: بنده خدا
(1400/2/8، 07:11 عصر)Yasin86 نوشته است: https://s2.uupload.ir/files/un6yt6he5dtitled_cybm.png

این کله قضیست
کاری که شما گفتید که تبدیل به ایونت کنم، کردم اما همه قاطی شدو وبرای چیزای دیگه اجرا شد و آقای مستر بادفرم تو بخش های دیگش بهم کمک کردند ،این بخشم گفتن که
توی اولین زیر شرط گفتین که اگر شمار الماس ها بزرگتر مساوی 5 نبود یه سری اکشن اجرا بشه. طبیعتاً وقتی مفسر کانستراکت به این قسمت میرسه با توجه به شرط اصلی که وارد کردین شمار الماس ها بزرگتر مساوی 5 عدد بوده و احتمالاً مقدار متغیر هم به شکلی تغییر میکنه که این زیر شرط کار نکنه) ولی نفهمیدم که  اخر چکارکنم  راستی اقای بادفر ممنونم برای سوال دوم حل شد(اولین ورود.....)

نگاه کنید الان من یه عکس ارسال میکنم اون اونت هایی که با سیاه مشخص کردم رو یه کپی ازش بگیرید و بیارید اونجایی که مشخص کردم مشکلتون به احتمال 100 درصد حل میشه...
  پاسخ

سپاس شده توسط: Yasin86 ، بنده خدا
واقعا ممنونم 
سه روز هست که دارم روش کار میکنم ولی نتونستم حلش کنم 
21

باید مثل خورشید بسوزی
  پاسخ

سپاس شده توسط:
سلام ، ببینید شما کلا مشکل اونت نویسی دارید . یخورده دقت کنید و اونت هارو از خودتون بپرسید ، گفتید اگر تعداد الماس بیشتر از 5 بود و تعداد الماس کمتر از 5 بود ، خداوکیلی شما خودت باشی اینکارو انجام میدی ؟ متاسفانه کانستراکتم نصب نیست وگرنه عکس میفرستادم . ببینید این رویه رو پیش بگیرید(به نظرم اونت هارو پاک کنید و اینی که میگم رو بزنید ، اگرم تا حدی متوسط هستید که متوجه تغییرات میشید که همینطوری اعمالش کنید . اما اگه مبتدی هستید پاک کنید و طبق زیر بنویسید) :
1- یک اونت ایجاد کنید که اگر روی موس کلیک چپ یا راست یا هرچی میخواید شد . هیچ شرط دیگه ای هم بهش اضافه نکنید . حالا کلید S رو فشار بدید تا ساب اونت بزنه (میتونید روی اونت کلیک راست کنید و اونجا گزینه ساب اونت رو انتخاب کنید) .
2-حالا در ساب اونت بگید اگر الماس بیشتر یا مساوی 5 بود و اکشنی که میخواد رو بزنید . 
3-حالا دوباره روی اونت اصلی کلیک کنید (همون کلیک روی موس و...) و دوباره کلید S رو بزنید تا ساب اونت جدیدی ایجاد بشه . حالا بگید اگر الماس کمتر از 5 بود اکشن هاش اجرا بشه . 
این پروسه هیچ مشکلی نداره اگر درست اجراش کنید . توجه کنید که الان باید یک اونت و دو ساب اونت داشته باشید .
دو نکته ای که خیلی توی اونت نویسی شما دیدم و مهمه : 1-اسامی اسپرایت هارو به فارسی وارد نکنید ، تا جایی که میدونم در خروجی باعث مشکل میشه .
2-اگر میخواید بگید از 5 تا الماس کمتر داشت نیاز نیست بگید اگه از 5 تا بیشتر بود و اون رو منفی کنید . روی همون کلیک کنید و علامتش رو اینطوری تغییر بدید : (5 > الماس)
استودیو بازیسازی ایروید
جدید ترین ها : شهرزاد ، دربند;1357 و ATOM
[تصویر:  ads.gif]
  پاسخ

سپاس شده توسط: بنده خدا ، Yasin86

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  حل شده خرید درون برنامه مایکت در وب ویو Arianm 3 840 1402/4/25، 12:01 عصر
آخرین ارسال: Arianm
Wink سیستم شخصی سازی خودرو Arianm 1 389 1402/4/24، 05:21 عصر
آخرین ارسال: SHAMIRZA
  علت بازی نشدن وقتی نصب شده amirhosseinalizadehgharebaba81 1 313 1402/4/23، 02:22 عصر
آخرین ارسال: (:--ALI--:)
  چگونگی اجرا بازی روی ه‍است ایران (:--ALI--:) 8 1,461 1402/3/24، 04:50 عصر
آخرین ارسال: (:--ALI--:)
  وصل شدن به روح هاست قبلی :) amirhosseinalizadehgharebaba 2 2,026 1401/11/2، 09:43 عصر
آخرین ارسال: amirhosseinalizadehgharebaba

پرش به انجمن: