طرح صیانت مجلس شورای اسلامی
باسلام دوستان بعضی ها در دور نزدیک درباره طرح صیانت خیلی خیلی توضیح دادن که انگار خودشون اون رو نوشتن حالا ویدیویی از واقعیت ماجرا هست که میتونید مشاهده کنید .

https://www.iribnews.ir/00DJf2

بالاخره انتظار ها به پایان رسید:
ریزی منتشر شد! 
  پاسخ

سپاس شده توسط: mostafanastary ، ᔕinaᗪehghani ، oak
سلام.
نقل از توئیتر یکی از فجازیست ها:
نقل قول: در یکی از رسانه ها دیدم که طرح صیانت را بازنده جنگ روایت دانسته است. همین هم به دلیل بمباران اخبار جعلی در فضای مجازی است. وگرنه تنها بخش کوچکی از این طرح به معنای پایان فیلترینگ در کشور و آغاز فعالیت قانونی همه پلتفورمهاست. #کاسبان_فیلترینگ عصبانی هستند.
  پاسخ

سپاس شده توسط: ᔕinaᗪehghani
من متاسفم برای این دوستانی که هیچ مطالعه ای ندارند و فقط سخنان رسانه ها و افراد غیر قابل اعتماد رو نشخوار می کنند بعدشم فکر می کنن خیلی می فهمند
یکی نیست به این عزیزان که نخوانده نظر می دهند نوبل نقد از روی شایعه را بدهد !
[تصویر:  default-yellow.svg]
  پاسخ

شما برا خودت متاسف باشی بهتره
ی پایبندی ب قول و قرار مثال بزنید ک بچه ها دست و دلشون نلرزه
حرف و برنامه شفافه،نمیدونم چ اسراریه خودتونو گول میزنید ک اتفاق خاصی نمیفته و فیلترینگ هم از بین میره،البته وقتی اینترنت بین الملل نباشه چیزی نمیمونه ک فیلتر باشه،پس فیلترینگ از بین میره.
غایب
  پاسخ

سپاس شده توسط: mehdi1100 ، ᔕinaᗪehghani
(1400/5/10، 11:21 صبح)MohammadHadi نوشته است:
شما برا خودت متاسف باشی بهتره
ی پایبندی ب قول و قرار مثال بزنید ک بچه ها دست و دلشون نلرزه
حرف و برنامه شفافه،نمیدونم چ اسراریه خودتونو گول میزنید ک اتفاق خاصی نمیفته و فیلترینگ هم از بین میره،البته وقتی اینترنت بین الملل نباشه چیزی نمیمونه ک فیلتر باشه،پس فیلترینگ از بین میره.
سلام
در خصوص این طرح مسائل ضد و نقیض زیاده، و بخش هایی از اون به صلاح نیست و بخش هایی از اون قطعا به بهتر شدن وضعیت کمک میکنه.
اما، با احترام به شما، باید عرض کنم خیلی روی حرفهای این آذری جهرمی حساب نکن
وقتی وزیر یک مملکت، علنی میاد میگه بزنین تو گوش نفری که میگه ... فلان. تمام شخصیتش رو یهویی نشون میده.
البته ایشون کم گزافه گویی نداشته!
از قضیه پهپادهای پستچی و اینترنت 5G و عدم فیلترینگ تا حمایت از حقوق صفحات اینستاگرام بگیرین، تا حمایت از دزدی های وحشتناک در خصوص حجم اینترنتی که با وجود قرارگرفتن CDN های تلگرام در ایران، باز هم حجم اینترنت رو دو و 4 برابر محاسبه میکردن
  پاسخ

به هرحال شما بزرگتری و اطلاعاتتون کامل تره و حرفتونم قابل احترام
من صرفا در جواب دوستمون گفتم ک همه چیو خوب و درست تشبیه میکنن
ما ک ب آقای آذری جهرمی ارادت خاصی داریم مخصوصا موقع گیم
عملا یکی ی حرف دیگه میزنه،یکی دیگه همون حرف رو نقص میکنه
برای همین کلا معلوم نیست قراره چی بشه
غایب
  پاسخ

سپاس شده توسط: mostafanastary ، Hossein ، ᔕinaᗪehghani
(1400/5/10، 12:20 عصر)MohammadHadi نوشته است: به هرحال شما بزرگتری و اطلاعاتتون کامل تره و حرفتونم قابل احترام
من صرفا در جواب دوستمون گفتم ک همه چیو خوب و درست تشبیه میکنن
ما ک ب آقای آذری جهرمی ارادت خاصی داریم مخصوصا موقع گیم
عملا یکی ی حرف دیگه میزنه،یکی دیگه همون حرف رو نقص میکنه
برای همین کلا معلوم نیست قراره چی بشه
خواهش میکنم، شما بزرگواری عزیز

منهتی من عرض این نیست که طرح کامل و درسته و مشکلی پیش نمیاره، صحبت سر بد و بدتر بودن این قضیه ی اینترنت و بی در و پیکر بودنش و مافیای فیلترشکن هست و شرکت های اینترنت دهنده و مخابراتی و...
از طرفی، اینترنت در بسیاری از کشورها، توسط یک نهاد بالادستی و عموما نظامی اداره میشه مثلا NSA آمریکا.
از طرف دیگه، توی طرح گفته شده هیچ محدودیتی برای پیام رسان ها نخواهد بود.
بلکه حمایت ها بنظرم توی طرح، بیشتر از محدودیت هاس.
قبول کنید فضای فعلی اینترنت در اختیار غرب هست ، چه خوب چه بد.
شما الان یک مطلب در خصوص سردار سلیمانی بزنین توی اینستا ، پیج رو اخطار میدن و بعدش میبندن، بعد در همون حین، انواع آموزش های جنسی و نظامی و آشوب و ...
خب اینا یه مدیریتی میخواد.
از طرفی، یه سری از مسائل هم توی طرحی که اعلام شده، نا نشدنیه، یا سالیان سال طول خواهد کشید که پیاده بشه.
مثلا ما سال ها تجربه ی سال مرورگر ملی رو داشتیم، ولی همیشه شکست داشتیم در این زمینه.
و اتفاقات مشابه.
  پاسخ

سپاس شده توسط: Hossein ، ᔕinaᗪehghani ، mehdi
سلام بنظرم اگه این طرح اجرا بشه فاتحه همه چیو باید خوند .الکی دلخوش نباشین مگه یادتون رفته ده روز اصن نمیشد تو گوگل سرچ کرد و فقط سایتهای .ir بالا میومد اونم نه همشون.آقا مصطفی که عزیز ماست خیلی بیش از اندازه خوشبینه
  پاسخ

سپاس شده توسط: mostafanastary ، ᔕinaᗪehghani
رغبتی به شرکت در این بحث ندارم . اما نتونستم جلوی خودمو بگیرم و نظرمو نگم . 
به نظر من اگر بخوایم واقع بین باشیم ، این طرح در صورت اجرای درست عالیه . چون جلوی یه سری فساد و مسخره بازی و ... رو میگیره . از نظر امنیتی به شدت به نفع ماست . الان اگه یک نفر کلاهبرداری کنه تو تلگرام فکر نمیکنم از طریق ایدی قابل ردگیری باشه مگر درصورت اطلاع به پلیس اینترپل و از اون طریق وصل شدن به شرکت تلگرام و ردیابی ایدی (چیزی که به نظرم میرسه ، شایدم با ایدی بتونن ردیابی کنن) . اما اگه طبق این طرح تلگرام بیاد قوانین ایران رو قبول کنه و چند سرور یا هرچی (در این موارد سرور و ... کاملا بیسوادم) تو ایران مستقر کنه این کلاهبرداری ها هم به راحتی قابل پیگیریه و باعث اعتماد عمومی خوبی میشه .
از طرفی اگه خوب اجرا نشه و بیان به بهانه ساخت 4 تا نرم افزار ساخت داخل ، اینستا و گوگل و ... رو ببندن واقعا فاجعه است . چون مثلا وبگرد چیزی نیست که هر کشور واسه خودش بسازه یا مثلا بگیم این وبگرد امریکاییه و باید بسته شه . گوگل یه چیز جهانیه ، ما علاوه بر اطلاعات امریکایی ، از طریق این مرورگر به اطلاعات و سایت های مفید سایر کشور ها هم وصل میشیم و ملی کردنش واقعا فاجعه است . توجه داشته باشید گفتم اگه طرح خوب اجرا نشه ، وگرنه درصورت اجرای درست و قرار دادن کمیسیون و گروه تخصصی برای طرح این مشکل پیش نمیاد.
اما مشکلی که درصورت اجرای درست هم پیش میاد اینه که گوگل و خیلی از سایت ها و... ایران رو تحریم کردن ، حالا واقعا اینا میان با قوانین ما موافقت کنن ؟ اینجاست که به ضرر ما وخیلی از مردم و به خصوص برنامه نویس ها و گرافیست های تازه کار میشه .
این به نظر من ابعاد این طرحه و واقعیتش . حالا هرکس از یک بعد بهش نگاه میکنه و به نفع خودش استدلال میکنه . به هرحال امیدوارم در صورت اجرا یا کنسلی خدشه ای به مردم و کشور وارد نکنه .
استودیو بازیسازی ایروید
جدید ترین ها : شهرزاد ، دربند;1357 و ATOM
[تصویر:  ads.gif]
  پاسخ

سپاس شده توسط: mostafanastary ، oak ، ᔕinaᗪehghani
سلام

خواستم یک نکته بگم که اینه همین یوتیوب چند سال پیش اماده بود هم نمایندگی بزنه در ایران هم قوانین اجرا کنه اما لطف غرب پرستان نشد اما با این طرح این شبکه های اجتماعی ملزم میشن نمایندگی بزنن وقتی یکی شون میگه اره بقبه شون حرفی ندارن
بعد تا یک شبکه اجتماعی نتونه خدمات یک شبکه فیلتری بده اون شبکه فیلتر نمیشه

امام صادق گفتند : اگر میخواهی حاکم خودت بشناسی اول خودت به نتیجه برس بعد از اهل فن سوال کن اگر نرسیدی ببین دشمت از کدوم بدش میاید

ما میبینیم ضد ایرانی ها و انقلابی ها از این طرح خیلی بدشدن امده

۱ نکته دیگر در امریکا بیش از ۱۰۰۰ قانون در فضای مجازی وجود دارد در ایران ۱ هم نیست
بالاخره انتظار ها به پایان رسید:
ریزی منتشر شد! 
  پاسخ

سپاس شده توسط:

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تایپیک گفتگوی آزاد shazde 658 260,643 1401/11/25، 09:49 عصر
آخرین ارسال: LALI.ARB
  سوال : استیم hasansanaei 1 1,712 1400/7/24، 11:18 صبح
آخرین ارسال: mostafanastary
  زبان برنامه نویسی M.Y 16 8,511 1400/6/19، 03:25 عصر
آخرین ارسال: Prince