گزارش اوّلین جلسه‌ی انجمن
بسم الله الرّحمن الرّحیم

سلام. امروز اوّلین جلسه‌ی انجمن برگزار شد و در این تاپیک نتایج نهایی این جلسه رو اعلام می‌کنم و از همه‌ی کسانی که شرکت کردند یا دوست داشتند شرکت کنند تشکّر می‌کنم.

فصل‌نامه:

ایده: ما به ایده‌هایی احتیاج داریم که تعامل فصلنامه با کاربر را تا حدّ زیادی بالا ببرد، و شماره‌ی جدید آن را خیلی جذّاب‌تر از قبل کند. اگر شما هم ایده‌هایی برای بهتر شدن فصل‌نامه دارید از ما دریغ نکنید و در همین تاپیک اعلام کنید. از مهم‌ترین ایده‌های ما برای این شماره از فصل‌نامه، ساخت آن با زبان JavaScript با کمک NW.js هست. در این حالت می‌توانیم نسخه‌های تحت وب و همین طور موبایلی فصل‌نامه را نیز منتشر کنیم.

طرّاحی UI: برای این‌که یک برنامه پرطرفدار شود، نیاز به گرافیک خوبی هم دارد. در این زمینه آقایان Kabood، esmail33 و Tartilla اعلام همکاری کردند. شما هم اگر می‌خواهید در این زمینه کمک کنید حتماً به ما اطّلاع دهید.

جمع آوری مطالب: کسانی که دوست دارند در زمینه‌ی جمع آوری مطالب کمک کنند باید تمامی تاپیک‌های یک گروه خاص رو از زمان انتشار فصل‌نامه‌ی قبلی تا الآن بررسی کنند و مطالب مفید رو جمع کنند. اگه دوست دارید در این زمینه همکاری کنید می‌تونید همین‌جا اعلام کنید.

برنامه‌نویسی: همون طور که گفتیم قراره با زبان Javascript و با کمک NW.js این فصل‌نامه رو بسازیم. اگه با جاوا اسکریپت آشنا هستید و دوست دارید کمک کنید لطفاً در همین‌جا اعلام کنید یا پیام خصوصی بدهید.

تیم ترجمه

ترجمه‌ی کامل Manual: من تا آخر فصل سوم Manual کانستراکت رو به زبان فارسی ترجمه کردم. کسانی که دوست دارند می‌تونن اعلام کنن تا با کمک همدیگه این ترجمه رو کامل کنیم و بزرگ‌ترین کتاب آموزشی کانستراکت رو به وجود بیاریم. در حال حاضر آقای Tartilla و esmail33 قبول کردند که در این زمینه کمک کنند.

ترجمه‌ی کانستراکت ۳: تیم ترجمه بعد از انتشار کانستراکت ۳ محیط آن را به زبان فارسی بر می‌گرداند.

گروه‌های کاربری جدید
  • تیم مجلّه
  • تیم ترجمه
اگه فکر می‌کنید گروه‌های کاربری دیگه‌ای هم بهتره اضافه کنیم، با ذکر دلیل بیان کنید.

سایر موارد:

بازی‌های برتر: قرار دادن بازی‌های برتر ایرانی ساخته‌شده با کانستراکت در صفحه‌ی اصلی si2.ir به جای بازی‌های خارجی.

مسابقه: برگزاری مسابقه‌ای کوچک که هدفش فقط یادگیری بیشتر هست و می‌تونه حتّی بیشتر از یک کلاس درس برای شرکت‌کنندگان مفید باشه. در آینده‌ای نزدیک آقای wowxpria که ایده‌ی این موضوع نیز از خودشون بود، جزئیّات بیشتر رو اعلام می‌کنند.

بحث‌های دیگه‌ای هم شد، ولی به دلیل این‌که فعلاً کسی مسئولیّتشو رو قبول نکرد، و وقت بسیار زیادی رو می‌طلبید، در حال حاضر نمی‌تونیم اجراشون کنیم. از جمله:

۱. دسته‌بندی‌های جزئی‌تر و بیشتر: مثلاً خود بخش پرسش و پاسخ رو به چندین بخش دیگه تقسیم کنیم که پیدا کردن مطالب در اون‌ها راحت‌تر بشه.

۲. ایجاد یک اپلیکیشن اندرویدی برای سایت و انتشار آن در مارکت‌ها یا تبلیغات در سایت‌های دیگر برای جذب کاربر.
معجزات طبیعت هایی هستند که با آن‌ها مأنوس نشده‌ایم
و طبیعت معجزه‌ایست که با آن انس گرفته‌ایم
علی صفایی حائری
  پاسخ

سپاس شده توسط: wowxpria ، mehrdad.ch ، vng ، Vizmark# ، esmail33 ، Cyber_Amir ، amirho24 ، alii ، kaveh_pzh ، seyed ، mhc ، mahdi.paradox ، amin hosseini
می توانید از ماهنامه 3d game studio استفاده کنید. و مثل آن بسازید و کانسراکت رو معرفی کنی
این ماهنامه هر ماه قسمت های جدیدی از انجین تری دی گیم استادیو ،محاسبه با سازندگان ، آموزش ، معرفی سورس
. خصیصه ها و ...
  پاسخ

سپاس شده توسط: amirho24 ، keyhan
بسیار هم عالی...امیدوارم با کمک این جلسات انجمن بهتر و بزرگتر بشه 63
  پاسخ

سپاس شده توسط: majid tarh ، amirho24
اقا مجتبی بنظرم برای اینکه حجم کار سبک تر بشه ، در فاصله ی کمتری مجله ( نشریه 1 ) رو منتشر کنیم . چون واقعا سه ماه خیلی زیاده ... !

و یه پیشنهاد دیگه ... مجله یه بخش برای معرفی بازی داشته باشه که برای بازی دوستان هم ی تبلیغی شده باشه ...
! KEEP CALM AND LOVE CONSTRUCT 2 
آرام باش و به کانستراکت 2 عشق بورز !
  پاسخ

سپاس شده توسط: amirho24 ، Mojtaba
همون مصاحبه با سازنده است که خودشو و کارش معرفی کنه
  پاسخ

سپاس شده توسط: Vizmark# ، amirho24 ، Mojtaba ، keyhan
راست میگی ...
من به مصاحبه فکر نکرده بودم ...
بیشتر هدفم معرفی بازی بود 
ولی مصاحبه هم ایده عالی هست ...
  پاسخ

سپاس شده توسط: amirho24
خب با بازی ساز ها مصاحبه کنید خیلی عالی میشه من خودم صدا رو ضبط میکنم
زکات علم ، آموزش دادن ان است از امام صادق (ع)

پاسخ

سپاس شده توسط: Vizmark#
(1394/6/19، 09:26 عصر)mehrdad.ch نوشته است: می توانید از ماهنامه 3d game studio استفاده کنید. و مثل آن بسازید و کانسراکت رو معرفی کنی
این ماهنامه هر ماه قسمت های جدیدی از انجین تری دی گیم استادیو ،محاسبه با سازندگان ، آموزش ، معرفی سورس
. خصیصه ها و ...

سلام. پیداش نکردم، می‌شه لینک بدید؟

(1394/6/19، 10:23 عصر)Tartilla نوشته است: اقا مجتبی بنظرم برای اینکه حجم کار سبک تر بشه ، در فاصله ی کمتری مجله ( نشریه 1 ) رو منتشر کنیم . چون واقعا سه ماه خیلی زیاده ... !

به شرطی که اعضای انجمن پای کار باشند، می‌تونیم این کارو انجام بدیم. ولی دست تنها سخته.

(1394/6/19، 11:51 عصر)amirho24 نوشته است: خب با بازی ساز ها مصاحبه کنید خیلی عالی میشه من خودم صدا رو ضبط میکنم

ممنون. می‌تونید برای یکی از بازی‌های برگزیده این کارو انجام بدید تا در فصل‌نامه منتشرش کنیم.
البته قبل از مصاحبه سؤالات رو با من و همچنین با مصاحبه‌شونده هماهنگ کنید.
معجزات طبیعت هایی هستند که با آن‌ها مأنوس نشده‌ایم
و طبیعت معجزه‌ایست که با آن انس گرفته‌ایم
علی صفایی حائری
  پاسخ

سپاس شده توسط: Vizmark# ، mehrdad.ch ، amirho24 ، mahdi.paradox
خب اخه بستگی داره ...
کم کم میریم تو فصل درس و کلاس ...
طبیعتا خیلی کمتر میتونیم حضور داشته باشیم ..
ولی به شخصه تا جایی که از دستم بر بیاد هستم ...
حالا یه هفته هم منتشر نشه مشکلی نیست ... جبران میشه
  پاسخ

سپاس شده توسط:
فقط آقا مجتبی میگم هر هفته پنجشنبهها جلسه برگزار شود . آقایون سوالات جهت پرسش با بازی ساز ها رو بگین تا زنگ بزنم بپرسم
زکات علم ، آموزش دادن ان است از امام صادق (ع)

پاسخ

سپاس شده توسط:

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نوروز 1403 hasansanaei 0 207 1403/1/2، 07:22 عصر
آخرین ارسال: hasansanaei
  مهم قوانین جدید انجمن rezamms 22 15,223 1400/6/6، 12:55 عصر
  عید سال 1400 + بخشش محرومیت ها hasansanaei 0 2,025 1399/12/29، 07:27 عصر
Wink مهم گروه رسمی واتس اپ انجمن کانستراکت 2 hasansanaei 0 2,798 1399/5/28، 08:18 عصر
  مهم انجمن کانستراکت 2 - نسخه 2 hasansanaei 36 20,934 1399/1/21، 11:55 عصر
آخرین ارسال: M.gh

پرش به انجمن: