نظرتون راجع به Cocos-2d
سلام دوستان.

نظرتون در مورد موتور بازیسازی Cocos2D چیه ؟ کسی تا حالا باهاش کارکرده ؟
من یجا خوندم 25% بازیهای گوشی براشون از این موتور استفاده شده. وقتی هم بازیهاشو سرچ کردم بازیهای خیلی بیشتری اومد نسبت به کانستراکت2 و جذاب تر به نظر می رسید ... 

پاسخ

سپاس شده توسط: omidsha
اینجور که معلومه این برنامه برنامه نویسی میخواد و بازی هاش تغریبا با گیم میکر استدیو برابری میکنه

و اگر کاربر های انجمن میخوان برن کد نویسی یاد بگیرن میرن یونیتی
بازی سازی سخته ولی گرافیک از اون سخت تر

تا آخر شهریور برنامه ای با نام انیمیشن دونی انتشار میدم 4
  پاسخ

سپاس شده توسط: Dr.AR
(1396/5/10، 10:12 عصر)Dr.AR نوشته است: سلام دوستان.

من یجا خوندم 25% بازیهای گوشی براشون از این موتور استفاده شده. وقتی هم بازیهاشو سرچ کردم بازیهای خیلی بیشتری اومد نسبت به کانستراکت2 و جذاب تر به نظر می رسید ... 

درود بر شما

عالیه . محشر. اگه واقعا میتونید  بچسبید به برنامه نویسی , بهترین گزینه همین موتور است. فول رایگان هم هست. شدیدا هم آپدیت میشه .
کاملا بهینه سازی شده برای موبایل ها . پرفورمنس بی نظیر و حجم بسیار پایین خروجی ( چیزی که یونیتی مشکل داره )

به جرات میگم اگه وقت و کارم بهم اجازه میداد فقط با همین کار میکردم.

تنها مشکلش سخت بودنشه در ابتدای کار. اما وقتی یادش بگیرید بعید میدونم به انجین دیگه ای حتی نگاه کنید.
  پاسخ

سپاس شده توسط: Dr.AR ، omidsha ، shazde ، ghasem
(1396/5/11، 09:15 صبح)Mehrdad نوشته است:
(1396/5/10، 10:12 عصر)Dr.AR نوشته است: سلام دوستان.

درود بر شما

عالیه . محشر. اگه واقعا میتونید  بچسبید به برنامه نویسی , بهترین گزینه همین موتور است. فول رایگان هم هست. شدیدا هم آپدیت میشه .
کاملا بهینه سازی شده برای موبایل ها . پرفورمنس بی نظیر و حجم بسیار پایین خروجی ( چیزی که یونیتی مشکل داره )

به جرات میگم اگه وقت و کارم بهم اجازه میداد فقط با همین کار میکردم.

تنها مشکلش سخت بودنشه در ابتدای کار. اما وقتی یادش بگیرید بعید میدونم به انجین دیگه ای حتی نگاه کنید.

گودوت که به من پیشنهاد دادید هم عالیه... فقط آموزش فارسیش نیس من خودم از یوتیوب و اینا دارم دنبال میکنم...
هر دو زبانشون پایتونه که بعد گودوت هم خیلی پرفومنس خوبی واسه اندروید داره... حالا کوکوس بهتره اخر یا گودوت ؟؟

من تا سطح اینکه بتونم یه بازی پلتفرمر معمولی بسازم توی گودوت جلو رفتم...

https://www.youtube.com/watch?v=5ZuQIbMEjLw

اینو دیدم با گودوت ساختن خیلی قشنگ بود بعد رفتم سراغ گودوت..
البته فکر نمیکنم تفاوت چندانی بینش باشه و مهاجرت بینشون سخت باشه چون با یه زبان هستند.. هر دو رایگان...هر دو هم اپن سورس

16  من رو بیشتر بشناسید :
  پاسخ

سپاس شده توسط: shazde ، Mehrdad ، ghasem ، Dr.AR
در لینک زیر می تونید موتورهای بازی سازی را با هم مقایسه کنید و مزایا و معایب هر کدوم را ببینید تا بتونید انتخاب درستی انجام بدید.
https://www.slant.co/versus/1047/1054/~u...s2d-family
  پاسخ

سپاس شده توسط: shazde ، ghasem ، Dr.AR
تا جایی که من اطلاع دارم زبان برنامه نویسی کوکوس سی پلاس پلاس هست نه پایتون برا همینه که خیلی قویه
همیشه اعتقاد داشتم حیفه که با کامپیوتر بازی کرد ولی آخرش به بازی ساختن علاقه مند شدم...
  پاسخ

سپاس شده توسط: ghasem ، omidsha
(1396/5/11، 12:26 عصر)omidsha نوشته است: گودوت که به من پیشنهاد دادید هم عالیه... فقط آموزش فارسیش نیس من خودم از یوتیوب و اینا دارم دنبال میکنم...
هر دو زبانشون پایتونه که بعد گودوت هم خیلی پرفومنس خوبی واسه اندروید داره... حالا کوکوس بهتره اخر یا گودوت ؟؟

من تا سطح اینکه بتونم یه بازی پلتفرمر معمولی بسازم توی گودوت جلو رفتم...

https://www.youtube.com/watch?v=5ZuQIbMEjLw

اینو دیدم با گودوت ساختن خیلی قشنگ بود بعد رفتم سراغ گودوت..
البته فکر نمیکنم تفاوت چندانی بینش باشه و مهاجرت بینشون سخت باشه چون با یه زبان هستند.. هر دو رایگان...هر دو هم اپن سورس

شما چون فرمودید با پایتون کار کردید من سریعا گادو رو گفتم . بسیار هم عالیه شک نکن. روزی نیست که من یه خبر خوب از این انجین تو فیسبوک بهم نرسه. خصوصا ورژن 3 اون که تو راهه و ترکونده. ( وبلاگش رو ببین )

اما تو انتخاب این دو تا به نظر من کاکوس در درجه ی بالاتری می ایسته . نه به خاطر کارایی بیشتر بلکه فقط سرعت بالا و البته حجم کمتر.
کاکوس جریانش خیلی متفاوته و کسی که میره سمتش باید قید ادیتور درست و حسابی رو بزنه . درصورتی که ادیتور گادو در حد یونیتی است. اما درعوض کاکوس چیزهای بهتری بهش میده . چون میتونه با سی پلاس کد بزنه و این یعنی ته پرفورمنس .

به شخصه پیشنهاد میکنم اگه تو برنامه نویسی واقعا مهارت کافی رو ندارید اصلا سمت کاکوس نرید. اما اگه واقعا و درست و حسابی میخواید عین حرفه ای ها و با زبان سی پلاس همه چی رو نابود کنید و فرصت کافی برای یاد گرفتن دارید گزینه ی بی نظیریه که هیچ انجینی به پاش نمیرسه. با زبان های دیگه مثل لوا هم یادمه میشد توش کد زد اما کار صحیحی نیست .
مثل حالت یونیتی که همه پیشنهاد سی شارپ رو براش دارن و درست هم میگن.
  پاسخ

سپاس شده توسط: ghasem ، Dr.AR ، omidsha
ادیتور cocos2d نسبت به construct چطوره ؟

در مورد godot اینو دیدم حالم گرفته شد.
https://www.youtube.com/watch?v=uFPI2GcmXrQ
مثل اینکه برای یه فیزیک خوب باید خودت کدبنویسی
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1396/5/11، 08:00 عصر)Dr.AR نوشته است: ادیتور cocos2d نسبت به construct چطوره ؟

اول که اصلا ادیتور نداشت . بعد براش یه چیز ساده ساختن . نسبت به ادیتور کانستراکت بسیار ضعیف بود. الان نمیدونم چه وضعیتی پیدا کرده .
  پاسخ

سپاس شده توسط: Dr.AR
  • فقط کانسراکت 16
  پاسخ

سپاس شده توسط:

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  قبول کردن سفارش شما (:--ALI--:) 0 9 6 ساعت پیش
آخرین ارسال: (:--ALI--:)
  استخدام چند ردیف شغلی در تهران hasansanaei 0 534 1402/6/1، 02:13 عصر
آخرین ارسال: hasansanaei
Heart یلدا مبارک ? oak 2 2,101 1400/10/4، 09:46 عصر