آموزش ساخت بازی سه بعدی با کاپرکیوب
سلام دوستان . 
امروز اموزش ساخت بازی رو شروع میکنیم . سعی میکنیم در ادامه پروژه محور باشه که فهمش ملموس تر باشه. 
coppercube  یک موتور بازی سازی سه بعدی هست که البته زیاد معروف و شناخته شده نیست . که این دلیل نمیشه که انجین خوبی نباشه . 
برای ساخت سه بعدی از کانستراکت صد در صد بهتر هست . خروجی مستقیم اندروید تنها با یک کلیک ( البته sdk  و jdk رو باید نصب داشته باشید که مرحله به مرحله توضیح میدم چکار باید بکنید)
حتی با یونیتی هم قابلیت رقابت داره به نظرم. 
درصد زیادی از کار با این نرم افزار بدون نیاز به برنامه نویسی هست . 
در حالی که مثلا در یونیتی بدون برنامه نویسی حتی نمیتونید یک شی رو چند پیکسل جابجا کنید .
ولی در کاپرکیوب بسیاری از اعمال اصلی که در بازی نیاز داریم بدون برنامه نویسی به صورت پیش فرض وجود داره . و در مواردی هم که نیاز به کد زنی داریم واقعا سخت و پیچیده نیست. 
خب بریم سراغ آموزش ها:
1. معرفی برنامه ,دانلود و نصب آن :intro1
2.معرفی محیط کاربری و توضیحات در مورد منوها و ابزارها به صورت کلی:intro2
3. naviagation  یا ابزار گشت و گذار در فضای سه بعدی:avc_intro3
4. آماده کردن نرم افزار برای خروجی اندروید :avc_andriodfiles
اصلاحیه آموزش قسمت چهارم:avc_eslahieh
5.توضیحات ابزارو منوها به صورت جداگانه و مفصل همراه با مثال: بزودی
.....
...

پاسخ

سپاس شده توسط: Amirhesam.KH ، hasansanaei ، MRleader.10 ، hb1221 ، Mehrdad ، MdSarli ، محمد40

قسمت 3 و 4 اضافه شد . سعی میکنم اموزش طوری باشه که صفر تا صد به معنای واقعی کلمه باشه یعنی حتی مدل های سه بعدی رو هم خودتون بسازید و و نیاز نباشه توی اینترنت دنبال مدل های آماده باشید یا خریداری کنید . 
فقط لازمه اون اینه که یه سری از برنامه های جانبی مثل 3dmax  و فتوشاپ و ... رو روی سیستم نصب داشته باشید( البته در حق 3dmax کم لطفی هست که بگیم نرم افزار جانبی!! ولی خب توی کار ما فعلا کاپرکیوب برنامه اصلی هست و بقیه جانبی21 )
  پاسخ

سپاس شده توسط: Amirhesam.KH ، hb1221 ، nariman ، hasansanaei ، MRleader.10
قسمت 5و 6 هم اضافه شد . 
اگر نظری پیشنهادی انتقادی چیزی هست بفرمایید . که اموزش ها به همین شکل پیش بره یا اینکه رویه ی دیگه ای در پیش بگیریم .مثلا اینکه مدلسازی به صورت کفصل بحث بشه یا اینکه نه وقت رو بیشتر بذاریم برای خود مبحث بازی سازی و برنامه نویسی و ...
ممنون
  پاسخ

سپاس شده توسط: hasansanaei ، Amirhesam.KH
سلام ؛ من هنوز به شخصه ندیدم ، اما توی اینجور موضوعات به همون موضوع اصلی بپردازید و سریعا بهش اتمام ببخشید بهتر هست .

اگر بتونید ی بازی رانر 3 بعدی و معمولی رو بصورت پروژه محور بزنید ، به نظرم دیگه همون موضوع کفایت میکنه ، کسی هم که بخواد ادامشو بره میره حالا یوتیوبی چیزی باقیشو میبینه .

اگرم که خودتون فرصت دارید ، حداقل سر فصل بذارید و بر حسب همون آموزش رو تکمیل کنید .
  پاسخ

سپاس شده توسط: Alireza3d ، Amirhesam.KH
(1399/5/6، 11:46 عصر)hesam3 نوشته است: سلام ؛ من هنوز به شخصه ندیدم ، اما توی اینجور موضوعات به همون موضوع اصلی بپردازید و سریعا بهش اتمام ببخشید بهتر هست .

اگر بتونید ی بازی رانر 3 بعدی و معمولی رو بصورت پروژه محور بزنید ، به نظرم دیگه همون موضوع کفایت میکنه ، کسی هم که بخواد ادامشو بره میره حالا یوتیوبی چیزی باقیشو میبینه .

اگرم که خودتون فرصت دارید ، حداقل سر فصل بذارید و بر حسب همون آموزش رو تکمیل کنید .

سلام . ممنون . بله منم فکر میکنم که به موضوع اصلی پرداخته بشه بهتر باشه. چون واقعا به جزئیات و ساخت مدل بخوام بپردازم خودش یه دوره جداگونه اموزشی میخواد . اول فکر میکردم که راحت باشه این جور اموزش دادن . یعنی با جزئیات کامل ،اما حالا که واردش شدم دیدم خیلی،وقت گیر هست و دوره رو طولانی میکنه
  پاسخ

سپاس شده توسط: hasansanaei ، M.gh ، Amirhesam.KH
تبلیغات تپسل رو میشه توی کاپرکیوب پیاده سازی کرد؟

پاسخ

سپاس شده توسط:
(1399/5/8، 04:57 عصر)hb1221 نوشته است: تبلیغات تپسل رو میشه توی کاپرکیوب پیاده سازی کرد؟

بله طبق گفته این دوستمون میشه ظاهرا
انجین CopperCube
  پاسخ

سپاس شده توسط: Amirhesam.KH ، hb1221

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بزودی اموزش بازی سازی سه بعدی با کاپرکیوب Alireza3d 1 1,839 1399/5/5، 12:23 صبح
آخرین ارسال: Alireza3d
  اموزش خروجی ویندوز با کاپر کیوب wof team 0 2,057 1397/12/19، 10:15 عصر
آخرین ارسال: wof team
  اموزش مبتدی کاپر کیوب wof team 7 5,612 1397/12/17، 10:32 صبح
آخرین ارسال: wof team

پرش به انجمن: