حل شده بهترین روش برای ساخت اسپرایت
(1393/12/16، 01:47 عصر)pro.designer_68 نوشته است: از انیم استدیو یا اسپرایتر استفاده کنید.
1-انیم استدیو حرفه ای تر و متنوع تر است ولی خروجیش برای سی 2 فریم به فریم میشه و یمقدار نسبت به اسپرایتر حجیمتر
برای نمونه انیمیشن های "شکرستان" و "قصه ما مثل شد" که در صدا سیما پخش میشد در انیم استدیو ساخته شدن

2-اسپرایتر مخصوص همینکار ولی خب قدرت انیم استدیو رو نداره در عوض با سی 2 همخوانی و هماهنگی داره و دیگه نیازی به وارد کردن تک تک انیمیت ها نداره

در انیم استادیو میشه به راحتی قسمت های مختف کارکتر مثل دست و پا رو حرکت داد؟دیگه نیازی به قطعه قطعه کردن کاکتر نیست؟
  پاسخ

سپاس شده توسط:
بله میشه ولی باز هم باید قسمتهای مختلف بدن از هم جدا باشن البته بدون جدا کردن هم میشه ولی کار جالبی نمیشه چون شما حساب کنید قرار باشه یک عکس بدید که به صورت سرهم باشه بعد مثلا دست بخواد بیاد روی بدن چه اتفاقی میوفته اصلا شدنی نیس البته با یه ترفند هایی میشه اینکارو کرد ولی باید خیلی حرفه ای باشید
یک پیشنهاد دیگه هم اینه که کاراکتر رو توی خود انیم استدیو دوباره بسازید از روی مدل اماده که اینحوری کنترل فوق العاده ای روی کاراکترتون دارید. من همه کارام رو همینجوری انجام میدم مثل اون کاراکتر پسربچه که لینکشو دادم
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1393/12/16، 02:15 عصر)pro.designer_68 نوشته است: بله میشه ولی باز هم باید قسمتهای مختلف بدن از هم جدا باشن البته بدون جدا کردن هم میشه ولی کار جالبی نمیشه چون شما حساب کنید قرار باشه یک عکس بدید که به صورت سرهم باشه بعد مثلا دست بخواد بیاد روی بدن چه اتفاقی میوفته اصلا شدنی نیس البته با یه ترفند هایی میشه اینکارو کرد ولی باید خیلی حرفه ای باشید
یک پیشنهاد دیگه هم اینه که کاراکتر رو توی خود انیم استدیو دوباره بسازید از روی مدل اماده که اینحوری کنترل فوق العاده ای روی کاراکترتون دارید. من همه کارام رو همینجوری انجام میدم مثل اون کاراکتر پسربچه که لینکشو دادم

مشکل منم توی قطعه کردن کارکتره.
نرم افزاری میخوام که هر قسمت از کاکتر رو که خاستم، حرکت بدم و اونو به صورت فریم در بیارم.
  پاسخ

سپاس شده توسط:
مشکلتون اینه که کاراکتر رو چطور تیکه تیکه کنین؟  39
با انیم استدیو و اسپرایتر میتونید اینکارا رو انجام بدید قبلش هم توی فتوشاپ اجزای بدن کاراکتر رو به بصورت جدا ذخیره کنید
  پاسخ

سپاس شده توسط:
سلام 
توی نرم افزار اسپرایتر چطور میشه اسکلت را به اسپرایت لینک کرد.
من توی تری دی مکس بلدم ولی می خواستم بدونم اصلا داخل اسپرایتر میشه چنین کاری کرد.
  پاسخ

سپاس شده توسط:
بله میشه.
با کلید ALT اسکلت رو ایجاد مکنید و در پنل Hierarchy هر قسمتی که میخواید رو زیر مجموع اون اسکلت میکنید
حالا هر شی که زیر مجموعه اسکلت بشه در واقع به اون لینک شده 
  پاسخ

سپاس شده توسط: ghasem ، rezavfx
(1393/12/16، 05:55 عصر)pro.designer_68 نوشته است: مشکلتون اینه که کاراکتر رو چطور تیکه تیکه کنین؟  39
با انیم استدیو و اسپرایتر میتونید اینکارا رو انجام بدید قبلش هم توی فتوشاپ اجزای بدن کاراکتر رو به بصورت جدا ذخیره کنید
ببینید، من الان کاکتر رو دارم.ولی تکه تکه نیست.برای مثال هم میخوام در انیم استادیو، اونو متحرک کنم.باید چیکار کنم؟اول باید تکه تکه بشه؟چطوری؟

پاسخ

سپاس شده توسط:
بله گفتم که باید تیکه تیکه بشه تو فتوشاپ.
باید قشمت هایی رو که میخواید، در فتوشاپ برش بزنید و بصورت تصاویر جدا ذخیره کنید
(دیگه باید این مقدار فتوشاپ بلد باشید) 4
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1393/12/17، 06:50 عصر)pro.designer_68 نوشته است: بله گفتم که باید تیکه تیکه بشه تو فتوشاپ.
باید قشمت هایی رو که میخواید، در فتوشاپ برش بزنید و بصورت تصاویر جدا ذخیره کنید
(دیگه باید این مقدار فتوشاپ بلد باشید) 4
آره بلدم.من قشنگ تصاویر رو به صورت تکه تکه در آوردم در فتوشاپ.هم تکه تکه کردم و هم یه تصویر کامل که خودش تکه تکه بود دانلود کردم.هر دو رو در Anime Studio تست کردم و خواستم به صورت انیمشین در بیارم ولی نتونستم 20 یعنی اصلا چیزی پیدا نکردم که بخوام اشیاء رو تکون بدم. 

پاسخ

سپاس شده توسط:
<p>جناب دیزاینر بهتر نیست در حد یک ویدئوی 10دقیقه ای(حتی بدون صدا) نحوه وارد کردن عناصر جدا شده و وصل اونها به هم و اسکلت بندی و دادن یک انیمیشن ساده و در نهایت خروجی گرفتن انیمیشن ها را نشون بدید<br />
یک حرکت هم کافیه<br />
اینجوری باعث پیشرفت من و دوستان میشین<br />
<br />
سپاسگزارم</p>
  پاسخ

سپاس شده توسط: seyed

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  گروه انجمن کانستراکت sahabia-games 0 907 1401/4/30، 04:17 عصر
آخرین ارسال: sahabia-games
  کمتر شدن عدد از صفر tohidrajabali 0 881 1401/2/26، 01:06 عصر
آخرین ارسال: tohidrajabali