نظر در مورد ساخت بازی ماجراجویی
سلام میخاستم یک بازی تو سبک ماجراجویی بسازم 22 داستان عالی هم دارم اما میگن سبک ماجراجویی خز شده 23 یعنی اگه بازیتم خوب و داستانش خوب باشه فایده نداره میخاستم نظر دوستان را بدونم که ایا بسازم یا نه ؟؟ 39  39 داستان عالی هم دارم 
  پاسخ

سپاس شده توسط:
سلام
بنظرم اصلا اینطور نیس که بگیم یه سبک بازی خز میشه
اونای هم که گفتن خز شده منظورشون بازیهایی هست که به اسم ماجراجویی با داستان و گرافیک مزخرف منتشر شن
نه بازی مثل فراموش شده یا 41148
شما یه بازی بساز در حد گرافیک و داستان 41148 , شک نکن دانلود میشه
خوب هم دانلود میشه

چون اگه میخوایین بازیتون فروش کنه باید حداقل درحد بازی 41148 باشه 
طوری که کاربر بگه ایول , اینم مثل بازی 41148 هم داستان خوبی داره هم گرافیکش باحاله
رسید مژده که ایّام غم نخواهد ماند چنان نماند چنین نیز هم نخواهد ماند
  پاسخ

سپاس شده توسط: vng ، seyed ، mostafanastary ، GAME MOEIN
(1395/12/23، 04:02 عصر)shazde نوشته است: سلام
بنظرم اصلا اینطور نیس که بگیم یه سبک بازی خز میشه
اونای هم که گفتن خز شده منظورشون بازیهایی هست که به اسم ماجراجویی با داستان و گرافیک مزخرف منتشر شن
نه بازی مثل فراموش شده یا 41148
شما یه بازی بساز در حد گرافیک و داستان 41148 , شک نکن دانلود میشه
خوب هم دانلود میشه

چون اگه میخوایین بازیتون فروش کنه باید حداقل درحد بازی 41148 باشه 
طوری که کاربر بگه ایول , اینم مثل بازی 41148 هم داستان خوبی داره هم گرافیکش باحاله

اره خیلی روش کار خواهم کرد ممنون از نظرتون 1
  پاسخ

سپاس شده توسط: shazde
سلام علیکم .

ی روزایی بود که کمتر بازی ماجراجویی ایرانی ای داخل بازار اندورید ایران بود .... همونموقع ها بود که 41148 ساخته شد ... که مورد استقبال قرار گرفت .... بعد از اون حتی چند بازی که گرافیک و گیم پلی ضعیفی هم داشتن ( یکیش بازی خودمه ) تو نستن ی مقدار رشد کنن .... اما بالاخره دست زیاد شد ... قسمت های بعدی 41148 اومد + بازیهای دیگر ... که انتظارات گیمر هایی که به این سبک علاقه دارند رو بالا برد ... ی روزی اگه بازی ضعیف ماجراجویی هم میساختی استقبال میشد .... اما الان ی مقدار فرق کرده ....
البته اگه واقعا بازی ای بسازین حداقلش با کیفیت بازی 41148 و بیشتر از اون مورد استقبال قرار خواهد گرفت...

موفق باشید
  اي قلم در حرفهايت اثري نيست 

از آشنا براي من خبري نيست 

آمد اين جمعه هم گذشت اي خدا  

از يوسف فاطمه خبري نيست 
  پاسخ

سپاس شده توسط: Mehrdad ، mostafanastary ، shazde
بازی های ادونچر مخاطبان خاصی دارن . 

شاید یکی دو تا بازی مثل The silent age که آقای فنایی بازیش را (41148) بر اساس این تکنیک ساخت طرفدار پیدا کنه . اما موضوع مهم اینه که اگر واقعا به دنبال ساخت ادونچر های عالی و نه فقط به چپ و راست بلکه ایزومتریک هستید دور موبایل رو خط بکشید ( بازار ایران منظورمه )

مشتری هایی که ادونچرهای عالی و پیچیده رو بازی میکنن کمتر به موبایل علاقه نشون میدن. راحت بگم که گیمر های موبایل حوصله ی فکر کردن رو ندارن . پس اگر هدفتون ساخت بازی های ماجرایی با داستان پیچیده و گرافیک بالاست به موبایل فکر نکنید و برید سمت دسکتاپ . بازارش تو ایران داغونه اما سایت استیم پذیرای بازی شماست . Memoranda بهترین مثال برای این قضیه است .

خلاصه بگم اگر ادونچر گیم رو بهش جهانی و با زبان انگلیسی کار نکنید توفیقی حاصل نخواهد شد.

پاسخ

سپاس شده توسط: mostafanastary ، shazde ، Master Badfar
(1395/12/23، 01:46 صبح)سامان نوشته است: سلام میخاستم یک بازی تو سبک ماجراجویی بسازم 22 داستان عالی هم دارم اما میگن سبک ماجراجویی خز شده 23 یعنی اگه بازیتم خوب و داستانش خوب باشه فایده نداره میخاستم نظر دوستان را بدونم که ایا بسازم یا نه ؟؟ 39  39 داستان عالی هم دارم 

علیک سلام
ببین دوست عزیز سبک خز نمیشه، به هیچ وجه
مگه اینکه یه عده بیان و بازی هایی بسازن که گیمر ها فکر کنن خز شده

ولی باید به خیلی از نکات توجه کنید هنگام ساخت بازی ادونچر
اول اینکه ژانر بازیت چیه؟
ترسناک، معمایی، فان، ...

بعد با توجه به ژانر بازی باید گرافیک و صداگذاری ها و گیم پلی بازی رو متناسب بسازی
برای مثال اگه میخوای بازی ترسناک بسازی باید رو اِلِمان طراحی محیط و صدا خیلی تمرکز کنی، اگه بازی ترسناک داری میسازی بهت پیشنهاد میکنم بری بازی outlast رو بازی کنی یا حداقل گیم پلیش رو از آپارات نگاه کنی، و بعدش نقد های بازی رو هم بخون

البته بازی outlast زیاد داستان محور نیست
اما اگه به طراحی محیط بازی و صداگذاری های اونا خوب دقت کنی نکته های زیادی رو متوجه میشی

البته بازی داستان محور ترسناک هم سراغ دارم
بازی Alan Wake که بهت پیشنهاد میکنم این رو هم حتما ببین

یه نکته ای که بازی های ادونچر دارن اینه که اکثرا نیاز به گیم پلی آنچنانی ندارند، چون هدف از گیم پلی به چالش کشیدن پلیر هستش و هدف گیمر ها از بازی کردن بازی ادونچر اینه که داستان بازی رو بفهمن فقط
یعنی یه گیم پلی در حد راه رفتن و برداشتن اشیاء خاص هم میتونه کافی باشه

ولی چیزی که باید خیلی روش کار کنی طراحی محیط بازی با توجه به سبک و ژانر بازی هستش
هم از لحاظ هنری و هم از لحاظ تکنیکی
  پاسخ

سپاس شده توسط:
نساز اشتباهه
  پاسخ

سپاس شده توسط:
از نظر همه گی ممنون  30
  پاسخ

سپاس شده توسط:
ببینید دوست عزیز بنده هم مثل شما قراره اینجور بازی بسازم .اگر مایل باشید یه بازی خیلی باحال و با کیفیت بسازیم ایدی من در تلگرامtelegram.me/mrprograme
همیشه تو بچگی رویام این بود یه گیمر حرفه ای بشم ولی الان رویام اینه که یک گیم میکر حرفه ای بشم : )
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1396/1/8، 08:24 عصر)hamidrezadev نوشته است: ببینید دوست عزیز بنده هم مثل شما قراره اینجور بازی بسازم .اگر مایل باشید یه بازی خیلی باحال و با کیفیت بسازیم ایدی من در تلگرامtelegram.me/mrprograme

من کلا تنها کار میکنم  30
  پاسخ

سپاس شده توسط:

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ایده شوتر اول شخص ؟ Alireza3d 9 4,416 1400/8/12، 05:28 عصر
آخرین ارسال: mostafanastary
  اقتصاد درون بازی چیست و چه کار می‌کند؟ shazde 0 1,353 1400/5/18، 10:19 عصر
آخرین ارسال: shazde
Lightbulb اهداف خوب و بد در بازی ها ذولفقاری 9 5,023 1399/12/29، 07:29 عصر
آخرین ارسال: hasansanaei
  اهداف ، انگیزه ها ، انتخاب ها و یک بازی ساز oak 0 1,986 1399/10/24، 04:28 عصر