درد و دل

سلام دوستان

امیدوارم حالتون خوب باشه

نمیدونم از کجا بگم براتون از شرایط بد اقتصادی و گرونی و بیکاری .....

از اونجا که بنده حقیر بازیسازی دوست دارم و چهارسالی میشه وارد این حوزه شدم اما درامد خاصی از بازیسازی نداشتم و میدونم مشکل از خود بنده هست دلیلشم بازی خوب و با کیفیتی نساختم ولی چون به صورت انفرادی کار میکنم روحیه لازم برای کار ندارم بخصوص که سنم داره میره بالا و بیست و هفت سالم شده و فکر م شده پرااز نامیدی و افسردگی جوری که بعضی وقتا فکر خودکشی میاد تو سرم

هیچ شغلی هم ندارم و خودمم راضی نمیشم برم کارگری کار کنم 2 یه تیم تشکیل دادیم ولی بخاطر کمبود امکانات و نبود مکانی برای کار روحیه تیم داغون شده و ناامیدی از بچه ها میباره دورکاری هم فایده نداره چون اون حس مسئولیت پذیربودن از ادم میگیره و کسی به اینده تیم امیدوار نیست

سرتون درد نیارم درکل موندم چی کار کنم
  پاسخ

سپاس شده توسط: amin COD ، hiddendanger
درود بر شما

میشه بازی ها یا پروتو تایپ هایی که ساختین رو ببینم ؟
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1398/2/13، 08:33 عصر)Mehrdad نوشته است: درود بر شما

میشه بازی ها یا پروتو تایپ هایی که ساختین رو ببینم ؟

درود برشما

لینک

همونجور که گفتم بازیهای باکیفیتی نیستن
  پاسخ

سپاس شده توسط: Mehrdad ، hiddendanger
سلام
متاسفانه همونطور که خودتون گفتید شرایط اقتصادی که بد هست و این به کنار
شرایط دیده شدن توی مارکت ها هم سخته(البته غیر ممکن نیست و بازیهای همین انجمن خودمون هم به صفحه اول بازار رسیدن) مخصوصا وقتی تک نفره باشیم , مسلما مثل خیلی کارهای دیگه اگه گروهی انجام بشه کیفیت کار بیشتر میشه.

شما بنظرِ من با این سن بهتره هرطور شده خودتون رو قانع کنید و سراغ یه شغل دیگه برید برای شغل اولتون و بازیسازی رو بزارید بعنوان شغل دوم و در اوقات بیکاری برید سمتش.

کسب درآمد از بازی سازی و برنامه سازی نیازمند زمانه , ممکنه کسی با اولین بازیش به درآمد برسه یا با آخرین بازیش.
 شما هم بنظرم تا از بازیسازی دلسرد نشدید و سنتون بالاتر نرفته یه کاری مثل  شاگرد مغازه یا کار تو رستورانی چیزی پیدا کنید تا هم درآمدی داشته باشید هم بتونید بازیسازی رو ادامه بدید.

امیدوارم هم شما و هم بقیه بچه های انجمن هرچه زودتر به درآمد خوبی برسن از بازیسازی

پاسخ

سپاس شده توسط: hamedbz ، kakmamad ، Mehrdad ، mostafanastary ، alii ، hiddendanger ، dev2 ، shaygaaan ، GAME MOEIN ، meysam.p.n ، Amirhesam.KH
(1398/2/13، 09:21 عصر)alii نوشته است: درود برشما

لینک

همونجور که گفتم بازیهای باکیفیتی نیستن

اوکی ممنون

خب شما 12 بازی ساختید که این قابل تحسینه اما قابل تقدیر نیست. مشکل اصلی شما اینه که تو بازی سازی عجول هستین. من فکر میکنم بیشتر به فکر به پایان رسوندن یه بازی و رسیدن به درامد هستین تا لذت بردن از ساخت خود بازی و کار کردن دقیق روی اون.

از کارهاتون پیداست خیلی سریع بازی میزنید و این خوب نیست. هر بازی نیاز به "فکر" ناب داره. فکری که متعلق به شماست وگرنه تقلید و کپی پیست کردن چند تا کاراکتر رو که همه بلدن.

طبق گفته ی خودتون از بازیهاتون خوشتون نمیاد. پس چطور انتظار دارید دیگران خوششون بیاد؟ آیا این انتظار بی جایی نیست؟

به جای ساختن بازی های متعدد بچسب به یه بازی ای که از درون خودت میاد. به جای روشن کردن کامپیوتر , یه قلم و کاغذ بذار جلوی خودت و ببین واقعا چیکار میخوای بکنی. چه چیز جدیدی میخوای تو بازیت بگی. حتی اگه نقاشیت صفر هم باشه باز هم میتونی با چند تا خط بفهمی که داستان یا گیم پلی بازیت چیه. وقتی همه چیز اوکی شد آخر دست برو سراغ کارهای فنی اش.

بازی سازی یعنی شکست پشت شکست. هیچکدوم از بچه های اینجا و همچنین خودم دل خوشی از درامد بازی سازی نداریم. ولی همه ی ما با "امید" زنده ایم. چون عاشق گیم سازی هستیم و میدونیم :

" یه روزی بلاخره جواب این همه مقاومت ها و شکست ها و تلاشمون رو می گیریم و جوری به درامد میرسیم که جبران همه ی این سالها میشه"

حالا ببین جزو اونهایی هستی که میخوای عرصه ی میدون رو ترک کنی یا بمونی. تصمیم با خودت.

از زندگیت لذت ببر. حتی اگه طبق گفته ی شازده ی عزیز بازی سازی شغل چندمت باشه.
در ضمن اون جمله ی خودکشی و این چرندیات رو همین الان پاک کن. خوشم نمیاد از این حرفا. انرژی مثبت دادن به خودت خیلی راحتتره تا نوشتن این کلمات. به خودت ببال که 12 بازی ساختی. یعنی 12 بار تجربه. چیز کمی نیست. قطعا چیزهایی بدست آوردی که خیلی از ماها هنوز بهش نرسیدیم

ما رو در جریان موفقیت هات بذار

شاد باشی رفیق
  پاسخ

درود و سپاس از اقایون

راستش من همیشه بازیسازی به عنوان شغل دوم میبینم میدونم هم در کنارش بایستی یه شغل حداقل با درامد ثابت داشته باشی  ولی از اونجایی که محل سکونتم در استان محرومیه و ازاونم بدتر اطراف شهر بوشهر هم هستم و هیچ امکاناتی هم نداره و هر کجا و هر دری برای پیدا کردن شغل زدم فایده نداشت یا اگرم پیدا کردم نه بیمه میکنه یا حقوقش ماهی چهارصد یا پونصد هزارتومنه که واقعا مضحکه با این گرونی !

من امیدم از دست نمیدم بازم تلاش خودمو میکنم تا بلاخره یه جوری بتونم از زندگی لذت ببرم راستش من ادمی نبودم که زود دست از کار بکشم یادمه تو همین انجمن وقتی چندتا از کارای خودمو گذاشتم خیلیا انتقاد کردن و گفتن کارت خوب نیست و باس بیشتر تمرین کنی از اون روز تا حالا فک کنم یکسال میگذره من از طراحی دست نکشیدم هی تمرین و تمرین و تمرین کردم که حداقل ی کار در خوری انجام داده باشم و جوری بود که خودمم لذت میبردم از کارام از پیشرفتم ! هنوزم جای کار داره و پیشرفت کردن انتها نداره

بازم ممنون از دوستان بخاطر نظراتشون امیدوارم تو زندگیتون موفق باشید

چند نمونه از کرکترهایی که ساختم بصورت لایه باز میزارم   اگه کسی بدردش خورد استفاده کنه

موفق موید باشید

vikingman

ShooterGirl

Boy

Shoaboy

[تصویر:  5puy_girlshooter.jpg]" alt="تصویر: [تصویر:  5puy_girlshooter.jpg]" title="تصویر: [تصویر:  5puy_girlshooter.jpg]" />[تصویر:  2rgw_shoa.jpg]" alt="تصویر: [تصویر:  2rgw_shoa.jpg]" title="تصویر: [تصویر:  2rgw_shoa.jpg]" />[تصویر:  h3zd_vikingmam.jpg]" alt="تصویر: [تصویر:  h3zd_vikingmam.jpg]" title="تصویر: [تصویر:  h3zd_vikingmam.jpg]" />[تصویر:  t0y1_haski.jpg]" alt="تصویر: [تصویر:  t0y1_haski.jpg]" title="تصویر: [تصویر:  t0y1_haski.jpg]" />
  پاسخ

سپاس شده توسط: danials008 ، mostafanastary ، shazde ، hb1221 ، hiddendanger ، kakmamad ، mhc ، dev2 ، kaveh_pzh ، amin COD
سلام

من با صحبت های مهرداد و شازده، در مجموع موافقم.

ببین،من خودم میتونم به جرأت بگم یکی از افرادی هستم که شکست بسیار سنگینی در زمینه ی برنامه نویسی و ... خوردم و هنوز بعد از سه چهار سال، کماکان دارم اون شکست رو جبران میکنم.(البته در حوزه ی بازی نبود)

از طرفی شرایط بازار و اقتصاد کشور و گرونی، مطمئنا کسی که کاری نداشته باشه رو حتما دچار مشکل میکنه و شما و من و بقیه، همه درگیر همین شرایطیم.
از طرفی، همین که علم و دانش ساخت محصول تقریبا هایتکی همچون بازی رو داری، این خودش کلی مزیت بحساب میاد.
فقط باید دل به دریا بزنی و از یه سری چیزها بزنی برای یه مدتی. مثلا از خانواده، از خواب و خوراک و تقریح زیاد و ...
از جایی که هستی، یا شروع کن به تولید محصول  دیگه ای و قبلش حتما بررسی های لازم رو بکن در موردش، و یا اینکه یه رزومه ی درست و حسابی درست کن و به شرکت های بازی سازی بفرست یا همین تیم هایی که توی تهران و ... هستن.

این میتونه یه شروع باشه و شما میتونی با استفاده از این موقعیت ها ، یه تکونی به خودت بدی.

یا اینکه یه خط رو انتخاب کن و با همون برو جلو. مثلا فقط برنامه نویسی ( که البته بهتره شما برای کاریابی، یونیتی یاد داشته باشی ) و یا فقط گرافیک کار کن. تا توی یکی از اینها موفقیت بیشتری داشته باشی.

بازم میگم، فراموش نکن شرایط کشور فعلا با انتخاب شایسته ای  21)) که مردم داشتن در انتخابات، فعلا همینطوریه و ان شاء الله، شرایط بهتر میشه.

موفق باشی
  پاسخ

سپاس شده توسط: shazde ، alii ، Mehrdad ، hiddendanger ، kakmamad ، dev2 ، S.L.F ، GAME MOEIN ، Amirhesam.KH ، ARKEYA
برای هرچیزی باید بهای اون رو داد
و همونطور که آقا مصطفی گفتن بهای این کار هم گذشتن از خانواده، از خواب و خوراک و تفریحِ زیاده
من خودمو مثال میزنم , الان حدودا 4 سالی میشه که من اکثر مواقع توی خونه ام و مشغول کارم
این 4 ساله یه روزاییش میرفتم دانشگاه _ هفته یه بارم سالن 
و چون توی روستا زندگی میکنم یه سری کارهای معمول روستانشین ها.
همه میگن چرا همش خونه ای , بزن بیرون برو بگرد و . . .
ولی خب خوشبختانه به حرف مردم اصلا توجهی ندارم و چون برای خودم هدفی دارم در تلاشم که به اون برسم , وقتی به هدفم رسیدم اون موقع میتونم به تفریح و زندگیم برسم.
من حتی از خیر فیلم دیدن هم تا حدودی گذشتم و الان دانلود منیجر من بیشتر از 500 فیلم و سریال داره توش که گذاشتم برای دانلود ولی دانلود نکردم هنوز چون اگه دانلودش بشن کلی از وقتم رو میگیره.

خداروشکر یه سالی میشه درآمد نسبتا خوبی دارم هرچند هنوز نمیتونم یه زندگی رو بچرخونم ولی قابل قبوله برای من و بازم ادامه میدم تا بالاخره اون درآمدی که مد نظرم هست رو بدست بیارم.(سختی های زیادی رو من به جون خریدم برای رسیدن به درآمد که حتی فکرش رو هم نمیکنید که بالاهایی سرم اومده 4 )

شما هم دست نکش و فکرای الکی رو بزار کنار و ادامه بده.

پاسخ

سپاس شده توسط: alii ، mostafanastary ، Mehrdad ، hiddendanger ، danials008 ، hamedbz ، kakmamad ، dev2 ، amin COD ، rezamms ، Amirhesam.KH
اگه بخام از شرایطم بگم دقیقا مثل شرایط اقا شازده است خونه نشین شدم کلا هم پشتم رو به در اتاق و جلوم یه کامپیوتر که از ساعت ده صبح تا یک شب بی وقفه کیبورد و موس لمس میکنم خودمم نمیدنم چکار میکنم یه طراحی میکنم چند خط کد میزنم چندتا فیلم اموزشی میبینم دوباره طراحیو کدزنی ...اطرافیام میگن چکار میکنی باخودت همش اونجا نشستی خسته نمیشی بیا برو بیرون برو هوایی بخور چشات کور شد داری خودت نابود میکنی نگا فلان کن تو پتروشیمیه خونه خریده ماشین داره فلان کار کرده این حرفا ... همینا ی اشفته فکری میشه میاد تو سرم و دست میکشم ی نگاهی بخودم میکنم میگم راست میگن هیچی ندارم واقعا ی بدبخت تمام معنام

اما باز بعد مدتی میام تو اتاقم شروع میکنم طراحی و کد زنی یه حسی یه چیزی تو وجودمه که نمیزاره از این کامپیوتر و لذتش دست بکشم همین شده یه دیوار برام نمیدونم دیوار پیشرفته یا هلاکتم

از این فیلمای انگیزشی زیاد دیدم هدف بگیر برو سمتش و از این حرفا ولی اینا شده برام مثل یه قرص مسکن برای چند ساعت ... بعدش خمار افکارواخبار بد مملکت و شرایط بدی که از اینم بدتر میشه

از نظر کد نویسی و گرافیک مشکلی ندارم و خیلی وقته رو یونیتی مانور میدم تنها مشکل افکار پریشونمه و اینده ای که نمیدونم .... دوست دارم تنها باشم خودم و خودم اینجوری حس بهتری دارم
  پاسخ

سپاس شده توسط: mostafanastary ، hiddendanger ، danials008 ، kakmamad ، dev2 ، Amirhesam.KH
ببین رفیق ببخشید که رک میگم اما باید قبول کنی که اینکه همیشه شکست خوردی و حتی اون 12 اپی که منتشر کردی شکست خوردن تقصیر خودته! شاید بگی من که هرروز از صبح تا شب دارم با سیستم کار میکنم ولی باید بگم تلاشت کافی نیست، همونطور که خودت گفتی "بی وقفه کیبورد و موس لمس میکنم خودمم نمیدنم چکار میکنم یه طراحی میکنم چند خط کد میزنم چندتا فیلم اموزشی میبینم دوباره طراحیو کدزنی" خب معلومه که داری وقتتو تلف میکنی ، باید هر روز جوری کار کنی که مغزت به اصطلاح سوت بکشه(به چالش کشیده بشه) باید آموزش های سطح بالا و سخت رو ببینی و حتی اگر یادنگرفتی حاضر باشی 100 بار اون آموزشو ببینی تا بالاخره یاد بگیری ، نه اینکه کاری کنی که دلت بخواد و با اون راحت تری
و اگر نه پول داری و نه امکانات اصلا نگران نباش چون همه اینها رو با هوش(حتی با کمترین IQ) و خلاقیتت میشه جبران کرد
و از نظر من مهم ترین دلیل شکست بازی هات اینه که روی هیچکدوم از ایده ها حسابی و دقیق فکر نشده و دقیق نبوده اگر میخوای یه محصول موفق داشته باشی برو ببین بازی های دیگه برای چی اینقدر محبوب شدن باید یه عالمه تحقیق کنی تا رفتار مخاطب بیاد دستت و باید طبق میل اونها بازی بسازی
حرف آخر بیشتر تلاش کن
  پاسخ

سپاس شده توسط: hiddendanger ، hamedbz ، alii ، mostafanastary ، kakmamad

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تایپیک گفتگوی آزاد shazde 658 260,650 1401/11/25، 09:49 عصر
آخرین ارسال: LALI.ARB
  سوال : استیم hasansanaei 1 1,712 1400/7/24، 11:18 صبح
آخرین ارسال: mostafanastary
  زبان برنامه نویسی M.Y 16 8,511 1400/6/19، 03:25 عصر
آخرین ارسال: Prince
  طرح صیانت مجلس شورای اسلامی M.Y 9 4,306 1400/5/26، 02:11 عصر