مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت

نظرسنجی: آیا این آموزش ها خوب بود؟
بله
خیر
[نمایش نتایج]

توجه: این یک نظرسنجی عمومی است و سایر کاربران می‌توانند رای شما را ببینند.
آموزش های کوتاه من برای کانستراکت
به نام خدا
با سلام ، من طبق قولی که در تایپک بازی بازی شخصی STAR WARS (جنگ ستارگان) دادم. آموزشاتی  بازی  را ساخته ام ، همین الان آموزش اول را قرار می دهم.
[url=https://construct2.ir/showthread.php?tid=8825][/url]
با سلام ، من در حال ساخت بازی STAR WARS هستم. 
توضیحات در مورد بازی: داستان بازی در مورد ایپیزود اول فیلم جنگ ستارگان است که در آینده نزدیک به ایپیزود 2 و 3 هم خواهد رسید.
این بازی اولین بازی من است که با کانستراکت ساخته شده است.

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط: محمد هادی ، oak ، ""M.gh""
آموزش اوّل (ساخت هوش مصنوعی برای بازی پلتفرم)
خب حالا یک پروژه جدید بسازید و با استفاده از شیء اسپرایت یا تایل مپ یک زمین برای کانستراکت بسازید ، ولی شما از تایل مپ استفاده کنید ، ولی ما چون می خواهیم آموزش بدهیم از اسپرایت استفاده کنیم. برای تایل مپ آموزش چگونه بازی پلتفرم بسازیم ؟ را نگاه کنید. به زمین رفتار جامد بدهید. یک شخصیت با استفاده از اسپرایت داخل بازی بیاورید و به آن رفتار پلتفرم بدهید. یک دشمن مثل شخصیت اضافه کنید و رفتار پلتفرم به آن بدهید. کنترل آن را از طریق تنظیمات پلتفرم از Yes به No تغییر بدهید تا کنترل آن دست ما نباشد. حالا وارد ایونت شیت برید وطبق عکس زیر ایونت ها را بنویسید.[عکس: %D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1_%D8%B5%D9...7_284_.png]
سورس آموزشی این آموزش: سورس آموزشی
توضیحات در مورد بازی: داستان بازی در مورد ایپیزود اول فیلم جنگ ستارگان است که در آینده نزدیک به ایپیزود 2 و 3 هم خواهد رسید.

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط: hesam3 ، ""M.gh"" ، محمد هادی ، daiisalman
(1398/11/20، 06:57 عصر)amin hosseini نوشته: آموزش اوّل (ساخت هوش مصنوعی برای بازی پلتفرم)
خب حالا یک پروژه جدید بسازید و با استفاده از شیء اسپرایت یا تایل مپ یک زمین برای کانستراکت بسازید ، ولی شما از تایل مپ استفاده کنید ، ولی ما چون می خواهیم آموزش بدهیم از اسپرایت استفاده کنیم. برای تایل مپ آموزش چگونه بازی پلتفرم بسازیم ؟ را نگاه کنید. به زمین رفتار جامد بدهید. یک شخصیت با استفاده از اسپرایت داخل بازی بیاورید و به آن رفتار پلتفرم بدهید. یک دشمن مثل شخصیت اضافه کنید و رفتار پلتفرم به آن بدهید. کنترل آن را از طریق تنظیمات پلتفرم از Yes به No تغییر بدهید تا کنترل آن دست ما نباشد. حالا وارد ایونت شیت برید وطبق عکس زیر ایونت ها را بنویسید.[عکس: %D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1_%D8%B5%D9...7_284_.png]
سورس آموزشی این آموزش: سورس آموزشی

ببخشید ، ولی شما فقط عکس از ایونت ها گذاشتید و آموزش ندادید!( البته یک توضیحاتی برای ساخت بازی پلتفرم دادید ) ( منظورم این نبود که یاد نگرفتم یا .. منظورم این است که شاید برای کسی مبهم باشد و وقتی بیاید آموزش شما رو نگاه کند ، هیچی نمی فهمد چون شما فقط عکس از ایونت ها گذاشتید ، مثلا شما باید
ایونت ها رو توضیح دهید مثلا شما برای ایونت 2 بگین
ایونت 2 یعنی : اگر x دشمن از x  بازیکن کمتر شد به سمت راست برود چون وقتی دشمن از سمت چپ ما رد شود ، از ما دور می شود  و باید به سمت راست بیاید تا به ما برسد و ........................................... )
( آموزش دادنم زیاد خوب نیست  4  1  )

«زندگی شما صرفاً بازتابی از افکارتان است!»
وین دایر

[عکس: gifbahale.gif]

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط: محمد هادی
من می دانم قصد شما انتقاد است ، ولی می خواهم کاربر خلاقی داشته باشد ، من دقیقا همین وضع را داشتم که هیچی نمی فهمیدم ! ولی من با دقت مشکلم را حل کردم. ولی یک توضیحی در مورد X بدهم. ایکس به فاصله شئ به سمت چپ می گویند که اگر ایکس دشمن از بازیکن بیش تر باشد ، دشمن به سمت راست می رود و اگر کم تر باشدبه سمت چپ می رود.

پاسخ دهید
(1398/11/20، 09:01 عصر)amin hosseini نوشته: من می دانم قصد شما انتقاد است ، ولی می خواهم کاربر خلاقی داشته باشد ، من دقیقا همین وضع را داشتم که هیچی نمی فهمیدم ! ولی من با دقت مشکلم را حل کردم. ولی یک توضیحی در مورد X بدهم. ایکس به فاصله شئ به سمت چپ می گویند که اگر ایکس دشمن از بازیکن بیش تر باشد ، دشمن به سمت راست می رود و اگر کم تر باشدبه سمت چپ می رود.

نبابا !  23  (  21  )
داداش من که نمیگم نمی فهمم   13
میگم هر ایونتی که میزاری رو توضیح بده که اگه یک بنده خدایی اومد نگاه کنه بفهمه چی به چی است.
«زندگی شما صرفاً بازتابی از افکارتان است!»
وین دایر

[عکس: gifbahale.gif]

پاسخ دهید
خب ، من در یکی از آموزش های یک نفری ( نمی خواهم آبروی یک نفر را ببرم ) در مورد در آموزش اش گفت تاچ ورپ را دانلود کنید. ولی من نمی دانستم حتی پلاگین چیست.  24 ولی خودم پی پلاگین رفتم تا فهمیدم چیست.

پاسخ دهید
دوست عزیز اولا کسی انتقاد نکرد 
دوما جناب مهدیار میگن که آموزشت رو یکم جامع تر بذار تا کسانی که تازه وارد هستند بفهمند وگرنه قصد توهین و انتقاد نیست
سوما یکم از حالت رسمی در بیا و متن هات رو دوستانه تر بنویس 4
فرا کانستراکت / FARA CONSTRUCT

مرجع کانستراکت ایران
کانال رسمی مرجع تخصصی کانستراکت
si2.ir و construct2.ir

برای حمایت از ما

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط: oak
اگر پست های بالا را نگاه کنید ، اصلا من نه دعوا داشتم و نه ایشان من دارم در مورد این توضیح می دهم و گفتم این حرف آقا مهدیار یک انتقاد بود که من شنیدم و دعوایی هم نکردم.

پاسخ دهید
بنده هم نگفتم دعوا می کنید گفتم اموزشتون رو یکم جامع تر بنویسید یعنی هر ایونتی که مینویسید رو توضیح بدهید
فرا کانستراکت / FARA CONSTRUCT

مرجع کانستراکت ایران
کانال رسمی مرجع تخصصی کانستراکت
si2.ir و construct2.ir

برای حمایت از ما

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط:
خب من هم در جواب آقا مهدیار توضیح دادم. ایونت آخر هم مهم نیست

پاسخ دهید
 سپاس شده توسط: kiarash ، محمد هادی