شناسایی چهره در کانستراکت به کمک PHP
Lightbulb 
به نام خدا؛
سلام. امیدوارم حالتون خوب باشه...
شاید براتون پیش اومده باشه که برای ثبت نام کاربر یا مسائل دیگه وجود چهره رو در یک تصویر تشخیص بدین. امروز قصد داریم با کمک PHP و پایه ترین الگوریتم تشخیص چهره یعنی الگوریتم HOG این کارو انجام بدیم. دقت تشخیص این الگوریتم خیلی زیاد نیست و بیشتر قادره تصاویری که چهره توشون مستقیم نمایان هست رو شناسایی کنه. در ضمن این کد میتونه تنها وجود یک چهره رو در تصویر شناسایی کنه نه چند چهره. برای اینکه همه چیز درست کار کنه یک دایرکتوری خاص با هر نامی که دلتون میخواد ایجاد کنین و همه فایل های مربوط به پروژه رو داخل همون دایرکتوری داشته باشید. تا یادم نرفته بگم که اجرای این کد در لوکال هاست هیچ مشکلی نداره و کاملاً کار میکنه. در ضمن باید این فایل زیپ رو دانلود کنین و محتویاتش رو در داخل دایرکتوری که ایجاد کردین قرار بدین.
مکانیزم کار کد:
 شما تصویر موردنظرتون رو در داخل دایرکتوری که ایجاد کردید آپلود می کنید در کنار بقیه فایلها و بعد با آدرس ریکوئستی مشابه نمونه زیر برنامه PHP چهره ای که در تصویر موجود هست رو دورش یک کادر میکشه. پروسه پردازش تصویر داده شده به برنامه و اجرای الگوریتم HOG توسط یک کلاس PHP انجام میشه.
(برای آپلود فایل در سرور میتونین از این آموزش که تهیه کردم استفاده کنین)
کد:
http://yourhost.com/your_directory/facedetection.php?image=name.jpg
خُب همونطور که می بینین در آدرس بالا your_directory نام دایرکتوری هست که در هاستتون ایجاد کردین و name.jpg هم نام فایلی هست که میخواین وجود چهره رو داخلش تشخیص بدین. فایل facedetection.php هم در همون فایل زیپی که دانلود کردید موجوده. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشین اینه که فرمت تصویر موردنظرتون حتماً باید jpg باشه.
حالا برای اینکه از این امکان در کانستراکت استفاده کنین میتونین یک اسپرایت در صفحه قرار بدین و بعد با استفاده از اکشن Load image from URL آدرسی مشابه ریکوئست بالا رو بهش بدین تا تصویر رو نمایش بده.
نمونه هایی از تشخیص وجود چهره که بنده تست کردم:
[تصویر:  alex.png]

[تصویر:  bill.PNG]
[تصویر:  nwjs.PNG]
( ممکن هست تصاویر نمونه به خاطر بروزرسانی های انجمن برای شما لود نشود بنابراین می توانید از لینک های زیر برای مشاهده تصاویر نمونه استفاده کنید)
تصویر اول | تصویر دوم | تصویر سوم
امیدوارم که خوشتون اومده باشه. خوشحال میشم نظراتتون رو برام بگین. 
انشاالله تا چند روز آینده امکانات بیشتری به کد php اضافه میکنم و آموزش دریافت مختصات چهره و خط کشیدن دور چهره رو در محیط کانستراکت قرار میدم.
با آرزوی بهترین ها برای یکایک شما عزیزان...
غایب
  پاسخ

سپاس شده توسط: M.gh ، hasansanaei ، mostafanastary ، shazde ، _mohammad_javad_ ، mhp ، oak ، amin hosseini
داداش دمت گرم خیلی مخی 1
  پاسخ

سپاس شده توسط: Master Badfar
(1399/1/4، 08:32 عصر)""M.gh نوشته است: داداش دمت گرم خیلی مخی 1

خواهش میکنم. تصاویر نمونه ای که قرار دادم لود میشه برات؟
غایب
  پاسخ

سپاس شده توسط: M.gh
نه ولی بزنم روش میره تو صفحه ی عکس
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1399/1/4، 08:34 عصر)""M.gh نوشته است: نه ولی بزنم روش میره تو صفحه ی عکس

پایین بخش تصاویر نمونه لینک های تصاویر رو هایپرلینک کردم که دوستانی که توی لود کردن عکس مشکل دارن بتونن ببینن.
غایب
  پاسخ

سپاس شده توسط: M.gh
سلام
خسته نباشی
خیلی جالب بود
رسید مژده که ایّام غم نخواهد ماند چنان نماند چنین نیز هم نخواهد ماند
  پاسخ

سپاس شده توسط: M.gh ، Master Badfar

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star مهم آموزش خروجی اندروید روی سیستم شخصی rezamms 127 76,093 1402/8/24، 09:00 عصر
آخرین ارسال: mehdiosw
  مهم آموزش تصویری خروجی مستقیم - یکبار برای همیشه! rezamms 33 17,646 1401/2/13، 09:39 عصر
آخرین ارسال: kamran_cn
  خروجی اندرید davinmstr1 2 2,141 1400/8/4، 10:23 عصر
آخرین ارسال: ᔕinaᗪehghani
  AAB (بسته برنامه اندروید) چيست؟ + نحوه خروجي گرفتن در كرودوا ᔕinaᗪehghani 15 6,991 1400/6/21، 01:55 صبح
آخرین ارسال: mehdi1100
  رفع مشکل خروجی فونگپ (: M.gh 11 7,298 1400/4/10، 02:17 صبح
آخرین ارسال: oak

پرش به انجمن: