نقد کنین از این دو تا :)
(1396/5/9، 12:16 عصر)Mehrdad نوشته است: درود

طرح فانتزی؟؟؟؟؟؟ !!!!!!!
یا شما مفهوم طرح فانتزی رو نمیدونید یا من بی سوادم. طرح فانتزی جدا از هر گونه خیال پردازیه آزاد که توش صورت میگیره یه روش منطقی طراحی رو تو دل خودش جا میده . شما میتونید بگید طرح من فانتزی یا آبستره یا سورئال یا هر چیز دیگه ای هست و حرفتون قبوله اما باید از طرحتون دفاع کنید . هر چیز بدون علت رو نمیشه یه برچسب فانتزی زد و خلاص .

من کاری به طرح های ایشون از لحاظ آناتومی و غیره ندارم. اگه بخوام اینجا بگم خودش یه مقاله میشه. من فقط به این اکتفا میکنم که هیچ هارمونی درست تو  این دو تا طرح نمیبینم . بنده خدا از ما نظر خواسته . نخواسته که بیخود هندونه زیر بغلش بذاریم .

نقد تند چه بسا بسیار سازنده باشه و طرف بدونه کجاست و تحول اساسی تو کارش بده.

ببخشید من منظورم اصلا این نبود
چرا جوش آوردین
داریم بحث می کنیم
نه سپری هست نه شمشیری
پس بیاید صادق باشیم
اولا اینکه درسته نقد میتونه همیشه سازنده باشه ولی یه تشویق اولیه همیشه لازمه
شاید اگه به جای اون تشویق که استارت رو میزنه ازش ایراد بگیرین استعداد شخص رو کلا کور
کنین...خودم یادمه وقتی تو 12 سالگی اولین انیمیشنم رو ساختم و با فلش بردم مدرسه
دیدم همه بچه ها دارن خمیازه میکشن و هیشکی از انیمیشنم خوشش نیومد
اما در این میون دو جفت چشم برق زده وجود داشت که اون چشم های معلممون بود که از اولین
انیمیشن من که کاملا مزخرف هم بود به وجد اومده بود و کلی قدردانی و تشویقم کرد.
وقتی اومدم خونه خودم هم شک کردم که آیا واقعا کار من این همه خوب بود که معلممون منو اون
همه تشویق کرد؟؟؟
ولی بعد ها فهمیدم که اگه اون تشویق از کار بی محتوا و بی خود من نبود الآن کلی جایزه انیمیشن
سازی نداشتم.

ولی بحث دوم:
من برای خلاقیت مرزی نمی بینم
هنر هیچوقت محدودیت رو نمی پذیره
اون دو تا تصویری که شما دیدی درسته دو تا کله آدم بیش نیست که خیلی بی دقت هم طراحی شده
ولی شما که نمی دونی توی ذهن خلاق اون شخص چی میگذره...
شاید این یه طرح نو هستش ( یعنی مثلا از قصد بی دقت طراحی شده یا کلی طرح دیگه )
شما اگه طرح اولیه انیمیشن های هالیوود رو با نسخه پایانی شون یه خورده مقایسه کنی متوجه میشی
که ذهن خلاق می تونه از یه طرح مزخرف طرح های عالی بسازه

موافق ها سپاس بدن

سلام ممنون از نظرت من بیشتر دوست داشتم این مدل صورتش جنبه فان داشته باشه  یکی از اصول طنز و فان به هم زدن عادت هاست

احسنت
اصلا خلاقیت همینه
وقتی همه دارند با دنده جلو میرن شما دنده عقب بگیری
وقتی همه میرن سمت چپ شما بری راست
وقتی همه یه حرفی میزنن تو یه حرف بالاتر داشته باشی
اینه کار فاخر واگرنه اگه بخوای مثل همه برخورد کنی که کاری نکردی
اینکه هنر نیست
یکی از دوستانم همیشه می گفت : من کمال الملک رو به عنوان هنرمند نمی شناسم
چون خلاقیتی تو کارش نیست هر چی دیده رو کشیده

منم تقریبا باهاش موافقم خلاقیته که به کار جون میده نه اطاعت از قوانینی که جز
با محدود کردن ذهن آدم کار دیگه ای انجام نمی ده
[تصویر:  chavoshi%208456232.jpg]
جان منست او هی مزنیدش
آن منست او هی مبریدش
آب منست او نان منست او
مثل ندارد باغ امیدش
باغ و جنانش آب روانش
سرخی سیبش سبزی بیدش
متصلست او معتدلست او
شمع دلست او پیش کشیدش
                             « مولانا »

پاسخ

سپاس شده توسط: alirezagamemaker ، aminmahdi
آدم میره تو یه انجمن رزبلاگی 
اول اکانتت توسط مدیریت تایید بشه . تمام پاسخ هات و ارسال هات هم همینطور تازه ویرایشش هم میکنن نظرتو 
حالا مرجع تخصصی کانستراکت ...

siko game

بزودی با بازی جدید ما :: اون ::

پاسخ

سپاس شده توسط:
(1396/5/9، 11:14 عصر)keykavoos نوشته است: ببخشید من منظورم اصلا این نبود
چرا جوش آوردین
داریم بحث می کنیم
نه سپری هست نه شمشیری
پس بیاید صادق باشیم
اولا اینکه درسته نقد میتونه همیشه سازنده باشه ولی یه تشویق اولیه همیشه لازمه
شاید اگه به جای اون تشویق که استارت رو میزنه ازش ایراد بگیرین استعداد شخص رو کلا کور
کنین...خودم یادمه وقتی تو 12 سالگی اولین انیمیشنم رو ساختم و با فلش بردم مدرسه
دیدم همه بچه ها دارن خمیازه میکشن و هیشکی از انیمیشنم خوشش نیومد
اما در این میون دو جفت چشم برق زده وجود داشت که اون چشم های معلممون بود که از اولین
انیمیشن من که کاملا مزخرف هم بود به وجد اومده بود و کلی قدردانی و تشویقم کرد.
وقتی اومدم خونه خودم هم شک کردم که آیا واقعا کار من این همه خوب بود که معلممون منو اون
همه تشویق کرد؟؟؟
ولی بعد ها فهمیدم که اگه اون تشویق از کار بی محتوا و بی خود من نبود الآن کلی جایزه انیمیشن
سازی نداشتم.

ولی بحث دوم:
من برای خلاقیت مرزی نمی بینم
هنر هیچوقت محدودیت رو نمی پذیره
اون دو تا تصویری که شما دیدی درسته دو تا کله آدم بیش نیست که خیلی بی دقت هم طراحی شده
ولی شما که نمی دونی توی ذهن خلاق اون شخص چی میگذره...
شاید این یه طرح نو هستش ( یعنی مثلا از قصد بی دقت طراحی شده یا کلی طرح دیگه )
شما اگه طرح اولیه انیمیشن های هالیوود رو با نسخه پایانی شون یه خورده مقایسه کنی متوجه میشی
که ذهن خلاق می تونه از یه طرح مزخرف طرح های عالی بسازه

موافق ها سپاس بدن

سلام ممنون از نظرت من بیشتر دوست داشتم این مدل صورتش جنبه فان داشته باشه  یکی از اصول طنز و فان به هم زدن عادت هاست

احسنت
اصلا خلاقیت همینه
وقتی همه دارند با دنده جلو میرن شما دنده عقب بگیری
وقتی همه میرن سمت چپ شما بری راست
وقتی همه یه حرفی میزنن تو یه حرف بالاتر داشته باشی
اینه کار فاخر واگرنه اگه بخوای مثل همه برخورد کنی که کاری نکردی
اینکه هنر نیست
یکی از دوستانم همیشه می گفت : من کمال الملک رو به عنوان هنرمند نمی شناسم
چون خلاقیتی تو کارش نیست هر چی دیده رو کشیده

منم تقریبا باهاش موافقم خلاقیته که به کار جون میده نه اطاعت از قوانینی که جز
با محدود کردن ذهن آدم کار دیگه ای انجام نمی ده

بله درسته آدم باید صداقت داشته باشه . برای همینه که من به شدت ایشون رو نقد کردم تا دفعه ی بعد تحول اساسی تو کارش بده. و امیدوارم اینطور بشه . برخلاف حرفتون من ایشون رو راهنمایی هم کردم . دوباره برید پست بنده رو بخونید.
من تو دانشگاه انیمیشن تدریس میکنم و ذاتا از کسی الکی تعریف نمیکنم . میدونید نتیجه اش چی شده ؟ اونهایی که کارشون تحسین میشه میدونن یه تحول اساسی تو کارشون دادن و باب رقابت باز شده . نه اینکه الکی به همه بگم خوبید و همه چی گل و بلبل . نه من اینجوری نیستم." تشویق به همراه صداقت گفتار ملاک منه" . شاید کسی که اینکاره نیست راه اصلی خودش رو در جای دیگه پیدا کنه و تو زندگیش موفق بشه . نه اینکه با تشویق های بیجای من مدام درجا بزنه و من رو پیش خدا مسئول.

اما جواب بحث دومتون :
لطفا قبل از تایپ کردن درست روی کلماتتون فکر کنید . وقتی حرف از "خلاقیت" میزنید باید طرح موجود حداقل یه حرفی برای گفتن داشته باشه . متاسفانه شما در مورد این طرح , "حرف نو " میزنید و بعد طرح های هالیوود رو میارید وسط . !!! . نمیدونم ولی واقعا شما پیش طرح های اونا رو ندیدید ؟ یا صرفا  دارید پست میدید که بهتون سپاس بدن؟ کما که بعدش هم اینو ذکر کردید. اتفاقا من شما رو به آرامش دعوت میکنم و میگم عصبانی نشید. 1

ذهن خلاق با این طرح ها خیلی فرق داره . بر هم زدن عادت هم قوانینی داره. مندلبروت پس از کشف فراکتال ها واژه ی آشوب رو در کمال نظم به دنیا معرفی کرد. برید ببینید در کمال بینظمی چه نظمی وجود داره . خواهش من از شما اینه که بیشتر در مورد بحث خلاقیت مطالعه کنید .

یه مثال خوب در این زمینه کارتون " کوتلاس " است. عکس رو ببینید:

[تصویر:  Capture-6.jpg]

سادگی از این بیشتر؟  این یک طرح خلاقه . اگه دقت کنید از طرح دوستمون هم ساده تره . اما الامان های قابل بحث زیادی داره که اگه بخوام بگم جای بحث زیاد داره و جاش اینجا نیست . ان شا الله در فرصتی و تاپیکی جداگونه .

آرزوی موفقیت برای شما
  پاسخ

سپاس شده توسط: ghasem ، danials008 ، Hossein
(1396/5/10، 12:36 عصر)rezamms نوشته است:
(1396/5/10، 12:03 صبح)hitler نوشته است: آدم میره تو یه انجمن رزبلاگی 
اول اکانتت توسط مدیریت تایید بشه . تمام پاسخ هات و ارسال هات هم همینطور تازه ویرایشش هم میکنن نظرتو 
حالا مرجع تخصصی کانستراکت ...

سلام
 دوست عزیز لطفا فکر کن اگه این شکلی انجمن باشه چی میشه؟ 2 ماه طول میکشه تا اکانت یه نفر تایید بشه یا مثلا 1 هفته طول میکشه پست ها تایید بشن حالا اگه مدیران خوبمون همیشه آنلاین بودند بازم این یه حرفی بود ولی الان که آقا مجتبی 3 هفته یکبار به انجمن نگاهی می کنند باید چیکار کنیم؟ حالا فرض کنیم انجمن این شکلی بود خوب باید یک نفری که تازه کاره یا تازه توی انجمن ثبت نام کرده و سوالی داره باید کلی صبر کنه که یا اکانتش یا تاپیکش تایید بشه.
سلام ! خب درست میگید اقا مجتبی واقعا کم کارن ! حالا نمیدونم هستن و خودشونو نشون نمیدن یا چیز دیگه ای ! به هر حال !
بنده حدود یک سال و چند ماه هستش توی این انجمن عضو هستم و این انجمن رو ماله خودم میدونم ! یجورایی احساس میکنم مسئولش خودم هستم ! چون واقعا بهش علاقه دارم و دارم باهاش کارهامو پیش میبرم ! و اگر هم توجه کرده باشید خیلی مختصر و مفید موضوع میسازم و جواب و پاسخ میدم ! البته تعریف از خود نباشه و مطمئنا تعریف نیست یک پیشنهاده ! چون به نظر من باید همه ی ما این حس مالکیت رو به این انجمن داشته باشیم ! من اعضای این انجمن رو نه تنها دوستان خودم بلکه قسمتی از خانواده مجازی خودم میدونم و برای همه احترام قائل هستم ! اما خب در طرف مقابل هم توجه کرده باشید با کسانی که سعی در بی نظمی دارن و قوانین رو رعایت نمیکنن خیلی بد رفتار میکنم ! چیزی که همی دوست داران این انجمن باید انجام بدن ! وقتی که اقا مجتبی نیستن که انجمن رو هدایت کنن این خود ما هستیم که باید مراقب رفتار ها و پست هامون باشیم ! اینجا جاش نیست بحث کنیم و خیلی بی فایدست چون کو گوش شنوا !!

خلاصه که میگم چرا همیشه باید کاری کنیم که ی چوب بالا سرمون باشه تا بخوایم درست رفتار کنیم !! بخدا خوندن قوانین انجمن 5 دقیقه بیشتر طول نمیکشه ! و چیز های غیر معقولی هم نداره که نشه انجامش داد ! ی سری جزئیات ساده هستش ! بیاید از خودمون تغییر رو شروع کنیم ! همگی با هم موضوعات با عنوان مناسب انتخاب کنیم ! توی هر موضوعی پست نزاریم و کلی کار دیگه که بخدا عمل کردن بهشون خیلی اسونه ! خداروشکر که قالب سایت هم فارسی هستش !!! یعنی خوندنش انقد براتون سخته !!

بازم درگیر بحث شدم ! خلاصه نمیخوام زیاد طولانی شه ! ما همه انسان هستیم ! عقل داریم و دارای قدرت درک و شعور هستیم پس بیاید باهم این انجمن رو پایدار نگه داریم ! هرکس مسئول و ناظر خودش باشه همه چی بخوبی پیش میره 3

امیدوارم که همگی کمی به خودتون بیاید و یکمی تغییر بدید تو خودتون ! موفق و پیروز باشید .

پاسخ

سپاس شده توسط: ghasem ، Mehrdad ، aa82 ، rezamms
سلام. دوستان کسی که تاپیک زده نگفته که من artist ام، گفته نظر بدین( البته به اشتباه گفته نقد کنین، نقد واسه art بیشتر به کار میره)
نظر من: دوست نداشتم و بچگونه است طرح ها( منظور از بچگونه بودن اینه که به یه نوجوون موس بدی بگی یه چیزی بکش یه همچین چیزی میکشه)...، اگه خواستی حرفه ای artist بشی کلاس طراحی برو یا ... تمرین و ویدیو آموزشی دیدن خیلی اذیت میکنه تو نقاشی و هنر...
  پاسخ

سپاس شده توسط:

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تایپیک گفتگوی آزاد shazde 658 261,214 1401/11/25، 09:49 عصر
آخرین ارسال: LALI.ARB
  سوال : استیم hasansanaei 1 1,726 1400/7/24، 11:18 صبح
آخرین ارسال: mostafanastary
  زبان برنامه نویسی M.Y 16 8,573 1400/6/19، 03:25 عصر
آخرین ارسال: Prince
  طرح صیانت مجلس شورای اسلامی M.Y 9 4,341 1400/5/26، 02:11 عصر
آخرین ارسال: M.Y