مهم تشکیل تیم بازی‌سازی انجمن
(1396/1/16، 04:00 عصر)makan parsi نوشته است: سلام.
خب اون بعضی ها ظاهراً خودم هستم، هدف من فقط همکاری با تیمه، برام فرقی نمی کنه چقدر ممکنه فروش داشته باشه
و ... هدفم پول نیست، از همون اول هم که دنبال بازی سازی سازی اومدم بخواطر این بود که می خواستم داستان های
خودم رو توش پیاده کنم اینا رو نمی گم که شخص خاصی رو مخاطب قرار داده باشم، دارم کلی می گم که دوستان
بدونن هدف من اینجا فقط اینه که تا جای ممکن هم کاری کنم ظاهراً نویسنده های خوبی هم داریم و میشه
از اونها هم استفاده کرد.

بیشتر از 5 ساله که داستان می نویسم یه داستان بلند به اسم، هیوا - فرمانده
و دو تا داستان به سبک افسانه ای تاریخی به نام های : صاحب سیمرغ --- و --- شاه پهلوان

روی دو تا بازی هم کار کردم دلیل اینکه منتشرشون نکردم این بود که خودم از کیفیت راضی نبودم، هدفم پول در آوردن یا اینکه
بخوام بگم من بازی سازم! نبوده فقط می خواستم از داستان هام بازی بسازم که به دل خودم ننشست.
=========================================

تجربیات بنده از این قراره که :

نویسندها با طراح و گرافیک باید با هم ارتباط خوبی داشته باشن، تا بتونن تصمیم بگیرن و برای تکمیل شدن داستان
این افراد می تونن با هم به توافق برسن، به فکر همکاری با هم باشن نه تخریب هم و مراعات حال همدیگه رو بکنن
نویسنده نباید فشار زیادی به گرافیک کارها بیاره و این ارتباط داشتن با همدیگه باعث میشه

---------------------------------------------------------
در مورد اینکه آیا میشه همچین چیزی رو پیاده کرد یا نه بحث کنن و اون رو حل و فصل کنند
برای مثال یه بخش سنگین داستان برای گرافیست ها رو می تونن:

داستان رو تا جای ممکن حذف یا ویرایش کنن تا کار سبک تر بشه، یا به صورت صوت و متن داستان گویی بشه و ازش رد بشن
نهایتاً دو تا تصویر پس زمینه هم بهش اضافه بشه و ... (خلاصه راه های زیادی وجود داره)

من تجربه کار در مراکز پخش لوازم ماشین، برق کاری ساختمان، کاغذ دیوار و ... رو دارم، خوشبختانه با مدیرهای قویی رو به رو شدم
مخصوصاً در لوازم ماشین که واقعاً فرد فوق العاده ای بود، در اصول مدیریتی نباید یه کار رو زیاد بزرگش کنی، اگه هر کسی
بلند پروازی داره اشکالی نداره، بگذارید بیان کنه، بیان کردن خیلی مهمه، بیان کنه روش بحث کنیم و به نتیجه منطقی برسیم

تخریب به درد نمی خوره، هر کسی می تونه خودش و در نقش مدیر ببینه و کمک حال گروه باشه،
کار رو سبک ببینید و به سمتش برید، کار رو بزرگش نکنین طوری که همه نا امید بشن و کار رو غیر ممکن ببینن
فقط همکاری دوستانه به نتیجه میرسه

نه اینکه نمی تونم توی گرافیک و ... کمک کنم، مسئله اینه که وقتش رو ندارم
اما تا جای ممکن می خوام کمک حال گروه باشم

همگی دوستان راحت باشید و به خودتون سخت نگیرین که از کار زدتون می کنه، تلاش کردن و همکاری می تونه لذت بخش باشه
اما سخت گیری، غول بی شاخ و دم ساختن از کار و دیگری های ذهنی کار کردن رو تلخ می کنه.

به هر حال پیشاپیش تبریک می گم برای چنین پروژه ای و امیدوارم موفق باشید و مطمئن باشن که موفق می شین 4

-
-

آقا ماکان به خدا من قصد بدی نداشتم از اون حرف و منظورم شما هم نبودی، شاید چند نفر تو انجمن باشن که واقعا تو داستان نویسی حرفه ای هستن، اما منظور من این بود که بازی ساز هایی که بازی های بی کیفیت میسازن فکر میکنید چطور بازی شون رو شروع میکنن؟؟
یه داستان به ذهن شون خطور میکنه که فکر میکنن داستان خوبیه و شروع میکنن یه انجین ساده مثل کانستراکت رو یاد میگیرن و گرافیک و صدا هارو از تو اینترنت دانلود میکنن بازی شون رو میسازن و منتشر میکنن

من فقط نگران این گروه هستم، چون پتانسیل بالایی برای ساخت بازی های فرهنگی داره دوست ندارم خراب شه

اگه فکر کردید من قصد توهین به شما داشتم، ازتون معذرت میخوام. با تشکر
  پاسخ

سپاس شده توسط: danials008 ، makan parsi
سلام..آقا مجتبی یه پاسخی بدید این بحثو تموم کنیم دیگ..لطفا اطلاعات لازمو بگید
[تصویر:  awe.jpg]
  پاسخ

سپاس شده توسط:
سلام علیکم، ببخشید دیر جواب سؤالات رو می‌دم

نکته‌ی مهم برای ما این هست که بتونیم تا حدّ امکان بازی‌مون رو تبلیغ کنیم، و از اون‌جایی که با انتشار بازی روی مارکت‌های اندرویدی می‌تونیم بازی رو به طیف گسترده‌تری نشون بدیم، ان‌شاءالله پلت‌فرم رو اندروید در نظر می‌گیریم. چون برای پلت‌فرمی مثل دسکتاپ جایی رو نداریم که تا این حد بتونه بازی ما رو به دیگران نشون بده.

برای نحوه‌ی ارتباط با مسئولان، پس از پایان ثبت‌نام‌ها لیست افراد و شماره‌ها و ایمیل‌هاشون رو به مسئولان مربوط به هر کدوم از بخش‌ها (بسته به اون‌هایی که تیک زدید) خواهیم داد. و اون‌ها خودشون تصمیم می‌گیرند که چه طور با شما ارتباط داشته باشند، حالا چه از طریق تلگرام، چه از طریق اسکایپ و چه از طرق دیگر.

اگر در مرورگر فایرفاکس هستید، به خاطر باگی در این مرورگر، فرم به صورت معمولی ارسال می‌شود و ممکن است با پیام status:true مواجه شوید که یعنی ثبت نام شما به درستی انجام شده است، در غیر این صورت پیام خطایی که رخ داده را می‌بینید.

ان‌شاءالله از اوّل اردیبهشت هم کار خودمون رو با توکل به خدا شروع خواهیم کرد. حالا این‌که موضوع بازی چی باشه رو ممکنه اون‌جا بشینیم روش فکر کنیم یا این‌که تا اون موقع مشخّص می‌کنیم، هنوز معلوم نیست. ولی سبک این اوّلین بازی به احتمال زیاد پلتفرمر-ماجرایی خواهد بود.
معجزات طبیعت هایی هستند که با آن‌ها مأنوس نشده‌ایم
و طبیعت معجزه‌ایست که با آن انس گرفته‌ایم
علی صفایی حائری
  پاسخ

سپاس شده توسط: ghasem ، hamed2002 ، nima ، danials008 ، mahdiirani ، amin COD ، shazde ، makan parsi ، vng ، rezamms ، shaygaaan
(1396/1/16، 04:13 عصر)mahdi_R8095 نوشته است:
(1396/1/16، 04:00 عصر)makan parsi نوشته است: سلام.
خب اون بعضی ها ظاهراً خودم هستم، هدف من فقط همکاری با تیمه، برام فرقی نمی کنه چقدر ممکنه فروش داشته باشه
و ... هدفم پول نیست، از همون اول هم که دنبال بازی سازی سازی اومدم بخواطر این بود که می خواستم داستان های
خودم رو توش پیاده کنم اینا رو نمی گم که شخص خاصی رو مخاطب قرار داده باشم، دارم کلی می گم که دوستان
بدونن هدف من اینجا فقط اینه که تا جای ممکن هم کاری کنم ظاهراً نویسنده های خوبی هم داریم و میشه
از اونها هم استفاده کرد.

بیشتر از 5 ساله که داستان می نویسم یه داستان بلند به اسم، هیوا - فرمانده
و دو تا داستان به سبک افسانه ای تاریخی به نام های : صاحب سیمرغ --- و --- شاه پهلوان

روی دو تا بازی هم کار کردم دلیل اینکه منتشرشون نکردم این بود که خودم از کیفیت راضی نبودم، هدفم پول در آوردن یا اینکه
بخوام بگم من بازی سازم! نبوده فقط می خواستم از داستان هام بازی بسازم که به دل خودم ننشست.
=========================================

تجربیات بنده از این قراره که :

نویسندها با طراح و گرافیک باید با هم ارتباط خوبی داشته باشن، تا بتونن تصمیم بگیرن و برای تکمیل شدن داستان
این افراد می تونن با هم به توافق برسن، به فکر همکاری با هم باشن نه تخریب هم و مراعات حال همدیگه رو بکنن
نویسنده نباید فشار زیادی به گرافیک کارها بیاره و این ارتباط داشتن با همدیگه باعث میشه

---------------------------------------------------------
در مورد اینکه آیا میشه همچین چیزی رو پیاده کرد یا نه بحث کنن و اون رو حل و فصل کنند
برای مثال یه بخش سنگین داستان برای گرافیست ها رو می تونن:

داستان رو تا جای ممکن حذف یا ویرایش کنن تا کار سبک تر بشه، یا به صورت صوت و متن داستان گویی بشه و ازش رد بشن
نهایتاً دو تا تصویر پس زمینه هم بهش اضافه بشه و ... (خلاصه راه های زیادی وجود داره)

من تجربه کار در مراکز پخش لوازم ماشین، برق کاری ساختمان، کاغذ دیوار و ... رو دارم، خوشبختانه با مدیرهای قویی رو به رو شدم
مخصوصاً در لوازم ماشین که واقعاً فرد فوق العاده ای بود، در اصول مدیریتی نباید یه کار رو زیاد بزرگش کنی، اگه هر کسی
بلند پروازی داره اشکالی نداره، بگذارید بیان کنه، بیان کردن خیلی مهمه، بیان کنه روش بحث کنیم و به نتیجه منطقی برسیم

تخریب به درد نمی خوره، هر کسی می تونه خودش و در نقش مدیر ببینه و کمک حال گروه باشه،
کار رو سبک ببینید و به سمتش برید، کار رو بزرگش نکنین طوری که همه نا امید بشن و کار رو غیر ممکن ببینن
فقط همکاری دوستانه به نتیجه میرسه

نه اینکه نمی تونم توی گرافیک و ... کمک کنم، مسئله اینه که وقتش رو ندارم
اما تا جای ممکن می خوام کمک حال گروه باشم

همگی دوستان راحت باشید و به خودتون سخت نگیرین که از کار زدتون می کنه، تلاش کردن و همکاری می تونه لذت بخش باشه
اما سخت گیری، غول بی شاخ و دم ساختن از کار و دیگری های ذهنی کار کردن رو تلخ می کنه.

به هر حال پیشاپیش تبریک می گم برای چنین پروژه ای و امیدوارم موفق باشید و مطمئن باشن که موفق می شین 4

-
-

آقا ماکان به خدا من قصد بدی نداشتم از اون حرف و منظورم شما هم نبودی، شاید چند نفر تو انجمن باشن که واقعا تو داستان نویسی حرفه ای هستن، اما منظور من این بود که بازی ساز هایی که بازی های بی کیفیت میسازن فکر میکنید چطور بازی شون رو شروع میکنن؟؟
یه داستان به ذهن شون خطور میکنه که فکر میکنن داستان خوبیه و شروع میکنن یه انجین ساده مثل کانستراکت رو یاد میگیرن و گرافیک و صدا هارو از تو اینترنت دانلود میکنن بازی شون رو میسازن و منتشر میکنن

من فقط نگران این گروه هستم، چون پتانسیل بالایی برای ساخت بازی های فرهنگی داره دوست ندارم خراب شه

اگه فکر کردید من قصد توهین به شما داشتم، ازتون معذرت میخوام. با تشکر

سلام. دوست عزیز در همون خط سوم این جمله رو نوشتم که :  " اینا رو نمی گم که شخص خاصی رو مخاطب قرار داده باشم "
و نگرانیتون رو هم متوجه شدم و میگم که لازم نیست نگران چنین چیزی باشید،

فقط با نگاه کردن به اسامی مدیرهای تیم خیالا همه راحت باشه که مدیرها بی شک دنبال پیشرفت گروه هستن
شاید اوایل کپی برداری هایی صورت بگیره اما کسی به این حد راضی نیست و مشخصاً تا مدت ها آهنگ و صداهای بازی
رو مجبوریم کپی برداری کنیم، این مسئله طبیعی

آقا مجتبی هم بی شک دنبال همون پتانسیل های فرهنگی بالا هستن و همه ی ما با شما هم عقیده هستیم
و دوست نداریم مشکلی برای گروه پیش بیاد،

گفتم که راحت باشید زیاد به خودتون سخت نگیرین، حالا یه حرفی زده شده هر چی بوده تموم شده،
بلآخره باید دو تا نظر رد و بدل بشه تا بحث شکل بگیره، اگه بحث ها همینطور با احترام متقابل باشه
مطمئناً میشه دو تا نتیجه درست و درمون ازشون در آورد.

-
-
عبادت بی ولای او نمازیست بی وضو / به منکر علی بگو نماز خود قضا کند
_________

سلام به کانستراکتی های عزیز، خوشحالم بعد از مدت ها دوباره تونستم به
انجمن برگردم

سال نو مبارک
-
[تصویر:  Logo.Hiwa-Game-4.jpg]
  پاسخ

سپاس شده توسط:
سلام..ممنون از آقا جواد که تکلیف ما رو مشخص کرد ..خب حالا که بازی برای اندروید هسته و در سبک ماجرایی باشه میتونه هم فروش عالی و هم در مارکت هاسر وصدا کنه و کلی طرفدار رو به خودش اختصاص بده...مثل بازی limbo و Machinarium (که هر دو در سبک ماجرایی هست)

پاسخ

سپاس شده توسط:
البته فکر کنم فروشی در کار باشه
ما قرار نیست اینکارو بخاطر پول و سود کردن انجام بدیم
رسید مژده که ایّام غم نخواهد ماند چنان نماند چنین نیز هم نخواهد ماند
  پاسخ

سپاس شده توسط: vng ، shaygaaan ، hamed2002 ، makan parsi ، mahdi_R8095
(1396/1/16، 06:44 عصر)Mojtaba نوشته است: سلام علیکم، ببخشید دیر جواب سؤالات رو می‌دم

نکته‌ی مهم برای ما این هست که بتونیم تا حدّ امکان بازی‌مون رو تبلیغ کنیم، و از اون‌جایی که با انتشار بازی روی مارکت‌های اندرویدی می‌تونیم بازی رو به طیف گسترده‌تری نشون بدیم، ان‌شاءالله پلت‌فرم رو اندروید در نظر می‌گیریم. چون برای پلت‌فرمی مثل دسکتاپ جایی رو نداریم که تا این حد بتونه بازی ما رو به دیگران نشون بده.

برای نحوه‌ی ارتباط با مسئولان، پس از پایان ثبت‌نام‌ها لیست افراد و شماره‌ها و ایمیل‌هاشون رو به مسئولان مربوط به هر کدوم از بخش‌ها (بسته به اون‌هایی که تیک زدید) خواهیم داد. و اون‌ها خودشون تصمیم می‌گیرند که چه طور با شما ارتباط داشته باشند، حالا چه از طریق تلگرام، چه از طریق اسکایپ و چه از طرق دیگر.

اگر در مرورگر فایرفاکس هستید، به خاطر باگی در این مرورگر، فرم به صورت معمولی ارسال می‌شود و ممکن است با پیام status:true مواجه شوید که یعنی ثبت نام شما به درستی انجام شده است، در غیر این صورت پیام خطایی که رخ داده را می‌بینید.

ان‌شاءالله از اوّل اردیبهشت هم کار خودمون رو با توکل به خدا شروع خواهیم کرد. حالا این‌که موضوع بازی چی باشه رو ممکنه اون‌جا بشینیم روش فکر کنیم یا این‌که تا اون موقع مشخّص می‌کنیم، هنوز معلوم نیست. ولی سبک این اوّلین بازی به احتمال زیاد پلتفرمر-ماجرایی خواهد بود.

سلام
میگم رمزم یادم نیست چی کارر کنم؟!
اگر کمکت کردم میتونی سپاس رو بزنی
یا مثلا یه اعتباری چیزی بدی... 3 
  پاسخ

سپاس شده توسط: csthv999z2
(1396/1/17، 04:34 عصر)_1515Team_ نوشته است:
(1396/1/16، 06:44 عصر)Mojtaba نوشته است: سلام علیکم، ببخشید دیر جواب سؤالات رو می‌دم

سلام
میگم رمزم یادم نیست چی کارر کنم؟!
با سلام...در قسمت بالا نوشته خوش اومدید  روی فلش بزنید و گزینه خارج شدن رو انتخاب کنید بعد که رفتید بیرون روی قسمت ورود بزنید و فراموشی رمز رو انتخاب کنید... در صفحه ای که باز میشه آدرس رایانامه(ایمیلی که باهاش ثبت نام کردید) رو بنویسید ..رمز و نام کاربری از طریق ایمیل براتون ارسال میشه 1
  پاسخ

سپاس شده توسط: hamed2002 ، mahdi_R8095
سلام منم ثبت نام کردم داستان بازی ،تست،تبلیغات رو انتخاب کردم 
البته طراحی هم تقریبا خوبه است ولی دارم خودمو قوی تو طراحی می کنم
  پاسخ

سپاس شده توسط:
با سلام  اگه میخواید بازیتون موفق بشه اول تویسنده ها باید داستان خوبی برای بازی بنویسند و ui هم باید طوری باشه که userرو جذب کنه البته داستان بازی نقش مهمی در جذب کاربر رو داره و در اخر برنامه نویسان اشیا رو کنار هم میزارن و طوری اونت نوسی میکنند که با داستان بازی مچ باشه کیفیت هم داشته باشه
  پاسخ

سپاس شده توسط: MJSarvariyan

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نوروز 1403 hasansanaei 0 205 1403/1/2، 07:22 عصر
آخرین ارسال: hasansanaei
  مهم قوانین جدید انجمن rezamms 22 15,220 1400/6/6، 12:55 عصر
  عید سال 1400 + بخشش محرومیت ها hasansanaei 0 2,023 1399/12/29، 07:27 عصر
Wink مهم گروه رسمی واتس اپ انجمن کانستراکت 2 hasansanaei 0 2,798 1399/5/28، 08:18 عصر
  مهم انجمن کانستراکت 2 - نسخه 2 hasansanaei 36 20,934 1399/1/21، 11:55 عصر
آخرین ارسال: M.gh

پرش به انجمن: