یونیتی امتیاز Bolt رو گرفت
سلام
به نظر بنده از بین ویژوال اسکریپتهای یونیتی Game Creator خیلی به کانستراکت شبیه تره.چون باید مثل کانستراکت ایونت و اکشن و غیره براش تعریف کنی اونم توی اینسپکتور یونیتی.
بولت و بقیه نود بیس هستند و وقتی پروژه پیش میره و تعداد نودها زیاد میشه خیلی درهم و برهم و پیچیده میشه و از برنامه نویسی سخت تر میشه.
  پاسخ

سپاس شده توسط: محمد 82 ، Mehrdad
اخه میگفتن (آقا مهرداد) این از همه این ویژال اسکریپت ها بهتره . الان شما میگی این . کدوم بهتره . اگه تو همین تاپیک یا یه تاپیک دیگه بشه این بحثو به یه نتیجه خوب رسوند خیلی خوب میشه که کدوم رو استفاده کنیم . البته من تا یک سال اینده تو فکر یونیتی نیستم اما خب بالاخره .
اگه اینی که شما میگی مثل کانستراکت باشه که خیلی خوبه .
استودیو بازیسازی ایروید
جدید ترین ها : شهرزاد ، دربند;1357 و ATOM
[تصویر:  ads.gif]
  پاسخ

سپاس شده توسط: Mehrdad
(1399/5/2، 08:33 عصر)محمد 82 نوشته است: اخه میگفتن (آقا مهرداد) این از همه این ویژال اسکریپت ها بهتره . الان شما میگی این . کدوم بهتره . اگه تو همین تاپیک یا یه تاپیک دیگه بشه این بحثو به یه نتیجه خوب رسوند خیلی خوب میشه که کدوم رو استفاده کنیم . البته من تا یک سال اینده تو فکر یونیتی نیستم اما خب بالاخره .
اگه اینی که شما میگی مثل کانستراکت باشه که خیلی خوبه .
والا  در متنی که نوشتم کلمه بهتر وجود نداره.من گفتم به نوع ایونت نویسی کانستراکت شبیه تره.بولت را به این دلیل بهتر می دونند که نود ها را به کد سی شارپ تبدیل می کنه و پرفورمنس بازی احتمالا بالاتر میره.به هر حال باید خودتون کمی امتحان کنید تا ببینید با کدوم بهتر ارتباط برقرار می کنید.
  پاسخ

سپاس شده توسط: محمد 82 ، Mehrdad
(1399/5/2، 06:39 عصر)ghasem نوشته است: سلام
به نظر بنده از بین ویژوال اسکریپتهای یونیتی Game Creator خیلی به کانستراکت شبیه تره.چون باید مثل کانستراکت ایونت و اکشن و غیره براش تعریف کنی اونم توی اینسپکتور یونیتی.
بولت و بقیه نود بیس هستند و وقتی پروژه پیش میره و تعداد نودها زیاد میشه خیلی درهم و برهم و پیچیده میشه و از برنامه نویسی سخت تر میشه.
درود قاسم عزیز

من تا حالا game creator  رو ندیده بودم . ممنون که معرفی کردی . الان یه نگاهی بهش انداختم. حس میکنم توی دستورات محدود باشه. کاندیشن و تریگر و . . . رو داره اما آنچنان گسترده نیست.( البته تا اونجایی که من دیدم. شاید هم اشتباه میکنم)

بولت همه ی دستورات سی شارپ رو داره و از این بابت خیال کاربر راحته که جایی کم نمیذاره. از همه مهمتر اینکه از یونیتی 2020.1 به بعد که دیروز رسما ریلیز شد توسط خود یونیتی آپدیت میشه و این نشون میده که پلاگین مهمی بوده که اونو از لودیک خرید و گذاشتش برای خودش. یکی دیگه از خوبی های بولت اینه که با همه ی پلاگین های یونیتی توی asset store  سازگاره . هر جا هم دوست داشتین میتونین کنارش سی شارپ بنویسین البته بنا به گفته ی خودش نیازی به هیچ کدی نیست. من مطمئنم روزهای آینده تاتوریال های زیادی برای بولت میاد چون رسما مال یونیتی شده و مناسب افرادیه که نمیخوان کد بزنن. این راهنمای برنامه است که خود یونیتی ساخته :
https://docs.unity3d.com/bolt/1.4/manual...ction.html

اما با نظر شما کاملا موافقم که وقتی نودها زیاد میشه قضیه پیچیده میشه. برای این هم یه کار کرده و شما میتونید اونو دسته بندی کنید . کاری که ما توی کانستراکت برای ساخت group ها انجام میدیم. از طرفی من دیدم که نودها رو کلا یه فرم دیگه ای کرده و سیم کشی ها برای خوانایی بهتر کلا بصورت مستقیم شده. الان عکس ندارم. پیدا کردم حتما میذارم.

بهرحال یادگیری بولت نیاز به زمان زیاد داره و قطعا اوایلش اذیت میشین و اصلا به راحتی کانستراکت نیست . اما واقعا ارزش کار کردن رو داره و نگران این نیستین که دیگه آپدیت نده چون دیگه الان مال خود یونیتی شده.
  پاسخ

سپاس شده توسط: Amirhesam.KH ، M.gh ، ghasem ، محمد 82 ، hasansanaei
سلام خدمت استاد بزرگ و خوش خبر ، دکتر رضایی .

با اجازه از ایشون من مقداری از تجربیاتمو در اختیار دوستان میذارم .

اگر میخواید به طور کلی بدونید Game Creator یا هرگونه سیستم دیگه ای بهتره یا خیر ، به طور کامل بهتون بگم این سیستم بولت صد درصد بهتر از مابقی هست .
دلایل بسیار زیادی داره ، تعدادی از مهمترین هاشونو دکتر رضایی توی پست قبلی توضیح دادن ...

مهم ترین دلیلش همین هست که شما میتونید همزمان با بولت کد نویسی کنید ، ضمن اینکه هیچ گونه اشکالی هم در کارکرد نخواهد داشت .

در مورد آموزش و سختی های اون ، بهتون بگم که سختی ای نداره ، حالا اگر دکتر رضایی و یا آقای رحیمی میگن سخته ، نسبت به درجه آسونی کانستراکت میفرمایند .
شما اگر همین بولت رو با assets های مختلف یونیتی کار کنید ، میبینید که حتی درجه آسونیش از کانستراکت هم آسون تر خواهد بود .
چرا این حرفو میزنم ؟ برخی از assets ها هستند که مثلا برای شما یک جهان کامل رو شبیه سازی میکنن ، یا حتی کاراکتر بازی رو براتون شبیه سازی میکنن ، براتون لول دیزاین رو انجام میدن ، براتون شبیه سازی بازی های ماشینی رو انجام میدن و هزاران امکان و میلیون ها آیتم دیگه ...

اگر میخواید بدونید درجه سختی خود بولت در چه حده ، در همین حد بهتون بگم ، اگر به فرض بخواید ی بازی دو بعدی باهاش بسازید که یک کاراکتر داره که چپ و راست میره ، به طور متوسط شما همینو توی کانستراکت با یک رفتار و 5 تا ایونت و چند تا اکشن خلاصه میکردید ... حالا همینو توی بولت شما باید حدود 10 تا مثلا ایونت بزنید و تعدادی به اکشن هاتون اضافه میشه ، چون در اصل رفتاری وجود نداره ، فقط یک جور کامپایلر های کد هستند . ولی خب همونطوری که بهتون توضیح دادم asset هایی موجوده که خودتون وارد بشید میفهمید قضیه از چه قراره .

در مورد آموزش ، اگر از همین الانم بخواید یاد بگیرید ، فقط کافیه ی دستتونو به موس بگیرید ، دوتا چشمتونم بدوزید به مانیتور ... خیلی وقته که آموزش های بولت توی یوتیوب موجود هست ، آموزش های 0 تا 100 هم هستند ، برخی از آموزش ها تا 6 . 8 ساعت هم میرسن ، یونیتی هرچقدرم سیستم بولت رو بخواد تغییر بده ، خود کاربریش رو تغییر نمیده ، پس از همون آموزش های قدیمی بولت میتونید به خوبی استفاده کنید ، چه بسا ، نیم ساعت از آموزشش رو ببینید ، به قدری براتون آسون میاد که بعدا با خودتون میگید چرا زودتر سمتش نرفتم .

موفق باشید 
  پاسخ

سپاس شده توسط: ghasem ، M.gh ، Amirhesam.KH ، Mehrdad ، oak
پس با این حساب بریم یونیتی؟
  پاسخ

ببخشید الان من این همه رفتم کانستراکت یاد گرفتم الان باید یونیتی هم یاد داشته باشم ؟؟
یعنی واسه بازی سازی لازمه ؟؟؟
کد:
public void myLifeStyle (var life)
{
      var createGame;
      var anime;

if ( anime == false && createGame == false )
       {
             Destroy(life);
       }
}
^_^
مثل بعضیا خودمو دست بالا نمی گیرم که پند بدم
مث بعضیا هم بچه نیستم که شعر و حدیث بنویسم
مثل بعضیا هم خیره نیستم هنو یه بازی رو نساختم عکسشو بزارم امضا
فقط حال و روز دلمو گفتم
  پاسخ

سپاس شده توسط:
(1399/5/3، 07:56 عصر)Kaneki نوشته است: ببخشید الان من این همه رفتم کانستراکت یاد گرفتم الان باید یونیتی هم یاد داشته باشم ؟؟
خیر ؛ اما شما حتما ی دوره اول برو معنی خود بازی سازی رو یاد بگیر ، انشالله که از سردرگمی در بیاید .
  پاسخ

سپاس شده توسط: Amirhesam.KH ، Mehrdad
(1399/5/3، 07:56 عصر)Kaneki نوشته است: ببخشید الان من این همه رفتم کانستراکت یاد گرفتم الان باید یونیتی هم یاد داشته باشم ؟؟
درصورتیکه کانستراکت رو تقریبا کامل یاد گرفتید و قصد ساخت بازی سه بعدی ندارید بشینید باهمون کانستراکت کار کنید چون نیازتون رو برطرف میکنه . و برای شروع بینظیره . اما خب اگه بخواید آینده داشته باشید تو بازیسازی و جذب استودیو های بزرگ بشید یا خودتون بازی های درجه 1 یا سه بعدی بسازید یونیتی گزینه بهتریه.

(1399/5/3، 01:44 عصر)hesam3 نوشته است: سلام خدمت استاد بزرگ و خوش خبر ، دکتر رضایی .

با اجازه از ایشون من مقداری از تجربیاتمو در اختیار دوستان میذارم .

اگر میخواید به طور کلی بدونید Game Creator یا هرگونه سیستم دیگه ای بهتره یا خیر ، به طور کامل بهتون بگم این سیستم بولت صد درصد بهتر از مابقی هست .
دلایل بسیار زیادی داره ، تعدادی از مهمترین هاشونو دکتر رضایی توی پست قبلی توضیح دادن ...

مهم ترین دلیلش همین هست که شما میتونید همزمان با بولت کد نویسی کنید ، ضمن اینکه هیچ گونه اشکالی هم در کارکرد نخواهد داشت .

در مورد آموزش و سختی های اون ، بهتون بگم که سختی ای نداره ، حالا اگر دکتر رضایی و یا آقای رحیمی میگن سخته ، نسبت به درجه آسونی کانستراکت میفرمایند .
شما اگر همین بولت رو با assets های مختلف یونیتی کار کنید ، میبینید که حتی درجه آسونیش از کانستراکت هم آسون تر خواهد بود .
چرا این حرفو میزنم ؟ برخی از assets ها هستند که مثلا برای شما یک جهان کامل رو شبیه سازی میکنن ، یا حتی کاراکتر بازی رو براتون شبیه سازی میکنن ، براتون لول دیزاین رو انجام میدن ، براتون شبیه سازی بازی های ماشینی رو انجام میدن و هزاران امکان و میلیون ها آیتم دیگه ...

اگر میخواید بدونید درجه سختی خود بولت در چه حده ، در همین حد بهتون بگم ، اگر به فرض بخواید ی بازی دو بعدی باهاش بسازید که یک کاراکتر داره که چپ و راست میره ، به طور متوسط شما همینو توی کانستراکت با یک رفتار و 5 تا ایونت و چند تا اکشن خلاصه میکردید ... حالا همینو توی بولت شما باید حدود 10 تا مثلا ایونت بزنید و تعدادی به اکشن هاتون اضافه میشه ، چون در اصل رفتاری وجود نداره ، فقط یک جور کامپایلر های کد هستند . ولی خب همونطوری که بهتون توضیح دادم asset هایی موجوده که خودتون وارد بشید میفهمید قضیه از چه قراره .

در مورد آموزش ، اگر از همین الانم بخواید یاد بگیرید ، فقط کافیه ی دستتونو به موس بگیرید ، دوتا چشمتونم بدوزید به مانیتور ... خیلی وقته که آموزش های بولت توی یوتیوب موجود هست ، آموزش های 0 تا 100 هم هستند ، برخی از آموزش ها تا 6 . 8 ساعت هم میرسن ، یونیتی هرچقدرم سیستم بولت رو بخواد تغییر بده ، خود کاربریش رو تغییر نمیده ، پس از همون آموزش های قدیمی بولت میتونید به خوبی استفاده کنید ، چه بسا ، نیم ساعت از آموزشش رو ببینید ، به قدری براتون آسون میاد که بعدا با خودتون میگید چرا زودتر سمتش نرفتم .

موفق باشید 
دوره اموزشی فارسی ؟؟؟
استودیو بازیسازی ایروید
جدید ترین ها : شهرزاد ، دربند;1357 و ATOM
[تصویر:  ads.gif]
  پاسخ

اولین باری که انجین کانستراکت رو شناختم و روی سیستمم نصبش کردم اولین سوالی که تو ذهنم شکل گرفت و تو نت سرچ کردم مشخصا ردیف اول گوگل انجمن تخصصی کانستراکت بالا اومد و از اون لحظه به بعد این انجمن شد مرجع یادگیری من... قطعا این تجربه مشترک همه ما بوده... از عجایب هشتگانه عالم خلقت این هست که دوستان عزیز اورجینالی تازه عضو انجمن میشن که در کمال شگفتی به کانستراکت مسلط هستن و تو تمام این ماه ها و سالهایی که تو اینترنت دنبال آموزش کانستراکت بودن با انجمن آشنا و عضو نشدن! من میخواستم این عزیزان بزرگواری کنن منابع آموزشی خودشون رو به ما هم معرفی کنن.
  پاسخ

سپاس شده توسط: Amirhesam.KH ، shazde

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star مکاتبه با سیرا nariman 24 10,525 1400/1/13، 03:55 عصر
آخرین ارسال: ᔕinaᗪehghani
  یونیتی سرانجام ویژوال اسکریپت رو اضافه کرد Mehrdad 0 1,835 1399/12/17، 12:11 عصر
آخرین ارسال: Mehrdad
  حل شده یک سوال مهم M.Y 6 3,566 1399/11/5، 03:23 عصر
آخرین ارسال: M.Y
  اموزش یونیتی از پایه general-sherman 5 3,315 1399/9/25، 01:28 صبح
آخرین ارسال: M.gh
  انیمیشن سه بعدی "نماز در قدس" AliAliAliAli 12 6,613 1399/7/25، 02:59 عصر
آخرین ارسال: AliAliAliAli

پرش به انجمن: